FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    25.03.2009 00:26
Ještě k tomu mému tématu... Spolužačka z pedáku mi říkala, že byla jeden den (!) na nějakém alternativním gymplu v Praze. Prý tam s nimi vydržela jednu hodinu, protože ji nejdřív ignorovali, a na konci té hodiny po ní házeli houbu na mytí tabule :grin :grin :grin to snad neni možný :grin Tak uvidim, jestli až zítra předvedu výsledky testu, jestli po mně bude lítat houba :grin (... no... ale my nejsme alternativní.... zatím :grin )

pitrisek    25.03.2009 00:22
Ahoj holky,
co říkáte na to počasí???
Dnes se mi teda střídají náladičky. Nejdřív jsme vyrazili pro novou televizi, a začla taková chumelenice, že na mě normálně už padla snad deprese.
O víkendu jsem si už udělala jarní náladičku, a teď chumelí???
Pak jsme si tu televizi přivezli, a nálada se mi kapánek zlepšila, ovšem PŘED CHVÍLÍ jsem doopravila písemky, což jsem měla další šoky, a teď se ještě dočtu, že nějakej expert si chtěl vyhodit střední školu do povětří.

Tak to je paráda, budu brzo požadovat rizikový příplatek. (nebo že by mi někdo dal brzo přes držku, až mu dam kuli :grin )

Ach jo. Tak si zapnu novou televizi a BUDU ČEKAT NA TU PŘÍZI CAMILLU! Třeba se mi nálada zas vrátí!

OHLEDNĚ DUDLÍKŮ: Klárko docela by mě zajímalo, jak to dopadlo. My jsme s malou bojovali skoro pokaždý. Kromě flašky - to vzala zpočátku jakoukoli. Ale klasickej dudlík na dudání - horor. Nakonec ten vyhrál "komunistickej", jak někdo psal :grin
Ovšem přechod z flašky na hrnek s pítkem. Katastrofa - otázka několika měsíců.
A poslední teda - přechod z hrnku s pítkem na hrnek bez pítka... no, už pijem.
ale nechápu, že to ty děti tak bojkotujou, měly by být ráda, že z toho něco teče, ne :grin :grin :grin to je vděk :grin

Bridgett    24.03.2009 22:25
Radjan, děkuji za rady! Ale nakonec to bude úplně jinak - udělám si s té vlny kabátek :grin

Pončo zkusím snad příště, nějak už jsem neměla nervy to po desáté párat :sigh

Takže jsem začala kabát, snad to dopadne líp než to pončo, doufám, že to nebude jedna ze zakletých vln, která se pořád jen páře a předělává :upset

radjan    24.03.2009 21:21
Tak jsem se koukala do galerie a našla jsem zde jedno pončo pletené z obdélníků s třásněmi a kapucou. Najdete ho ve fotogalerii 2009 na straně "12" a autor je: Jirka. Snad by Vám to mohlo pomoci, aby jste měla představu jak bude pončo ve finále veliké.Radka.

radjan    24.03.2009 20:44
Šíři měřím od ramene k zápěstí. Nejvíc se mi osvědčilo, kousek uplést a přiložit od ramene (je třeba počítat s krčním výstřihem, proto ne od krku) k zápěstí. Já jsem to pletla ažurovým vzorem, aby to bylo trochu vzdušnější, ale pletla jsem ho i jako dvojbarevné s přetahovanými oky. Myslím že na toto nejsou ideální pružné vzory. Hráškový se mi jeví jako ideální. Lepší je pevnější vzor, který se právě v tom cípu tolik nevytáhne. Dospělácké pončo mi vycházelo s cípem odhadem tak 10 cm nad kolena. Potom je ještě možnost, uplést čtverec s otvorem uprostřed, ale to potom nebude klasicky cíp uprostřed, ale budou vždy dva cípy podél těla (doufám že to píšu alespoň trošku srozumitelně). Takhle jsem pletla pončo pro sebe. Radka.

zdenka    24.03.2009 20:03
pro RADOST ten svetřík je úžasný mola bych poprosit o popis na email.Prosím.
Jinak jsou v galerce stále pěkné věci,nestačím se divit. Zdenka

Bridgett    24.03.2009 19:56
Radjan, tak já teda nevím, mám to vypárat a začít znova a širší??? A měříš to od krku nebo od ramene? Já si právě říkám, abych ten cíp neměla až ke kolenům :( K tomu ještě třásně...

