FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    15.04.2010 22:19
Marťo - já poněkolikáté točím stále stejné lidi se svým psaním.
Nepomohlo asi ani to, že jsem tady dlouho nebyla (což bylo skutečně pracovním vytížením).

A zase že nebudu /což bude zase vytížením/ :grin :grin :grin :grin a pro některé lidi vysvobozením :grin ovšem teď jsem přeci jen ještě zvědavě čekala, koho jsem ještě vyprudila... 8) coooož se omlouvám to skutečně nebylo schválně. :grin :grin :grin

hlásím že se teď ponořím až po svůj učitelský rypák do práce a nevynořím se dokaváď nebude čtvrtýho dne měsíce června! :grin (4. června čekejte erupce na slunci! :grin )

Marťa    15.04.2010 22:08
Ahojky pletařinky, nějak zase nestíhám psát, ale denně čtu, teda vlastně hltám, co píšete a vkládáte. K tomu co tu proběhlo dneska napíšu jen to, že si myslím, že se každý podle mě může vyjádřit, jak chce a k čemu chce, sama jsem ráda, když někdo zareaguje na můj příspěvek, jakkoli, každý snad může mít na věci svůj názor. Nekritizujme ostatní, že píšou, co si myslí a buďme rádi, že se máme. :) A kdo nechce, nebo se mu nelíbí nějaký příspěvek, tak ať ho přeskočí a je to..
Jinak to mám s časem podobně, jako Pitrísek. U nás to sice nejsou maturity,ale jak se blíží konec roku, máme spoustu akcí- Akademie ke Dni matek, Den dětí a plno dalších, s tím Vás tu nebudu nudit.
Předevčírem mi došel balík od Markétky, jsem úplně unešená, pořád mám frňák zabořený v krabici a přehrabuju se v ní. Pořád se nemůžu rozhodnou, co začnu nejdřív. Momentálně mám dvě mini zakázečky na miminkovské svetříky s čepičkami a pak se uvidí. Koupila jsem si Sabrinu č. 16 a tam jsou teda luxusní kousky.
Markétko, jsi zlato, děkuju za tyhle stránky. Nacházím tady nejen inspiraci, ale i pohlazení na duši. :) To jen, že v tom šplhání Pitríska nenechám samotného.:-)
Mějte se všechny krásně a pletení a háčkování ZDAR! ;)

pitrisek    15.04.2010 20:58
A Šárinko - já si dobře vybírám, komu do prdelky šplhám. A když chci, tak šplhám, ani když mi z toho nic nečouhá.

Tak se tady mějte hezky.

pitrisek    15.04.2010 20:56
no to bude asi tim, že jsem teď na chatu moc nebyla.


A Šárko - neboj - zase dlouho nebudu. Ještě k tomu, Šárko, dodej, že to nikomu chybět nebude :grin :grin :grin ať to máš úplný! Nebyl by to první tvůj výpad tady, a ani poslední. čau

Cythar    15.04.2010 19:10
Paní učitelko!!!! (Pitrísku)
Jaktože nevíš o co jde? Ty neplníš domácí úkoly!!! :sigh :grin Rendýsek tu zadával úkoly o sto šest :roll

pitrisek    15.04.2010 19:02
akorát sem dej rychle to tablo, ať to taky vidim! vůbec netuším o co jde!

pitrisek    15.04.2010 19:00
Markét,
ty jsi taky takový zlatíčko totiž ;)
(to néééééé že bych chtěla šplhat!)


Cythar - jo - nehty na levý, mozoly na pravý - znám :grin :grin
moje kytara chudák leží v rohu a občas si štrejkne...

Tak jsem si splnila dalších 10 řad. UF. Pak sešívání... a výstřih. tak to nemusim :sigh

Markéta Robst.    15.04.2010 18:40
Ahojda moje zlatíčka !!!!!
Musím to dnes takhle napsat, protože mi přišel mailíček , kterej mi udělal takovou radost, že jsem se i rozbulila ... fakt !!!!

Byla jsem dneska celý den na skladu, protože jsem tam měla schůzku se zákaznicemi a tak jsem přišla až po páté domů.
Koukla jsem na zprávy a jaké milé překvapeníčko :p :p :p , které přišlo od ,, pletušky 12,,

Holky moc děkuju za tu krásnou básničku a to úžasný tablo .. určitě jej dám na hlavní stránku webu na kukando pro všechny.. a budu se snažit , aby tyhle stránky fungovaly co nejlépe a hlavně nejdéle ;) ;) ;)
JEŠTĚ JEDNOU VŠEM MOC DÍÍÍÍKY ;) :p 8) :)

