FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    13.10.2009 16:24
jo a děkuju mině za to, jak nám poslala ty obrázky... jsi fakt hodná - vždycky mi pomůžeš a někdy se mi ozveš i sama, když jen tak zadávám dotaz... jsi prostě zlato.

pitrisek    13.10.2009 16:19
Rendýškovi taky všechno nejlepší k švátku ;) :p :)

pitrisek    13.10.2009 16:18
Ještě k tomu, co zde zkopírovala Katka:
my bydlíme v paneláku, já učím, auto máme jedno (ehm... mírně rezne... no co :grin ) - a občas mě opravdu pobaví, jak mi někdo říká, "proč neodejdu ze školství", "proč nemáme dvě auta, že to je výhoda", "proč teda jako bydlíme v paneláku".
Nám to prostě stačí, nás to uspokojuje. Jsou prostě na světě lidi, kteří bydlí v chatrči, pracují od rána do večera na vlastním políčku, aby nezhynuli, a když někam potřebujou jet, jedou na oslovi. Ovšem možná jsou šťastnější než na tři generace dopředu zahypotékovaní rychlozbohatlíci, kteří už neumí pěšky udělat krok a kteří ani nevědí, co odpoledne dělají jejich děti, protože oni prostě musí pracovat až do devíti večer (ne-li do půlnoci), aby byli schopni poplatit všechny ty svoje životní nároky.

Je skutečně lepší radovat se z toho, co máme, než vzlykat nad tím, co nemáme, a rádi bychom měli...

pitrisek    13.10.2009 16:04
no tak já se z vody z kohoutku raduju převelice, protože na naší chatě není voda :grin :grin takže hezky kanystr a už to jede :grin a když si člověk chce umýt ruce, tak k tomu potřebuje asistenta - aby nezaflákal kanystr, a nebo na to musí myslet předem a předlít si tu vodu do nějakého lavoru... :grin

NO DĚVČATA, TADY SVÍTÍ SLUNÍČKO!!!!!!!!! MÁM DOSLOVA ÚPLNĚ PROSLUNĚNÉ ODPOLEDNE!!

Katka    13.10.2009 15:55
Ahoj ahoj :)
Marcy, tak já přidám ještě jeden malý zážitek :)
Koncem léta nám kvůli havárce týden netekla voda a měli jsme tady cisternu. To si člověk hned uvědomí, jak je skvělé, když mu doma teče pitná voda. Zjistila jsem, kolikrát denně si jen opláchnu ruce pod kohoutkem, nebo lžičku od čaje. Kolikrát se spláchne záchod (a zároveň kolik kýblů vody ze sudu ze zahrady se jinak musí nosit), jaké to je, vařit brambory a nalít si vodu do hrnce hned v kuchyni ... To a všechno další jsem totiž několikrát udělala i bez vody. Je to prostě luxus a zázrak tekoucí voda z kohoutku.
Za tohle všechno je třeba děkovat a radovat se z toho :) :) :) :)

rendysek    13.10.2009 14:39
:roll jééééé holky mooooooc děkuji za vaše přáníčka ,potěšili jste mě u srdíčka.A ještě jednou moc děkuje za vaše hlasy pro Lucku.

marcy    13.10.2009 12:20
Renče přeju všechno nej k dnešnímu svátku :)

Šárce K. přeju všechno nej k těhotenství :)

Katce moc děkuju za její Ódu na podzim.Líbilo se mi to natolik,že si to vytisknu a ve chvílích podzimních splínů přečtu.Jsem totiž velká milovnice léta ,se vším,co k tomu patří a jen myšlenka na zimu mě přivádí k šílenství.Ale "Katčin podzim" je úžasný.A co je ještě úžasnější,je Katčin pohled na život.Se vším,co Káťa píše, naprosto souhlasím.V dnešní době honby za zlatým teletem,nám nejkrásnější léta utíkají mezi prsty.Štveme se,aniž bysme kolikrát věděli za čím a přitom opomíjíme hodnoty,které máme.Je velká pravda,že v minulosti lidi vyžili z mála,ale jeden si vážil druhého a měli k sobě blíž.
Takže Katko,moc Ti děkuju a jsem ráda,že s tímhle názorem na život nejsem sama.Díky
:)

...a všechny se mějte hezky.