A jakým to má dcera vzorem? Já to dělám hráškovým, ale nevím, jestli to nenímoc obyč :?

radjan    24.03.2009 19:51
Je pravda, že ten přední cíp na obdélníkovém ponču vychází docela dlouhý, ale není to zas až tak hrozné. Taky jsem se toho poprvé bála, ale pokud by se ubralo na šířce obdélníku, tak potom pončo bude kratší než k zápěstí. Zase ale můžu říct, že vypadá bezvadně na těle, moje dcerka ho má takto upletené a strašně ráda ho nosí.

Bridgett    24.03.2009 19:31
Radko já to právě pořád různě poměřuju, ale kdybych udělala šíři od ramene k zápěstí, tak pak bude to pončo zase hrozně dlouhé, ne? Teda myslím ten cíp vepředu, už takhle to bude asi dost dlouhý... mám to široký asi 50 centimetrů, tak se mi to zdá zase malý :? Já teda nevím, nerada bych to pak celý předělávala :sigh

Vlna je nádherná, Markétko děkuju za milou pozornost :p

Jak se něco dělá poprvé...původně jsem to chtěla dělat na kulaté jehlici, už jsme si jí i koupila, ale to jsme se vůbec neodvážila, tohle je pro mně zatím velká neznámá... třeba se příště odvážím.

radjan    24.03.2009 16:32
Já mám alergii na chlad a vypadá to, že moje 4letá dcerka jí zdědila po mně. Zima je pro nás utrpení. Dcerka se z chladného počasí vrací s oteklými rudými tvářemi jak "Marfuška". Předloni mě štípl sršeň a tak tak jsem stihla doktora. Celá jsem se osypala, otekla jsem a přestala jsem dýchat nosem. Tak si dokážu představit, jak se Vendulka cítila po kousku oříšku. S těmi alergiemi je velké trápení. Nejhorší je, když člověk neví na co je alergický a pak to přijde z rázu naráz.

Klára    24.03.2009 16:06
Katko alergenů je tisíce a tisíce a bylo mě řečeno v nemocnici a že dělají testy pouze na základní potraviny a i ty jsou strašně moc drahý,takže kdybych chtěla vědět,na co všechno jsou alergičtí,tak bych si ty testy musela zaplatit. :? Musím prostě zjišťovat,co všechno Kubíkovi vadí :?
Třeba Vendulce nedělali vůbec testy na ořechy a na podzim jsem jí zkusila dát čtvrtku jádra z ořechu abych vyloučila alergii a to jsem neměla dělat,páč manžel s ní musel jet na pohotovost,celá se osypala puchýřkama,bělmo měla červený,celá oteklá,dusila se,no děs a to jsem jí dala jenom čtvrtku,vůbec nedomýšlím,co by se stalo,kdyby snědla ten ořech celej. :cry
Tak vím,že už ořechy nenene.

Katka    24.03.2009 15:54
Jojo, tak teď už je mi to úplně jasné :) Já jsem myslela, že už máte přesně zjištěné, na co má alergii, tak to by nebylo tak složité. Já znám alergie naštěstí jen teoreticky.
A je mi to jasné. I když jsem na přírodní léčbu a bylinky, tak když jsou kluci vážněji nemocní, nejraději bych jim cpala léky na hrsti, jen aby už jim bylo dobře (to je samozřejmě trochu nadsázka, ale vnitřní cukání bych k tomu měla silné). Takže Tě plně chápu.
No tak teď hlavně najít pořádného dudáka :) aby se mu pěkně papkalo, Kubíčkovi jednomu :)