Cythar    15.04.2010 14:54
Pitrísku, opravdu hraju, ale už právě moc ne :) Musela bych si ostříhat nehty na levé ruce a to se mi zrovna nechce :-D Tak to bylo jen tak lehce na španělku, něco od Ledeckýho(i když to už moc rock není), 4Non Blondes, Arakain , a tak :-D

pitrisek    15.04.2010 14:27
NA SVETRU! KDE BY BYL! VENKU PRŠÍ! :-)


/vysvětlivka... Hugo je strašák z Bořka STavitele/

tak a teď jdu už fakt! :-) nebo mě tady někdo zabije

Radka-radjan    15.04.2010 14:25
PITRÍSKU (VYDRO-VYDRÍSKU) - taktéž mi to nedá: GDE JE HUGO??? ;)

pitrisek    15.04.2010 14:15
CYTHAR - NEDÁ MI TO - jak vypadá "rockový flák" na kytaru??? :grin :grin :grin počkej to jako opravdu hraješ "rokec" nebo je to název z legrace? Mě to fakt zajímá!

Jinak já jsem dnes pletla. mezi... no jak jinak... rodičovským sdružením. A zase šupajdím zpět na pracoviště...
Ovšem mé pletení vypadalo tak, že jsem si PŘIKÁZALA deset řad.
Ty jsem splnila, další bude večer. snad.

aspoň je jistota, že dnes už nic nenapíšu - jaksi jsem to tady přeplnila :-)

pitrisek    15.04.2010 14:05
Já pro sebe to téma uzavírám - ale samozřejmě kdo si chce napsat může si napsat - není to žádné přesvědčování, jen píšu - nejsem myslím v tomto furie, ráda se podělím.
Ale ne z důvodu vyššího prodeje a bez vědomí autorů práv.

pitrisek    15.04.2010 14:03
No... A JEŠTĚ NĚCO :p :p Markétky stránky měly taky svůj vývoj.

Nebyly hned od začátku plné. A Markéta ani na začátku nekopírovala jen tak mýrnyx týrnyx něčí výrobky. Dobře si to pamatuju.
Začínala skutečně "od píky", jak se říká, stránky se postupně plnily, tu něco Markét vložila, tu někdo něco poslal - a z malého počtu nahlížitelek se časem vytvořil velký okruh "bab", které si chtějí popovídat a sdílet fotky, návody, rady...
Vzájemně se pochválit a pochlubit.

Markéta nikdy neudělala to, že by - pro vyšší prodej přízí - zkopírovala něčí návody, aby si například zvýšila prodej (promiň Markét, snad to není řiťolezectví - ale je to tak).
Kdybych sem tehdá vlezla a hned na začátku zjistila, že Markét si - jako čistě marketingový tah - naplnila stránky CIZÍMI fotkami a návody, vživotě bych na ty stránky nezačala chodit. To vim uplně jistě.

pitrisek    15.04.2010 13:57
Ano Hani -
správné slovo do pranice.

Zdeni - neber to prosím, jako že té paní někdo ublížil. Nedostala žádnou nakládačku, nikdo jí nenadával.
A jestli něco nevěděla, tak je to štěstí, že se to včas dověděla, kopírování je opravdu žalovatelné.

pitrisek    15.04.2010 13:55
Zdeni - já jsem vůbec nechtěla měnit tvůj názor, to ne.
Jen jsem se to snažila vysvětlit.
Co píše Míla, je pravda.

Například na tom veleslavném facebooku musím potvrdit prohlášení, že fotografie mnou uveřejněné (a to jsou prosím jen třeba fotky z naší dovolené) jsem pořídila já, a nejsou cizí. To tak prostě je, a cizí fotky se na netu nekopírujou.

Hanousek    15.04.2010 13:54
Ahoj holky, plně souhlasím s Milou! Šlo v podstatě jen o to, že vlastně jsme nebyly ani tak poškozené my, které tam našly svoje popisy, jako hlavně Markétka jako zřizovatel stránek! A myslím, že jsme se zachovaly správně, když jsme dotyčnou paní upozornily na její nelegální chování. O nic jiného nešlo, nikdo ji nijak sprostě nenapadl. Takže si myslím, že kdo chce pochopit, tak pochopí o co nám šlo. A tím by to už mohlo skončit a věnovat se zase pletení a háčkování.
;)

