FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Markéta Robst.    13.02.2009 09:59
Ahoj pletařinky, tak jsem dnes konečně nafotila červený pulovr pletený na mlýnku addi express king size..dala jsem ho do galerky. Je pletený dvojitou přízí a už se mi bohužel při nošení povedlo vytáhnout jednu nitku, takže mám dole trošku staženou přízi v pletenině..ale jinak se mi dobře nosí a vypadá s tou obháčkovanou přízí Teddy docela zajímavě :)

Katka    13.02.2009 09:44
Macino, tak to na tom nejsi hůř :) Možná na stejno :) Možná jsem na tom hůř já :) :) :) ale volím cestu nejmenšího odporu :) Vyberu si něco jiného, co mi jde :) Nemám tolik času a většinou ani trpělivosti, trápit se s něčím co mi nejde, nebo co nechápu. Ještě je to trocu zkomplikované tím, že pletu na druhou stranu (jsem levák). Takže i obrázky jsou pro mě španělská vesnice :) :) :) .... myslím, že jsi to psala Ty :), VŠEUMĚL je mé jméno :) Tak bych si přála nějakou šikovnou babičku blízko, která by mi všechno ukázala :) Vlastně by to ani nemusela být babička :). Chtěla bych umět háčkovat krajky ( k sukním :) - dečky neupotřebím). Taky jsem kdysi toužila po tom uháčkovat si záclony. Ale už jsem si koupila takové hodně dírkaté, takže to už mě pustilo. Teď nedávno jsme byli u známé a ta má ovečky... a ostříhanou vlnu v pytlích. Plány o tom, že bych se naučila příst jsou zatím opravdu jen daleký sen. Přeci jen mám dva malé raubíře :) :) :) Takže když chci dělat ještě něco jiného, tak si hezkou vlnu koupím.

macina    13.02.2009 09:04
Katko,tak s těmi návody jsem na tom úplně stejně jako ty :sigh nebo spíše ještě hůř.Téměř vždy si každý musím upravit.Asi také proto.že nemám takovou postavičku jako mají modelky v časopisech.Vzorky občas pochopím a když ne,tak ho zkouším tak dlouho dokud nezvítězím. :grin Ne vždy se mě zvítězit podaří.to ho pak odložím a vrátím se k němu třeba za půl roku. :? No a to se mě někdy stane,že ho upletu hned napoprvé jako bych ho pletla už po desáté.Asi se mě někdy rozsvítí v makovici. :grin :grin

Katka    13.02.2009 08:32
Bridgett, je to opravdu od vlnapu. Jinak popis je tady v modelech a já jsem ho dostala od paní Alenky. A i díky ní jsem se pustila do takové složitosti. Kluci ty svetry milují. Už jsem dokonce někde viděla i traktůrky ... ale myslím, že nemám sílu se do toho pouštět. Nic složitějšího jsem na pletení zatím neobjevila. A tohle jsem nakonec dokončila jen proto, že jsem se těšila, jak se budou kluci radovat. Ale oni se moc radují i z obyčejného svetru :) Jinak já nevím jak Vy všechny, ale já nějak nikdy nic neudělám stejně a popisy jsou pro mě jen velkou inspirací :) Když dělám něco podle popisu, tak je to z půlky podle předlohy. Většinou si s toho vyberu vzorek a nějak si ho "po svojím" :) Buď totiž návod nepochopím, nebo si ho zjednoduším, nebo se mi zdá výstřih moc hluboký ... svetřík málo široký ... :) Máte to také tak? :)

Klára    13.02.2009 08:22
Zdravím všechny pletařinky!
Právě koukám v nabídce na náprstek,vypadá to docela dobře,ale asi bych namotávala přízi na prst i s náprstkem :grin možná než bych si zvykla :)
Asi je v nabídce nový,protože jsem ho tam ještě neviděla :)

Šarka    12.02.2009 22:53
Ahoj, Markétko akorát jsem ti poslala mail, zas jsem se rozkecala... A samozřejmě že jsem si řekla, že jdu spát, ale nééé, to já prostě ještě musím sem, abych viděla, co je "ve světě nového", že? No prostě závislák :grin Všem vám přeju krásný večer, btw šálka s čapkou jsou fakt dobré, opravdu elegantní souprava. Takže se mějte a dobrou.

