FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    10.04.2009 23:40
Ahoj Yvonko ;)
a já tady dneska straším nejdýl, asi :grin tak Tě rovnou vítám.
(mně je 30... tak pro informaci)
jinak co se týče těch časopisů... na mě taky působí nostalgicky. Sice jsem byla dítě, když nám chodily do schránky tzv. "Květny" (= Atelier Květen,bylo v tom všechno možné od tvoření z papíru přes pletení po šití) - a totiž moje babička byla šíleně nadšená pletařka, takže si ještě pamatuju "netopýří rukávy" z osmdesátek a tak podobně :)

YVONA    10.04.2009 22:34
ahoj děvčata jsem tady dnes poprvé,a musím říct že stránky jsou velice pěkné je vidět že se o ně paní majitelka stará..miluju pletení háčkování tak když je chvíli večer čas tak někam vlezu a jen se kochám a objednávám a pak mi to tady leží :cry protože můj další velký koníček je pečení a z koníčka mi zákazníci udělaly práci :) že nevím kam dřív skončit tak dnes jsem rozvezla velikonoční objednávky a chtěla utýct k zálibě na kterou mi ted nezbývá bohužel čas a ocitla se tady na těchto stránkách je mi 39 let tak já některé starší časopisy o pletení pamatuju proto musím říct že rubrika z ,,babiččina šuplíku,,na mě působí nostalgicky a je super jako celé tyto stránky :) :)

pitrisek    10.04.2009 22:24
připojuji se s gratulací!

Zdena    10.04.2009 21:39
PŘEJI VŠEM NA TĚCHTO STRÁNEČKÁCH,VESELÉ VELIKONOCE A HOLČINÁM,PĚKNĚ MODRÉ PRDELKY :grin :grin :grin


galerka super :roll ;) :roll :roll
........................zdena

pitrisek    10.04.2009 19:20
No, to jsem právě přemýšlela, jestli je tam chlup... ale nekouše to, že ne! Jednou jsem měla tedy jen vzorníček, kde byla alpaca (od VSV), a připadalo mi, že nehryže...

Jinak ten návod už mám, a aby bylo konečně vidět, o jakých šatech tady mluvíme, tak posílám odkaz
http://www.garnstudio.com/lang/en/visoppskrift.php? d_nr=99&d_id=5&lang=en

Šári díky za email!

Šárka K.    10.04.2009 10:54
Ještě k té Alpace, je to krásná měkoučká 100% vlna, na rozdíl od merina nebo klasické ovčí vlny neobsahuje žádný lanolin, takže je víc nasákavá, tedy déle schne. Trošku na omak působí i chladivěji než výše zmíněné vlny.
Má ale jednu nevýhodu a to vlas (né jako mohér ale přeci), takže k tmavým kabátům, kalhotám, sukním nee.. Já jsem z ní dělala ještě kamašky pro malého a skoro je nenosíme, protože prvně když se plazil a lezl, tak jsem mu je moc nedávla, protože jedny vlněné už zrušil, prostě třením o podlahu zplstnatěly. Nedávno jsem mu je párkrát dala, on si zase sedne a rve ty chlupy a cpe si je do pusy... Takže tento model se moc nepovedl.Ale s čepičkou jsem byla moc spokojená...

Pitrisku mail pošlu...

pitrisek    10.04.2009 07:54
Dělala jsem hokusy pokusy. nakonec mi nejlepší přijde dvojitá Edita. (moje stará-nová známá.... vyhrabala jsem zásoby které mi sem loni v létě přinesla moje sestra - ta příze je snad 10 let stará, ale koukala jsem že ji pořád vyrábějí :grin )

pitrisek    09.04.2009 21:33
Šári
- tak právě sem jdu napsat, že bych to viděla spíš na dvojitou viskozu (třeba Danielu) - a můžu mít dotaz- jak ses k té přízi dostala? (odpověď prosím na email, ne sem do diskuze, děkuji)
asi mluvíme opravdu o těch samých!! Už to mám skoro přeložené.
Sakryš ale je v nich dost vidět pupík. Ovšem už na tom pracuji (na tom pupíku :grin :grin :grin cvičim, haha, chci vidět jak dlouho mi to vydrží).
ale krásný teda jsou!

