FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Hanousek    04.05.2009 16:30
Pitrisku, mailík jsem ti poslala, kdyby to zase nepřišlo, ozvi se mi. A současně všechny tady zdravím a chválím věci v galerce!

Michaela    04.05.2009 14:26
Zdravím pletařinky, nějak nestíhám číst Vaše vzkazy, hodně práce na zahradě kolem domečku, večer na chvilku pletení do ruky, pak už nestíhám PC. Mlýnek mě zatím nechytl,raději pletu ručně. Koukala jsem znova na nabídku přízí, tak se objevila nová samovzorovací příze Olivia z Vlniky, tak asi opět neodolám, ted nakoupím,přes zimu napletu. Navíc jsem dostala super zprávu, že mi Markétka zašle cenu,kterou jsem získala,tak jsem hodně zvědavá na tu přízi. ;) Zvládla jsem uháčkovat si pončo a uplést kabelku,jak bude chvilka,hodím do galerky na kukando. :grin
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Zdravím Míšo, balík příze ,, Dárky,, jsem dnes odeslala , tak doufám, že Tě Izabelou nezklamu ;)

Bridgett    04.05.2009 11:55
Teda holky, já jen čumím s otevřenou pusou!!!
Asi jsem fakt tele, ale za několik hodin strávených s mlýnkem ( asi 4 večery po čtyřech hodinách ) jsem neumlela ani blbou šálu a to jsem teda vyzkoušela asi 5 druhů přízí, různé tloušťky, včetně Elianu. A to jsem pletla pomaličku, aby ta jehla fakt dobře zachytila přízi, ale prostě marně. Nechápu, kde jsme dělala chybu, asi prostě nejsem technický typ a radši zůstanu u ručního pletení.

Ale jsem ráda, že ho Pitrisku využiješ, že nezůstane ladem ležet ve skříni ;)

Irena    04.05.2009 07:06
Pitrísku, přidávání je naprosto jednoduché, jen pozor na použitou přízi!! V pomocníčku na první straně je malinkatý kousek na ukázku. Mlet se začne na prostředních jehlách, to si musíš napočítat podle toho jak široký bude rukáv a na každou stranu dáš zarážky (jako když meleš jen rovně). No a meleme potřebný počet řad, pak posuneš zarážku o jednu jehlu a příze se na ni v podstatě sama navede, když ne tak ji pomůžeš jako když začínáš první řadu. Na razíš na zarážku a meleš na druhou stranu a zase posuneš zarážku o jednu jehlu. Doporučuji přidávat po jedné, po dvou to pak nevypadá pěkně. Ale vše záleží na použité přízi. Nevýhoda je, že musíš počítat řady ručně. Já jsem si dělala čárky za každou řadu na papír (to aby když na mě někdo promluví byly oba rukávy stejné) a při druhém rukávu jsem je zase škrtala.
Naprosto chápu mánii která Tě postihla, já bych taky mlela a mlela ovšem nevím kdo by to sešíval.

pitrisek    04.05.2009 00:02
Iren
díky za ty postřehy!!!
Dneska jsem (ach jo.... mánie...) umlela taky síťovinku!! Z viskózy, a mám dva rukávy a přední "záclony" a horní část bude z hutnější kontrastní příze.
Chm. Mele se mi to mele, ale potřebovala bych za zadkem mít nějakou gardu sešívačů, kterých bych házela ty umleté kusy :grin
Iren jak přidáváš??
to potom v průběhu mletí nějak namotáš přízi na další jehly? a jak přesně? to by mě zajímalo... kvůli rukávům.

Irena    03.05.2009 22:37
Zdravím pletařky.
Přidala bych pár postřehů k pletení na mlýnku. Já jsem vyzkoušela hodně přízí a nejlepší se mě zdá Elian. Konkrétně z Elianu nelly jsem umlela svetr s háčkovaným sedlem (je v galerce) a žádné oko (ani krajové) mě neuteklo. Pak jsem mlela z Elianu klasik a atlas a taky naprostá pohoda. V nadšení jsem se pustila do ponča z příze PERLETA LUXUS a byl to opravdový boj, tuto přízi bych opravdu doporučit pro mlýnek nemohla. Pro zajímavost jsem si udělala i kousek z příze Camilla, je to sice pro mlýnek moc tenká příze ale vyšla z toho celkem pěkná síťovina vhodná třeba na letní halenku s nějakým háčkovaným doplněním. Do toho se asi pustím, láká mě to. A ještě něco, manžel mě mlýnek promazal silikonovým sprejem a už to tak nerachotí, můžu mlet i u televize nebo večer když už všichni spí. Na mlýnku jsem vyzkoušela i přidávat rukávy a jde to dobře o ubírání jsem se taky pokoušela ale to mě nešlo. Buď mě oko uteklo nebo jehla dobře nevzala všechnu přízi a byla z toho strašná motanice.

