FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Zdena    06.02.2009 18:52
AHOJ HOLČINY,UŽ JSEM DLOUHO NEPSALA I KDYŽ ČASTO,TEDA SKORO POŘÁD,NAKUKUJI :eek ABYCH ALE NEZAPOMĚLA,KÁŤO PŘÍZE NICKY ELIAN JE SUPROVÁ PŘÍZE NA COKOLIV ;) MÁM UPLETENÉ Z NÍ DVOJE PONOŽKY A NEJENOM,ŽE SE Z NÍ NÁDHERNĚ PLETE ALE JÁ TY PONOŽKY PERU NA 60ST.V PRAČCE A JSOU STÁLE STEJNÝ,JA NA TU PŘÍZI NEDÁM DOPUSTIT ;) TEĎ SI Z ČERNÉ PLETU SVETŘÍK,SICE MI TO JDE POMALU,PROTŽE ŠVIHÁM MEZI PLETENÍ I HÁČKOVANÉ HRAČKY ALE VYPADÁ TO KRÁSNĚ :grin HOLKY MY TU DNES MĚLI TAKOVÉ NÁLEDÍ,ŽE LIDI PADALI,JAK ŠVESTKY :( I JÁ JSEM TOMU NEUNIKLA V LESE ZE PSEM ALE NIC SE MI NESTALO ALE UŽ DLOUHO SI TAKOVÉ NÁLEDÍ NEPAMATUJU :p
VŠECHNY CHVÁLÍM V GALERCE A VŠECHNY MÓÓÓÓÓC POZDRAVUJŮŮŮŮŮŮŮ
MARKÉTKO K TOBĚ MÁM PROSBIČKU,DO MÉ KRABICE PŘIHOĎ KNÍŽKU PLETEME PONOŽKY(DĚKUJI,UŽ BRZO NECHÁM RADĚJI KRABICI ZABALIT)STÁLE MÁŠ NĚCO NOVÉHO A JÁ PAK NEMŮŽU ODDOLAT A NA VLNIČKU MI NEZBUDE :upset ,TAK SE VŠICHNI MĚJTE KRÁSNĚ AHOJ ........ZDENA
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Zdeni, právě se chystám vložit do galerky tvou háčkovanou hračku myšky ,..teda máš můj obdiv, já bych nevěděla jak na to :p

Knížku Ti přidám k objednávce a děkuju :)

macina    06.02.2009 17:54
Katko s tou 100% bavlnou si nejsem moc jistá, ale na sukni do tohoto období by to nemělo vadit.Nebo by možná nemusela být špatná nějaká příze jako je ELIAN NICKY.

Katka    06.02.2009 17:35
Ahoj, díky moc. Je senzační. Jsme teď s dětmi u babičky. ale jak mi pípnul mobil, že přišel email, hned jsem se běžela podívat. Děkuju.
Můžu se ještě jednou zeptat na tu 100% bavlnu? šlo by to na tu sukni? Nepotáhne se to?
Já jsem z příze Cable pletla tílko pro sousedku, ale říkala, že jí v něm bylo teplo, tak mám pocit, že ho nenosí, tak ta mi neporadí :)

macina    06.02.2009 16:55
Katko jsi tu?Poslala jsem ti na mail obrázek tý sukně,tak tam na něho kukni. :)

Šarka    06.02.2009 16:07
JJ, to je ona, verena 2006. Tak prosím jestli bys to mohla Katce naskenovat, já nemůžu nic slíbit, pracuju doma a do práce jdu jen někdy. Děkuju.

macina    06.02.2009 16:06
Mrkétko ty knížky jsou úžasný.Mám pro knihy slabost.Hned mě tam asi 4 knížky okouzlily,tak jak mě příjde výplata už vím jak s ní naložím. :grin :grin
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Maci ..to Ti věřím , já jsem neodolala ani jedné, která se týkala pletení a háčkování.
I přesto, že velice malo hačkuju tak mě nadchla knížka Háčkování více než 200 vzorů.. jenže dodavatel má posledních pár kusů, což je škoda :?
Každopádně až budu mít na skladě pouze jedinou, tak hned poputuje do mé vlastní sbírky :grin :grin

Klára    06.02.2009 16:01
Katko,můj syn má atopický ekzém a na těch probiotikách je napsáno,že je to i pro atopiky,že prý se jim zlepší i ekzém a syn ho má po celém těle :( a kakáme snad každou hodinu a v noci i zeleně,proto jsem mu to raději dala,rozpustila jsem mu to v čaji a dávala po lžičkách,plakal,vůbec mu to nechutnalo,je mi ho líto,chudáček malej.Doktorka říkala,že mu to pomůže.Ty probiotika jsou jenom nějaké bakterie prospěšné tělu,takže nic škodlivého.

