FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Iwana    09.02.2009 17:40
Ahoj čekatelky na mlýnek!
Mám ho už rok a je to něco! Udělala jsem na něm alespoň 100km šál, čímž jsem podarovala snad všechny kamarádky. :grin Ještě k tomu jsem dostala mlýnek na pletení dutinek a bambulkovač a hodně pomůcek na pletení. :p .Jsem prostě pletařský maniak a vše, co souvisí s pletením mne zajímá. Nyní sháním kreativní knoflíky. Ptala jsem se u nás ve švadlence,ale prodavačka netušila o čem mluvím. Vím,že je možno je sehnat na internetu, ale v obchodě se neseženou. :?
Tak čekejte a věřte, že je to paráda,když uděláte šálu za chvilinku. :roll

Markéta Robst.    09.02.2009 14:33
ahojda...tak zpráva pro všechny co máte u mne objednaný pletací mlýnky . Dodavatel mi je dodá 20.2 09 ..VŠEM SE MOC MOC OMLOUVÁM ZA ZPOŽDĚNÍ ..a hlavně za to nekonečné čekání.
Jak je dostanu na sklad, hned je všem rozešlu :)

Bridgett    09.02.2009 13:59
Ahoj RADOST, všechny tvé výrobky jsou nádherné! Hlavně ty šatečky na holčičky :p Mohla bys nám všem udělat radost a poslat popísek do složky ,,modely s popisy od vás" Ráda bych něco takového zkusila!

Mila-koutnam    09.02.2009 09:41
Ahojte všichni,
jak pročítám příspěvky, zjišťuju, že nejsem sama, kdo má problém koupit pěknou vlnu. Od prodavačky v galanterce jsem slyšela stejně jak je tady popsáno, že už nikdo neplete a že se jim nákup vlny nevyplatí, když se zeptám na zboží, odpověď zní do 14cti dní dojde, jdu se podívat a je tam vechno stejný i ve stejných barvách. Pouze v jedné galanterii mi bylo řečeno, že si můžu vybrat vlnu ze vzorníku a paní prodavačka mi ji objedná, ale ten sortiment je tam taky nic moc, pouze si vlastně upřesním jakou chci barvu. Pro mě je pletení taky úžasnej relax a i ty pochvaly těch pletenin zahřejou. První svetr jsem si vytvořila někdy v 10ti letech (háčkovanej)a od té doby jsem tomu vlastně propadla (jejda už se tomu vlastně věnuju přes 30 let).
Miminkovský soupravy brzo doplním. Teď jsem s hrúzou zjistila, že mě v brzké době čekají tři klučičí a jedna pro holčičku, tak nevím jak budu stíhat, protože všichni ti mrňousi se mají narodit v březnu (a jeden klučina je už na světě). Nějak se to v mém okolí (a hlavně v okolí dcery) rozrůstá.
Mějte se všichni, zase se někdy ozvu.
Mila

RADOST    09.02.2009 00:07
Všechny vás po dlouhé době zdravím.Dlouho jsem se tady neukázala, ale občas nakukuji, abych byla v obraze. Máte moc pěkné výrobky, chodím se tu inspirovat. Dlouho jsem si nemohla vzpomenou, jak se sem vkládají fotky. Konečně se mi to podařilo, tak jsem přidala něco z mé zimní tvorby.
Zřejmě budu mít nové vnoučátko, tak se těším na vaše miminkovské svetříky, abych je mohla odkoukat.

Alča    08.02.2009 21:53
Ahojte, tak abych pravdu řekla, u nás taky žádný výběr, proto se koukám na net,tady se dá vždycky něco najít,ale je fakt,že lepší je to nejdřív vidět na vlastní oči,ale když jsem si objednala nedávno přízi od Markétky byla jsem mile překvapena

Alena32    08.02.2009 21:33
Zdravím vás všechny pletařky i Jirku do Liberce.
Hořekujete tady vesměs na galanterky ve vašem okolí.To stejné jsem dělala i já, dokud jsem nenašla galanterii paní Jitky Valecké a tyto Markétčiny stránky.
Brno je sice velké město, ale pořádná galanterie se tam nenajde. Vybrat třeba vhodné knoflíky - horor.
No a z přízí z Niťárny mám zkušenost s Katkou, Sněhurkou,Kordonetkou´a s Monikou. To všechno můžu jen doporučit, ale pletla jsem i z jejich akrylové příze Mája a ta se mě vůbec nelíbila.