Markéta Robst.    12.02.2009 22:41
Ahojky ..teda já dneska pěkně ponocuju :grin :grin
Ale dostala jsem dopoledne na mail od Milušky Koutné popis na čepici a šálu a nedalo mi to abych ji ještě teď nepřidala do sekce Modely s popisy od Vás...koukněte tam , souprava vypadá úúúžasně.
Miluško, moc děkuju..ještě Ti napíšu na mailík

Holky a s tím Merinem ...chci zkusit dát do nabídky Merino od Mondialu, mám tady originální časopisy přímo s pleteninami Merino Mondial..ale tak moc mi chybí čas :? :? ach jo, nevím kdy se k tomu dostanu :? , snad brzo :)

Bridgett    12.02.2009 22:39
Katko, tak jsem kpukala na ty tvoje svetříčky z Merina - fakt krásný! Popis byl na ně v nějakém časopisu, že? Mám ho totiž doma :p Tak možná zkusím také něco takového!

Bridgett    12.02.2009 22:30
Ahoj Klárko, no vždyť já se stím okrajem taky dost navztekala, několikrát jsem to předělávala, než jsem byla spokojená :( Vypadá to jako vcelku, ale nejdřív jsem udělala lem kolem zipu, pak přišila kapucu a udělala lem kolem kapuci a ty dva lemy dobře napojila, takže to vypadá jako vcelku ;) Dalo to teda moc práce, ale vypadá to pěkně.
Katko děkuji za informace o vlně Merino. To jsi dělala z té od Vlnapu? Asi ano, jestli to dobře chápu. Já právě pořád pletu jen z akrylu a mám chuť vyzkoušet něco nového, třeba bavlnu, nebo právě tu Merino vlnu. pokusím se najít v galerce ty tvoje mašinkové svetříky ;) Díky moc, hned si nějakou koupím. Jen škoda, že je tu nemá v nabídce Markétka :cry

Zdena    12.02.2009 22:16
JANAMAMKA,TEN VZOREK MÁM JANIČKO SCHOVANEJ ALE JEŠTĚ NA NĚJ NEDOŠLO :sigh NĚJÁK MÁM MÁLO ČASU :sigh LÍTÁM PO DOKTORECH S MAMINKOU A KAŽDÝ RÁNO CHODÍM OPĚT NA INFUZE :upset ZASE TY MOJE ZÁDÍČKA MĚ PĚKNĚ CHYTLY :cry
HELO,JÁ TU KNÍŽKU MÁM TAKY,UŽ JSEM Z NÍ I NĚCO NAPLETLA,TAK SE PAK TAKY POCHLUB,JSOU TAM DOBŘE VYPRACOVANÝ POPISY :)
VŠEM PŘEJI DOBROU A JEŠTĚ LEPŠÍ NOC............ZDENA

hhana    12.02.2009 21:51
Zdravím děvčata.Našla jsem si popis na kšilt tady v návodech,ale pořád mi jakoby padá.Nevím kde jsem udělala chybu.Nemáte některá zkušenost jak na to.Moc děkuji Hanka

Katka    12.02.2009 20:51
Alenko, moc děkuji za chválu a Vám všem taky. Stejně za to můžete Vy, že tak pletu, protože jste mi vysvětlila, že na tom vlastně nic není a není se třeba bát vzorečků ... ani barev. Ale ty mašinky mě stály tolik úsilí, že to si jen tak nezopakuji. Obrázky na svetrech dělají jen machři :))) Ještě bych potřebovala naučit háčkovat :) A taky toužím po svetříku od shora. Ale pochopit návod, to je pro mě úskalí. Okouknout to ano, ale na návody je u nás doma manžel :) a ten zase nechápe pletení :) Ale už skoro rok ho s přestávkami studuji, tak se k němu snad časem propracuji. Dokonce jsem si stáhla i obrázkový návod z macešky. Plus ještě spočítat, kolik je třeba na rukávy na svetr dětský a na svetr pro maminku :)))))
Bridgett tak na tuhle radu jsem odborník :) Loni z jara jsem tu dělala velkou anketu. V galerii mam z merina mašinkové svetříky. Kluci je nosí pořád a vypadají jako nové. Drží tvar. Barvy jsou nádherné. Nekoušou. Síla je akorát. A co ještě: barva i materiál vydrží i polití vanishem, protože některé skvrny jsou fakt odolné. Za sebe říkám ANO!!!

