FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


Mila-koutnam    04.02.2009 09:47
Ahoj,
Katko, ještě k těm molům. Pozor na ně, nikdy bych nevěřila, že se zabydlí právě ve vlně (poslala nám je sousedka shora stupačkou topení a nemůžu se jich zbavit). A těch dvou igelitových pytlů s vlnou mi bylo děsně líto, dlouho u nás nebudou pruhovaný ponožky "televizorky". Teď začínám s vlnou od nuly a skladuju ve vyfukovacím pytlu. Bojuju s těma potvůrkama už od vánoc a nevím jak se jich zbavit.
Šárko ty svetry nejsou podle žádnýho popisu, začnu a sama nevím jak bude vypadat výsledek. Barvy si většinou vybírá dcera, aby jí ladily k ostatnímu oblečení, já se přizpůsobím. Obě totiž milujem pastelový barvy a svetry máme vlastně tak nějak napůl (pletenina má tu výhodu, že se přizpůsobí a natáhne, tak je můžu nosit i já).
Zatím pa, jdu pracovat, nebo tu strávím celej den a to by se šéfovi asi nelíbilo
Mějte se a pěkný den
Mila

Markéta Robst.    04.02.2009 09:24
Ahojda všem..tak jsem hned po ránu skoukla rady ptáka L. a bambulkové příze. Téhle přízi se myslím naprosto dokonale vyrovná příze TEDDY od Vlniky a nebo by ji mohla nahradit i příze Alfa také od Vlniky, jen u Alfy jsou ty fazolky (bambulky) menší. Já mám ted rozpletený bílý svetr z Izabel (VSV) a upletla jsem si k němu samostatně rolákový límec právě z bílé příze Alfa..který budu mít jen jako doplněk ke svetru, který můžu pak použít i k jinému oblečení.
Roláčkový límec už mám upletený , takže dopoledne nafotím a dám do pomocníčku na kukando..
Taky se podívám na bambulkovou přízi Mondial, škoda, že neznám její název , bylo by to rychlejší ;)

Šarka    04.02.2009 09:15
Teda Mílo, těch svetrů. Klobouk dolů, všechny jsou nádherný, a je jich tolik, že to rovnou píšu sem. :eek nádhera, fakt. To děláš podle popisů nebo je to vlastní inspirace? Asi vlastní, že? Protože je to fakt originální, nádherný barvy a výborný vzory. Pardon, ale prostě čumím :) .

Katka    04.02.2009 09:07
Dobré ráno :) Leničko děkuji moc za radu. Asi zkusím opravdu nějakou silnější přízi. 10-15 klubíček, to už je pro mě docela orientační. Asi vyberu nějakou barvu, co bude pěkná i na svetr klukům a co zbude, z toho opletu děti :) Kluci už se tady radují. Mají moc rádi nové svetry :)
Potravinoví moli, ani mě nestraš. Ale já mám vyfukovací pytle od Hanouska, tak se nebojím :) teda moc se nebojím :) - mám je totiž většinou otevřené, jak se do nich chodím přehrabovat :)

Mila-koutnam    04.02.2009 08:56
Ahoj,
tak jsem se konečně včera dostala k nafocení pletenin, kterými byli obdarováni dcera a manžel na vánoce. Akorát ty šatky jsou z loňského léta. Jinak manžel mi nechtěl dělat modela, tak je to vyfocené jen tak na koberci. Ty dámské svetry si s dcerou střídáme (chvíli je nosí ona, chvíli já). Ještě mám nějaké čepice a šály, ale to zase někdy příště. Jinak jsem se chystala tak dlouho na deku ze zbytků. až se mi do vlny dali potravinoví moli, tak jsem musela vyhodit i s rozpletenýma ponožkama, takže doufám, že budeš Katko úspěšnější. Loučím se, jdu pracovat (zas až do pozdního večera). Mějte se fajn všechny