macina    06.02.2009 15:26
Tak jsem prošla VERENY a našla jsem také pěknou sukni a zdá se být jednoduchá. Tak zjednodušeně:pruh ažurového vzoru dle výběru lístečky,vějířky nebo vlnky... a mezi tím je pruh hladce a ten se dolů rozšiřuje.Vypadá to hezky a elegentně.Jo pro informaci je to VERENA JARO LÉTO 2006.Až se vrátí můj syn zeptám se jestli to můžem naskenovat.Já tomu totiž nerozumím. :cry

Markéta Robst.    06.02.2009 15:14
Michaelko, škoda , že jsi mi nenapsala o těch přízích z Niťáren včera..dneska dopoledne jsem u nich objednávala :?
Ale určitě si můžeš u mne objednat jakoukoli přízi z Niťáren, ráda Ti přízi pošlu.

Klárko, to je trápení viď s těmi nemocemi...přeju ať je Kubík co nejdřív fit :)

Pletařinky, dnes jsem nakoupila spoustu nových knih do nabídky prodeje..tak koukněte :roll

Katka    06.02.2009 15:04
Klárko,já osobně bych nic nepřidávala. Prostě bych ho kojila a tam má všechno. Náš Honzík měl v tomhle věku také průjem (postupem času jsme zjistili, že ho má, když se mu klubou zoubky). Měl ho asi 4 dny. Já myslím, že vytrvat a ono se to prostě srovná. Černý čaj jsem mu pak dávala, až když už baštil o příkrmy ... jenže nejsem si jistá, že by to mělo nějaký výraznější efekt. Vydržet. Ono se to srovná. A mimi pak zase pěkně ztloustne. Mateřské mléko je to nej.

Šárko, díky moc. Tady na té sukýnce jsou v ažurovém pruhu dírky jako cikcak trojúhelníčky. To myslím nebude problém si tam nějaký vzorek doplnit. No a mám v plánu to plést od shora a na kruhové jehlici ... aby se to dalo lepší zkoušet.
S tím scanováním si nedělej hlavu. Jsi moc hodná, děkuju.

Klára    06.02.2009 14:54
Katko,díky moc za útěchu,jsi hodná,já doufám,že už to bude lepší. :) Mám dávat malýmu černý čaj,tak jsem zvědavá,jak to do něj dostanu :? páč pořád kojím a ještě mu mám dávat nějaký probiotika,má se to dávat do jídla,tak to už vůbec netuším,jak si s tím poradím :?

Šárka    06.02.2009 14:50
Naskenovat bohužel nemůžu, nemám doma na tiskárně scan a v práci na recepci to nechci tahat, aby tam baby nepomlouvaly. Znáš to. Možná až bude příležitost, až ta bude jen moje nevlastní dcéra (dělá u nás ve firmě), tak jí řeknu. Zkusím to popsat: sukně je pletená od spoda na jehlicích č. 4, takže středně silná příze, na cca 320 ok dokola. Ažurový pruh je široký 28 ok, pak je 16 ok lícový žerzej. Ujímá sese vždy po jednom oku na každém konci žerzeje v každé 24. řadě. Délka sukně je cca 80 cm. Nahoře by ti mělo zbýt cca 210 ok, z lícového pruhu zbydou jen 2 oka. Je to pochopitelné nebo mám něco ještě dodat? Všude kde je napsáno "cca" je to proto, že jsem se snažila ten popis zjednodušit, ta sukně je totiž dělaná přední a zadní díl zvlášť a každý je jinak široký, ale je to zbytečné, celé jsem to pročetla a nechápu, proč to tak udělali. Ažurový pruh má podobu dvou lístků vedle sebe, uprostřed je jakoby stonek, pravý lístek "kouká" doprava a levý doleva. OK?

Katka    06.02.2009 14:44
Klárko, úplně s Vámi cítím a rozumím tomu. Dnes je pátek a manžel za chvíli příjde z práce. Držte se. A dětičky budou už určitě zítra jako rybičky!!!Moc na Vás myslím.

