FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    23.04.2009 15:40
Markét tak to jsem se pobavila hned po příchodu ze zaměstnání :grin :grin

Holky můžu taky přihodit jeden?
Orá si chlap pole, a najednou kouká, leží tam železniční pražec. Řiká si: "Kterej blbec to sem dal...", zvedne to a hodí to do odpadní jámy.
Najednou kouká - teď zase běží kolem koza. Chlap si řiká: "Kde zas tahle se tady vzala???" a koza - hup - skočí po hlavě do odpadní jámy.
Chlap nechápe.... ale orá si dál, a čeká, co bude dál. Za chvíli přilítne nějaký jiný pán a řiká "Prosimvás, neviděl jste tady kozu???" - "Jo jo, viděl. Letěla jak splašená a skočila tady do tý jámy." - Druhý pán říká: "No tak to nebyla ta moje, ta by tak rychle neběžela. Já ji měl přivázanou na železničním pražci."
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
:grin :grin :grin :grin já to říkám pořád ,, není lepšího odpočinku..než se zasmát dobrejm vtipům ,, :grin :grin

Markéta Robst.    23.04.2009 15:10
Ahojky háčkovačky a pletařinky..tak já napravuji pracovní čas na velikonočním trhu a konečně sázím na zahrádce ;)

Večer se snažím uplést kousek svetříku z příze Izabel ( norský vzorek ) pro Kačku, zadní díl už mám a dva přední díly ted pletu naráz :)

Dnes jsem dostala od Klárky , super vtípek, možná vám ho poslala taky :
Sedí takhle rodinka u stolu a otec povídá:
"Koupím prase, bude zabijačka, uděláme klobásky, jitrničky..."
V zápětí se napřáhne a vrazí synovi takovou facku, až spadne ze židle.
Manželka na to:
"Co šílíš, co děláš ? Proč ho biješ ?"
Otec na to:
"Už ho vidím, debila, jak to žere bez chleba..."
:grin :grin :grin :grin :grin

Alena32    23.04.2009 14:53
Ten háček na zatahování konečků se dívám, že je takový jako jehla od pletacího stroje a to se dá sehnat v obchodech se šicími a pletacími stroji.

Eris    22.04.2009 19:15
Jééé,tak ještě jednou, dala jsem do pomocníčka dva obrázky... ženský, prosím mooooc, nezvládla byste to nějaká a nevytvořila na to návod? Můžu to poslat i na mail... Díííííííky

Eris    22.04.2009 18:34
ještě odkaz- http://www.nonipatterns.com/

Eris    22.04.2009 18:31
aaaa, další objev... Na stránkách Vereny jsem objevila úplně super chňapky a dětský žínky na umývání... Kde tam na to mám najít návod? Nebo nemáte někdo něco takovýho?

pitrisek    22.04.2009 17:55
macino jestli myslíš ten samý, co tady někdo jiný psal o tom háčku, co se s ním zdobily "gobelíny" , tak to jsem kdysi (dávno ale fakt dávno) viděla u jedný naší příbuzný (maminka mojí tety, byla původem Němka - a zálibou bylo vyrábět koberečky na zeď) - takovej prostě trošku divnější háček. Ale docela by mě to zajímalo!

macina    22.04.2009 17:43
Holky,ještě se vrátím k debatě o háčku na zatahování konečků.CHtěla jsem ho vložit do pomocníčka,ale protože jsem hrozný kopyto a vložit mě tam nejde(nevím proč) :upset tak jsem ho vložila na můj web.Doufám,že se Markétka nebude zlobit, že zde napíšu adresu. :? http://pletenijehra.webnode.cz/

macina    22.04.2009 16:53
pitrísku tak to je fakt trefa :grin Až budeš mít ty věcičky hotový určitě se nezapomeň s nimi pochlubit.Nemůžu se dočkat... ;)

pitrisek    22.04.2009 16:30
Holky tak to je bomba. Pomalu si malou ladím do "hippie" stylu, (jsem ve fázi výroby, mám v plánu "sadu" 8) ) - a dneska nám ve školce řekli, že máme zítra přinést nějaké "hippie" věci, protože budou mít besídku jako hipíci :grin :grin :grin tak to je trefa. Teď to teda poskládáme z věcí koupených, které už máme, ale musím se smát, jak jsme se nevědomky sešli s nápadama.

