FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


rendýsek    08.02.2011 19:04
Markétko , tak já se naprosto ztotožňuji s tou paní učitelkou z té druhé školky. U nás je to přesně taky tak, děti maji dvoje oblečení aby se venku mohly vylítat a vyblbnout. Ale budeš divit , některým rodičům se to zase nelíbí, ale většina je rozumná a chápe , že děti potřebují pohyb. Mrzí mě , že Tomášek musí zůstat doma kvůli jedné , která nám potom takhle kazí pověst a hlavně kazí dětem radost , ze školky a to je to nejsmutnější.

Marťa    08.02.2011 18:53
Ahojky Markétko,
tak to mě mrzí, že to takto dopadlo. Přístup učitelky i ředitelky školky mi přijde neskutečný. Když tak uvažuju nad složením naší dvojtřídky, musely bychom nechat doma polovinu dětí :-). Vždycky máme velkou radost, když nastoupí dítě, které je obtížněji zvladatelné, nebo se hůře podřizuje řádu školky, a za nějaký ten týden udělá pokrok k lepšímu. Je to taková odměna za snahu a trpělivost a to mi věř, že to vždycky není jednoduché. Ale kdybych měla nějaké dítě vykázat ze školky, měla bych pocit neschopnosti a jisté neprofesionality, nebo jak to nazvat. Je přece spousta metod, pomůcek, způsobů a já nevím čeho ještš, aby se dítě podařilo zařadit do kolektivu. Je mi z toho nějak smutno.....Drž se a zas písni, co je nového. ;)

Markéta Robst.    08.02.2011 16:38
Holky moc děkuju všem za příspěvky co se týče našeho Toma a školky ..
a jak jsem slíbila , že napíšu jak nám to všechno dopadlo, tak máme nakonec Toma doma.
Promluvila jsem si s pí učitelkou , když jsem odvedla Toma do třídy. Paní učitelka byla neoblomná a doporučovala , zkusit to s ním do konce týdne a když to nepůjde , tak aby zůstal ještě nějaký měsíc doma.
Tak jsem si Toma zavolala a říkám mu ,, Tomášku , budeš hodnej vid a paní učitelku poslouchat !,, a on tam chudák stál jak zvadlá břízka , děti na něj koukali a tak se rozbulil a říká ,, Mami, bojím,, ...jak hezký přístup by byl ,kdyby se k nám paní učitelka naklonila a řekla,, Tak co Tomi , zkusíme to spolu ? ,, ..jenže paní učitelka neřekla nic a odešla. Tak jsem ji řekla, že jdeme domů ..načež nám řekla ,, Hmm,, a bylo.
Cestou ze školky mi to ale nedalo,..nakonec jsem se u brány otočila a šla za pí řiditelkou.. tam jsem ale slyšela stejnou odpověd , že to máme zkusit do pátku a když to nepůjde, tak si ho nechat nějaký čas doma. Doma ho naučit poslouchat a pak zase zkoušet, zda už nebude tolik nezvladatelný...

Odvedla jsem Toma domů, zavolala manželovi , aby přijel z práce a jela do obchodu.
Večer , když jsem přišla , tak mi manžel (který na to už neměl nervy) řekl, že Toma odhlásil na zbytek února ze školky ..

Dnes jsem tu shodou okolností měla jednu paní učitelku s dětmi ze školky ,..přišli na kukando cestou z divadla.
Dali jsme se spolu do řeči a ona mi řekla...,, Víte, děti nejsou tak hrozně hyperaktivní , jak se ted stále vyzdvihuje ,..ani nejsou nevychovaní od rodičů, ale doba je taková, že rodiče hodně pracují a děti sedí doma bud u televize, nebo u počítače . Ven se prakticky nedostanou , protože samotné je rodiče nepustí a nemá kdo by s nimi šel a hlídal je ..no a pak , když se dostanou do velkého prostoru at už třídy , nebo venkovní zahrádky mají potřebu nahromaděnou energii ze sebe dostat ..a tak běhají a dovádějí. My u nás na školce necháváme děti skákat , běhat po zahrádce, sice jsou špinavý a musí mít dvojí oblečení ,
ale ukojí svoje potřeby pohybu …