Šárka K.    09.04.2009 20:35
Pitrisku, nejsou to náhodou šaty 99-4, bílé hodně dírkované ve spodní části s obloučky, Ačkový střih ??? Na ty jsem koukala a říkala si, že by se mohly dobře dělat, rychle přibývat a ještě by v nich nebylo horko, přes ty díry.... :grin
ŠK

Šárka K.    09.04.2009 20:09
Pitrisek:
z Alpacy od DROPS/Garnstudio (Norové) jsem pletla dětskou čepičku (ve fotogalerii 2008 strana 6 - z toho ale asi moc nepoznáš :roll )
Dívala jsem se teď na tloušťky, je to srovnatelné s Camillou a třeba Pandou (Katku a Dianu nemám).
Alpaca je ale pružnější a lehčí. Je na jehlice 2,5 - 3,5 a 50g = 180m. tzn. u bavlny bude větší spotřeba co se týče gramáže a úplet bude tužší, jinak si myslím, že by to šlo.
ŠK

pitrisek    09.04.2009 17:41
Zdeni to znamená, že budeš mít dalšího človíčka na pletení věciček co!

Zdenka    09.04.2009 17:39
Ahojky děvčata, vy jste úžasné, tak krásné věcičky, já ted nějak moc nestíhám,je hezky, zahrádka volá a pak mám vnoučátka a chtějí být u babičky, včera Tomášek plakal,že nechce domů.A v sobotu jedu za druhým vnoučátkem Msatýskem do Písku, na něj se strašně těším, neviděla jsem ho dva měíce a takydceru, ta čeká v červenci druhé miminko.Tak Vám všem přeji hezké prožití velikonoc, ať jsou slunné a pěkné.Zdenka.

pitrisek    09.04.2009 12:58
JÁ JSEM BLBÁ - s Dianou jsme se dohodly, ne s Eris (to bys Eris pěkně koukala, viď - že o tom ani nevíš :grin :grin :grin )

pitrisek    09.04.2009 12:44
Jo mezitím jsme se s Eris dohodly, že si přeložíme popis na háčkované šaty - z garnstudia...
Akorát žádám o radu:
oni to háčkovali z dvojité příze, a sice: z alpacy (tu jejich vlnu neznám, holandskou výrobu) plus viskózu. A mají na to háček 4,5.
Přemýšlím, jestli je to možné nahradit třeba jedním vláknem bavlny a jedním vláknem viskozy (např. Katka a Daniela z Niťáren) - dík za postřehy!

Alena32    09.04.2009 09:35
Když dovolíte, tak upřesním - Kojenecká soupravička(modrobílá), kterou dala do soutěže 2009 Anička Roznosová je upletená podle staršího popisu původně uvřejněného v Praktické ženě ,ale už hodně dávno. Tady v modelech a popisech od Vás ji popsala Miloslava41 a dovedla ji k úplné dokonalosti.Popis i z krásnými dílky je pod názvem Kojenecká soupravička 2.
Anička převzala střih a kreativně použila jiný vzorek - hvězdičky spletené a hned zase rozpletené.

pitrisek    09.04.2009 09:17
Jé , Brí to mezitím napsala - se soupravičkou. Tak je to o.k. ;)
děvčata to je KRÁSNĚ a my máme prázdninky (dnes a zítra), takže si čerpám dovolenou, a budem si užívat počasí!!

pitrisek    09.04.2009 08:37
Jani
myslíš tu čepičku a bačkůrky?
Možná by Anička (jestli sem nakoukne) věděla...
(Nebo je to tady v návodech??)