Mila

Michaela    04.02.2009 07:57
Ahoj všichni, dotaz na Markétku. Přize Mondial,kde by se našel vzorník a cena příze. Nemohla bys ji dát tady někde na stránky? V Loskutákovi jsem byla unešena, ty šály vypadají skvěle,budu to zatím zkoušet z Teddy,ale nevím jestli to bude takové kráné. :)

Lenka    04.02.2009 07:17
Krásný den holky,
Katko,jestli Ti mohu radit,já bych to s tou dekou vyřešila tak,že bych ji upletla buď ze silnější příze než je Lada a anebo třeba z Lady,ale 2vlákna,či ze 3vláken od Elianu klasik,víš,aby to bylo silné a měla jsem to rychleji.Já takhle vloni pletla hrací deku pro batole.A když to budeš plést třeba na jehl.č.8,tak to už jde.A pletla jsem to jako melírované,takže každé vlákno jiná barva,či jen jiný odstín téže barvy,prostě ze zbytků,co jsem doma měla.A na manžela bych udělala i třba jako dáreček,tkzv.tv-vak,víš deku sešitou,pak jako pytel či vak,se zapínáním buď na knoflíky či na zip a máš to.A taky se silné příze,anebo z vícero vláken slabší příze.Té silnější příze bych počítala tak těch 10 až 15klubek,u té slabší příze ze 2-3vláken by se Ti zase vyplatil melírek ze zbytků.Tak snad jsem Ti nějak pomohla v rozmýšlení a já se kdyžtak mrknu po časopisech,jestli chceš,jestli tam není přesný rozpisek na deku či přehoz.Já za chvíli letím k doktorovi,tak doufám,že to dobře dopadne a budu dřív doma,abych mohla hned jak to půjde sáhnout po jehlicích. ;) Zatím pa,pá holky,šikulky.
Šárko74,doufám,že zkouška dopadla dobře jinak já jsem též od Liberce,asi 25km,a do Liberce jezdím každý měsíc,jednu sobotu na paličkování a na úřady a mám tam některé doktory,tak až tam zase budeš,staší písnout a anebo Tě klidně zvu na návštěvu.Tak zatím pa,pá
Lenka

Katka    03.02.2009 22:19
Díky moc za radu. Já jsem právě neměla představu ani orientačně. A také moc děkuji za upozornění s těmi zbytky o tloušťce příze - mně by to došlo až při akci :) a taky ten perličkový vzor je výborný nápad :)
Z jaké příze ještě nemám úplně jasno. Zatím jsem se zeptala kolik. Asi z nějaké úplně obyč. a levné. Něco jako je ta Lada. Já jsem kdysi přemýšlela, že bych to pletla v kuse na dvou kruhových jehlicích, ale pak jsem to odložila na neurčito. Ale jak tady o tom mluvíte. Nějaký cihlový přehoz na postel, to by se mi líbilo :) Nebo přehoz přes manžela u televize :grin

Bridgett    03.02.2009 22:03
Ahoj Katko, dělala jsem pro synka takovou menší do kočárku - cca 1 x 1,5 metru. Jé akolik jsem spotřebovala klubek? To už si asi nevzpomenu, ale pokud si dobře pamatuju, tak od každé barvy asi 4 klubíčka - dělala jsem dvojbarevnou, takže asi 8 klubíček 100g vlny. No nezruinuje tě to, to ne :p Pokud chceš velkou 2x2 metry, tak bych si koupila aspoň těch 15 klubek... no nevím, těžko se to odhaduje... aby ti pak zbylo ještě i třeba na to sháčkování, lem kolem dokola :? Spíš si pak tu vlnu podle potřeby dokoupíš, ono to takhle asi neodhadneš. Já se na ní taky chystám, tak budu řešit to samé. Ale počkám si na mlýnek, plést se s těma čtvercema je fakt hrozný a že jich bude potřeba :grin Z jaké vlny to budeš dělat Káťo?