No já koukala !!! Jaký rozdíl může být mezi myšlením dvou učitelek ..
Škoda , že mají u téhle paní učitelky plnou školku, ..pozvala nás k zápisu. ( Kdo ví, jestli vám jednou nenapíšu, že Tom je právě na této školce. Je to druhá školka nejbližší od našeho domu :)

Tak zítra ráno vezmu Tomovi ze školky bačkůrky a budeme přemýšlet co dál ...

sweet    08.02.2011 13:23
:roll Miluško moc děkuju,šlo mi hlavně o tu výšku čepičky,ale stejně se ti ještě ozvu,jsem hrozně zvědavá.Ted jen doufam,že zadam ten kod dobře,jsem asi magor,psala jsem už mockrát,ale ten kod vždy zadam blbě a tak píšu znovu,ale když už mám třetí pokus tak to vzdávám.Moc ti zatím děkuju,mějte se tu já letím do práce. :)

Mila-koutnam    08.02.2011 12:34
Jani pro Tebe i všechny ostatní kdo mají zájem to napíšu asi rovnou sem.
Čepičky - začínám na cca 50-60 oček (podle tl. příze), pletu 12-15cm včetně lemu, potom jen sešiju bok a nahoře protáhnu šňůrku
Ponožky - začínám na 10-12 oček + 2 krajová (pletu na dvou jehlicích), velikost chodidla cca 6-8cm, nutno protáhnout šňůrku (proto tomu říkám ponožkobačkůrky), aby mohli miminkám ponožky zavázat na nožičkách, aby jim nesjížděly.
Z různé příze pak jsou vlastně i různé velikosti, což je dobře, protože miminka se rodí různé váhy i velikosti, tak aby vyšlo na všechna mrňtata. Snad to takhle stačí, dotazy na mejlík klidně zašlete kdo chce něco doplnit.

sweet    08.02.2011 10:46
Ahoj pletařinky.CHtěla bych moc poděkovat Markétce za balíček,přišel v pořádku a vlna je krásná.A pak mám prosbu na Mílu,nemohla bys mě prosím poslat email na sebe,potřebovala bych radu ohledně nedonošených miminek.Kamarádka mi poslala kontakt na jednu paní,která pořádá sbírku pro miminka v inkubátorech,ale protože jsem v tomhle laik,tak by se mi hodila rada od tak zdatné pletařky,která vi kolik oček a tak.Pustila jsem se do pletení,ale raděj dám na tvoji radu,určitě to máš odzkoušené na těch mrnátkách tak věřim,že poradíš.Moc děkuju.Jana

rendýsek    07.02.2011 19:06
Markétko přečetla jsem i tvůj příběh ze školky a jsem v šoku !!!! Podotýkám , že jsem učitelka ze školky , ale co ty tady píšeš nechápu. :upset Proboha vždyť dítě má právo na 2-3 měsíční adaptaci a v té se holt projevuje svým způsobem , pomalým a laskavým přístupem se dokážou divy i když jim dáš určité mantinely. Ale místo toho aby byl pochválen jak je šikovný , že to tak pěkně zvládá , tak bum!!! Já bych si šla promluvit s tou učitelkou co má za problém a pokud nic, tak bych šla za ředitelkou. Prosím pak dej vědět jak jste dopadli. A nevzdávejte to !!