Mila-koutnam    15.04.2010 13:45
zdravím, nedá mi to abych nereagovala ještě na dané téma (snad už naposled). Jestliže si paní založila internetové stránky, měla by za ně nést plnou odpovědnost (použiju asi otřepanou větu "neznalost zákona neomlouvá"), takže výmluvy, že o něčem nevěděla nebo něčemu nerozumí asi nejsou zrovna na místě. Byla jen upozorněna, že provádí nelegální věc a mohlo by dojít k řešení této události soudní cestou. Paní zjednala na svých stránkách nápravu, včetně omluvy snad většiny zůčastněných, takže nevím o čem se tu pořád dohadujeme. Já to teď trošku obrátím, může být ráda, že to dopadlo takhle, protože ostatní provozovatelé stránek, ze kterých stahovala nelegálně některé popisy ke svojí reprezentaci, se taky mohli zachovat jinak a rovnou to trestní oznámení poslat a neřešit to osobně jako my, takže si myslím, že vlastně všechno dopadlo dobře. Doufám jen, že se omluvila i Markétce.
Takže tímto o této záležitosti končím a jen doufám, jsem se vyjádřila srozumitelně. Prostě jsou opravdu určitá pravidla a zákony, který by se měly dodržovat.
Přeji všem pěkný den

Mila

Zdena O    15.04.2010 10:43
No,jo Petruš,napsala jsi to sice stručně,hezky a pochopitelně ale můj názor to nezměnilo,prostě mě to k vám všem,co sem psaly ohledně té paní,nesedí,já jsem si vás vybarvila úplně jinak a nečekala jsem,že k vůli jedné paní,která to neudělala úmyslem(to si myslím já)uděláte z toho takový humbuk a ještě píšete,že by se to dalo řešit právní cestou,prostě se mi to nelíbí a nechápu,jak to ta paní mohla zpeněžit,já jsem nic neplatila,když jsem si stahovala popis na berušky,už tomu vůbec nerozumím,protože jsem starší paní a s počítačem si moc nerozumím ale třeba i ta paní z galanterky,je stejně hloupá,jako já a ani jí nedošlo,že dělá něco špatně,holt chtěla mít hezké stránky,tak to zkusila takto a dostala pěknou nakládačku,škoda,že jí neznám a ani nevím proč se jí zastávám ale jedinec,proti všem,je opravdu hrozná pozice.ahoj všem.......Zdena

pitrisek    14.04.2010 23:49
Jinak ani já to nevidím jako nějakou hádku či podnět k ní.
Ale chápu to tak, že návody sem dáváme nezištně, bez nějaké vidiny výdělku.
A proto bychom, myslím, měly být přinejmenším tázány, pokud je někdo chce použít k účelu jinému.

pitrisek    14.04.2010 23:28
K oněm zmiňovaným stránkám.
Jedná se o textilní galanterii. Paní se již omluvila emailem a diskutabilní fotky smazala.

Já to vidím tak, že nejde o nějaký přístup, ale o etiku. (Nehledě na to, že je to skutečně trestné.)
Pokud si spousta z nás dala práci - a to nemluvím jen za sebe- aby něco zhotovily, sesmolily návod (a to teda občas trvá i pár hodin), dále Markét platí poplatek za stránky, kde hraje fér hru - tak potom mi připadá neetické, když si někdo takto plošně zkopíruje nejen návody, ale i fotografie originálních pletenin - a snaží se je zpeněžit.

Snad bych ještě pochopila, kdyby si paní stáhla návod, a podle něj udělala přibližně stejné dílko.
Tak, že bychom si řekly "áá, tak SKORO STEJNOU věc jsem taky pletla" a možná bych se u toho i zaradovala.

Nebo kdyby se jednalo o jednu dvě fotky náhodně nalezené kdesi na internetu. Jasně - internet je těžko kontrolovatelné médium - každá si stahujeme návody kde se dá.

Ale za sebe si neumím představit, že bych s čistým svědomím okopírovala z cizího webu tolik fotografií s popisy ještě k tomu od různých autorů, a snažila se na nich vydělat.
Rozhodně to nevidím ani jako bouři ve sklenici vody. Není to fair play.

Ty naše pleteniny jsou tak trochu naše "děti" (v hodně přemrštěném slova smyslu), a pokud s nimi chce někdo nakládat, stačilo naprosto slušně se Markéty zeptat.

Mimochodem - jako spousta jiných mám i já svůj blog. Pokud správci stránek někdo nahlásí, že porušuju něčí práva a používám bez svolení něčí fotografie či části textu, blog mi okamžitě zastaví.