Šárka K.    21.04.2009 23:13
Pitrisku, ta sukýnka je šmrncovní, já se snad budu muset do toho háčkování pustit :?

Vložila jsem do galerky moje první dílko, kde není ani očko upleteno, nýbrž jen háčkováno, no není to zatím žádné veledílo, ale nějak se začít musí ;)
... nemohla jsem se rozhodnout pro jednu fotku, tak jich je víc a to jích mám ještě x v počítači a všechny se nějak podařili... to bude tím krásným počasím a modelem :roll

Jejda to je hodin, musím mazat do hajan...

hhana    21.04.2009 22:40
Zdravím děvčata,jak je venku hezky tak děti neudržím doma,jsme skoro pořád venku a večer rychle najíst a spát,takže jsem několik dnů nestihla ani zapnout počítač.I já se zapojím do diskuze o háčkování.Háčkované věci se mi moc líbí,před lety jsem naháčkovala spoustu kytiček /neuměla jsem je sháčkovat/ a pak je sešívala,nikdy jsem to nedodělala protože to byla příšerná práce.Když jsem viděla Vaše výrobky a hlavně podpora od Alenky32 a Hanouska tak jsem si řekla že to musím zvládnout.Ve svých bohatých zásobách pletacích časopisů jsem našla - Škola háčkování a pustila jsem se do toho.Zvládla jsem i sháčkování kytiček - pevným okem,teď háčkuji klobouček.Teď bych chtěla nějakou kytičku,líbila by se mi vrstvená,dvoubarevná.Na závěr - zkuste háčkování nic to není a je to příjemná změna od pletení.Hanka

pitrisek    21.04.2009 20:43
A hele co je tady :roll :roll
http://www.praktickazena.cz/clanek.php?id=674&PHPSESSID= a1744822bcf4a9d259bdfee0fcc928d6

Děvčata pletařky. Nejni většího potěšení, když vás s.... nadřízení. Já jsem dneska tak vytočená že vidim fialově.
No zejtra jdu snad ráno s vidlema nebo nevim.

Zdenka    21.04.2009 19:33
Zdeni, nemáš popis na pejska pudlíka? je krásnej, vy jste tady strašně šikovné, nějak to nestíhám, ddělala jsem ted tašku tak jí pošlu Markétce , abymi ji vložila do galerky.Jinak fakt jste šikulky.Zdenka

mina    21.04.2009 16:20
Keď som sa už tak rozpísala - k tomu zapošívaniu koncov priadze /nepoznám človeka, ktorý by mal rád túto nutnú záverečnú fázu/ - pri háčkovaní to robím tak, že keď nadpájam priadzu, nechám trochu dlhší koniec za uzlíkom, ten potom navlečiem do ihly s veľkým uchom /odporúča sa ihla s tupým koncom, mne sa však viac osvedčila tá s ostrým/ a z rubovej strany priadzu za pomoci ihly pretiahnem cez uháčkovaný kus, väčšinou dvoma smermi, zvyšok odstrihnem. Občas konce zapracovávam aj priebežne, niekto tu už o tom písal, ale to si musím byť na 100% istá, že nebudem párať, /čo sa mi stáva málokedy/, lebo práve pre ten zaháčkovaný kus to ide podstatne ťažšie.