Markéta Robst.    03.02.2009 21:03
Zdravím...ahojky všem :p No páni, jsem v úžasu jak se nám to tady pěkně rozjelo ...to je SUPER, jsem ráda, že jsme tak skvělá partička ;)

Někdo se ptal na příze MONDIAL...máte - li o nějakou konkrétní přízi zájem , napište mi na mail číslo barvy a množství, které budete chtít...ráda objednám. Na MONDIAL se chystám už dost dlouho, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Firma co dodává příze MONDIAL se mi ozvala už minulý rok na podzim, mám doma šanon s vzorkovníkem přízí..no jsou úúúúžasný..hlavně pro děti, s těmi začnu pro nabídku jako s prvními :)

Všem přeji hezký večer :)

pitrisek    03.02.2009 20:29
ahoj pletárky!
se svými mega přesčasy nestíhám číst, ale jen píšu, že jsem si tady od jedné pletařky (tímto děkuji!) odkoupila její časopisy Vlnika, které měla doma, a jsou opravdu hezký,takže koupě nelituju.
Pravděpodobně si zaplatím předplatné, jsou tam i pletené šatičky :p :p na mé tělíčko! :p

Jinak nám padají v práci kolegyně jak hrušky, to chci vidět kolik nás tam za chvíli bude.Chřipka přichází.

Katka    03.02.2009 20:02
Bridgett a kolik kolik teda bylo potřeba na tu deku (asi)? A jak velkou? Já jsem s tím,jestli se to vyplatí, spíš myslela, jestli nás to nezruinuje :) A kolik peněz by to bylo celkově. Zase plést se s přehozem (dekou) ze zbytků s tím, že to bude hezké jen trochu, přeci jen je to spousta práce. Takže raději si upletu hezkou a něco do toho investuji. Ale zase aby ta investice byla přiměřená našemu rodinnému rozpočtu :)

Bridgett    03.02.2009 19:20
Teda Šárko, to se máš, hodina cesty k moři ;) My chceme letos do Chorvatska, po několika letech k moři, tak už se nemůžu dočkat. Je to prostě relax, jen tak si lehnout a nechat se ovívat voňavým mořským vánkem :p Katko, tím přehozem asi myslíš deku, jak jsme se tu bavily. Já jí dělala z vlny LADA LUXUS, to je tak 4,5- 5 jehlice. Taky jsem nevěděla kolik jí koupit, tak jsem prostě nakoupila několik klubek a modlila se, aby ještě pak ta samá vlna byla. No pochopitelně jsem pak ještě dokupovala. Dělala jsem jí ze dvou odstínů modré. A tu deku co jsem pletla před lety jsem pletla ze zbytků milionu barev :grin Chce to ale když pleteš ze zbytků, aby ta vlna byla všechna stejně silná, jinak to nevypadá hezky. Finančně se to asi moc nevyplatí, pokud tu vlnu kupuješ, spotřeba je docela velká. Takže spíš zužitkovat ty zbytky, pak to ale zase není tak hezký, jako třeba jednobarevná :(

Katka    03.02.2009 18:08
Ahojky, všechny Vás zdravím. Jak jste se tu bavily o přehozech, úplně jste mě navnadily. Už několik let o něm přemýšlím :) Ale chtěla bych velký 2x2metry. Háčkovaný by byl fajn, ale to by bylo moje celoživotní dílo. A jak jste se bavily o perličkovém vzorku a o čtverečkách, to by mohlo být moc fajn.
Takže se zeptám odbornic. Kdybych chtěla přehoz 2x2 metry příze silná tak na 4 jehlice, kolik bych jí potřebovala? Dokáže to někdo odhadnout?
Přemýšlím totiž o jednobarevném, ale na druhou stranu mám dva obrovské pytle zbytků. Tak by mě zajímalo, jestli se to vůbec finančně vyplatí a kolik bych asi tak potřebovala příze, protože vůbec nemám představu.
Děkuju moc.
Jinak chodím nakukovat do galerky, i když sem nestíhám psát - jsem maximálně vytížená našimi raubíři (teď jsou s tatínkem venku :))). A věci tam máte opravdu nádherné. Alenka, Miluška ... i všechny ostatní, to bych Vás musela všechny vypsat postupně. Protože tam není nic ošklivého, ale samá paráda s láskou dělaná. Jo a speciálně šaty od Maky. Ty mě dostávají.
Všechny Vás moc zdravím a moc na Vás vzpomínám. Katka
PS: Šárko, držím palečky!!!!

