FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Bridgett    05.03.2009 12:33
Klárko moc děkuju!

Akorát mám před sešíváním, dokončuji druhý rukáv, takže počítám, že zítra bych mohla sešívat :p

Hned si to vytisknu a zkusím ten matracový steh ;)

Papa.

Klára    05.03.2009 12:25
Tak jsem ti to poslala znovu,stačí jen kliknout lupou na obrázek a zvětší se to :) Doufám,ře z toho něco vyčteš :p

Klára    05.03.2009 12:18
Brí,tak email odeslán,ale zkusím ty skeny ještě zvětšit a poslat znovu,koukám,že z toho to moc není poznat.

Bridgett    05.03.2009 11:54
Klárko,

to bys byla hrozně moc hodná :p Já s tím sešíváním pořád zápasím...

Můj mail je Michaela.Kolmannova@seznam.cz

Pozor na dvě N v příjmení :grin

Díky, pa.

Markéta Robst.    05.03.2009 11:38
Zdravím..

tak jsem se snažím vložit popis na pončo, které mi včera večer poslala Michaelka, ale bohužel mám nějakou technickou poruchu, takže musím počkat až na manžílka..

pitrísku to je přesný jak píšeš ;) vím co dělat, vím jak na to ,ale když to nejde..tak prostě volám manžela :grin

Klára    05.03.2009 11:34
Brí,jestli chceš,tak ti na email pošlu naskenové stránky z jednoho časopisu i s fotem,je tam vysvětleno víc způsobů sešívání,včetně matracového stehu. :)

Alena32    05.03.2009 11:27
Dobrý den.
Takže k sešívání: matracovým stehem sešívám hlavně patentový okraj u rukávků dětských svetříků, protože ty se z počátku ve většině případů ohrnují na líc a tudíž zadní steh, nebo sháčkování by bylo hodně vidět.
Matracový steh se po určitém cviku dá udělat "témeř neviditelně", ale podle mě je dost zdlouhavý, nebo ho prostě tak neumím a jde mě pomalu.Jo a šiju ho po líci, abych hned viděla, jak vypadá a mohla korigovat.
Jinak rovné švy - délku těla - sešívám zadním stehem. Kdysi jsem i sháčkovávala, ale zdálo se mě to dost stažené.
Dutinkový okraj používám na okrajích zapínacích lišt, které zůstanou volné. Nezkoušela jsem plést dutinku na okrajích,


které budu sešívat, ale určitě to vyzkouším.

Mila-koutna    05.03.2009 10:25
Ahojte, sešívám z líce (ale jestli je to matracový steh, to nevím) za krajová oka, nesmí se moc utahovat, nedělá to velký šev, vypadá dobře i při střídání barev (není vidět jakou barvou bylo sešíváno). Kdysi mě to naučila jedna starší paní v nemocnici, když viděla jak se trápím se sháčkováváním.
Mějte se a pěkný den všem
Mila

Katka    05.03.2009 10:00
Nesešívám. Sháčkovávám z rubu.

Bridgett    05.03.2009 10:00
Ahoj holky a Jirko,
vy jste teda včera ponocovali ;)

Jirko, zaujalo mně tvoje sešívání z líce, o tom jsem nikdy neslyšela...
Návod na dutinkový okraj jsem si tady také opsala, ale ještě nezkoušela. U příštího svatru určitě zkusím, když píšeš, že je pak sešívání paráda :p

Ten zadní steh je na prd, že je z druhé strany docela velký šev, což někdy nevypadá hezky, hlavně když se vsazují rukávy, nebo u malých dětských svetříků :(

Já právě nevím, jestli jsem ten matracový steh také nedělala špatně, z toho popisu to nějak nemůžu pochopit.

A Jirko, z toho líce to také sešíváš matracovým stehem? Nebo jak?

Mohl by jsi třeba udělat detailní foto švu s tím dutinkovým okrajem a dát do pomocníčka??? To bys byl móóóc hodnej ;) ;)

Pa a hezký den všem!

Klára    05.03.2009 07:37
Ahoj všem!!!
Jirko,už se moc těším na pončo ;)
Já sešívám pleteninu z rubu za krajová oka,ale taky to je nic moc,ten matracový steh jsem jednou zkoušela a nějak se mi to celé vlnilo,asi jsem ho dělala špatně :?
Zdeni,k tomu problému s hemeroidy,moc dobře vím,co to je,hlavně po porodu :cry jsem si nemohla 3 týdny sednout :cry Nejlepší je se toho zbavit,já to pořád odkládám,mám docela strach :(

Jirka    05.03.2009 00:54
Pitrisku co vlastně sešíváš? A jestli Ti to nejde tak to nech na zítra a uvdíš že to určitě půjde líp. Já jsem jednou vzteky hodil do kamen svetr i s jehlicema :upset :grin

pitrisek    05.03.2009 00:29
Jirko takže od 15??
Takže to jako bychom měli stejně ;)
No jsem zvědavá jak to sešívání vyřeším. Právě jsem vyrostla asi o 10 cm takže asi budu hlavou bourat strop, vzhledem k tomu že už teď jsem do výšky mírně přerostlá :grin