Klára    24.03.2009 15:25
Katko,jsem moc ráda,že si o tom s někým můžu pokecat :) O dietě jsem taky přemýšlela a bavila jsem se o tom i s doktorkou a je to trošku složitější,takhle když Kubíček bude pít Nutrilon a teď už mu začínám dávat i polívečky a ovoce,tak postupně zkouším co mu vadí a co ne,takže začínám bramborou a mrkví jako polívečku a dávám třeba na svačinku banán nebo přesnídávku a vidím,jestli se mu ekzém horší a pohlídám si,co mu ještě vadí mimo toho lepku a vaj.bílku.A i když budu držet dietu já,tak to pořád nebude stačit,páč mu bude vadit třeba i něco jinýho,co sním.Nevím,jestli mě chápeš. :)
Doktorka říkala,že my máme k alergiím sklon(já alergik na pyly a manžel atopik) a že bude lepší,když ho převedu na Nutrilon.
A když vidíš,jak má ten ekzém po celým tělíčku a škrábe se do krve,v noci je kvůli tomu i několikrát vzhůru a brečí,tak chceš za každou cenu,aby to co nejrychleji ustoupilo a takhle si myslím,je to nejrychlejší.
Kubíčkovi teď už bylo půl roku,tak si myslím,že jsem kojila docela dlouho,Vendulku jsem taky kojila 6 měsíců.

Irena    24.03.2009 15:09
Zdravím.
Můj první syn Michal měl jako miminko taky silný ekzém a téměř jsem ho nekojila. Po čase z toho vyrostl a až později se ukázala alergie na kde co i na některé potraviny ale naštěstí ne tak jako u Klárčiných dětí. To je opravdu trápení. Marka a Martínka jsem kojila tak jak jim chutnalo (alergie se ukázala až ve školce u Marka, Martin je zatím v celku dobrý) a ukončili si kojení sami přesně tak jak píše Katka. Z ničeho nic jako když utne. Martínka jsem ještě přesvědčila, že bude pít umělé mléko ale chvilku nám trvalo než mu nějaké zachutnalo a taky záleželo na dudlíku. Teď má dva roky a mlíčko má k snídani i k večeři a někdy ho vyžaduje i po obědě. Krabice mlíčka s „medvídkem“ jak tomu říká vydrží sotva týden
;)

Katka    24.03.2009 14:34
Klárko, to máte samé trápení. Aspoň že ve školce je to dobré.
Víš,ještě k tomu kojení. (neber to jako že do Tebe rýpu nebo jsem přemoudřelá. Jen tady o tom doma přemýšlím a velmi ráda bych Vám pomohla.tak mě ještě napadlo: ) co kdybys zkusila držet dietu Ty? Že by medvídek nedostával přes mléko alergeny a mohl by bumbat od Tebe.
Brí :) laktační krize u nás neprobíhala v tom smyslu, že bych měla málo mléka :) To bych mohla pomalu i rozdávat :) Ale jednoho krásného dne už prostě kluci nechtěli pít. Nechtěli se nechat přiložit. Zkoušela jsem co to šlo, hodněkrát denně, málokrát ... Toho menšího jsem pak ještě s velkým úsilím přesvědčila, aby bumbal ještě 14 dní :) a pak už ani ťuk. Prostě nechtěli, tak to asi nepotřebovali. Přestala jsem trápit sebe i je :)