pitrisek    08.02.2009 21:18
Má troška do mlýna o trendech a pletení:
myslím že to hodně dobře vystihuje ta "visačka",kterou na obrázcích připojují ke svetrům v Ženě a život - a sice MADE IN DOMA.
Dneska opravdu už nejde o to, aby se "to vyplatilo", nebo že není nějaký výběr v obchodě a kdesi cosi.
Mně teda osobně jde o to, že to je zkrátka skvělý pocit, mít na sobě něco vlastní výroby! Je v tom kus citu, ne jen nějaký kalkul "vyjde to hotový z krámu levnějc nebo nevyjde...".
No a když mi to v práci pochválí tak jsem v sedmým nebi!

Bridgett    08.02.2009 21:13
Ahoj holky, tak koukám, že na tom není tak špatně jen Beroun :sigh Já si právě ráda vlnu osahám, podívám se na barvu, ale to přes počítač nejde :? Samozřejmě je levnější si vlnu objednat po internetu, ale přeci jen si jí člověk nemůže pořádně prohlídnout a proto se pořád nějak bojím zkoušet nějaké nové. Jejda Marse, to se snad vypravím na výlet do Jičína :p O nějakém takovém krámečku sním, jedině si ho asi otevřít sama. Je pravda, že moc mladých se už pletení nevěnuje, já aspoň byla ve škole vždy rarita a každý na mně koukal jak na exota, že ten svetr co mám na sobě jsem pletla JÁ. Ale opravdu to není o tom ušetřit peníze když si to umotám sama, ale ten relax, pocit, že stejný svetr nikdo nemá, že si ho vymyslím jak ho chci, jaká barva se mi líbí. Jsem na mateřské dovolené a pletení je vlastně jediná moje seberealizace, když tedy nepočítám krásné mateřské povinnosti ;) Přízy Danielu neznám, vlastně ani toho výrobce co jí dělá. Možná bych zde uvítala vlnu od firmy Vlnap, také nemají špatné zbožíčko :) Přeji hezký večer!

hhana    08.02.2009 20:44
Zdravím děvčata.musím říct že takovou spoustu přízí také neznám.jsem z velkého města ale vlny se prodávají pouze na dvou místech,galanterie kde jsou tak nepříjemné prodavačky že jsem tam přestala chodit,pak v Prioru,tak si mě nikdo nevšimne a tak si prohlížím,akorát že není co,mají pár druhů ale vzastoupení několika barev.Nákup u Markétky mi vyhovuje,akorát že někdy trochu zkresluje barva příze na počítači.Chválily jste tady přízi Danielu a ve vzorníku jsem hledala růžovou,tak ji zkusím odhadnout.Musím pracovat, dodělávám čepičky dětem,jedeme na hory.Hezký večer. hanka
PS:Marse kde je ten obchod,příští týden jedu do Sobotky a tak bych se podívala do toho obchodu,potřebuji vybrat nějakou silnější přízi a potřebuji ji vidět.

marse    08.02.2009 20:04
Když tak čtu ty vaše příspěvky, tak musím pochválit jednu podnikatelku u nás v Jičíně. Ta prodává vlny a i plete na zakázku. Obchůdek má asi tak 2x3 metry, ale od schora dolů je plný přízí a vln a potřeb pro pletařky. Nakupuje od různých dodavatelů, i zahraniční příze, ale v rozumných cenách. Chodím tam alespoň jednou týdně. Když nic nekoupím, alespoň se pokochám. Je to taková "úchylka". Neděláte to taky? Hezký den.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Marse mě za tohle jednou zavřou :grin :grin :grin já chodím do švadlenky jako nějaký tajný agent, všechno prošmejdím a nikdy nic nekoupím.
Většinou jsem ale hodně zklamaná...příze jsou samozřejmě předražené, ale to tak asi musí být , kvůli nájmům za prostory a výběr je minimální a většinou mají klasické jednoduché vlny, žádná moderna :?

macina    08.02.2009 20:04
Ano,ano přesně tak každý kousek upletený je originál a ten pocit nejen z něčeho nového,osobně vytvořeného,ale i z pochválení od druhých tak ten se nedá ničím nahradit.Pletení se prostě vrací na scénu. 8)