Kájina    05.02.2011 19:26
Ahojky děvčata,také se připojím k debatě o školkách.Markétko rozhodně si promluv s paní ředitelkou,pokud je to profesionálka,bude tu situaci řešit.Vidím to na školce,nedaleko od nás i když já už mám děti dospělé,neustále tam učí jedna paní učitelka.Nedávno se stalo,že ze školky odešli děti pryč přes nezavřenou branku ze zahrady a učitelky si toho vůbec nevšimly.jednou to bylo dokonce dopoledne,dítě jim nechybělo ani na oběd,ani na spaní.Chlapeček šel domů a celý den si hrál ve sklepě paneláku.Holčičku náhodou potkala sousedka uprostřed sídliště.Paní ředitelka prohlásila,že to je problém rodičů,že si neumí děti vychovat.Ještě štěstí,že se nic horšího nestalo.Veškeré stížnosti zůstávaly na stole ředitelky.Až rodiče jednali s ředitelem školy,kam školka padá,teprve se jednalo a velmi rychle.To jenom tak na okraj.Na druhou stranu i z ohlasů tady je vidět,že není učitelka jedna jako druhá,je to o lidech.Přeju vám všem pěkný zbytek víkendu,Kája.
:)

dana    05.02.2011 11:59
Dobrý den děvčata¨
asi mě ještě neznate. Píšu poprvé.
Pani Marketo ja sem měla také tři děti a ten nejmladší to se ani neda popsat jakej byl darebaček, ale maji holky pravdu ,učitelka nestoji za nic. Hlavně to nesmite nechat jen tak ,jinak to bude horši a horši ...vim o čem mluvím. Oni si myslí, že na ně nikdo nema a to je chyba.
Děvčate ja sem ted doma. Mam invalidni duchod a hlidam vnučku (jsou ji 2 a půl roku), když má dcera službu. Mám moc ráda děti,.. už aby jich bylo vic.
Děvčata kdyby jste potřebovali pohlídat stači se ozvat,. aspon by měla naše mala společnost
;)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Danuško, děkuji za příspěvek (trošičku jsem ho poopravila..chyběli tam písmenka)
Jsi moc hodná babička ,..a věř tomu, že až tvoje vnučka vyroste, bude na Tebe hodně často vzpomínat a nedá na Tebe dopustit. Vím o čem píšu , moje babička byla pro mě nejlepší človíček kamarád :)

Mariepolanska    04.02.2011 18:59
Ahoj Markétko,
taky ti napíšu své zkušenosti se školkou, ale spíš pozitivní. Kuba chodil do několika školek ve Znojmě a i když taky býval živější dítě, nikdy si na něj učitelky nestěžovaly. Asi měl štěstí na ty hodnější nebo trpělivější a autority. Spíš měl problém, že mu tam jeden chlapeček ubližoval, ale on mu to zase vracel. Přece si to nenechá líbit!!! Takže ve školce pohoda a když jsem pro něho chodila odpoledne domů, tak mi ještě nadával, že si odpoledne nestačil pohrát.
Problémy ale nastaly, když začal chodit do školy. V první až třetí třídě měly ukřičenou učitelku, která děti moc nezvládala. To bylo pořád stížností a v družině to samý. Jedna paní vychovatelka si na něho skoro denně stěžovala a ostatní tři byly v pohodě. Z toho všeho bych udělala takový závěr, že je to v učitelkách a že některý to s dětma prostě neumí. Proč si jedna stěžuje a ostatní ne? Neumí děti zabavit, ony se nudí, vymýšlejí hlouposti, však to známe z domu, když se dítě nudí, zlobí.
Markétko, nic si z toho nedělej a klidně za paní ředitelkou běž, ať ví, jaký tam má učitelky. Já vím, ono se mi to lehce radí, taky bych měla strach, že se pak bude paní učitelka po Tomíkovi vozit, ale asi to dneska jinak nejde.
Budu Ti držet palce, aby jste všechno vyřešili a Tomík chodil do školky pořád rád.