pitrisek    03.05.2009 21:12
Brí -
trochu to tvé sebevědomí zase zvýším - zrovna si jdu postesknout, že mi to začlo na okrajích pouštět oka :grin ale jen u některých přízí!!!
Ale na tom 100% akrylu mi to prostě nedělalo (jo, jednou, ale to jsem jakoby nedala pozor na konci řady...)
- ale teď jsem tam dala tenčí přízi, a pouští to právě na kraji- když melu rovně - hlavně na pravym okraji.
Musí to v něčem být! Doufám že na to přijdu nebo mi někdo poradí...
JInač ten svetřík pro Péťu sešiju a pak ho sem samozřejmě dám, jsou to teda vysloveně 4 obdélníky :grin no co. halt nebudou tvarované průramky a výstřih bude lodičkový.

Bridgett    03.05.2009 20:51
Teda Pitrisku!

To si ze mně děláš srandu, že už máš umletej svetr pro malou :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek

Já nebyla schopná udělat ani šálu, vždy po pár řadách mi uteklo oko, právě ty koncový, pořád se mi to páralo a prostě jsme na to nepřišla. Víc jak 5 cm bez díry jsem neumlela :cry

Teď mi teda hodně kleslo sebevědomí, připadám si jako naprostý střevo :sigh :grin

Tak doufám, že svetřík bude brzo v galerce!!! Jsem děsně zvědavá ;)

pitrisek    03.05.2009 14:11
(chm... teď to po sobě čtu, ten první odstavec jsem napsala zmateně jak tatar :grin :grin ale to je proto, že mažu uklízet a opravovat šílený písemky atd.atd.atd.)

pitrisek    03.05.2009 14:09
;) no... Jako takhle. Včera jsem měla "perné odpoledne", namotat to mi šlo hned, co mi nebylo jasný, to jsem dopilovala dle videoukázky, co je tady na stránkách, točit klikou taky šlo - ale musela jsem akorát vychytat, jak pevně držet tu přízi, která se navíjí.
Jinak musím taky hlídat koncová očka, pokud "melu" rovně, ta občas zlobí a vyklouzávají, musí se hodně jemně.

Jinak už mám UMLETEJ SVETR pro malou!!!!! Jen sešít (vše ostatní jsem odložila) - chytlo mě děsné nadšení.
Rozhodně pak v létě vlítnu na ty deky. Včera jsem točila klikou a nemohla přestat - chrastila jsem s tim manželovi u televize, kupodivu nějak ani nenadával,jenom pořád nevěřícně koukal, jak z toho leze ta hotová pletenina :grin
holky já jdu dodělávat, co jsem nestihla. Jsem pořádně vzteklá (to vžycky, když nemám uděláno to, co jsem si naplánovala - ale můžu za to, když mě chytlo mletí??? :grin

Bridgett    02.05.2009 20:32
Pitrisku, tak to jsem ráda, že už ti mlýnek došel ;)
Snad ti to s ním půjde, já ani pořádně nevěděla, jak tam provlíct tu přízi, no stálo mně to několik večerů a pak jsem to vzdala!

macina    02.05.2009 19:53
Jééé pitrísku ty se máš,že ten mlýnek už máš. ;) Já bych ho taky moc chtěla,ale mám obavy,že pletení na něm by bylo pro mě na pochopení asi dost náročné.Brí s ním taky zápasila a já jsem makovice natvrdlá,tak nevim.. :p

pitrisek    02.05.2009 19:29
A tak jsem se připojila ke šťastným majitelkám pletacího mlýnku :p (zezačátku mě trochu potrápil) - takže díky Brí ;)

A nikdo mě nesmí rušit, když MELU!! :grin

pitrisek    02.05.2009 08:59
Zdeni koukám že ses taky dala na blogování na pise.cz! Je to tam úžasně jednoduchý.... tak doufám, že mě tam budeš navštěvovat! ;-)

Bridgett    01.05.2009 23:09
Pitrisku, s těma jehlicema máš pravdu, nevím teda jestli jen u přízí VSV, ale já si většinou beru úplně jiné jehlice, než píší na pásce. Taky bych řekla, že ani neutahuju ani nepovoluju, ale mám radši pleteninu měkkčí a volnější, než aby to fakt bylo jako koberec.
Většinou už poznám podle síly vlny, jaké jehlice si asi vezmu.