ZDENA OSEK    21.04.2009 14:06
HOLKY,JÁ OD RÁNA UKLÍZÍM V MÉM PLETACÍM,HÁČKOVACÍM,ŠICÍM KUTLOCHU,UKLÍZÍM VLNU,SPÍŠ PŘEROVNÁVÁM ALE TO NECHCI PSÁT,DÁVÁM SI I DO KUPY ČASOPISY,POPISY NA HRAČKY SI DÁVÁM ZVLÁŠT A DĚTSKÉ AT.A NARAZILA JSEM NA PRAKTICKOU ŽENU,KDE MÁM NADPIS,HÁČKOVANÁ MYŠKA,ABYCH JÍ NEHLEDALA A BYLO MĚ DIVNÝ,ŽE JE TAK SLABÁ A KOUKNU DO NÍ A TAM MI NĚKDO TY POPISY VYSŘÍHL,KDYŽ JSEM JE PŮJČOVALA :upset :upset :upset JÁ JSEM TOTIŽ TAKOVEJ VŮL,ŽE KDYŽ MĚ NĚKDO POŽÁDÁ O POPISY NA HRAČKY,TAK OCHOTNĚ JE POŠLU NA ADRESU AŤ SI JE TA DOTYČNÁ OFOTÍ A ZASE ZPÁTKY POŠLE(JÁ NEUMÍM SKENOVAT)UDĚLALA JSEM TO ASI PRO 6 LIDÍ A TAKTZO SE MI TO VYMSTILO :upset :upset :upset JE VŮBEC MOŽNÉ,ŽE DOKÁŽE BÝT NĚKDO TAKHLE ZLEJ?TAK JDU SE TEĎ PODÍVAT NA DALŠÍ,UŽ TO NIKDY NEUDĚLÁM,TAK SI DÁVEJTE HOLKY POZOR NA ZLÉ LIDI.
MARKÉTKO,TEĎ MI DOŠEL BALÍČEK Z VLNOU A TO MĚ ZVEDLO NÁLADU,JE NÁDHERNÁ A DÍKY ZA DÁREČEK,JSI MOC HODNÁ HOLKA :) :) :) AHOJ ZDENA

Michaela    21.04.2009 13:06
Ahoj holky.Tak jsem si dnes objednala dovolenou. Jedu opět jako loni na Vranovskou přehradu. Líbilo se nám tam,potkali jsme tam nové přátelé a celá banda jede letos znova, tak jsme se k nim přidali. Tak je možné, že pokud bude čas, pojedeme do Znojma kouknout na zámek a možná i k Markétce a nechat u ní možná zase nějakou korunu za přízi. No uvidíme jak to vyjde. Doufám,že počasí bude tak krásné, jak jsme měli loni. Samozřejmě vezmu pletení nebo háčkování sebou, abych za ten týden nezakrněla. :grin

marcy    21.04.2009 11:35
Děvčata,
díky moc za pochvaly k mým výtvorům v galerce.Rozmýšlela jsem se,jestli v době,kdy se to tady hemží letními topíky a sukýnkami,tady mám strašit se zimními svetry.Doufám tedy,že to jaro nevyplaším ;)

Zdeni,Marse a Marcy-nejsme jedna,jsme dvě!(ale Marcely jsme asi obě) ;)
Ještě k tomu norskému pletení.Jelikož na něm dost ujíždím a norské vzory miluju,tak se ve mně chvíli pere lenost a chuť se do toho opět pustit.Vždycky vyhraje to druhý :grin .Jinak klubíčka se motají,ale spíš u vícebarevného vzoru,tenhle černý je ze dvou,takže to není tak hrozný.
Přeju všem hodně nových nápadů a inspirace do letní sezony.
:)

Zdena    21.04.2009 10:16
AHOJ HOLČIČKY V PRVÉ ŘADĚ CHVÁLÍM GALERKU,STRAŠNĚ NÁDHERNÉ VĚCIČKY JSTE NADĚLALY ;)
MINO TEBE MOC PROSÍM,ZDALI BY JSI MI MOHLA POSLAT NA MEILA,TEN PAVOUČKOVÝ VZOR I S TĚMA SVETŘÍKAMA :) DÍKY PŘEDEM
NO PITRÍSKU,TAKY ČUMÍM :eek :eek :eek NA TVÉ HÁČKOVÁNÍ,JSEM TAKY ZVĚDAVÁ :roll
MARSE,SVETŘÍČEK S KRTEČKEM JE NÁDHERNEJ,TO BYCH NEDOKÁZALA :sigh
MARCY,ANI NEVÍM JESTLI JSI TA SAMÁ PLETAŘINKA,KDYŽ MÁTE PODOBNÉ JMÉNO S MARSE ALE TO JE JEDNO,TVÉ NORSKÉ VÝTVORY JSOU PROSTĚ DOKONALÉ,NECHÁPU JAK TOHLE MŮŽEŠ UPLÉST A TO SE TI NEMOTAJÍ KLUBÍČKA? :p
JINAK DÍKY ZA POCHVALU ZA MÉ HRAČKY :)
YVONA A ZDENÍ,PUDLÍK I S NÁVODEM JE NA STRÁNCE
lenkas.blog.cz-háčkovaný pudlík.
MĚJTE SE VŠICHNI MOC PĚKNĚ A KRÁSNÝ SLUNÍČKOVÝ DEN :) :) :) AHOJ ZDENA-OSEK