Mila-koutnam    04.02.2011 18:50
Holky, teda po přečtení příspěvků si říkám, jestli je to vůbec možný co se ve školkách dělo a děje a můžem si teda doma gratulovat, že my měli ve školce úplně bezvadný učitelky (je to teda taky nějakej ten rok zpátky - cca 17 let). Sice v naší "domovské" místo nebylo, tak jsem jezdila s děckama přes půl města, ale vyplatilo se. Mladýho jsme taky dávali v lednu, takže vstoupil do "rozjetýho vlaku", navíc skoro nemluvil, ale ředitelka ho dala do starších s Martinou, aby jim "překládala" jeho hatmatilku, aby mu učitelky rozuměly. Jinak jezdili na výlety, chodili do parku, na pískovišti s nima učitelky seděly v teplácích na zemi a dělaly bábovky, dokonce si je vzaly učitelky na týden na "školku v přírodě", což jsem si sama říkala, že mají teda odvahu. Opravdu bezva školka a bezvadný holky v ní, je fakt ale že o jiných školkách jsem taky slyšela dost hrozný věci. No a jak jsem psala u nás to bylo za cenu toho, že jsme projeli vždycky půl města. Marťo takhle nějak si představuju Tebe jako p.učitelku. Jo a ještě musím napsat teda, že náš mladej zrovna žádnej svatoušek nebyl, ale ony si s ním dokázaly poradit a ještě ho omlouvaly, když něco procedl, že za to nemůže.....
Mila

magda 51    04.02.2011 15:43
Ahoj lidičky,tak tady čtu jaké máte zkušenosti se školkama.Tak se musím přidat.Sice Zuzce už je 33 ale taky jsem zažila aroganci a nevšímavost dokonce paní ředitelky.Bylo to vzimně a děti se bobovaly na kopečku za školkou.Když jsem pro Zuzku příšla odpoledne po práci tak měla otepolováky na zadku úplně zmrzlé.Tak jsem se zeptala co se stalo a dozvěděla jsem se že se počurala a paní ředitelka jí v tom nechala.Ptala jsem se Zuzky proč něco neřekla a ona mně ujistila že říkala paní učitelce že se jí chce čůrat a ještě jedné holčině kakat a ona je poslala samotné do školky a když tam děvčata došla tak školka byla zamčená tak že to dopadlo tak tak jak to dopadlo.Naše se počůrala a ta druhá holčička se pokakala.A to byl pro mně spoštěcí mechanismus.Pěkně jsem si to s paní ředitelkou vyříkala.Možná že bych to nějak přešla ale Zuzka od 2 let byla každou chviku nemocná s pruduškama a často byla převezená do nemocnice na kyslik.A hlavně tato paní ředitelka mi dávala dost najevo že si ji máme nechat doma a až se naučí chodit na záchot tak ať potom jde do školky.Jenže když se Zuzka počurala tak to byla přezvěst že dostane do tří dnů záchvat.No a nakonec přešla do jiné třídy a bylo vše vpořádku.Tak asi vím jak se Markétko cítíš.Taky souhlasím že je chyba v paní učitelce.Držím pěsti ať to dobře dopadne.

hhana    04.02.2011 11:30
Ahoj děvčata,syn nastoupil do školky úplně bez problémů,bohužel se změnila paní učitelka,nutila je sníst všechno jídlo,tahala je za vlasy a uši,nechtěl chodit do školky,myslela jsem že to přejde ale nakonec jsem zašla za pí.ředitelkou a přendala ho do druhé třídy,přitom mi řekla že nejsem jediná kdo měl problém,paní učitelku nakonec vyhodili /pila alkohol/.Syn do dneška nemá rád starší učitelky. Rozhodně si myslím,že ti nemůže nařídit brát si dítě domů,protože zlobí.dnes je problém že jsou školky přeplněné.Jsme vychovaní že chodit si stěžovat je něco špatného,ale vím od mojí sestry která učí na co vše si rodiče stěžují a hlavně jak s ní mluví.Zkusila bych zajít za ředitelkou,vždyť i v jejím zájmu je klid ve školce. hodně štěstí .H.

Markéta Robst.    04.02.2011 10:19
Teda máme to s těma dětičkama zážitky , že jo ;)

Marti, vím, že jsi paní učitelka ve školce a večer , když jsem na chat psala příspěvek jsem doufala, že zareaguješ, protože máš zkušenosti...moc dík za zprávu, která mě uklidnila ...já si totiž taky myslím, že paní učitelka to trošičku nezvládá..škoda, že nejsi paní učitelkou u nás , líbí se mi, když můžu komunikovat s někým, kdo není jednostranný a chce problém řešit , ne se ho rychle zbavit .