Marťa    08.02.2009 19:32
Ahojky pletařinky, taky se připojím k diskuzi o obchodech s vlnou. U nás mají taky mizerný výběr, ceny vysoké a nejvíc mě dojala prodavačka, když jsem se jí někdy vloni ptala, jestli budou mít někdy zboží....Odpověděla mi, že asi ne, protože už skoro nikdo neplete, že se pletení nevyplatí. Já mám ale pocit, že o tom to není, jde přece o to, že každé dílko je originál a skvěle se u toho odpočívá. Proto jsem ráda, že jsem našla tyhle bezva stránky, které mě vyvedly z omylu, do kterého mě dostala ona prodavačka, tedy že už skoro nikdo neplete, protože je Vás tu spousta. Mějte se všichni krásně, ahojky .
A ještě pro Markétku- z Niťárny jsem si nejvíc oblíbila Danielu, Katku a vyzkoušela jsem i Silvu, ale tu nevím, jestli ještě mají. :roll
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahoj Marťo...tedy to je přesný co píšeš !! Já to slyším ze všech stran - prosím tě pletení, to už dávno nefrčí, to bejvávalo kdysi :sigh ale opak je pravdou, dneska jde pletení jednak do mody a jednak spousta lidí s tím začíná, protože mají chuť si sami něco vytvořit ať už pro potřebu , nebo pro zábavu.
A uznejte , když se Vám povede uplést pěkný kousek, tu radost z něj, že jste ho vytvořili sami a pochvala od ostatních Vám dá určitě skvělý pocit ;)

Šarka    08.02.2009 19:29
HEHE, pončo už mě nevytáčí. Vyhrála jsem. Celý jsem to totiž rozpárala. :grin A tím jsem zvítězila na celé čáře. Začala jsem z toho dělat svetr a už teď můžu říct, že to bylo dobrý rozhodnutí. Zkrátka hlavou zeď neprorazím a proto jsem zvolila cestu nejmenšího odporu. :grin

marse    08.02.2009 19:26
Ahojky pletařinky, nějaký čas jsem sem nekoukla a nestačím se divit, jak jste všechny šikovné. Ta galerie se teda pěkně rozrůstá a koukám že i tady to pěkně žije.
Chtěla jsem se přidat ke chvále příze Daniela. Již jsem z ním upletla několik triček jak s dlouhým tak i s krátkým rukávem a nedám na ni dopustit.
Hezký zbytek dne a zase někdy ahoj. Marse

Alča    08.02.2009 19:09
Šáry tak to je teda mazec.A to to pončo,ještě tě vytáčí každý den? :sigh

Šarka    08.02.2009 18:04
Ahoj, se připojím k debatě o sortimentu přízí. Tady (v Lublani) dostanete snad všechny možné příze od všelijakých výrobců. To je sice úžasná představa, ale nesmíte se podívat na ty ceny. Např. výrobce Gedifra má jedno klubko čehokoli cca za 5-8 euro. Zdá se vám to normální??? Svetr mě vyjde asi dvakrát dražší než v krámě hotovej. Takže konečný výsledek je ten, že nabídka je, ale úplně k ničemu, nic nekoupím, protože vím, co všechno má Markétka a za kolik. :) Mimochodem - ten sníh, jak tu byl, už není, protože celý týden vytrvale prší, takže se asi utopíme. Přeju vám krásný nedělní večer.

Michaela    08.02.2009 13:26
Ahoj, s těmi přízemi v obchodech je to pravda. u nás je galanterie,kde mají jen takové ty obyčejné příze, skoro nic nového. V měste je sice galanterie, kde mají podobnou nabídku jak Markéta, ale zase o dost dražší. Než jsem našla tyto stránky,chodila jsem tam nakupovat,ted tam jen zajdu okouknout a ošahat přízi a pak si ji objednám tady. :grin

Bridgett    08.02.2009 10:41
Ahoj pleteřinky,
tak jsem po plese a nějak to nemůžu rozdýchat :upset :upset :upset Dneska teda fakt nemám na pletení ani pomyšlení a to už je co říct. A k těm přízím - já vůbec nevím, kde to všechno sháníte, u nás ve švadlence mají jen příze od Vlnapu a pak několik těch Elian, jinak skoro nic :sigh Ty co tady má Markétka vůbec neznám, divím se, co je v prodeji za pěkné příze a u nás nic :?