Mila-koutnam    03.02.2009 17:52
Ahojte holky,
potřebuju trošku oddech z práce (jsem tu dnes od sedmi a hned tak domů nepůjdu), tak snad sesmolím pár řádků.Už mi to moc od rána nemyslí. Chtěla jsem přes víkend nafotit něco do galerky, ale nějak nebylo času (synátor slavil 18ctiny a ještě jsem byla i v práci, tak byla honička). snad to do konce týdne zvládnu, ale zatím asi bez popisů. Vlastně jsou to vánoční dárky - dva pánský svetry a dva dámsky, šály a čepice a ještě dvě miminkovský soupravičky (zase trošku jiný, než ty co tam už jsou, nějak se v mém okolí začlo rodit víc dětí, než stíhám plést soupraviček). Slibuju, slibuju, tak snad se zadaří. Teď mám rozpletenou soupravičku podle časopisu, ale nějak jsem se už týden k pletení nedostala, tak jsem celá nesvá, asi to taky všechny znáte. No budu pokračovat v práci, ať jdu dnes taky rozumně domů. Takže pěkný večer a zkusím do konce týdne ty fotky.

Zdraví Mila

Šarka74    03.02.2009 14:38
Ahoj, tady v Lublani je děsnýho sněhu, všechno to během dvou dnů zapadalo. Manžel jel dneska do práce mým autem, má klasickou limuzínu a zapadl hned za dvorkem. Já pracuju doma, tak mi sebral teréňáčka :grin . A jak byl rád. Jinak tady jsou zimy asi stejný jako v Česku, jen u moře samozřejmě padá sníh jen výjimečně a je tam o pár stupňů vyšší průměrná zimní teplota. Jenže v zimě je u moře opravdu hnusně. Je to všechno strašně ponurý a smutný. Já žiju v Lublani třináct let. Strašně ráda jezdím domů, do Liberce. Ale tady je celkem fajn, když člověk vydrží ty lidi. Jsou dost namyšlený. Je to ale hodinka k moři, půl hodinky na lyžovačku (já ale nelyžuju), takže neřeším. Bydlím 15 km od Lublaně, loni jsme se přestěhovali do baráčku, předtím to byl panelák, das ist hrůza. Holky, končím, musím se slušně obléknout, jdu na tu zkoušku. Uháčkovala jsem si podprsenku opalovačku, takže v nejbližší době dám do galerky a pletu to pončo, držte mi palce, strašně se u toho čílím. Zatím ahoj.

Alča    03.02.2009 13:35
Tak holky u nás není už vůbec žádný sníh :cry , no ale snad už brzy přijde jaro :) Šáry to jsem nevěděla,že bydlíš tak daleko.

Bridgett    03.02.2009 13:07
Jé Šárko, a jak je u vás ve Slovinsku? Tam bude možná o něco lepší počasí, ne?

Bridgett    03.02.2009 13:06
Ahoj holky, tak teda ten sníh taky závidím, tady u nás v Berouně nejsou ani ty dva centimetry :cry Jen zataženo, šedivo, občas mrholí. Ale jedeme na hory, tak tam si to snad ten malej vynahradí.

Šarka74    03.02.2009 11:53
JO a jak jsem vám včera posílala zasněžený pozdrav, tak dneska už se to slovy nedá ani vyjádřit. Jedním slovem - bílo. Všude kam oko pohlédne. Kluci už jsou natěšení, že budou odpoledne stavět bunkry. Já mám dneska odpoledne zkoušku, tak jsem nervózní, takže se jdu trošku uklidnit prací. Mějte se krásně. Ahoj

Šarka74    03.02.2009 11:48
Ahoj Klárko, jo bydlím, jsem tu vdaná. Písni mi na mail, jestli chceš. :) Ahoj.

