FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Marťa    19.03.2012 16:06
Ahojky kamarádky:-), taky se přidám k debatě.....Když jsme se s manželem před 15 lety brali, myslela jsme, že budeme mít s tchýní výborný vztah, vše tomu nasvědčovalo. Po svatbě ale nastala změna.....moc jsme si nerozumněly, já jsem se dlouho trápila a docela často jsme se s manželem kvůli těmto věcem dohadovali. Pořád jsme něco dělala špatně, byla jsem přísná na děti, na manžela......prostě pořád něco. Nejsem typ člověka, který všechno hází za hlavu, nad vším dost přemýšlím a uvažuju ....trápilo mě to. Ale postupem času jsem tak nějak pochopila, že čím vím člověk tlačí na pilu, tím je to pak horší...trochu jsem se stáhla, vídáme se jen občas a většinou to přežiju bez úhony a někdy je to dokonce i fajn. Zvykla jsem si.....
Přeju Vám krásné jaro, pletařinky, včera to úplně lákalo vytáhnout pleteníčko ven :-). Brzy budu hotová s dírkovanou halenkou, pak nafotím a vložím na kukando :-)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahojky holky , já budu reagovat na téma tchýně z opačný strany ...
Tento víkend mi moje mamka neskutečně dokonale nablejskala chalupu. Klobouk dolů !! Já vím, že bych se měla asi stydět, že mi moje mamka na chalupě uklízí , ale ona je uklízecí maniak a hrozně ji to baví.
V pátek večer jsme tam dorazili, v sobotu ráno už myla okna a leštila kachláky , ..pořád mluvila jsen o tom, že kdyby nebyla tak daleko, že by tam jezdila každou chvilku něco blejskat.
Já jsem vařila svíčkovou a ona leštila okna, a při tom pořád něco povídala a byla ve svým živlu ;)
Odpoledne jsem ji ale nasilím vytáhla na malou procházku po okolí a když jsme se vrátili zpátky a dali si kafíčko a buchtu , hned zase hledala nějaký to leštidlo ;) ;)
No a můj manžel tentokrát zůstal na víkend doma, protože tchýně je prostě tchýně ... no chápete to ??? Neví o co přišel :grin :grin :grin :grin

evik.kudlackova    19.03.2012 08:39
Ahoj holky, děkuju za Vaši podporu a jsem ráda za Vaše reakce. Protože nejsem hádavý typ tak se již 2 měsíce tchýni diplomaticky vyhýbám (bydlíme v jednom domě) a mrzí mě, že jsem nenašla dost odvahy to udělat dřív! Vaše komentáře mi potvrdily to, že je opravdu zbytečné se tím zatěžovat. Manželovi jsem řekla že je to pouze mezi mnou a jí a že se obhájím sama. Vím že ho to taky trápí a že si s tím neví rady a já nechci, aby se přikláněl na něčí stranu, pořád je to jeho máma a já to tak beru, tak ať to neřeší. Docela to vzal. Ale teď zpět k pleteníčku - mám upletený svetr ale protože je to světlý melír, tak nevím, jestli to bude vidět. Pokusím se dát tento týden do galerky. Ještě jednou děkuju a mějte se krásně, ať Vám jehlice vesele cinkají :) :) :)

macina    18.03.2012 11:41
Evi,já to mám s tchýní podobné.Jen s tím rozdílem,že přede mnou o mě mluvila vždycky moc dobře,ale za zády jsem se dozvídala ošklivé řeči. Já jsem na to nikdy nereagovala i když se mě někdy snažila poučovat,tak jsem jen říkala,že si ve své domácnosti budu dělat věci podle svého.Jinak je to přesně tak jak píše Rylísek,kdo tě zná,tak nevěří nějakým lžím a pomluvám a ostatní ať tě škrabou na zádech... ;)

rylisek    18.03.2012 10:44
Evi,já mám prima tchyni a tak tyto problémy z vlastní zkušenosti neznám.Ale cítím s tebou a jak říkají děvčata je nejlepší se tím netrápit a nechat to bez odezvy.Jde to asi těžko,ale jakákoliv reakce Ti neprospěje,jen se tím budeš trápit a stejně to vše ublíží jen Tobě.Nereaguj a netrap se,to je asi jediné co Ti může prospět. Někdo prostě nemůže být bez toho ,aby dokazoval ostatním jak je sám dobrý a nenahraditelný a kdyby jeho nebylo, tak svět by stál za houby.Kdo Tě zná dobře a má Těrád, tak nějaké pomlouvání Tvé osoby nebude brát vážně a kdo podpoří Tvoji tchyni ,není žádný Tvůj přítel.Přítel ví své a nenechá se nikým ovlivnit ve svém názoru na Tebe.