Klára    24.03.2009 12:49
Holky,taky bych moc ráda kojila a nekupovala tak drahej Nutrilon,ale jak už jsem psala níže,malej má hodně velkej ekzém a má alergii na vaječný bílek a lepek,trošku mu vyšla pozitivní i cibule a dostává ty alergeny přes mateř.mléko,takže paní doktorka nařídila převést malýho na Nutrilon hypoalergenní,takhle jsem převáděla i dceru(je alergická na lepek,vejce,kravské mléko a soju) a za čas byl ekzém pryč,i když dietu držíme ještě dneska,páč má testy pořád pozitivní :?
A chtěla jsem vám ještě napsat k tomu dudlíku na tu flašku,manža jel dneska ráno do města,tak jsem mu dala za úkol,aby koupil dudlík na flašku a aby vzal víc druhů,když budou mít :) a on dovezl dudlík,sice teda úplně parádní,že by ho malej asi i chtěl,ale zase mě nepasuje na flašku :grin :grin :grin takže k tomu dudlíku budeme muset koupit i flašku a dovezl ještě další dva a úplně stejný,co mám doma,který Kuba nechce :grin Takže tam budu muset asi zajet sama :p
Ještě jsem vám chtěla napsat,že Vendulka si konečně ve školce zvykla,strašně moc se tam těší,teď nastoupila znovu po nemoci a úplně v pohodě.Akorát teda včera se ve školce počůrala,nechtěla říct učitelce,že se jí chce na záchod,nejhorší na tom bylo to,že to nikomu neřekla a byla v těch počůraných punčochách i venku na procházce. :? Řekla to až mě,až jsem pro ni došla.Ale doma jsem jí domluvila,že musí říct paní učitelce,když bude chtít na záchod a slíbila mě,že už se nepočůrá.Tak uvidíme...

Radka Janoušková    24.03.2009 12:46
Ahoj, já jsem pončo ze dvou obdélníků už dělala. Změřila jsem si (nejlépe na těle) délku od ramene k zápěstí a podle toho jsem pak udělala šířku ponča a vždycky mi to zatím sedělo, ale taky mi to trvalo než jsem na to přišla a první pončo jsem párala snad 5x :sigh Ze začátku se to zdá hodně velké a kolikrát si říkám, že to nemůže vyjít, ale zatím to vždycky klaplo ;) Radka.

Bridgett    24.03.2009 12:22
Ahoj holky,

poradíte mi někdo? Včera jsme začala pončo ze dvou obdélníků, ale pořád nevím, jak široké mám ty obdélníky udělat :? Asi 4X jsem to párala a pořád se mi to zdá nějak moc široký...

Souhlasím s názorem na kojení a umělou výživu - nejlepší fakt jen kojit. Já malého kojila do 17-ti měsíců. Do půl roka plně, také jsme měli tzv.laktační krize, doktorka hned nařídila Nutrilon, malej to moc nechtěl, měl ho asi 2X. Ale teď už ví, že to chce jen velmi často přikládat, třeba i po hodině a půl a ono se to zlepší. U druhého dítěte přikrmovat nebudu, už budu vědět, jak na to ;)

Jo a to oplétání dětí - ono pro ty starší děti to musí holt vypadat jao koupené, jinak to nechtějí. Ještě tak holčičky, ale kluci vůbec, spíš samé značkové mikiny :( Tak aspoň pro ty miminka...

Malej bude spinkat, tak já jdu plést...

Katka    24.03.2009 11:11
Ahoj Klárko,
můžu mít také malou radu? Ještě nedávno jsi psala, že malého kojíš. Jestli s tím nemáš problémy, není lepší kojit dál, než dávat umělý nutrilon? Nebyl by problém ani s dudlíky a rozhodně je to mléko nealergické :) Já jsem kluky kojila oba 11 měsíců. Pak se mi sami odstavili. Já bych je ještě tak půl roku klidně kojila. Ale prostě oba už nechtěli. A s umělou výživou nebyl problém. Sunar mi prostě nepili a hotovo. Půl roku nechtěli žádné mléko ani vidět (ani kaši ... a že jsme jich u prvního vyzkoušeli. U druhého jsem se už tak nenamáhala). Po půl roce se začali sami hlásit, že mléko zase ano. Tak jim dávám k snídani kakao, mléko normální (sunary nechtějí dál) a žádný problém nepozoruji.