Jirka    04.03.2009 23:59
Ahoj holky,já sešívám z lícu za krajová oka a občas i zadním stehem,ale to se mi moc nelíbí. Před časem jsem tady ošlehl v návodech dutinku ze tří očí a zkusil jsem ji plést v krájích a pak se to skvěle sešívá z lícové strany a ke všemu to ještě moc dobře vypadá. Zkoušel jsem to i průramku a jde to. Jinak mě naučila plést mamka asi v pátnácti. Pletla hezky,ale jako správný puberťák pořád něco vymýšlel až po mě jednou hodila jehlice a vlnu a řekla ať si to upletu sám :-). No a asi po půl roce neskutečného vzteku jsem si upletl první svetr.Klárko zítra sem dám to pončo. Zatím ahoj všem Jirka

pitrisek    04.03.2009 23:36
Brí dík,
ten zadní steh asi vyzkouším.
Neumim si představit, že to , jak jsem to teď sešila, bych nosila!

naštěstí jsem nestihla sdrátovat náramenice.

Bridgett    04.03.2009 22:59
Pitrisku,já ten matracový steh vůbec neumím, pomalu pokaždé když něco sešívám ho zkouším, ale zatím to vždy vypadalo hrozně. Ono jak je někdy ten okraj pleteniny volnější, tak to prostě nejde sešít hezky. Zatím se mi nejlíp osvědčil klasický zadní steh - sice je tam na rubu šev, ale z líce to vypadá dobře.

A jak sešíváte pletené věci vy ostatní???

Péťo, dobrou noc a pevné nervy při párání :upset

pitrisek    04.03.2009 22:49
no tak tady půl večera sdrátovávám tu vestičku (konečně), a ve finále ten šev vypadá úděsně :upset nevim co jsem zas provedla.
Ale je to pletené obrace (obráceným žerzejem), a snažila jsem se matracovým stehem, ale vypadá to děsně.
Ani si radši nepředstavuju že to párám

pitrisek    04.03.2009 22:14
Bridgett to já už dneska taky nevim :grin :grin ale nějak se to tam šmodrchalo háčkem nebo co... v mém chabém mozku se vybavuje vzpomínka na malilinkatý tenoulinký háčeček a tím se to provlékalo.

Markétko - jak píšeš, že manžel se na tebe "mírně nevlídně" koukl, že něco chceš, tak se mnou zase musí mít manžel trpělivost při vypalování CD a DVD.
Já jako TEORETICKY vím, JAK se to vypálí, ale vždycky to vypálím tak, že se to nakonec kouše, nehraje to, seká se to, takže jsem to radši vzdala.
A to je pořád: "... nevypálil bys mi..... nevypálil bys mi..." už si teda připadam jak blbec :grin

Bridgett    04.03.2009 21:33
Teda holky, já to vůbec nechápu - jak na korkovém špuntu s hřebíčky upletete dutinku :upset :upset :upset O tom jsem nikdy neslyšela a koukám tady na to jak jeliman :grin :grin :grin

pitrisek    04.03.2009 21:08
Ahojda -
jéééé moje bábinka mívala taky "pravěký dutinkovač", a sice korkový špunt z lahve a v něm 4 špendlíky nebo hřebíčky, už si nevzpomínám... jen vím, že pak to měla v šití i moje mamka a já jako malý dítě "školáček" jsem na tom důležitě "pletla" šňůrky.

ZDENIČKO - jau jau jau, jak píšeš o tom problému, no tak to přesně vím, o čem mluvíš.
Asi Ti napíšu email, jelikož ta metóda mě zajímá... :roll :roll :roll

ZDENA    04.03.2009 21:00
MARKÉTKO DĚKUJI :) :) :)

Alena32    04.03.2009 15:35
Děvčata díky za sdělené postřehy k ditinkovači.
Jsem pamětnice, takže špulku s hřebíčky jsem zažila,ale bohužel žádnou dřevěnou starou špulku nemám, tak si myslím, že to není až tak velká investice a bude mě stačit ta, co se na ní dělají šňůrky k čepičkám.
Zatím pletu dutinky na jehlicích pomocí snímaných ok.

Michaela    04.03.2009 14:30
Já mám taky pončo,koukni do soutěže nebo do galerie,tam jsou ponča v různých barvách,pletené stejnou technikou. Já je sešívám uprostřed.Večer můžu hodit popis Markétce na email,ona by ho mohla dát do popisů. Je to hrozně jednoduché. :eek

Bridgett    04.03.2009 14:23
Ahoj holky,
musím se na ten dutinkovač taky juknout, cože je to vlastně zač...no ale nejdřív se musím poprat s mlýnkem, což se zatím moc nedaří, očka stále utíkají bůhví kam :cry

Přemýšlím teď, že bych se pustila taky do nějakého toho ponča...když vidím, jaké se tady těší oblibě...
Poraďte někdo jakou přízi, asi spíše silnou, že?
A jak na to? Koukala jsem, že Jirka ho dělal metodou dvou obdélníků...je to asi nejjednodužší, ale zase se mi moc nelíbí ten šev na rameni :?
Napadlo mně uplést dva trojúhelníky, od spoda a postupně přidávat oči,na ramenou sešít a pak udělat např. rolák jako u svetru...Co myslíte, je to reálný??? Nikdy jsem pončo nedělala, takže fakt tápu ;)

A k těm lékařům - včera jsem byla u svého obvodního, pořád je mi divně, točí se hlava, divně od žaludku - asi tak 14 dní. Poslala mně na krev - vše v pořádku, asi jen nízký tlak. Mně se tak ulevilo!!!