No , ale když jsme v těch zážitcích, ..tak s Tomem jsme každý den chodili dopoledne pro oběd a koukali jsme na děti v té naší školkovské zahrádce ,..byla zima a děti tam jezdili z malého kopečka na bobech ..Tom na ně koukal za plotem a nemohla jsem ho odtrhnout :)
A tak jsem si všimla , že jedna malá holčička táhne za sebou boby a z nosu ji teče krev ..koukám kde je paní učitelka a ona stojí s kolegynkou a plkají.
Protože jsou u plotu keře nebylo na nás vidět a tak jsem zavolala na druhou holčičku a říkám,, podívej tvojí kamarádce teče z nosu krev , běž za paní učitelkou a řekni ji to ,, ..a ona chvilku váhala a pak když jsem ji znovu upozornila tak teda šla (shodou okolností je to ta paní učitelka , která si stěžuje na to Tomovo hlídání).
Najednou slyším jak na ni paní učitelka hlasitě spustila..Veroniko, muzes mi říct cos dělala, že ti teče z nosu krev !!! Holčina chudák nevěděla co se děje..tak ji odpověděla, že spadla z postele...načeš paní učitelka spustila ,, Jo , tak tys ráno spadla z postele a ted ti teče krev jo !!!!
Mrzelo mě, že jsem vůbec holčičku za učitelkou posílala, protože to chudák odnesla ještě víc než kdyby nic neřekla.
Cestou zpět s obědem jsme už jen zahlédli jak si ta malá za sebou spokojeně zase táhla boby , krev z nosu olizovala jazykem a paní učitelka s kolegyní spokojeně plkali dál.

Uvidíme jak to bude dál,..kamarádka mi zase řekla, že prý učitelka ze třídy nemůže Toma jen tak poslat domů, že se to musí prokonzultovat s paní řiditelkou.
Jenže konzultace s paní řiditelkou znamená moje každodenní myšlenky na to, že Tom dostává za uši , že neumí poslouchat.
Budu doufat , že Tom pochopí , že školka není hřiště , kde je jen s maminkou, ale že se musí ve školce poslouchat .
Budu vám psát jak to všechno dopadne..každopádně díky za podporu a za příspěvky ;)

Hanousek    04.02.2011 09:29
Markétko, hodně ti rozumím, protože jsme měli s Jenny tentýž problém. Přišla do školky v únoru - tedy sama a měla toho dost sama se sebou, aby se s tím vypořádala. U ní to bylo ještě znásobené i tím, že přišla z německého prostředí do českého. Jedna paní učitelka mi vždycky, když jsem si pro ni odpoledne přišla, nasnášela na hlavu hromadu problémů až jsem se nakonec pro ni fakt bála chodit, co zase bude. Tak jsem si to s ní chtěla vyříkat, ale moc to nešlo. Jednou jsem se fakt rozčílila a řekla jí, že mám pocit, že Jenny je stělesněním všeho zla ve školce a to se jí velice dotklo. Že to si prý stěžují ostatní rodiče, co to tam mají za darebačku. Přitom druhá paní učitelka říkala, že je Jenny úplně normální, jen si musí zvyknout a to chce čas. Po nějaké době se to zklidnilo, ale po půl roce najednou začala malá plakat a vymýšlet si, že ji bolí bříško, hlava a bůhví co ještě a že chce k paní doktorce. Tak jsme to museli řešit přes ředitelku a přiznali jsme, že uvažujeme o změně školky. A najednou byl klid, ona totiž paní učitelka měla problém spíš s dcerou než s malou. A ten teda docela i trvá, je cítit napětí mezi nima, ale už to neodnáší malá.