Katka    06.02.2009 14:41
Šárko prosím,nešlo by to oskenovat? Ja mám verenu jaro/léto 2008. Tam má na str. 94 holčička takové šatičky. A sukýnka je - myslím- taková, co píšeš.
Ale to je asi na slabší přízi. Ale je hezká.
Takže já přemýšlím, jestli zkusit zimní strakačku nebo jarnější střídat 2hl 2ob a rozšiřovat, ale na to by byla lepší asi nějaká tenčí.
Když bych koupila 100%balnu. Něco jako skarlet, cable ... myslíte, že se to vytahuje?

Šárka    06.02.2009 14:30
Jo tak teď jsem si všimla, že je tvoje. Katko, mě to začalo vrtat hlavou a prolezla jsem všechny vereny a je tam jedna krásná háčkovaná a jedna opravdu krásná pletená sukně. Je dělaná tak, že je vždycky ažurový pruh a pak lícový žerzej a oka jsou přidávaná na krajích lícového žerzeje, ažurový vzor je široký cca 12 cm a až dolů se nemění. Vypadá to dobře.

Klára    06.02.2009 14:29
Ahojte všechny!
Nejprve dotaz na Šárku-přišel Ti ode mě mailík?Posílala jsem ho ve středu,doufám,že jsem napsala správnou mailovou adresu. :?
Holky já jsem už čtvrtou noc nespala,neprve byla nemocná moje čtyřletá dcera a když už vypadalo,že je zdravá,dostala zánět středního ucha
:cry teda nebylo to na píchnutí,ale pěkně nás to potrápilo,pořád kapeme kapky do ucha :? A do finále můj čtyřměsíční syn dostal rýmu a kašel,pro ty malý mrňousky je to strašný,když se nemůžou vysmrknat :( takže celý noci nespíme a odsáváme :? od včera má ještě průjem,tak dneska mu dělali výtěr,jestli nemá katar střev,no děs a hrůza. :(
Takže teď nemám na pletení ani pomyšlení.Manžel má ještě ke všemu tento týden noční,takže nehrozilo,že bych si třeba přes den chvilku lehla,chodím jak mátoha. :? Jsou to trable s těma nemocema,ach jo Už se těším na víkend,až manžel bude doma a až se trošku prospím.
Tak se holky mějte hezky.Papapa

Katka    06.02.2009 13:36
No to je totiž moje sukně ;) Nechala jsem si ji plést na zakázku. Má velice pracný vzorek (aspoň já si to myslím) a dole má háčkovanou krajku. Tím jsem vlastně zjistila, že jde sukně uplést. Moje maminka mi tvrdila, že pletená sukně prostě nejde.
No jenže já nejsem zas tak zručná. Plánovala jsem něco opravdu jednoduchého. Jako ty dvě oka hl a dvě obr a rozšiřovat. Proto se ptám, jak by to vypadalo ... A hledám opravdu jednoduchá typy.
A stejně moc děkuju.

Michaela    06.02.2009 13:17
Zdravím Šárku. A jaké pončo pleteš? já už během 3 měsíců pletu 5. pončo.

Šarka    06.02.2009 13:02
Ahoj, Katko, v galerce ročník 2007 je na stránce č. 4 pletená sukně, je tam i detail, jukni na to, třeba ti to pomůže. Jinak, abyste věděly, to pončo mě vytočí každej den. Každej den. Já s tím asi seknu. Čím je to delší, tím je to menší. :grin

Michaela    06.02.2009 10:15
Ahoj všichni. Mám na Markétku dotaz ohledně Níťárny. Mají tam přízi Martina ve výprodeji za 14,- Kč a SIlka taky ve výprodeji. Myslíš,že je možnost i tuhle objednat přes tebe? Díky za odpověď. :)

Katka    06.02.2009 09:59
To mám v plánu, až po obídku uložím draky do postele :) Děkuju moc za pomoc a ochotu. Moc si toho vážím. Dobrých rad není nikdy dost.

macina    06.02.2009 09:51
Možná by jsi mohla skusit uplést vzoreček.Pak už je snadnějši si to alespon trochu představit.Myslím,že by to nemuselo vypadat až tak špatně. :)

Katka    06.02.2009 09:35
Ano ano, všeuměl, to jsem já. :) :) Teď tady zase přemýšlím, jestli na té samovzorovací přízi budouo vůbec hezká oka obrace :) Já vím, jsem hrozná :)

macina    06.02.2009 09:22
Dělala jsem ji z tenké příze.Na této variantě je dobré to,že můžeš začít jak chceš.Třeba jak jsi psala,nic se na tom nedá pokazit. Tedy snad nedá.Já jsem totiž taky "všeuměl". :? Jo ještě jsem ji pletla na kruhových jehlicích asi č.2 nebo 2.5 ale to už neví jistě. :)