Michaela    24.03.2009 10:54
Ahoj, konečně jsem doháčkovala kabelku, na kterou mi Hanka poslala popis. Líbí se všem,ale trochu se mi kroutí ty popruhy,co jsou přes rameno,ale znova je dělat nebudu. Pokud mi někdo poradí,aby se nekroutily, u příští kabelky se mi to snad povede lépe. :eek

RADOST    24.03.2009 02:06
Po dlouhé době vás všechny zdravím. V galerii přibylo za ten měsíc mnoho krásného, už jsem okomentovala. Ale tady jsem přečetla jen poslední tři strany. A usoudila jsem, že s tím nakupováním přízí a časopisů jsme všechny stejné, i nedostatek financí máme většinou společný.Oplétávání vnuků mi také nebylo dopřáno (kromě jejich miminkovského věku), protože kluci to prostě do školy nechtějí, nemají zájem se odlišovat od vžitých mikin a trik.Ale dospělé dcery si pletené rády oblečou, jedna dokonce i sama plete. A synova nová přítelkyně mě dokonce požádala o upletení na očekávanou dcerušku (budu mít vnučku, hurá), zamluvila si i háčkované čepičky a dokonce háčkovanou záclonku do budovaného domku. A také její sestra má ráda pletené a háčkované, málem se o moje ruce pohádaly. Možná je to tím, že obě už mají přes třicet a ve svém dětství asi pletené nosily (nebylo nic kloudného k dostání, maminky tvořily samy). V každém případě mě to těší a myslím, že o rukodělné výrobky všech technik bude stále větší zájem. Člověk potřebuje něco tvořit, je nám to dáno.
Maminky malých dětí - při tom vašem povídání jsem si vzpomněla na své mládí.Vůbec vám nezávidím ten nedostatek času a starosti s péčí o mrňata. Také jsem si to zažila. Děti mám tři, vždy po pěti letech.Chodila jsem do práce, zásobování bylo špatné, školství i zdravotnictví určeno direktivně a takovým způsobem, že každé dítě "patřilo" jinam. Také jsem chodila s dětmi ven jen jednou denně (jen u dvou jsem byla na mateřská do dvou let, jinak v práci). Nebojte se, všechno zvládnete. Důležitější než úklid je s dětmi si pohrát, rozšiřovat jejich obzory a mít doma pohodu. A nazapomínejte ani na sebe. Protože šťastná a všeznalá maminka znamená šťastné dítě, které se v životě neztratí. A když pomůže i tatínek, je úspěch zaručen.

Bridgett    23.03.2009 23:17
Holky, tak to jsem ráda, že nejsem nějakej exot, co chodí s prckem jen jednou denně ven, že je nás víc :) Ale přes léto a na jaře je to fakt jiný, to jsme taky venku celý dny, hlavně člověk vyběhne třeba jen v domácím oblečení na zahradu, nemusí se nikam dlouho chystat... a ten úklid se moc neřeší, zase jak nejsme moc doma, tak se tolik nepořádku neudělá. Takhle když je hnusně a zima je to na prd, člověk než se někam vypraví... ale malej právě ani moc ven nechce - třeba když jde spinkat, tak mu říkám, že až se vzbudí půjdeme ven a on už kroutí hlavičkou, že ne ne. A když se vyspinká, jdeme se hned chystat ven a on hned běží mezi hračky a tahám to fakt násilím :( Ale když už jsme venku, tak se mu tam líbí a nechce zase domů :grin

Markétko s těmi obědy máš výhodu, my tu máme kousek školu, tak nad tím taky uvažuju, že bych si brala pro sebe a malýho oběd - to by mi neskutečně pomohlo, měla bych na vše mnohem víc času a taková pohoda...no asi se poptám. Víkendové vaření by mi stačilo ;)