Cythar    04.02.2011 00:33
NO holky, tak téma školka je u nás taky aktuální. Já musím v červenci do práce,školka je od září a to ještě mi řekli, že tříletý vůbec neberou, takže v místě trvalého bydliště mi ho nevezmou, jelikož je malej a jinde mi ho nevezmou, protože tam nemáme trvalé bydliště...babička stále musí pracovat,jiné hlídání není, leda tak za 12 tis. měsíčně, což nemusím ani chodit do práce, to bych vydělávala jen na hlídání....a když mi ho náhodou vezmou, tak ještě mají 3 měsíce zkušební dobu a když se jim nebude zdát, tak mi ho můžou vrátit.....no fakt super...

Cinderella    03.02.2011 22:31
Markétko, nezoufej!
Měla jsem podobné zážitky s nástupem syna Radka do školky. Každý, ale opravdu každý den jsem se téměř bála jít ho vyzvednout, protože se mi snesl na hlavu řetězec stížností. Evidentně problém byl v paní učitelce, která lehce před důchodem už neměla tu správnou trpělivost s dětmi. Hrozně na ně křičela a všechny děti ( nejen ten můj klučina ) se jí bály!
Letos poskočil o třídu výš, má jiné ( mnohem milejší a trpělivější ) paní učitelky, které mi ho dokonce i čas od času za něco pochválí...
Je spokojený jak Radek, tak i já!
Měnit školku jsem nechtěla, i když jsem z toho začátku byla tak rozčarovaná, že jsem o tom s manželem chvíli uvažovala.... Nakonec jsem zatla zuby a "přetrpěli" jsme to....
Držím palce!

Šárka K.    03.02.2011 21:54
Markétko,
tak jsem nad tím ještě teď přemýšlela, co ostatní paní učitelky, ta ranní s Tomem problém nemá? A vlastně co ty, jako máma, myslíš že je Tom oproti ostatním dětem živější, větší raubíř?

Marťa    03.02.2011 21:54
Teda holky, já nestačím zírat, co to tu píšete.... :eek :sigh Pracuju ve školce, ale takové věci, aby si po pár dnech nechali rodiče dítě doma....to teda neexistuje. A že máme tento školní rok ve třídě pěkné rošťáky, teda spíš rošťačky. Neustále se mydlí a ubližují si a o vycházkách, jak se nám žduchají na chodníku a nechtějí nikomu dát ruku, o tom už ani nemluvím. Ale od toho jsme snad profesionálky, abychom si dokázaly poradit.....To už musí být, abych rodičům něco vykládala, nebo jako žalovala. To už musí jít o vážnější věci, jako kousání, záměrné opakované ubližování a nevím, co ještě. A to ještě říkáme rodičům velmi opatrně, sama vím, jak je nepříjemné poslouchat kritiku svých dětí, když my třeba máme jiný názor.....nebo nám uč. nesedí....nevím, zda rozumíte.
Opravdu to nechápu, p. uč. by se nad sebou měla zamyslet, chyba není v malém, ale v ní. My, pokud je situace opravdu neúnosná, snažíme s rodiči komunikovat, požádáme je o spolupráci, nebo radu, jak postupují třeba doma, ale ještě se nestalo, že bychom dítě chtěli nechat rodičům doma, že je neposedné.
Markétko, pokud se Ti nepodaří problém vyřešit, nemáš v okolí třeba jinou školku? Je to opravdu síla....