Alča    13.10.2009 11:48
Taky přeji Renatkám vše nejlepší k svátku.

Radka-radjan    13.10.2009 11:26
Poslušně hlásím, že u nás už pršo-sněho!!!
A do toho ošklivého počasí mi ne/funguje internet a nejde mi vložit fotka do galerie. Chjo, jdu si uvařit čaj a hodit nohy nahoru.
A všem Rendám všechno nejlepší!

Mila-koutnam    13.10.2009 08:55
přidávám se k Hanouskovi a přeju Renči vše nejlepší k dnešnímu svátku a taky hodně zdravíčka a pohody všem nastávajícím maminkám. Jo a ještě mám jeden problém, začla jsem plést na vánoce a protože moji známí znají tyto stránky, nebudu moct vkládat teď asi do vánoc fotky do galerky, protože by to pro ně pak nebylo překvapení, takže vydržte, po vánocích vás zahltím hromadou fotek svých pletenin.
Všem krásný den

Mila

Hanousek    13.10.2009 08:31
Ahoj holky, všechny vás zdravím po ránu a Renatce přeju všechno nejlepší k dnešnímu svátku!

Alča    12.10.2009 20:23
Šáry já taky moc gratuluju k miminku, i my budeme brzo zadělávat na druhé, tak jsem zvědavá. Tak ať všem těhotenství proběhne v pohodě a je všechno v pořádku. ;)

Eris    12.10.2009 19:32
Jéé, ten podzim je fakt krásnej, když svítí sluníčko... Dneska už je to ale hnus fialovej! A to už má prej sněžit... Proč zrovna já bydlím na Vysočině, kde to bejvá fakt hnusnýýý! Já chci k moříčku do teplíčka... :cry

RADOST    12.10.2009 18:48
Dobrý den, všechny vás po dlouhé době zdravím. Ještě jsem si ani neprohlédla fotogalerie, tak ani nevím, co pochválit.
Ale moc vás prosím o radu. Pletla jste některá z příze Ráchel od Vlniky? Nevíte jak se chová a jaká by asi byla spotřeba na svetřík s dlouhým rukávem - velikost přibližně 44 ? Sdělte mi prosím své zkušenosti. Nevím kolik příze koupit.

Zdenka    12.10.2009 18:04
Káto podzim na obrátku je nádherný, ale podle předpovědi počasí asi si ho moc neužijem, a začne zima.
Posílám do galerky háčkovaný pléd, který jsem háčkovala pro nevěstu, která se vdává v listopadu, snad jí trochu zahřeje, pozdravuji všechny pletařinky.Zdeninka

pitrisek    12.10.2009 17:37
Kááááťo a díky za to listí!! v galerce.
fakt nádhera. No kdo to ještě neviděl rychle tam utíkejte s myší se podívat!
(A když nepleteme)

pitrisek    12.10.2009 17:34
:p :p holky stejně jako Hanousek si říkám, že nám tady hezky těhotníte :p :p :grin
tož taky GRATULACE!!!

- Cinderello - ať se babičky uzdraví!
Holky já se dneska naštvala v práci - a hádejte co mě vyléčilo (částečně) - trafika a pletací časopis, a taky časopis s návody na vánoční papírové ozdoby atd. atd.
Mám Sabrinu speciál (myslím), a něco jako můj kreativní svět nebo tak nějak...

Hanousek    12.10.2009 17:19
No vida, jak se nám tu na těch stránkách daří. A nejen s pletením, ale taky se pletařinky úspěšně rozmnožují! :grin Tak ti přeju hodně zdraví a miminko ať pěkně roste a celé těhotenství ať probíhá v pohodě. H.

rendýsek    12.10.2009 17:11
Šári i já přeji klidný průběh těhotenství a velkou radost z dalšího potomka, hlavně hodně zdravíčka

iva    12.10.2009 15:16
Sarka aj ja ti gratulujem :) :) :)
Nech ti dobre a prebehne tehotenstvo a uvidis, ze aj na strikovanie pride chut ;)

Irena    12.10.2009 15:01
Jejda další pletařka v očekávání, moc gratuluji a přeji mamince i broučkovi zdravíčko :p