Klára    12.02.2009 19:39
Brí,koukala jsem na ten tvůj svetřík v galerce,ten se mi moc líbí i jsem ti k němu psala komentář,moc hezky jsi vyřešila tu kapuci,ale koukala jsem na ten okraj u zipu,vůbec nechápu,jak jsi ho tam vytvořila :? Na fotce to vypadá,jak kdyby ty okraje u zipu byly upletené zároveň s okrajem u kapuce.Moc se mi to líbí :)

Bridgett    12.02.2009 19:25
Ahoj pletařky, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo pletl z vlny Merino od Vlnap? Docela se mi líbí, mají i hezké odstíny a hodně barev - ale bojím se, aby to drželo tvar, popřípadě neplstnatělo, apod. Je to 50% merino vlna a 50% akryl.Příze s Merino vlnou dělá myslím více značek, jestli máte někdo zkušenost, napiště prosím ;)

hela    12.02.2009 18:38
Hanousku díky, šatičky jsem našla určitě je zkusím..Zdeni,dostala jsem od snachy celou knížku ,kde jsou pletené hračky.Příští týden budu mít vnuky na prázdninách, ale pak ti něco nafotím a jestli mi přes mail pošleš adresu, tak ti to pošlu.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Taky tady v nabídce knih v e shopu je jedna knížečka s pletenýma hračkama ...koukněte :p

JANAmamka    12.02.2009 16:41
chtela jsem se jen zeptat zdeny z oseku jestli se ji podarilo prijit na ten hackovany satek podle toho kousku co jsem ji poslala zaroven te moc zdravim zdeni ;)

Alena32    12.02.2009 15:46
Ráda bych pochválila Katku a to nejen za upletenou sukni, ale i za ohromnou vervu , se kterou se vždy vloží do díla.

A ještě k ´pleteným dutinkám. Pletu je většinou u okraje zapínací lišty, pokud pletu lištu zárověň s celou pleteninou.
Dutinky se dají plést i širší , než je popsáno níže - to znamená na více okách.
Jestli by byl zájem, nakenuji a pošlu Markétce ke zveřejnění pro ostatní.
Dutinky se kdysi pletly na dřevěných špulkách od šicích nití.Teď existuje dutinkovač - přemýšlím, že bych si ho pořídila.
Markétko - můžu u tebe? Výhledově?
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahojky ..Alenko, výhledově přidám dutinovač do nabídky, dneska se mě na něj ptala i Šárka, takže určitě bude :)

ZDENA    12.02.2009 15:15
KDYŽ PO SOBĚ ČTU MŮJ PŘÍZPĚVEK,TAK SE STYDÍM,JAK JSEM NAPSALA OBJEDNAT :upset :upset :upset TAK PROMIŇTE :sigh :sigh :sigh

Zdena    12.02.2009 15:11
AHOJ PLETAŘINKY :) KATKO,ANI NEVÍM JESTLI TĚ MÁM JEŠTĚ CHVÁLIT,PROTOŽE TĚ PLETAŘINKY TOLIKRÁT POCHVÁLILY ZA TU PLETENOU SUKINKU ALE MUSÍM,PROTOŽE JSI FAKT UDĚLALA NÁDHERNÝ MODEL :eek A JEŠTĚ NAVÍC TI TO MÓÓÓÓÓÓC SLUŠÍ :) :) TO JÁ BYCH JÍ PLETLA SNAD DVA ROKY,TAKOVÝ PLETENINKY NEBEROU KONCE ALE STÁLO TO ZA TO ;)
MARKÉTKO,PŘES VÍKEND SI DOOBĚDNÁM A RADĚJI UŽ MOJÍ KRABIČKU UZAVŘEŠ. :grin
HOLKY,K TOMU VYCPÁVÁNÍ JE ÚÚÚÚPLNĚ NEJLEPŠÍ DUTÉ VLÁKNO,JE FAKT ŽE TO NENÍ NIC LEVNÉHO ALE JAK SE TO DĚLÁ PRO DĚTI,TAK JEDINĚ TO A MŮŽETE TU HRAČKU KRÁSNĚ FORMOVAT :)
HELO,JAK JSEM ČETLA,TAKY RÁDA PLETEŠ,NEBO HÁČKUJEŠ HRAČKY,NEMÁŠ ŇEJAKÉ POPISKY?TAKY BYCH TI POSLALA,KDYBY JSI MĚLA ZÁJEM :roll :roll :roll
PLETAŘINKY MĚJTE SE VŠICHNI MOC FAJN A NEZAPADEJTE SNĚHEM :grin AHOJ..........ZDENA :p ;) :p