Alena32    14.04.2010 23:21
Ještě k těm neoprávněně staženým popisům.
Zdeni, mě právě dost naštvalo, že ty popisy paní stáhla sakum pakum i s Markétčiným poděkováním pro mou osobu. A to, že tam nechala i mé jméno a vůbec se neobtěžovala ani na můj mejl odpovědět. Napsala jsem jí slušně a žádala jsem vysvětlení. Nenadávala jsem jí, ani ničím nevyhrožovala.
Kdyby se slušně zeptala, tak bych jí asi i vyhověla. Mnoha pletařkám, které mi slušně napsaly, tak jsem odpověděla a popis připojila.
Na důkaz vám příležitostně vložím do galerie jejich výrobky,které mě poslaly vyfocené. Jsem k domluvě a těší mě, když mohu přátelsky pomoct a mám radost, když se pak dílko podaří.

pitrisek    14.04.2010 23:05
Pro Raduš - co je to práce: no to je takový... takový ... RADŠI RYCHLE VOD TOHO DÁL! :grin :grin :grin

Šarka    14.04.2010 15:46
Ahoj, já se taky vyjádřím, snad se mi to podaří, aby to bylo pochopitelné všem ;) . Chápu celej "případ", jsou věci který se dělaj, a jsou věci, který by se dělat neměly, ale cítím potřebu říct, že se mi líbí Zdenčin přístup. Přeju všem pěkný den. :)

Zdena O    14.04.2010 14:51
Tak vám děkuji za vysvětlení ale když jsem se koukla o jaké stránky jde,tak i tam jsem si kopírovala různé popisy a mamatuji si,že tam byla soupravička a od A.Langerové a bylo tam napsáno,že děkuje za popis paní Lagerové,tak jsem si myslela,že ten popis,tam Alenka dala ale taky už to nechci rozvádět ale stejně si myslím,že nic tak děsného se nestalo,aby ta paní byla z toho na nervy a i když jí vůbec neznám,tak mě je jí stejně líto a možná,že to ani nebyl úmysl,všem pěkný den.......Zdena

Markéta Robst.    14.04.2010 09:38
ahojky všem
Zdeni .. je to přesně jak píše Miluška... stahování popisů z jiných stránek pro vlastní potřebu je úplně v pohodě ..od toho tam ty popisy konec konců jsou ;) ;) , ale když máme webové stránky a naplníme je pracně fotkama a popisy a strávíme nad tím spoustu času,.. tak nás pak docela naštve nějaká druhá paní, která si zrovna otevřela nové webové stránky a klíďo píďo si ukradne popisy a fotky, kterýma si naplní bez práce svoje nový webovky ,
tak to Tě pěkně naštve a už vůbec je to dost nefér a hlavně jak píše Miluška ..trestné !! Jak mi řekl včera i můj manžel, že bych to neměla nechávat projít jen tak ,a pokud by dotyčná popisy a fota nechtěla stáhnout ..mělo by se na ní jít právní cestou. Manželova sestra je doktorka práv, takže by jsme s tím zas až tak velkou práci neměli :) :)

No ale už je vše o.k a to je hlavní..

Tyhle stránky jsou vlastně vaše stránky a vy si je sami vylepšujete, takže když nám je tady někdo rozkrádá, tak se ani nedívím, že nás to všechny tak naštvalo.

všechny zdravím a at to sychravo přežijem bez chřipek a nachlazení :)

Cythar    13.04.2010 21:41
Ahoj děvčata, už jsme s prckem přesídlili na letní byt, tak vůbec nestíhám, furt jsme venku, ať je slunce, nebo leje, prostě je ten malej přírodní typ...a to je dobře, jen na to pletení nějak nezbývá čas, teď konečně vytuhl, ale musela jsem mu ještě zahrát několik rockových fláků na kytaru, jinak by mě asi umlátil foukací harmonikou, no doufám, že mu to vydrří a bude z něj aspoň trochu muzikant :)
JInak, jak to sakra děláte s těma rukávama??? Zas mi to moc nevyšlo, i když jsem dělala podle návodu, prostě to nikdy netrefím. Takže razím heslo "NAVŽDY S RAGLÁNEM A NIKDY JINAK"!!!!!!!

Snad to dneska dosešiju a doobháčkuju a pak Vám ten pasqil ukážu...

Šarka    13.04.2010 20:04
Co to tady řešíte za světovou krizi? :roll Jestli už je teda něco staženo (snad né králík), tak už to asi na těch stránkách neuvidim, či co? No, nemusím být u všeho, ale nějak mi uniklo, o které stránky se to jednalo. Holky, tady je tak hnusný počasí, že bych skoro věřila, že je duben :grin . Mladej zrovna zatopil v krbu, tak jdu zalézt do křesla a zkusim dodělat jeden z nepřeberného množství restíků. Tak přeju krásný večer všem. :)

Mila-koutnam    13.04.2010 19:46
Staženo z e-shopu, vyřízeno, došla omluva ze stránek

Mila-koutnam    13.04.2010 19:45
takže shrnuto - podtrženo já si můžu na těch stránkách koupit svůj vlastní popis na pletenou soupravičku, a to teda asi neí zrovna vpořádku, i když cena je tam 0


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009