FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB
Příčně pletené bolerko Tisk E-mail
Napsal marketa roubcová   
úterý 30. června 2009, 00:15

 

Klikněte pro zvětšení...
Za příspěvek děkujeme Hance Flegelové ( Hanouskovi)

Příčně pletené bolerko


Velikost: 36/38

Vlna 105m/50g

Vroubkový žerzej:
 V řadách líc i rub hladce, v kruhových řadách střídáme 1 kruhovou řadu hladce, 1 kruhovou řadu obrace

Základní vzor:
Počet ok dělitelný 6 + 1 + 2okr. oka 
Každá řada začíná a končí l okr. okem

1.ř.  hladce
2.ř.  obrace
3.ř. *1 hl,1 nahození, 1obr, 3 oka spleteme obrace, 1 obr, 1 nahození       od* stále opakujeme a končíme 1 okem hl.
4.ř.  všechna oka i nahození pleteme obrace
1. – 4. řadu stále opakujeme

Pulovr pleteme ve dvou dílech a začínáme rukávem.

Levá polovina: 
Začneme na 33 ok jehlicemi č.5 a pleteme jednu rubovou řadu hladce. Tato řada se dále nepočítá. Dále pleteme základním vzorem a současně přidáváme pro rozšíření rukávu od začátku po obou stranách 10x v každé 8. řadě a 5x v každé 6. řadě 1 oko. Máme 63 oka. Po 48,5 cm od začátku nově začneme pro postranní sešikmení po obou stranách: 1x 6ok a v každé 2. řadě ještě 2 x 6 ok a 1x 9 ok a pleteme je dle vzoru = 117ok.
Pro krční výstřih uzavřeme po 66 cm od začátku prostřední oko a posledních 58 ok předního dílu odložíme. Nad prvními 58 oky dopleteme zadní díl a současně uzavíráme pro zakulacení krčního výstřihu na vnitřním okraji v každé 2. řadě 1x 2 oka a 1x 1 oko = 55 ok. Po 75 cm od začátku jsme dopletli do středu zadního dílu a oka odložíme. Oka předního dílu opět nabereme a pro sešikmení výstřihu  uzavíráme na vnitřním okraji v každé 2. řadě 5x 6 ok a 2x 5 ok. Tím jsme dosáhli středu, zbylých 18 ok odložíme.
Pravá polovina:
pleteme zrcadlově.

Dohotovení:
Odložená oka obou dílů spojíme pletacími stehy. Pro lem výstřihu nabereme kruhovou jehlicí na sešikmení výstřihu po 46 okách, ve špičce výstřihu1 oko a na zadním výstřihu 30 ok. Pleteme 1 kruhovou řadu obrace, pak všechna oka hladce uzavřeme.
Sešijeme postranní a rukávové švy. Pro lem nabereme na spodním okraji předního a zadního dílu 120 ok a pleteme jako lem výstřihu. Pro stuhu začneme na 17 ok a pleteme vroubkovým žerzejem. Po 4 cm všechna oka uzavřeme. Stuhu položíme na špičku výstřihu a v rubu sešijeme.


Já jsem pro usnadnění práce bolerko nedělala ze dvou částí, ale pokračovala jsem zrcadlově na druhé polovině, tzn. že jsem pro přední díl i pro zakulacení zadního výstřihu stejný počet ok zase přidávala, pro rukáv jsem oka ubírala a končila jsem 33 oky.  Nebyla jsem si jistá, jestli bych dokázala ty díly pěkně sešít tím pletacím stehem.

Aktualizováno ( úterý 30. června 2009, 00:29 )
<Předchozí   Následující>

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009