FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB
Pletení z bambulkové příze Tisk E-mail
Napsal marketa roubcová   
úterý 03. listopadu 2009, 22:37
Za příspěvek velice děkuji paní Andrejce Mistríkové


Klikněte pro zvětšení...Protože sama jsem úplný začátečník jak v háčkování, tak v pletení a vždy na začátku se vším docela zápasím a nevím si rady , tak se pokusím shrnout ostatním začátečníkům pár postřehů při pletení této šály. Berte tento návod prosím s rezervou, jsem opravdu amatér, ale pokud bude někdo tápat stejně jako já na začátku, tak mu to třeba pomůže.

Šálu jsem pletla z příze Maxi Teddy od Vlniky (jsou to ty obr bambule), na jehlicích č.8, dělala jsem jedno oko mezi bambulkama a šíře šály na 6ok. Spotřeba jedno 200g klubko a ještě něco málo zbylo. Zkoušela jsem pléct i na jehlicích č.4 se dvěma oky mezi bambulkama, ale na mě je to už moc tlusté a nepoddajné, ale někomu to bude určitě vyhovovat. Potom je tento vzor vidět hned na první fotce v postupu (ta hustější část, takto je to z obou stran stejné). Ale tento postup (dvě oka mezi bambulkama) je určitě lepší u těch menších bambulek (Teddy, Alfa nebo ty z Kik) - zkoušela jsem a na těch jehlicích 8 a jedním okem mezi je to u těch malých bambulek hodně děrované. V jednotlivých krocích jsou mé postřehy, tak snad někomu pomůžou a nebude muset zkoušet.


Klikněte pro zvětšení...

Nahazování ok na jehlici. Já s tím opravdu zápasila a nevěděla jak nahodit první řadu, kamarádky mi poradily, že se dá buď příze pouze obtočit kolem jehlice nebo uplést háčkem řetízek a pak ho navléct na jehlici, ale ani jeden způsob jsem nějak nezvládala (obtočení mi pořád sjíždělo a ten řetízek byl zase hodně napevno), takže jsem koumala, až jsem si našla pro mě přijatelný způsob. Uchopím přízi mezi bambulkama a otočím dokola (udělám oko)


Klikněte pro zvětšení...Otočím opravdu až dokola (jakoby tu smyčku přetočím).


Klikněte pro zvětšení...


A navleču na jehlici. Krásně to drží a není to utáhlé.


Klikněte pro zvětšení...


Tady je vidět rozdíl mezi pletením na jehlicích č.8 s jedním okem mezi bambulkama (to řidší) a pletením na jehlicích č.4 se dvěma okama mezi bambulkama (to hustější). Spotřeba toho řidšího pletení na cca 10cm byla 3,5m příze , na to hustější 5,8m - je to samozřejmě orientační. Pokud pletete obě strany hladce, jsou bambulky na obou stranách a z obou stran to vypadá stejně jako na hlavní fotce (mě se tento způsob líbí nejvíce, přijde mi krásně nadýchaný a není tak mohutný). Pokud budete plést jednu stranu hladce druhou obrace, budou bambulky jen na jedné straně (viz. další 2 fota).


Klikněte pro zvětšení...         Klikněte pro zvětšení...
Pleteno z jedné strany hladce, druhé obrace. Bambulky jsou pouze na jedné straně. Je to pletené pořád na jehlicích č.8 s jedním okem mezi bambulkama. Tato strana je krásně hustá (oproti pletení obou stran hladce), ale druhá strana je taková nijaká, alespoň pro mě (viz další foto)

Klikněte pro zvětšení...

pletení obě strany hladce.


klikněte pro zvětšení...

ukázka pletení z velkých bambulek (Maxi Teddy) na jehlicích č.8 s jedním okem mezi bambulkama a pleteno stylem - jedno oko hladce, druhé obrace a v další řadě stejně, na oko, které bylo upletené hladce, tak zase hladce a to, které bylo upletené obrace, tak zase obrace (myslím, že se tento styl pletení jmenuje hráškový vzor)
Aktualizováno ( úterý 03. listopadu 2009, 23:04 )
<Předchozí   Následující>

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009