Katka    06.02.2009 09:00
Děkuju děkuju!!! Takhle nějak jsem myslela tu sukni z těch trojúhelníků. A ta druhá varianta byla, že bych dělala ze začátku třeba 2 oka hladce 5 obrace ... a přidávala jen k těm okám hladce, takže bych končila 5 obrace a třeba 10 hladce...
Můžu se zeptat, z jak asi silné příze ta sukně byla?
Děkuju moc

macina    06.02.2009 08:51
Ahoj Kačenko.Už je to hodně dlouho co jsem pletla sukni a už si ten postup ani nepamatuji, ale pletla jsem ji 2hl a 2obr a jak jsem potřebovala už rozšiřovat tak jsem očka přidávala,takže na konci sukně už jsem měla asi 7hl a 7obr.samozřejmě je to podle toho jak ji chceš mít dlouhou.Dělalo to hezké sklady.Ale to je vše co si z toho pamatuji. :( Chtěla jsem jen být trošku nápomocná a uvést další variantu jak uplést sukni. :?

Katka    06.02.2009 08:14
Dobré ráno.
Hanousku, ono to možná bude tím, že já mám ty spodničky hodně volné. A pod pletenou sukni by možná měla být víc vypasovaná a ne tolik pružná ??
Jinak jsem včera zabrousila k nám do švadlenky. Jen dokoupit klubíčko ... vzala jsem s sebou naše raubíře. Takže jsem nakoupila ještě neplánovaněna svetry klukům. Wool Hit color od Schoellera. Honzíkovi modrou, Ondrovi červenohnědou. Ta tak krásně vzoruje, jsem úplně nadšená. Teď i naše děti budou mít krásné "norské" svetry. A já si asi upletu strakatou sukni jako bude mít Ondra svetřík :)
Jen tedy přemýšlím, jak tu sukni dole rozšířit, když ji budu plést hladce a víc přiléhavě od shora ( jehlice 3-4) (pletu na 3, aby to bylo takové hutnější). Když to budu rozšiřovat ať od kolen nebo od stehen trojúhelníky, tak když to upletu hladké, tak by to asi bylo trčavé, ne? Když je tam vložím obrace do hladkého, jestli to bude hezké ...
Jesli by nebylo hezčí, plést to už od shora obrace - víc přiléhavě - ale s malými prodlužujícími a postupně rozšiřujícími trojúhelníky až dolů ...
Moje představivost v tomhle prostě pokulhává. Většinou pletu metodou pokus omyl. Ale u takhle velké sukně až dole zjistit, že to není ono se mi moc nechce.
Proto tady pořád otravuji dotazy.
Jste všechny moc hodné. Děkuju za pomoc a přeji krásný den.
Pokusím se vložit kus rozpleteného svetříku.Jak pěkně vzoruje. Fotka je špatná, skutečnost je daleko lepší.
Ahoj Katka

Hanousek    06.02.2009 07:42
Káťo, já jsem měla spodničku na jedné sukni napevno a na další jsem měla spodničku zvlášť. Sice si v té sukni taky sedneš, ale ta spodnička ti nedovolí, aby se ta pletenina tak povolila, jako bez ní. Měla jsem i kupovanou pletenou sukni, která byla bez spodničky a po určité době jsem ji začala rychle používat, protože se na zadku vytahoval dolík a nevypadalo to moc hezky. Sice se to praním zase srovnalo, ale s tou spodnicí to tak nedělalo. Takže aspoň já na spodničku pod pletené věci věřím. A navíc to má ještě i ten význam, že kdybys sis vzala sukni třeba na punčocháče, tak se ti ta pletenina může na ně lepit a spodnička tomu zabrání. Ale je to jen můj názor a zkušenost.

Michaela    05.02.2009 22:22
Z Tery melír jsem pletla hodně čepic, koukněte i na vaše fotogalerie,tam jsou další barvičky. Plete se z ní suprově, přemýšlím ještě i o celém svetru. :)

Katka    05.02.2009 21:34
Hanousku, diky moc za radu. Muzu se jeste zeptat? Ma ta spodnicka opravdu takovy nevytahovaci vliv? Jak to? Stejne si v tom sednu, i kdyz mam spodnicku. Nebude se to stejne vytahovat? Nebo na to ma vliv, jestli je ta spodnicka na pevno nebo ne?


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009