Hanousek    08.02.2009 09:19
Jo jo, souhlasím s děvčaty. Na Danielu nedám dopustit! Dělala jsem z ní tři čepičky a jsou stále jako nové.

marcy    08.02.2009 08:53
...jo a ještě jsem zapomněla na Pandu.Je to bambusová příze s elastanem (mám tady v galerce za rok 2008 černý svetřík).S tou jsem byla taky moc spokojená.Tyhle příze s tou elastickou nití výborně drží tvar. :)

marcy    08.02.2009 08:36
Připojuji se k Pitrískovi. Daniela je naprosto bezvadná.Je to viskozová příze s přidáním elastické nitě,takže nejen že je mimořádně příjemná na nošení,ale krásně drží tvar.Je vyráběna v dost barvách (myslím ve 24).
Jinak mám dobrou zkušenost s Nelou,Katkou a Kačenkou.

pitrisek    07.02.2009 23:55
Markét
já mám osobně dobrou zkušenost s přízí Daniela z Niťárny. je dobrá na léto, a oproti klasické bavlně je lesklejší, hlavně (!!) je jemnější a tady je pružná = nevytahá se tolik jako bavlna.

no a pak jsem pletla z Káti i z Kačenky a ty byly taky dobré.

Michaela    07.02.2009 22:10
Zkušenost přízí kterou píšeš nemám,ale pletla jsem z jiné ztužkové příze.Koukni do vaše fotogalerie,mám tam tři obrázky pleteniny.Jedna je fialová,druhá modra,třetí hnědý melír.Fialová a modrá jsou zkombinované s chlupatou přízí.

Iwana    07.02.2009 19:49
Ahojky,jsem nová!
Chci se zeptat: má někdo zkušenosti se ztužkovou přízí SOLOfyONline. Podělte se o své zkušenosti! :grin
Díky Iwana

hhana    07.02.2009 18:14
Markétko mám dotaz ohledně Niťárně - mají i bavlnky a ubrusy na vyšívání,mohla bych to případně objednávat i přes tebe.Hanka
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ano Hani, veškeré zboží z Niťáren můžeš objednávat přes mne.
Předem děkuju za zájem o zboží Niťárny :)

pitrisek    07.02.2009 16:19
Ahojda
Markétko prosím - koukala jsem do nabídky příze - plánuješ nabídku přízí od Niťárny?? Zatím jsem našla jen odkaz, ale ne příze - jen se chci zeptat - výhledově budou? To bych uvítala a moc! ;)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Peti příze budou jen co mi zbyde chvilička :p , já bych moc uvítala, kdyby jste sami napsali o jaké příze z Niťáren by jste měli nejvíc zájem , abych je mohla vkládat jako první..ono je to docela pracné a chvilku to trvá, než sekci zaplním nabídkou ;)

Marťa    07.02.2009 14:19
Zdravím všechny pletařinky a pletaře, nestačím koukat na tu nádheru v Galerce, spousta dobrých nápadů a inspirace. Mějte se všichni krásně a spoustu pěkných chvilek s pleteníčkem, Marťa.

Alča    06.02.2009 20:36
Všechny zdravím. nestíhám to vůbec číst, ale přeji všem krásný pletací víkend a děkuji Markétce za bleskovou odpověď. ;)

Mila-koutnam    06.02.2009 20:13
Ahoj všichni,
nestíhám nějak nic,před chvilkou jsem dorazila z práce. Zítra jdu nanovo.To pletení je fakt relax, takže jdu dodělávat soupravičku pro kamarádku. Pro Zdenu - na takovou postavičkku se opravdu plete jedna radost,ale bohužel není moje, u dcery sis ale šplhla.
Teď něco k sukním, napletla jsem jich už dost, nejvíc se ale opravdu osvědčily ty hladce, obrace, s přidáváním lícových hladce (bohužel nemám žádné foto), tenkrát to bylo tuším z vlny Karin. Trošku se vytáhnou do délky. Jinak držely tvar dobře. Tak se mějte,jdu na pletení
Mila


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009