Radka-radjan    12.10.2009 14:59
Šári, velká gratulace k těhotenství. Hlavně ať tě celým těhotenstvím provází klid a pohoda a ať jste všichni moc moc zdraví :)

macina    12.10.2009 14:53
Šarko i já se připojuji s gratulací.Přeji ti klidné a pohodové těhotenství.Ať ti celé těhotenství provází jen dobrá nálada. :p :p :p :p :p

Cinderella    12.10.2009 14:26
O víkendu se to u nás nepříjemnými zprávami jen hemžilo ( zdravotní problémy u obou pra-babiček, jedné babče objevili nádor v ledvině a druhá si zlomila nohu v krčku ) :-(, tak konečně nádherná zpráva! Šárko, moc gratuluji a přeji co nejpohodovější těhotenství!

Katka    12.10.2009 14:12
Jééé Šárko, to je super zpráva!!!
Gratuluji k miminku a hlavně držím palečky, ať je těhotenství v pohodě a nevolnosti a únava brzo zmizí!!!!

Šárka K.    12.10.2009 14:10
Zdravím všechny,
trošku vás teď tady zanedbávám, jsem trošku mimo a kompletně nestíhat, no a pokud na tom budete chtít být jako já, tak si pořiďte super pomalý počítač (jj, ten můj už to má asi spočítaný), pak 17ti měsíčního prcka, manžela pošlete přes týden někam do světa a v mezičase a o víkendech makejte kolem rozestavěného domečku, jo a taky nezapomeňte podruhé otěhotnět, aby vám k tomu všemu bylo taky trochu šoufl a chtělo se vám v jakoukoli denní dobu spát :-)))
(jo, jo, je to tak, čekáme 2. potomka jsem v 9. či 10. týdnu těhotenství, v těch výpočtech se moc nevyznám..., v pátek jsem byla na 1. ultrazvuku, je to takovej malej červík - hlavička, tělíčko, bušící srdíčko a pidi pupeny tam, kde pak budou nožičky a ručičky :-)))
Nevím, zda to bude jako v prvním těhotenství, nebo je to teď jen únavou, ale na pletení se nemůžu ani podívat. U Šimči jsem na to taky 9 měsíců nesáhla a jak se narodil, pletařská vášeň se vrátila...

Mějte se fajn a chválím galerku, krásný věcičky...
ŠK
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Šárinko, moc gratuluju k miminku :)
Šetři se a dopřej si trošku klidu .. i když vím jak je to těžký najít chvilku pro sebe, když toho máš tolik :)

Katka    12.10.2009 14:01
Markétko, někdy v létě jsem četla článek v Lidových novinách, nad kterým jsme se s manželem museli zastavit a dát mu za pravdu. Teď jsem ho dobu hledala na internetu, protože noviny jsme vyhodili, ale na hlavní myšlenku článku se nedá zapomenout. Žít teď a tady. Radovat se z toho co mám teď, protože když budu stále jen čekat, než bude tamhleto a tamhleto ... joj, tím jsme si s manželem také prošli. Jenže ono nikdy není hotovo, pořád je co vylepšovat a na co čekat, ale nikdy není ten čas, se jen tak zastavit a říct si, vždyť já vlastně všechno mám. Potřebuju ještě tohle a tohle? Vždyť je to jen rozmar. Stejně, když to dostanu, začnu toužit, po něčem dalším. Mám se báječně. Jsem rád, že jsem na světě. Jak se mají a měli lidé hůř a stejně byli šťastní. V jakých se žilo podmínkách ještě před půl stoletím, to se přeci nedá srovnat. A stejně, lidé k sobě měli blíž, byli skromnější, žili víc v sepětí s přírodou...Je toho tolik. Určitě mi rozumíte, co tím chci říct.
Dovolila bych si sem okopírovat ten článek, je tam docela zábavné srovnání Evropy a Latinské Ameriky:
Trocha lenošení neuškodí
23. července 2009
DISKUSE