Markétko - teda, to je trošku drezúra na tom stánku, co :roll ale třeba zase za půl roku ty negativní pocity vyprchají a dostaneš zálusk na vánoční stánek...
Ale musí to být teda záhul. My jsme s holkama takhle chodívaly na brigády - od Opavie, na ty kulaté lázeňské oplatky. Měly jsme 12h směny venku na stánku, teoreticky jsme si nesměly sednout, nesměly jsme jíst (pauza na oběd nula nic), nesměly jsme se blbě tvářit atd. - a ty páni z té Opavie se např. vmísili mezi hosty v zahradní restauraci a sledovali nás - což my jsme nevěděly, a jakmile jsme si sedly (na obrubník :grin ) - už tam byli a tohle a támhleto. No... síla. Ale zase dobře platili... ovšem na psýchu to bylo něco.

Tak holky - náš LIŠEJ - Hanousku děkuju moc za nabídku pomoci! Včera ráno jsem volala sestřičce,a ona doporučila mast se zinkem - to jsme namazali, a parádička, začlo se to okamžitě hojit, teď už se to vyhojuje, už to není to hnusné zarudlé.

Bridgett    09.04.2009 08:36
Jani, souprava od Aničky je myslím určitě v sekci ,,Modely s popisy od vás"

Jana Vondrušková    08.04.2009 23:31
Ahoj HOlky,
na vaše stránku se už dívám nějakou dobu, dokonce jsem začala podle jednoho návodu plést po dlouhé době svetr a moc jsem se chtěla zeptat, zda je možné nějak získat návod na dětskou soupravičku od p. Anny Roznosové, která ji poslala do soutěže č.2009.Jinak moc sem Vás chtěla pochválit za super stránky. S pozdravem Janča

Markéta Robst.    08.04.2009 22:18
Ahojky holky ...já jen na skok ;)
Velikonoční trhy jsou hody pro přízi Sportivo a Camilla ..Sportivo berou na zkoušku, protože se s tím ještě nesetkali a nevěří vlastním očím, že by se mohl sám tvořit vzorek :p :p a pak Camilla na dětský dívčí topíky a tuničky..
Ale je to děsně úmorný.. neustále sleduji hodinky už aby byl večer :? Jsem na stánku od rána od 9 hod do večera do sedmi, tak jak mám uvedeno ve smlouvě, .. nesmím se sbalit a odejít kdy se mi zachce..
a taky musím tvořit řemeslo , jehož zboží prodávám..takže chvilkama pletu svetřík, chvilkama háčkuju čepičku a nebo mám v ruce pět jehlic a pletu na nich čepku..chodí nás občas kontrolovat jestli to nezanedbáváme ;) vedle mě tam pán dlabe vařečky, ..další paní paličkuje obrázky,..kovář kove různé dekorační kování a holky od patchworku (Monika a spol) šijí na stroji jako vo život ;)
No ...musím se přiznat, že letos mě to nějak nevzalo ..a momentálně mám úvahy , že stánky už dělat nebudu..ale do toho dalšího - vánočního je ještě daleko..možná zase změním názor :grin
Tak jdu ještě chvilku pracovat na vyřizování objednávek ...a TÍMTO SE TAKY VŠEM MOC..MOC ...MOC OMLOUVÁM, že nestíhám rozeslat objednávky rychleji...

pitrisek    08.04.2009 19:20
Ahoj!
to teplo je opravdu zajímavý. Já inteligent jsem si ráno vzala kozačky. přišla jsem značně rudá v obličeji :grin
No. Na to, že jsem si z Xenie (od Vlniky) udělala parádně tlustej teplej svetr, jako že na takové to časné chladnější jaro - to jsem teda zvědavá, doufam že ho nebudu mít na podzim :upset