Hanousek    17.03.2012 08:11
Evi, moc dobře vím, jak ti je, taky jsem něco podobného poznala. S tchýní jsem měla problém hlavně když byly děti malé. Ať jsem udělala cokoliv (v mé vlastní domácnosti), vždycky to bylo špatně a ona to "musela" po mně dělat znovu a všem svým kamarádkám vykládala, že jí nejsem za to vůbec vděčná. Ale to je neustálý boj chtít se něčemu takovému bránit. Taky bych ti radila, pokud to teda aspoň trochu půjde, nechat to bez odezvy. Těžko to ovlivníš, ale zato se utrápíš. Držím ti palce!

Mila-koutnam    16.03.2012 15:03
Evi, musím reagovat na Tvůj příspěvek. Tchyni mám teda zlatou (i když jsme si k sobě hodně dlouho hledaly cestu, ale
stálo to zato), ale zas se najde jiný příbuzenstvo, který dokáže s člověkem pěkně zacvičit. Nevím jakou radu Ti dát a o co konkrétně jde, ale já přestala na veškerý pomluvy a řeči reagovat a zkouším to házet za hlavu. Sice to nejde vždy, něco je teda hodně "drsný", ale mám pocit, že se vše trochu uklidnilo (nebo se to ke mě nedostane) a já mám celkem klidek. Ale vysvětlovat něco a snažit se to nějak řešit, to k ničemu bohužel nevede. Tak hodně pevných nervů....
Mila

evik.kudlackova    16.03.2012 14:24
Ahoj holky pletařinky, já moc nestíhám ale přesto sem za Vámi chodím a koukám do galerky. Je krásné se dívat na Vaše výrobky, je to balzám na duši, který mi momentálně pomáhá, neb starosti s prolhanou a neupřimnou tchýní mě docela ničí. Pořád si říkám proč, když jsem jí nikdy neublížila a ona mě neustále pomlouvá.Je pravda, že když není všechno podle ní a řeknu svůj názor, tak jsem drzá a ničeho si nevážím. Nevím, jak z toho ven, jestli mám na ty lži reagovat a nebo to nechat být. Věřím, že to některá znáte. Mějte se hezky a omlouvám se, že jsem odbočila od tématu ale tady mi nebude nikdo nic vyčítat :) :) :) přeju krásné tvořivé jaro.

Mila-koutnam    16.03.2012 14:14
Taky už jsem chtěla napsat podobný příspěvek jako Haňula.
Žádný nový drby a nic, kde všichni jste?
No já sice pletu jak o duši, ale zas jsem neměla nějak čas nafotit, a něco je už odesláno i bez focení (ale to jsou věci, který už jsme několikrát pletla a fotila, nic novýho), taky to nějak flákám, polepším se a přes víkend snad nafotím a vložím. Zakázky se jaksi hronou (nějaký ponča na jaro, mimi soupravičky..) a já nestíhám ani nic novýho vymýšlet, což mě celkem mrzí, protože v hlavě už je hromada nápadů na pleteniny a čas není.
Holky všem krásný sluníčkový víkend....
my dnes vyrážíme na bowling a zítra na poslední ples, spojený s narozeninami dcery, takže bude celkem rušno, dlouho nic a teď všechno na jeden víkend, tak myslím, že neděli asi prospím.... :grin a k dodělávání pletení se asi nedostanu..
Mila

Hanousek    16.03.2012 07:36
Kde jste všichni? Tady ta debata poslední dobou nějak skomírá.... :cry

Jana    04.03.2012 11:57
Dobrý den, nemůžete mi některá poradit, kde bych sehnala popis na čepici, která se plete od temene hlavy? Před mnoha lety jsem jí pletla, ale už si jí nepamatuji.Děkuji

Jindra    29.02.2012 07:24
Hledám šikovnou švadlenu na sešívání pleteniny.Dlouhodobá spolupráce. Praha a blízké okolí

magda51    28.02.2012 18:15
Ahojky děvčata,mám k vám moc velkou prosbu.Naše malá Eliška soutěží o dětský pokojík tak vás moc prosím jestli by jste ji neposlali hlásek.Je to soutěž pokoj snů a náš drobek se jmenuje Eliška Otradovcová.Ještě jednou moc díky a doufám že mi to Markétka promine že žádam přes tento chet.Zatím ahoj.

Marťa    21.02.2012 22:32
Rendýsku, to je dobře, že jsi tady zase nakoukla. Mě Ivuška taky moc chybí, často na ni vzpomínám.

rendýsek    21.02.2012 19:32
Ahojky holky , pletařinky , všechny vás tu mooooc zdravím,.... už jsem tu tak dlouho nebyla , omlouvám se, že vás tak zanedbávám , ale prostě nějak jsem se nemohla donutit jít sem po smrti Ivušky ( i teď přes slzy pořádně nevidím co píši), ale slibuji , že při nejbližší příložitosti se jdu kochat do galerky. Tak se mějte moooc pěkně a jehlice ať vám stále cinkají.

Lída    18.02.2012 21:27
Ahoj holky,
dala jsem se do pletení, upletka jsem dvoje papučky pro sousedovi dvojčátka. Moc se mi líbí od autorky sweet svetříky na miminka a prosila bych Vás, jesli nemáte někdo na autorku email nebo nějaký jiný kontakt. Pěkný večer a moc děkuji.