Přeji hezký den, malej se vzbudil, běžíme se vyvětrat ven.

Michaela    04.03.2009 12:35
Tak to máš super, já byla na klasické operaci hemeroidů, v nemocnici strávila týden,no hrůza. Uspali mě, odoperovali,pak jsem se vzbudila,bylo mi strašně špatně, v zadní části trubička na odvod špatné krve. Druhý den mi ji sestra drsně vyrvala,myslela jsem,že polezu po zdi,hekla jsem,dostala vynadáno, že to snad nemůže bolet. Asi to nikdy nezažila,sůva jedna. Už bych v životě na to nešla. :cry

Hanousek    04.03.2009 12:28
Ahoj pletařinky, já mám zkušenost jak s dutinkovačem "ručním", tak s mlýnkem. Ten mlýnek je rychlý, pomalu se dělají jen první dvě řady, než se chytnou očka. Potom je v momentě šňůrka třeba metrová. Je ale nejlepší na středně silnou přízi např. Elian mimi. Ty ruční, kde se postupně ručně omotávají přízí jednotlivé výstupky a přehazuje se přes ně příze tyčinkou nebo jehlou, můžou být i na slabší přízi, ale trvá to trochu dýl. No a na maxi dutinkovači zase může být příze silná. Na Těch ručních si dcera jako malá dělávala z Perlovek různé "náhrdelníky". Ale každopádně je to dobrá věc.

ZDENA    04.03.2009 12:14
AHOJ PLETAŘINKY ;)
MÍŠO,TAK PODRUHÉ JE BALÍČEK POSLÁN,SNAD UŽ DOJDE,AKORÁT JSEM SE TROCHU POHÁDALA NA POŠTĚ,ŽE CHTĚLI ZNOVA POŠTOVNÉ ALE TO UŽ NEVADÍ,BYLO TO PÁR KORUN :)
HOLKY,JÁ BYLA VČERA NA ODSTRANĚNÍ HEMEROIDŮ,TRPÍM S TÍM NĚKOLIK LET,KDO TO MÁ,TAK URČITĚ VÍ,CO TO JE ZA BOLEST :cry ALE JEDNA ZNÁMÁ MI PORADILA LÉKAŘE,KTERÝ TO PROVÁDÍ METODOU OZÓN ,TÝDEN JSEM NESPALA JAK JSEM SE BÁLA :cry ALE PRVNÍ ZÁKROK(JDU JEŠTĚ JEDNOU)TRVAL 20 MIN.OKAMŽITÁ ÚLEVA A HLAVNĚ BEZBOLESTNÁ :) :) :) JAK MĚ SE ULEVILO,KDYÝ JSEM VYPADLA Z ORDINACE,SEDLA DO AUTA A HNED JSEM JELA DOMŮ,KDO MÁ S TÍM PROBLÉM,NEVÁHEJTE PLNĚ DOPORUČUJI A HNED MÁM ZAS CHUŤ POKRAČOVAT S PLETENÍ,JÁ STRACHY ANI NEPLETLA :? TAK VŠEM PĚKNÝ DEN A V GALERCE SE TO HEMŽÍ,KRÁSNÝMA VÝTVORAMA.AHOJ............ZDENA :grin
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Zdeničko..jsem ráda, že jsi spokojená se zákrokem..není nic lepšího, než když člověk odchází od doktora spokojený :)

Šarka    04.03.2009 12:13
Nejde tam vložit fotka, takže slovně - šňůrka na tom malém dutinkovači má průměr cca 0,7 cm. Dělala jsem to z bavlny Camilla (125m/50g, doporučené jehlice 2,5-3,5), 10 cm šňůrky je 32 řad. Trvalo mi to asi 10 minut.

Michaela    04.03.2009 11:27
Popis není problém,dala bych ho do popisů a modelů,ale nevím jak. Písnu Markétce a domluvím se s ní. Foto má a popis jí pošlu na email. ;)

Šarka    04.03.2009 10:55
Z toho většího dutinkovače budou dutinky spíš na pásky nebo ucha k taškám nebo silnější vázačky. Ten menší dělá fakt jemné šňůrky, takže jsou ideální právě na ty dětské věci. Jdu hledat dutinkovač a až ho najdu, dám do galerky ukázku, jak je to zhruba velké. Čao.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Šári, je to přesně jak píšeš ..děkuji za pomoc :p


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009