Hanousek    12.02.2009 13:36
Helo, popis je tady:
http://picasaweb.google.com/gatexjam/VzorkyHKovN#52 0 9560482718136850

Hanousek    12.02.2009 13:24
Ještě k tomu vycpávání. Já jsem zase použila umělý vatelím. Je to taková bílá nadýchaná střiž, která se dávala dříve do dětských oteplováků nebo bund. Mně teda zůstala ještě od dětí, když byly malé, ale myslím, že se to dá stále ještě sehnat. Aspoň v Loskutákovi to používala M. Brýdová na pejsky z ponožek taky.

hhana    12.02.2009 13:21
Zdravím děvčata,tady na jihu se roztrhla peřina se sněhem. Potřebuji poradit jak udělat kšilt? musí se něčím vypodložit aby držel?Moc děkuji Hanka

Klára    12.02.2009 12:29
Holky díky moc za rady ohledně kapuce.Určitě vyzkouším všechny způsoby,co jste mi poradily.Kapuce u svetříku se mi moc líbí,takže budu zkoušet. :)

hela    12.02.2009 12:08
ted jsem se dívala na fotky, ty šatičky pro Karolinku jsou super. Nemohla bych dostat popis? Udělala bych je vnučce na panenku. Dík

hela    12.02.2009 11:46
všem děkuji za radu na plnění hraček, určitě to vyzkouším. Ještě k té kapuci. Pletu ji od předu dozadu a vzadu přeložím na půl a oka sešiju pletacím stehem, takže tam není žádný šev. Je to dobré i pro děti, že to netlačí

Bridgett    12.02.2009 11:45
Ahoj Klárko, já nedávno dělala svetřík s kapucou ( mám v galerce - tak mrkni) a ten okraj jsem vyřešila tak, že jsem po sešití kapuce nabrala krajové oči, upletla několi řad hladce, jednu řadu obrace a zase stejný počet hladce, přeložila a z druhé strany - rubu - přiháčkovala. Vlastně jsem udělala jakoby lem, stejně jak se dělá u rozepínacího svetříku. Vypadá to moc pěkně. Jinak ten dutinkový okraj vůbec nevím, že existuje, musím vyzkoušet.

Mila-koutnam    12.02.2009 08:11
Bridgett snažila jsem se dát dohromady ten popis na čepici, mělo by brzy být v "modely a popisy od Vás", pokud by byl nějaký dotaz, ráda odpovím.
Pěkný den všem
Mila

Katka    12.02.2009 07:54
Dobré ráno, já jsem zase slyšela od paní ve švadlence, že jí tam nějaká maminka chodí kupovat čistou vlnu a stříhá ji do hraček.

pitrisek    12.02.2009 07:46
Dámy mám pro vás tip na plnění hraček - nevím ale jestli to tu už nepadlo, já nestíhám číst :?
Takže- pokud máte doma staré silonové punčochy (prostě silonky), nastříhejte je a nacpěte do hraček - může se to prát a nedeformuje se to!
Já si teď silonky i schovávám, když už jsou rozdrbané, tak je ukládám na výplň ;)

macina    11.02.2009 21:10
Jé HANOUSKU, já už se dlouho snažím zjistit jak se plete dutinkový okraj a díky tobě a Klárce už to vím.Jsem moc ráda,že jsi nám nebo alespon mě určitě tak dobře poradila.V Mém okolí nikdo koho bych znala neplete,tak jsem spíše samouk.Moc děkuji za radu. :roll


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009