Michaela    03.02.2009 11:29
Zdravím, ta příze se jmenuje Mondial,ta paní co tam s nimi byla má své internetové stránky. Možná i Markétka by byla schopna ji sehnat.Tam ta příze stojí asi 59,- za klubko.Přemýšlela jsem ale jestli by ty šály a ostatní věci,co tam měla napletené,nešly plést i z příze Teddy od Vlniky. :eek

Vladka    03.02.2009 11:08
Dobrý den, nevíte jak se jmenuje, popř.kde se dá sehnat tzv.bambulková příze( viz .Pták Loskuták 1.2.09)

Klára    03.02.2009 10:49
Markéto,my jsme tady vysoko,kousek od nás je Nové Město na Moravě :) takže tady bývá hodně sněhu ;)jinak tady sníh taky pěkně taje a je z toho pěkná břečka :? Zrovna,když napadl sníh,tak je naše Vendulka nemocná,ráda by šla sáňkovat,ale bohužel :? ....

Klára    03.02.2009 06:42
Ahojky všem,tak u nás teda pěkně fouká,napadlo plno sněhu,všude sněhové jazyky,takže veselo :? manžel jezdí denně 50km do práce a teď přijede z noční,doufám,že dorazí v pořádku.
Šárko,chci se zeptat,ty bydlíš v Lublani ve Slovinsku?Tam jsi vdaná?
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ty jo..Klárko, kde se ten sníh u vás bere !!!! U nás už nejsou ani ty 2 cm :? :? Prší a všude je děsný bláto a k tomu pěknej fičák...tomu říkám únor bílý, pole sílí :grin :grin Tak to bude letos na Znojemsku asi pěkná neúroda ;) ;)

Šarka74    02.02.2009 23:37
JO už to vidím, na 44. Tak ráno jsem se vymlouvala, že po ránu nefunguju, tak teď se můžu vymluvit, že už je pozdě. Možná bych mohla ještě vyhrát titul zmatenec měsíce. :grin Takže dobrou, jdu to radši zaspat.

Šarka74    02.02.2009 23:26
Leni, děkuju moc za popis. Ještě by mě zajímalo, na kolik ok jsi pletla ten začáteční pruh. Já to zkusila na těch 47, ale to bylo moc, tak na míň a to je zas málo a tak jsem se u toho vytočila... :grin že jsem si musela zapálit, ačkoli přestávám kouřit (zatím mi to jde, dělám to postupně, takže teď jsem kromě dneska už týden nekouřila, ale je fakt že i předtím jsem nebyla vyložený závislák, maximálně 8 cigaret denně, a to opravdu výjimečně, to je ještě lidský). Teď jsem si u Markétky objednala vlnu (ještě že máme Markétku, holky a kluku, to musíte uznat, ne :) ) a měla bych jí mít koncem února, tak do té doby chci pončo. Chci chci chci. :grin . Tak se mějte. Ahoj.

Markéta Robst.    02.02.2009 21:13
Leni, já moc děkuju, že sem na web přidáváte popisy ...to je super !! Inspirace v pletení a háčkování není nikdy dost :p

Minule jsme se tady bavili o těch ukázkách z přízí, jak se z nich plete a jak pak vypadá pletenina.
Tak navrhuju FOTOGALERII - POMOCNÍČEK ..tam můžeme vkládat rozpletené věci a popsat jak se z nich plete, jaká je spotřeba a tak podobně.
Já jsem dostala od Irenky na kukando rozpletenou věc z Tery a Fleretu, tak jsem hned vložila ukázku :)

Lenka    02.02.2009 20:52
Tak jsem tu zase a omlouvám se,že jsem ten svůj popis dala sem na diskuzi,koukám,že Markétka už popísek vložila do sekce Modely od vás,takže už to tam je,Šári.

Lenka    02.02.2009 20:48
Šárko 74, ještě k tomu návodu,koukám,že jsem tak nezdůraznila jednu věc-těch 80ok nabereš kolem dokola toho sešitého pruhu,takže pak vlastně pleteš jakoby s celým pruhem v hromadě ten vršek s roláčkem.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009