Šárka K.    03.02.2011 20:29
Tedy Markétko, to tedy koukám, to ti můžou takhle vrátit dítě :sigh
Šímovi budou v květnu 3, chci ho dát až od září a obávám se, že když jsem doma s Val, tak mi ho nevezmou, protože už teď jsou narvaný školky a rok 2008 byl opravdu na děti úrodný... Ale vůbec by mě nenapadlo, že mi ho třeba vezmou a pak mi ho budou chtít vrátit... Vím, že třeba některé děti hodně brečí, tak jim pak doporučují, aby si ho ještě nechali doma... ale protože je živější a to náš Šíma zrovna je, tak to se mám taky asi na co těšit...
Od čeho tam jsou, já tedy nevím, ale mají mít nějaké vzdělání a vědět, že i živé děti se dají zabavit a zvládnout... krom toho po třech dnech si to dítě nemůže na nové prostředí zvyknout ani náhodou a každé přeci reaguje jinak...
Teď si vzpomínám, že mi skorošvagrová nedávno říkala, že jejího synovce měl taky ze začátku ve školce (mimochodem taky ve Znojmě) problémy, pokaždé když si pro něj přišli, tak si vyslechli co dělá, co neumí apod. Myslím, že ho někam ta učitelka dokonce zavírala a on se z toho začal zase počůrávat, pak šla dotyčná na mateřskou a bylo najednou po problému...
Tak jsem ti tedy moc neporadila, ale jediné co mi teď napadá se jen tak nevzdat, pokud se tam Tomovi líbí. Jiná by byla kdyby z toho měl mít trauma on...
Tedy Markét, to jsi mě nepotěšila, já si říkám, už aby byl ve školce :-)) já si trochu oddychla a hlavně co si budeme namlouvat oni ty druhé děti potřebují...

Šárka K.    03.02.2011 20:05
Magdi, díky :) Myslím, že to jde hlasovat jen jednou. Tedy alespoň mně :) Což je asi taky dobře. Jinak žádné velké výherní ambice nemám. Já jsem tedy soutěžící, teď jsem si teprve pořádně přečetla, co se může vyhrát a že každý účastník soutěže má 10% slevu na veškeré nákupy v roce 2011, tak alespoň něco...

Hani (hhana) tak tebe jsem přehlídla resp. jsem si to jméno nějak nespojila... tak ať taky přibývají hlasy :grin

Markéta robst.    03.02.2011 19:45
Ahoj Pitrísku ;)

...holky já dneska celej den řeším dilema !!!

Náš malej Tom nastoupil poprvé 1.2. do školky ,... tolik jsme se toho báli, jak na to bude reagovat. A jak nás ten náš rošťáček překvapil ! V šatně se převlékl a než jsem probrala s pí učitelkou nějaké drobnosti k režimu, ..šup, už byl ve třídě a hrál si s dětma :p maminka, nemaminka ..bylo mu tam jedno , že je tam sám,..ani nebrečel, ani se nevzpíral..měla jsem takovou radost !!!
Druhý den mi ,, ranní ,, pí učitelka řekla, že ,,odpolední,, paní učitelka si stěžuje na Toma, že je neposeda a že ho nemůže na zahrádce školky uhlídat.
Tak jsem se tomu i zasmála a pomyslela jsem si , že je Tom pěknej rošťáček a neposeda.
Každý den ráno v šatně se převlíkl, nazul bačkůrky , ..šup a už byl ve třídě. Ze školky jsem vždycky odcházela spokojená, že Tomík nebulí a nechce jít pryč s maminkou.
No ,..jenomže , když dneska ,,odpolední,, pí učitelka manželovi po obědě , když si Toma vyzvedával oznámila, že odmítá Tomáše při venkovní vycházce na školkovské zahrádce hlídat a že bude žádat aby jsme si Toma nechali doma ...mě spadla brada !!!
Celý den na to myslím a nevím co si o tom mám myslet.
Jsem tak ráda, že Tom nastoupil do školky bez komplikací ,..bojím se, že když zůstane půl roku doma, nebude nám třeba do té školky tak dobře nastupovat jako nastoupil ted.
S paní učitelkou jsem se chtěla telefonicky spojit a bohužel mi nebrala mobil, pouze jsem ji mohla poslat sms zprávy a tak jsem ji napsala , že mě to mrzí, ale že je školka pro nás s manželem jediné vychodisko hlídání.
Pí učitelka mi napsala sms , že manželovi řekla svý a že kde jsem vzala její telefonní číslo(to řešila víc, než nějaký naše problémy)
Nechci to řešit přes paní ředitelku , ale taky nevím co si o tom mám myslet ...do školky chodím 3 roky pro obědy a tak mám možnost vidět odpolední paní učitelky když hlídají na školkovské zahrádce děti ...stojí v hloučku a plkají o svých problémech a paní učitelka místo plkání s ostatními učitelkami musí běhat po Tomovi ... tak fakt nevím !!
Jsem z toho hodně rozmrzelá :? :cry :sigh

pitrisek    03.02.2011 18:51
Ahoj dámy :-)
dlouho jsem nebyla...