A s těma hračkama - těžko se to takhle posuzuje, ale asi bych oči spíš nahazovala než rozplétala - takovým tím obyč způsobem, křížkový začátek by asi nešel. A nevím jak myslíš to ukončování - já ujímám i ukončuju stejně, prostě přetáhnu jedno oko přes druhé. Nebo pak splétám dvě oči v jedno, ale v tomto případě bych spíš klasicky ukončila. Ale opravdu bych spíš musela vidět ten popis.

Zdenka    01.05.2009 22:48
Markétko, asi nepomůžu já jsem se s tím ještě nesetkala (pletený návod na hračky,(musela bych ten popis vidět.Jinak sděluji všem, že mám nové stránky www.zdenka.pise.cz, kdo bude mít zájem může nahlédnout, jsou v začátcích, takže to není ještě ono.Zdenka(lounsko)

pitrisek    01.05.2009 21:18
Ahoj (s tím popiskem na hračky bohužel neporadím, ale vloudím se mezi to s něčím jiným...) - chci se jen podělit o zkušenost.
U některých přízí VSV (ne u všech!!) se mi stává, že mi absolutně nesedí číslo jehlic, které uvádějí na adjustační pásce. U většiny přízí to sedí, ale třeba u Elian Evelyn jsem začala podle pásky na 4,5. Připomínalo to koberec, tak jsem vyměnila za č. 6 - stále husté, nakonec jsem skončila na č. 7 - to je docela velká odchylka!
A totéž se mi teď stalo s Kavkazem. Na pásce píšou č. 6,5 - 7. No dobrý - začala jsem na č.7 - mohla jsem si ukroutit ruce, protože to šlo prostě šíleně ztuha! (dělala jsem takové to kraťoučké pončo s copánky z Praktické ženy, Lenka ho měla v galerii i na e-shopu v modré barvě) - no právě to párám, protože to se prostě nedá utáhnout, zvláš´t když na tom dělám copánky. Je to hustý jak rohožka - takže párám a dělám to na č. 10!!
Řekla bych že mým pletením to není, já neutahuju ani moc nepovoluju (což už poslední dobou poznám na žerzeji).
Fakt zvláštní.

Markéta Robstyle    01.05.2009 20:46
Holky, mám na vás dotaz, který mi napsala Jitka,- nemá možnost psát na chat..tak prosím, prosím o možnou pomoc :

U nekterych pletených hracek se plete podle obrazku.Nekdy tam na zacatku řady pridaji i 4 ctverecky.To mam oka prihodit nebo rozplest?A naopak,uzavrit nebo ujmout?

Markéta Robst.    01.05.2009 11:39
Také já vám všem přeji krásný 1.máj

Dnes jsem dokončila nové pořadí v sekci ,, Dárky,, a prvním 5 zákaznicím, které měli největší objednávkový kredit, zašlu v pondělí slíbené dárky :)
Všem registrovaným uživatelkám zašlu během dneška mailík s výsledky. ;)

Přeji krásný sluníčkový víkend 8)

JANA    01.05.2009 08:56
JÁ SE PŘIPOJUJI A PŘEJI VŠEM TAKY KRÁSNÝ 1.MÁJ

Alča    01.05.2009 07:38
Přeji všem krásný 1.máj. ;)

pitrisek    30.04.2009 20:52
Díky všem -
dělám ty nohavice jako "roury", takže ještě ( :roll :roll ženská otravná :roll ) o jednu radu prosím...
Ty nohavice bych měla spojit uprostřed řetízkovými oky (tak si to představuju), a potom háčkovat jen nad jednou půlkou.... Teď ale totiž nevím, jestli mám háčkovat vždycky nad tou boční polovinou, nebo nad zadní a přední polovinou???
(nebo dokola??? to asi ne, žejo...)

No prostě - miminkovské kalhoty byly rozhodně jednodušší :grin

Šárka K.    30.04.2009 15:56
Pitrisku:
jde to více variantami: trošku jsem to studovala, než jsem se pustila Šimčovi do kalhotek...
1) Nejednoduší upleteš/uháčkuješ levou, pravou nohavici nahodíš mezi nima pár oček (podle potřebym, síly vlny atd.) a pleteš rovně až k pasu, uzavřeš, dáš gumu, šňůrku apod.
2) Obdobně jako 1) akorát po přidání ok na krok ujímáš ty přidaná oka (tzn. přidáš na krok např. 8 ok a ty pak z obou stran vyujímáš, u pletených věcí se to dělá v každé druhé řadě předcházející/následující oko), mezi nožkama to udělá kosočtverec.
3) Rozšíření pro krok jako 2) plus se přidá tvarování pro prdelku, v potřebné výšce nepleteš přední díl, u zadního dílu děláš krácené řady (např. 8řad) pak opět pleteš/háčkuješ kolem dokola přední i zadní díl najednou.