Šarka    23.03.2009 22:00
Dneska to mám na pokračování. Zapomněla jsem na dudlíky. Oba kluci je chtěli, přestali nějak sami, ale docela mě oba vypekli, protože já měla samozřejmě nakoupený všecko od Aventu, páč je to prej dobrý a tak, anatomický, kvalitní materiály, tradá tradá bla bla bla, a jediný dudlíky, co kluci chtěli, byly takový ty "komunistický" kytičky v různých barvách, medvídkové atd, ty nejobyčejnější dudlíky za pár kaček, ale tady se to samozřejmě neprodává a řeknu vám, že s tím nadělali parádu, to byste koukaly. :) Taky jsem je musela nakoupit pro dvě sousedky, který měly taky mimina a chtěly tyhle dudlíky. No kdo nezažil, neuvěří. :grin

Markéta Robst.    23.03.2009 21:46
Ahojky ..
tak i já se přidám do debaty o mrňatech ;)
Patrik a Káťa ti dudlík skoro vůbec neznali..ale náš roční Tomáš má dudlíky 3 a nejlépe, když jeden má v puse a v každý ruce po jednom :grin
No vůbec se mi to nelíbí, takže jak jen můžu snažím se dudlíčky schovávat, ale jak přijde na Toma umrouskaná nálada, ráda dudlíčky vytahuju z úkrytu :grin

Bavili jste se tady o vycházkách.. já s Tomem dopoledne taky nechodím, protože manžel s dětmi odejdou kolem osmé a já pak do devíti uklízím, a do desíti si s Tomem hrajeme v pokojíčku..ale pořád si slibuju , že jen co přestane ten vítr, a ukáže se sluníčko, tak budeme chodit za dům na minihřišťátko. Už capká sám, tak se aspon unaví a líp se mu bude pak chrupkat. Pak po té dopolední desáté ho ukládám ke spaní a on mi spí do půl druhé - do dvou, někdy i déle ale to už ho většinou vzbudím.
Kousek za domem mám školku, takže si beru pro Toma oběd ze školky, myslím , že tak pestrou a výbornou stravu bych mu doma každý den tedy neuvařila. Má tam 2 x za týden ryby a hlavně ta strava je opravdu vyvážená..
No a já přes dobu co spí pracuju a pracuju co nejvíc můžu ;) ;) vyřizuju a balím Vám objednávky, odepisuju na mailíky..a co nestihnu doháním pak po deváté večer.
Po obědě si dáme malý odpočinek a pak tradá ven , pro Kačku do školky, nakoupit a zase domů...

Šarka    23.03.2009 21:33
Jo, Brí, já už si ani nevzpomínám, kdy jsem co dělala, ale asi tak nějak jak to přišlo, vařila jsem až večeři, protože manžel chodil domů mezi pátou a šestou, vždycky jsem prala až večer po osmé, luxoval zásadně manžel, žehlím vždycky jen to, co právě potřebuju, to jen tak dvakrát ročně vydržím vyžehlit celej koš. Mám poruchy soustředění a kromě pletení a čtení, což je nepohybový, nevydržím dlouho u jedné věci (i zvuk vysavače mě spolehlivě znervózní), mám limit tak patnáct minut a pak šmrdlat chvíli něco jinýho a pak se zas vrátit k tomu původnímu. Je to hrozný, moje bývalá šéfová měla syna, měl to samý, hned to na mě poznala a dycky na mě tak chápavě koukala, až mi bylo trapně. Což je celkem vtipný, že dělám překladatelku. Musím mít rozdělaný tak dva tři dokumenty, abych mohla pracovat. Jinak jsem ale od přírody rozenej admirál, jak říkal Werich v jedné pohádce, takže s organizací, kdy, co a jak jsem nikdy neměla problém. :) Většinou neřeším a dělám, jak to přijde. Ale samozřejmě to musí vyhovovat i ostatním, ne každý je takový, že by s tím byl spokojený. Jinak ale musím říct, že jsem ráda, že jsem moc neřešila, protože teď vím, že bych se tím připravila o hodně času, který bych jinak mohla být s těma mýma prckama, protože ačkoli jsou ještě poměrně malí, tak už mě stejně tolik nepotřebujou a někdy je mi líto, že se nechtěj ani pomazlit nebo třeba dát pusu.