Šárka K.    08.04.2009 15:10
Hezký den všem :roll

téééda myslíte, že letos bude ještě jaro, ono to nějak přeskočilo ze zimy rovnou do léta.
Jsem fofrovala s dekou do kočárku, abychom se měli do čeho zachumlat až to nebude na fusak a najednou nepotřebujeme ani fusak ani deku :grin


Markétko: balíček zatím nedorazil, tak nevím, kde se toulá... :?
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahojky Šárko, koukala jsem na podací lístek a balíček byl odeslán už 2.3 ..tak zkus prosím Tě přímo poštu..někdy mi takhle zákaznice napíšou, že balíček nedorazil a mají ho přímo na poště, aniž by je pošta upozornila aby si balíček vyzvedli.

Bridgett    07.04.2009 22:31
Holky pletařky, děkuji všem za slova chvály, člověka to opravdu potěší a hned má chuť zase něco tvořit ;)

Teď pletu svetr z Merina, měla jsem ho už rozdělaný před tím pončem.

Co říkáte na to léto venku??? To je paráda, ani se mi nechce věřit, že je teprve duben :p

pitrisek    07.04.2009 19:03
Brí to je teda...
Naše zlato má zas kolem pusy lišej, a to pořádnej, sice jsme to mazali heřmánkovou mastí, ale pomůže to jen do té doby, než se zas začne oblizovat a je to zas na nic.
Dneska jsme byli ve městě a lidi, co jsme potkávali, si mysleli, že jedla červenou zmrzlinu - ale nééé, má prostě klaunovskej lišej, chudák.

Marse    07.04.2009 19:02
Zase vás po čase všechny zdravím. Galerka je úžasná. Já jsem se teď dala do ponožek a tak pletu dceři velký a ze zbytků takový mini. Ale už mě to moc nebaví. Potřebovala bych se vrhnout do něčeho pořádného. No něco se snad rýsuje - zase pro kolegyňky. Jen co si vyberou matroš.

Markét, chtěla bych se zeptat, zda je u tebe možné objednat přízi Danielu z Niťáren a co stojí - v nabídce ji nemáš. Díky
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Marse, z Niťáren si u mne můžeš objednat jakoukoli přízi a Daniela je u mne klubko za 45,- Kč

Bridgett    07.04.2009 18:40
Ahoj holky,

tak jsem dneska konečně dodělala to prokleté pončo :upset
Je docela dlouhé, no nevím nevím, mám ho až ke kolenům... ale mám z něj radost. Jen je na něj teď poněkud teplo :(
No ale mi stejně pořád stůněme a nemůžeme ven, takže je to jedno.

Přeju hezký večer...

Eris    07.04.2009 18:23
Pitrísku- supééér, už to mám ;)

Markét,blbá otázka, ale vlny z TOPTEXu asi nemáš, co? 8)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahojky Eris ..toptex nemám :? :?

pitrisek    06.04.2009 23:31
Eris - posláno :-)

Eris    06.04.2009 18:35
Ahojky holky, tak už jsem po 16 dnech strávených na Kubě doma... Jsem černá jak bota..A teď mi trvalo skoro 2 hoďky, než jsem se prokousala všema novejma vzkazíkama..

Pitrísku, pošleš mi taky, prosím,tu dětskou Dianu? Kujů 8)

Já budu taky brzo asi objednávat Camillu, je super na ty háčkovaný čepičky, který mi furt nejdou umotat, ale neteře přemlouvají a furt šmodrchám a pářu atd...

Ale teď přišlo naráz vyúčtování za všechno a já šla do kolen... Hrůůůza, tak musím chvíli škudlit! :cry

Diana    06.04.2009 14:30
Moc děkuji Klárko za informaci, šaty jsem viděla,ale jsou ze sháčkovaných čtverců a to mě moc nejde ,raději bych nějaké vcelku.Omlouvám se ,neuvedla jsem ,že šaty chci pro sebe ,vel.38-40 :p


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009