Pokud je malá hubeňour, myslím, že by stačila varianta 2), je to pletenina, ta se poddá a sezením spíš vytáhne. Variantu 3) bych dávala spíš na méně pružný materiál, resp. když má dítko ještě pleny...

mina    29.04.2009 21:42
Ešte k tým Pitrískovým nohaviciam - pokiaľ som si dobre všimla v pomocníčkovi, budú z dvoch dielov, takže ten sed treba vytvarovať na obidvoch stranách.
Pitrísek, posielam Ti taký nedokonalý nákres na e-mail

Hanousek    29.04.2009 21:07
Pitrisku, kdysi dávno jsem si pletla kalhoty, tehdy začínaly teprve zvony! No prostě už toho hodně pamatuju a vím, že na zadním díle se musí v rozkroku ubrat víc ok než na předním. Tím docílíš to, že ten zadní díl bude jakoby hlubší a taky by měl být asi o 3 cm delší šev v rozkroku než u předního dílu. Tím docílíš právě toho, aby byl ten zadní díl o něco větší a nestahoval se dolů. Je to něco podobného jako u pletení dámských halenek, kdy by měl být pro změnu přední díl o nějaký cm delší, aby se nenadnášel na prsou a nebyl potom krátký. Nevím, jestli jsem to srozumitelně popsala, ale kdybys ještě něco potřebovala, ozvi se.

macina    29.04.2009 21:01
pitrisku,pokud děláš nohavičku od spoda,tak ji na stehýnku předpokládám rozšiřuješ, pak by jsi měla ujmout právě na sed jak malá potřebuje.Dám pouze příklad asi 7 -10cm a potom budeš dělat dál rovně.Na pas můžeš opět přidat,ale píšeš,že malá je hubeňour.Mělo by to asi vypadat jako když ujímáš na rukávovou kouli.Nevím jestli jsem ti vůbec nějak pomohla :?

mina    29.04.2009 21:00
Pitrísek,
myslím,že keď dokončíš "nohavicu", t.j. to, čo bude na nôžke, v jednom háčkovanom riadku vynecháš niekoľko stĺpikov /podľa "hĺbky sedu", t.j. veľkosti zadku/ a v ďalších 2-3 háčkovaných riadkoch uberieš po jednom stĺpiku, tak, aby nevznikol pravý uhol, ale oblúk.
Neviem, ako uberáš pri háčkovaní dlhých stĺpikov, ja to robím tak, že preskočím predposledný stĺpik predchádzajúceho riadku /na konci riadku/, resp. druhý stĺpik predchádzajúceho riadku /na začiatku riadku/

pitrisek    29.04.2009 20:42
Holky neporadíte mi některá, která jste třeba šily - přemýšlím jak vyřešit zadnici u těch háčkovaných kalhot.
Tchýně si kdysi prý pro sebe háčkovala kalhotový kostým, ale už si to prý nepamatuje.
To mám háčkovat třeba jakoby sem tam ve zkrácených řadách - nebo jak byste to udělaly, aby tam bylo prostě nějaké místo na tu dětskou prdku?
Upozorňuju že Péťa je totální hubenina.

Alča    29.04.2009 20:28
Pitrisku no je to hrozné, když něco člověk chce, tak jak by to mělo vypadat,ale nejde to.AAAAAAAAch jo.No neva.
Markétko děkuju za poslání balíčku, nestihla jsem ti odepsat,ale asi by to bylo stejně vše, děkuju.

pitrisek    29.04.2009 19:19
Alčo -
škoda -už se mi to ale taky stalo, asi ve 2 roky staré Sandře (podzimní nebo zimní...) byl krásný svetr a vzorek byl ze snímaných ok - taky takové to "nesundáme z jehlice" a překřížíme bůhvíco s bůhvíčím....zkoušela jsem to všemi možnými způsoby, a prostě nikdy to nevypadalo tak jako u nich na obrázku, dodneška jsem to taky pořádně nepochopila.
Tak v tom nejsi sama ;)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009