Mila-koutnam    17.02.2012 16:03
Zdravím a všem přeju krásnej pletací víkend, když je venku tak "pošmurno". Doufám, že tentokrát to vyjde i mně, posledně když jsem ho přála, tak škoda mluvit, všechno bylo u nás jinak a nic veselýho.....ale to by bylo na dlouhý psaní, tak snad to klapne tentokrát.
Mila

magda51    16.02.2012 12:50
Ahoj Markétko,příze dnes došla a já konečně budu moct dodělat svetr pro Marcelku,který mám rozpletený pomalu rok.A moc děkuji.

RobStyle    15.02.2012 14:28
Pletařinky , které pletete na stroji , ..koukněte do inzerce, je tam zajímavá nabídka na zakázku :)

magda51    13.02.2012 13:45
Zdravím vás všechny pletušky.Už jsem tu nebyla pomalu rok a je mi po vás moc smutno :cry .Byla jsem se podivat taky v galerce a jsou tam moc pěkné věci.Teď už snad to bude lepší s mím časem a dostanu se sem častěji.Tak zatím ahoj a v tom mrazu buďte na sebe opatrné.Je pravda že je lepší být doma v teplíčku s jehlicemi v ruce.

Alena32    12.02.2012 15:52
Zdravím vás pletařky.
Chtěla jsem vložit nově upletený svetr pro snachu mé sestry,ale nejde mi vložit správný obrázek.Stále mi tam nabíhá posledně uveřejněná fotka.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Alenko, zkus novou fotku jinak pojmenovat.

hela    11.02.2012 17:57
pro Sluníčko: já bych to upletla v pruzích a zbytek bych vyšila pletacím stehem

Michaela    09.02.2012 21:21
Ahojky.
Markét, moc bezdomovce nelituju. mám známou v azyláku, který je skoro prázdný, protože tito lidé tam nesmí přijít v podnapilém stavu. takže oni raději pijí a jsou venku,než aby oželeli trochu chlastu, šli se ohřát,okoupat,dostali by nové oblečení a taky najíst.
jinak já pletu další dlouhou čepici a musím zase udělat pár věciček pro pidimimi do nemocnic :roll

Markéta Robst.    03.02.2012 21:34
Holky o tom mrazu se nedá ani mluvit :sigh
My jsme dnes dorazili na promrzlou chalupu a i když máme topení na plyn a já ještě zatopila v kachláčích, není to zatím to příjemné teplíčko. Sedíme na sedačce a nožky schováváme pod polštář, podlaha je zatím ještě pěkně studená.
V sobotu sem k nám dorazí pár známých s dětmi, aby jsme oslavili dcerčiny osmé narozky a taky Tomáškovi , které měl už v lednu ;) tak tu bude určitě veselo.
Naše děti mají týden jarní prázdniny, tak budeme většinu času trávit na chajdě.
V úterý musím ale do Znojma , protože obchůdek nemůže být celý týden zavřený ;)
Dělám si teď účetnictví za rok 2011, takže se tady nudit nebudu,...pleteníčko mám nabalený jak kdybych měla volno měsíc :p
Dělám převážně kojenecké bačkůrky a teď mám rozdělanou i kojeneckou soupravku , jen toho času kdybych si víc našla.

Holky , tak ať se Vám v tomhle mrazivém čase nepřihodí žádná kalamita a hlavně ať Vás nezkolí žádná chřipajzna a jiné virozy. ;)

Chudáci bezdomovci , vůbec nechápu jak může někdo v tomhle mrazu venku vydržet jedinou hodinu, aniž by se neměl kde ohřát :? :? :?

Mila-koutnam    03.02.2012 12:08
Zdravím,
holky ještě jste nezmrzly? Jedno pozitivum se tomu počasí musí přiznat, člověk si váží teplíčka a křesílka u televize s jehlicemi víc, než kdy jindy, tak snad mi tento plán vyjde i přes víkend .
Všem přeju krásný víkend.
Pa
Mila ;)

hela    02.02.2012 17:54
Jani, hodně síly.

slunicko    31.01.2012 21:08
Dobrý den, já jsem tu nová a potřebiji poradit s pletením norského vzoru pd krku. nechci aby bylo vidět přidávané oči. ;)

JANAmamka    31.01.2012 05:57
moc vam vsem dekuji za podporu

rylisek    30.01.2012 21:06
Taková nešťastná souhra náhod.Držte se cítím s vámi.

Mila-koutnam    30.01.2012 09:31
Jani, držte se všichni - až mě zamrazilo z té souhry náhod.
Mila

Hanousek    29.01.2012 19:53
Je až neuvěřitelné, co se může stát! Taková nešťastná shoda náhod, je mi to moc líto. Jani, snacha to s vaší pomocí určitě zvládne, už jen to vědomí, že v tom není sama hodně pomáhá! Držím palce.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009