Klára    23.03.2009 21:21
Jo a ještě k těm vycházkám...my chodíme v zimě taky jenom jednou denně,ráno vařím a uklízím.V létě jsme venku třeba celej den,úklid se pak tak nějak odbývá a doháním to pak,když je venku škaredě :p

Klára    23.03.2009 21:18
Holky,moc děkuju za rady,tak já vyzkouším jinej dudlík a pak dám vědět,jak to dopadlo ;)
Byla bych moc šťastná,kdyby se to podařilo a bez problémů by vypil celou flašku :p držte mi pěsti :) :grin

Alča    23.03.2009 21:11
Ahojte, Brí tak záleží na počasí, když je teplo a svítí sluníčko, tak jsme dopo i odpoledne třeba 1,5-2 venku, v létě, ale chodím k našim na barák, tam je zahrada,tak jsme tam až do večera, je to fajn, ale když je škaredě, tak jsem ráda, že jsme za hodinu doma, rychle nakoupím, malej se trochu prošlape, ale mu je to jedno,jestli je teplo nebo zima, jestli prší nebo je vedro,ten by tam byl celej den, sotva přijdeme domů, tak už mi říká pa. :grin ,ale já mu říkám už jsme byli, půjdeš až se vyspinkáš, no už se těším až bude teplo, doma je to s ním k nevydržení, tak já peru ráno, než jdeme ven tak to rychle pověsím, žehlím to až spí, protože pořád stojí u prkna a tahá za šňůru, tak žehlička by mu asi brzy přistála na hlavě, vysávám až po obědě ještě než jde spát, abych měla chvíli klid. ;)

Bridgett    23.03.2009 20:14
Klárko, na tvaru opravdu záleží - každé dítě chce něco jiného. Můj synek v porodnici dudlík odmítal, ten kulatý gumový byl pro něj moc veliký a dávil se s ním. Doma jsem pro něj měla maličký anatomický od firmy NUK - a ten chtěl. Pak když jsem mu dávala čajík z lahve AVENT s jiným dudlíkem, tak vůbec nechtěl pít a ani ho neuměl vzít do pusinky, zvedal se mu žaludek. Vyměnila jsem dudlík za NUK jak byl zvyklý a bylo po problému ;)

Jé holky a kdy si děláte věci v domácnosti, když dopoledne běháte venku s prckama? My na těch horách teď byli taky od rána do večera venku, ale tam jsem nemusela vařit, prát, uklízet... Když jsme doma, tak celé dopoledne lítám jak hadr na koštěti, peru jednu pračku za druhou, uklízím a tak v jedenáct nejdéle musím začít dělat oběd, s malým je všechno na dlouho, všechno mi trvá dvakrát tak dlouho než dřív :cry V létě je to teda lepší, člověk se nemusí tak dlouho vypravovat a navlíkat na sebe hromady prádla, třeba jsme jen na zahradě. Ale takhle přes zimu je to fakt děsný, trvá mi hodinu, než jeho a sebe vypravím ven a to dopoledne není nekonečný...nevím jak to zvládají jiné maminky. Taky se mi nechce vařit denně, ale vařím max. na dva dny, pak už to malýmu nechci dávat.
A Alčo na jak dlouho jdete dopo ven? My pak odpoledne tak na 1,5-2 hodiny, v létě samozřejmě mnohem mnohem na dýl.

radjan    23.03.2009 20:00
Ahoj, taky mám zkušenost že na tvaru záleží. Obě moje dcerky musely mít kulaté dudlíky a o těch krásných anatomicky tvarovaných nechtěli ani slyšet a plivali je na míle daleko. U láhve to ale měli naopak - musely mít sploštělé savičky a o kulatých nemohla být ani řeč a byl to boj než jsme na to přišli. Chce to opravdu vyzkoušet.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009