Jsme štvanci svých cílů a dobrého bydla, jsme štvanci okolí, které chce být bohaté, hezčí a úspěšnější, jsme štvanci v rámci našeho zlepšování životní úrovně, jsme štvanci v bytí být lepší než soused, jsme štvanci v neustálé snaze zvyšovat HDP, budovat zářnější zítřky, neustále zvyšovat nároky, jsme štvanci vlastních úspěchů v práci, že ani netušíme, jak nám mnohým život mizí v tom štvaní mezi prsty, a dojde nám to často, až když přijde čas k poslednímu vydechnutí. Klopýtání na tramvaj do ráje Nelze tento náš evropský životní styl s neustálým spěchem a kontrolou času nesrovnat s obyvateli třeba Latinské Ameriky. Ti a vlastně i jejich blízcí příbuzní, latinské národy v Evropě, žijí v pohodě a v klidu a užívají si každodenní život. Nikdy jsem v Bogotě, v Caracasu nebo v Rio de Janeiru neviděl běžný obrázek z našich měst, kdy lidé ráno stíhají metro a tramvaje, jako kdyby jel poslední spoj nejspíš do stanice pozemského ráje. Lidé i riskují život, ženy klopýtají na podpatcích a všichni, i vážené dámy a vážení pánové, se derou davem, a mnohdy hulvátsky, k zavírajícím dveřím veřejné dopravy. Latinoameričany k něčemu podobnému ani nevyprovokujete. Jejich život a jejich klid je jim vždy až na prvním místě, před pochybnými úprky se někam dostat brzy a včas. Jak směšně se v jejich očích chováme!

Čas prostě počká Dobrým důvodem není ani včasný příchod do práce či na rande či na vernisáž či na důležitou obchodní schůzku. Prostě čas počká. Není to nádhera? Není to kouzelný nadhled, jak z jiné planety? Ano, my tomu však říkáme neserióznost, špatný vztah k práci, ohrožení našeho růstu HDP, naší životní úrovně, atp. Ale opravdu jste tak přesvědčeni, že ti, jakoby podle našich norem línější Latinoameričani, jsou na tom tak podstatně bídněji než my, kteří honíme vteřiny?

Mám takovou kacířskou myšlenku, že by nám trocha lenosti někdy neuškodila, že bychom se v tom denním chvatu a cvalu měli trochu zastavit, „vorazit si“ a nevidět jen tu tikající ručičku hodin, odměřující náš čas, který nás tlačí do neznáma v budoucnosti, a pokochat se přítomností. Protože ta přítomnost je vlastně náš život.

O autorovi| Mnislav Zelený-Atapana etnograf

Markéta Robst.    12.10.2009 11:56
Katuško .. teda ty začni psát !!! ty řádečky o podzimu se tak krásně čtou ..
Já Ti tak závidím ten spokojený klid a radost z maličkostí :)

Já pořád něco koumám, vymýšlím a zařizuju a pak mi všechno přerůstá přes hlavu a nekoukám kolem sebe..lítám okolo třech dětí, všechno ve spěchu. V lednu bude mít Tom už dva roky, takže musím vymyslet co bude dál po pracovní stránce, jestli si sehnat prostory na menší obchůdek, no spíš přemýšlím nějaké menší Studio spojené s tvořením.
Ovšem nájmy jsou zde ve Znojmě pro mě neúnosné, konkurence veliká ( 4 galanterky)
a nezaměstnanost je zde obrovská, takže šanci najít si práci mám minimální.
Mohla bych sice pracovat u manžela v kanceláři, ale šetříme už pár roků na malinkatou chaloupku někde na venkově, nejlépe na samotě a tak bych měla mít spíš samostatný příjem, aby se nám co nejdřív podařilo chaloupku koupit. Náš byt ve Znojmě je poměrně malinkej pro 5 ti člennou rodinku a tak o soukromí se moc mluvit nedá .. takže na dvorečku před nějakým stavením by byla nálada hned veselejší.

Takže zase brzy napiš nějaký povídáníčko, ať se mi zlepší náladička
:p :p

pitrisek    11.10.2009 22:40
Káťo - vyfoť!
Jéžiš... pokouší se o mě nostalgie. Když jsem jezdívala do školy do Ústí, tak mezi Lovosicema a Ústím (paradoxně spousta lidí si myslí, že tam je měsíční krajina, ale není) jsou nádherné lesy a ty když se začly na podzim barvit - no to byla pohádka!

Katka    11.10.2009 20:32
Peti, já Ti je zítra vyfotím :) Taková krásná červená barva, to se jen tak nevidí :)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009