A koukám, že Markét má kamenný obchod! Takže úplně Tě tam vidím, jak tam stojíš za tím pultem mezi klubíčky!

hhani...
rada na imunitu... babskou teda nemam... malá dostává "bonbonky" značky Imunit - s výtažkem z hlívy ústřičné. A sice to měla po neštovicích, kdy je prý půl roku imunita oslabená.
Doktorka řekla, že vařit hlívu normálně ne, ale dávat tyhle bonbony.

No a s těmi střívky (laktobacily) to je fakt... A jogurtíky, vlákninu, mlíko...

Cythar    03.02.2011 18:32
Hhani, na imunitu u dítěte u nás paltí do lesa, do lesa a zase do lesa a taky občas vybrat dávku Laktobacílků. V lékárně mají dva druhy, pro mrňata a pro děti od tří let cucavé bonbónky, ale náš je cucá už od dvou.

hhana    03.02.2011 14:09
Zdravím děvčata, nemáte některá "babskou" radu na zlepšení imunity u dítěte.Potěšil mě článek od Šárky K..Já někdy v září se ptala Markétky zda bych mohla poslat svetr do soutěže v sds,pak jsem nebyla schopná to tam poslat až na poslední chvíli,takže pokuď budete některá chtít mám č. 60.Děkuji a mějte se Hanka

magda 51    02.02.2011 20:10
Ahoj lidičky, Šárinko hlásek jsem už dala a zítra zkusím znova.Doufám že vyhraješ aspoň nějakou cenu :roll .

Šárka K.    02.02.2011 15:14
Holky, v pondělí mi najednou vytanulo na mysli, že jsem někdy na jaře četla na stránkách SDS o soutěži pletařka roku? Pletla jsem z jejich Merina vloni v lednu Šímovi svetřík. Říkám si, to už je asi pasé a ono to bylo do 31.1., tak jsem to poslala. Holky vůbec netuším, jak se mi to mohlo v tom mozku najednou zjevit, poslední den pro přihlášení, že by něco mezi nebem a zemí :)
Pokud se vám bude chtít můžete hlasovat pro můj svetřík. Je to č. 81 (předposlední). Nevím, zda je možné hlasovat vícekrát, v jeden den to určitě nejde...
Protože je to výrobce a prodejce přízí, tak sem raději odkaz dávat nebudu, ale vy to když tak dohledáte :)
Nemáte tam některá taky nějaké dílko, nikoho známého jsem tam nezahlédla...
Předem díky za podporu
ŠK

Šárka K.    02.02.2011 14:51
Maci, to je pech s tou prací, nejhorší na tom je, že má člověk volno, které si pořádně nemůže užívat, protože je pořád trochu ve stresu, viď. Nemluvě o těch pohovorech, pořád dokola se předvádět... hlavně se nelitovat a neklesat na mysli, ono to přijde, zrovna když to budeš nejméně čekat...

macina    01.02.2011 18:22
Holky moc děkuju za podporu. :) Moc to v takových chvilkách pomáhá,když člověk ví,že na to není sám a může se alespoň někomu svěřit.
Snažím se to brát tak nějak s nadhledem,prostě se tím neužírat jen mě někdy přepadne spíš zlost na celej svět :sigh já stále věřím,že zas bude líp.Chce to prostě čas. :)

hela    01.02.2011 12:28
Maci taky ti držím palce, já jsem asi ve 20 četla knížku Polyanna a pak ještě několikrát, ta mi moc pomohla. Tak vydrž.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009