mina    21.04.2009 08:47
Dobré ráno dievčatá,
naozaj som tu dosť dlho nebola, teda aspoň som sem nepísala, lebo na túto stránku nazerám každý deň. Keď som čítala vašu diskusiu o pletení a háčkovaní, neodolala som a vložila som sem ten vzor, ktorý som objavila len nedávno /bola to "láska na prvý pohľad"/ a celkom určite ho hravo zvládnu aj začiatočníčky.
Ak by niekto mal záujem, môžem e-mailom poslať k tomuto vzoru aj originálny model letného svetríka.
Dlho som neplietla, ani neháčkovala, teraz postupne dokončievam rozpracované letné modely, tak dúfam, že sem čoskoro nejaký vložím.

Bridgett    20.04.2009 23:13
Macino, děkuju za tip, nějak si to tedy nedovedu představit - nitka se pak nepárá? Zkusím se také podívat ve Švadlence...
Já právě cancourky zapošívám nití ve stejné barvě jako pletenina, ale je to otrava :sigh

macina    20.04.2009 21:11
Jo jo, to je asi ten háček, ale já ho mám v mini provedení.Schválně se po něm začnu v galantérkách ptat,třeba se dá koupit. ;)

Šárka K.    20.04.2009 21:02
Maci, ten háček myslím znám, naši ho mají doma ale v takovém větším provedení, ten by se na začišťování bavlněných topíků určitě použít nedal :grin . Táta s ním kdysi dělal ozdobnej koberec na zeď.

Šárka K.    20.04.2009 20:57
jéé Míno, ten vzorek znám, vloni jsem ho použila na obháčkování samozřejmě pleteného topíku...
Vkládám do pomocníčku foto na důkaz, kvalita fota nic moc...

Eris    20.04.2009 20:46
ha hááááááá, já taky uzluju, zaháčkuju a stříhám!!! :grin
chjo, to háčkování prostě musím vychytat! Taky mi trvá fááákt dlouho :eek

macina    20.04.2009 20:45
Brí k tomu začišťování cancourků mám pomůcku.Nevím jestli se to dá běžně zehnat,ale já to mám z továrny kde jsem pracovala a právě tam se vyráběly pleteniny..Je to tenký háček a má zobáček.Háček protáhnu v pletenině k nitce tu naberu do háčku,zavřu zobáček a protáhnu zpět na místo vpichu.Zbytek ustřihnu.Je to jednoduché a rychlé,takže s konečkama já nemám problém. Háček je super věc,ale nikdy jsem se nepídila jestli se dá i koupit. :roll

pitrisek    20.04.2009 20:38
A zdravím Minu - dlouho jsi tady nebyla!! ;)

pitrisek    20.04.2009 20:37
Brí já to taky zašívám, někdy to zaháčkovávám , pak uzluju a ustříhávám... Ale každopádně to nesnáším 8)

Bridgett    20.04.2009 20:32
Ahoj holčiny, připojuji se do diskuze háčkování nebo pletení - já osobně tedy raději pletu. Háčkování také používám jen jako doplněk k obháčkování hotových dílů, naháčkovávám krční výstřih a podobně. Možná je to tím, že jsem do háčkování zatím příliš nepronikla, zkoušela jsem teda podle popisu dlouhý sloupek, ale jak píše pirtisek, pořád je to takové že ,,teď píchnu asi sem??" U pletení naprosto přesně vím do jakého očka píchnout, jak se ujímá, přidává, což teda u háčkování naprosto nechápu - když už jakžtakž zvládnu vzorek, tak jak potom například ujmu pro rukávy??? Navíc si nedovedu představit třeba háčkovaný zimní svetr, max. tedy nějaký letní krajkový. Nějak mám háčkování pořád zafixované jen jako k vytváření deček a možná je to škoda...

Jo a k těm cancourkům - a jak začišťujete u pletení? Já teda každý kousek vlny zapošívám k pletenině :cry

macina    20.04.2009 20:01
Tak jsem byla asi moc rychlá.Popis jsi tam také vložila a to je super.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009