FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


Katka    30.09.2009 20:45
Raduško, myslíš, že bych Ti vymyslela, abys nám naštípala dříví na zimu? Byl by to snad úkol hodný ženy Tvého formátu? Nepochybuji, že bys to zvládla, ale tohle bych po Tobě opravdu nechtěla :) Možná tak po Tvém muži :) :) Týká se to pletení, háčkování, pletařinek ... prostě tvůrčí úkol :) Úkol, co dá trošku přemýšlení, je kreativní ... důležitý... prostě přesně pro Tebe :)

macina    30.09.2009 20:34
Rendýsku
Kdyby byl problém písni-kdykoli,ale jsou jednoduché.Jo jen možná upravit velikost. :)

rendýsek    30.09.2009 20:25
Macinko děkuji mooooc za popisek na háčkované rukavičky , jak najdu chvilku klidu hned je vyzkouším
:roll

Marťa    30.09.2009 19:43
Ahojky pletařinky, jak to tady tak pročítám, nedalo mi to a taky přidám pár řádků. Stejně jako Rendýsek pracuju ve školce...Raduš, je mi líto, že malá kvůli školce pláče, ale doufej, že je to jen zatím, a že si zvykne.
Ono je teď hrozně moderní dávat dětem volnost, ale já se obávám, že pak děti naprosto nechápou, kde jsou nějaké hranice a dělají si, co chtějí. Musíme při své práci hodně zvažovat, které rodiče můžeme oslovit s nějakým problémem, a kterým se nesmí říct nic, protože jejich dítě je v jejich očích prostě svaté ( většinou se jedná o pěkné darebáky) a učitelka neschopná. Možná, kdyby byla výchova přísnější a někteří rodiče si nenechali svoje ratolesti skákat po hlavách, nebylo by tolik povalečů, feťáků, různých frajírků a sobců, kdo ví...
Tak jsem si trochu ulevila a ještě poprosím o radu. Máte některá zkušenost s přízí Magic Design? Kolik oček je potřeba nahodit, aby příze pěkně vzorovala? :?
Takže se mějte a hodně pohodičky s pletením ;)

mina    30.09.2009 19:31
Radka, Pitrísek, stiahla som si to "háčkovacie písmo" v arabštine. Čo s tým ďalej treba urobiť, aby som to mohla používať ?

Ďakujem.

Cinderella    30.09.2009 19:30
Raduš, děkuju moc za popis!
A co to vidím, zrovna tu na mě "vybafla" housenka :-) z tvojí další krásné čepičky... Ty jsi neuvěřitelnej rychlík?! :-)
Je moc pěkná!

rendýsek    30.09.2009 19:15
Raduško moooooooc děkuji!!!!! a Terezce přeji aby se jí ve školce líbilo a zažila spousty srandy a krásných chvil.

Radka-radjan    30.09.2009 18:58
Rendýsku, Yvettko - máte to v e-mailu ;)

Radka-radjan    30.09.2009 17:55
Rendýsku, myslím že jsi to vystihla docela přesně. Je fakt že už jsem to tu jednou psala a napíšu ještě znovu, protože já obdivuju všechny, kdo si dnes troufají na pedagogiku (ať už školky nebo školy...).
Za našich časů jsme měli z učitelů respekt a svým způsobem jsme je obdivovali, ale dneska... Dneska už ve školce dítko pošle učitelku do... No hrůza hrůzoucí. Vydobýt si respekt u dětí je dnes nadlidský výkon a proto všechny ty které to umějí moc obdivuju.
Jak jsem říkala s učitelkama vycházíme v pohodě a vždy se prvně ptám, jak je na tom mé dítko a pak teprve řeším co se děje. Kdyby tam totiž Terezka někoho kousala, mlátila, v žádném případě bych si nestěžovala, že mi doma pláče a ještě bych jí "dala co proto" aby to nikdy nedělala ;)
Je to fakt těžké, ale nějak se bude muset probojovat :?

rendýsek    30.09.2009 17:46
Holky jak to tady čtu, tak je mi z toho do pláče,učím ve školce a musím říci, že mám alergii na slova , že by dítě mělo být s dospělým partnerem!!!! Proboha jak ten malý človíček se má naučit kde jsou meze když mu některé mámy dávají volnosti až hrůza. Taky hodně klesla prestiž učitelek a ty se pomalu bojí něco říci těmto ,,maminkám" protože ty si hned běží stěžovat a ti malý ,,spratci" toho umí perfektně využít. Jinak se fakt nebojte s jakýmkoliv problémem jít za svojí učitelkou, pokud je to dobrá učitelka ráda se s vámi o tom popovídá a určitě pomůže.

IvaD    30.09.2009 17:39
Ahoj Pitrisku, seznam kurzů je na http://www.palickovani.cz/celek.php?jednaAkce=kurzy2009_1&te ma=Kalendar&profil=VSUR&screen_availWidth=1280&screen_availH eight=736&navigator_is_ie5_5up=true&navigator_is_ie=true&lan g=cr&email=&sifr_pass=

jedná se vlastně o pět sobot asi 14.00 - 18.00 hod. Těším se, že mi někdo ukáže a naučí to, co z obrázků nechápu.
Ahoj Iva

Ivana    30.09.2009 17:39
Ahoj všechny holky pletařinky, měla jsem skoro měsíc počítač mimo provoz - jaksi se položil, musela jsem počkat na zeťáčka, až mi ho znovu zprovozní a tak jsem kolem něj chodila jen jako mlsný pes a teď jsem zhlédla všechny Vaše nové výtvory - a že jich tam je požehnaně, všechny jsou moc pěkné, jste prostě šikulky a navíc hrozně pilné. Já teď mám nějaký útlum, do ničeho se mi moc nechce, jediné, na co jsem se zmohla uháčkovat vnoučkům čepičky a to mám ještě nějaké věci rozpletené, ale chuť do ničeho nemám. Možná, až teď začne být už ošklivo a večer bude brzy tma, tak to snad dodělám. Inspirací odtud by bylo dost a dost. Tak se zatím všechny mějte hezky a pilně pracujte, ať je na co koukat.

Alena32    30.09.2009 17:38
http://www.pleteni.eu/modely_06_07_deti/model_22_23.pdf
T ady najdete popis na háčkovanou kšiltovku

Radka-radjan    30.09.2009 17:19
Peti to nejsou děti, to jsou normální spratci (s prominutím), řekla bych to i hůř a myslím že bych dokázala nadávat na celou stránku, ale co můžu dělat. U nás je jen jedna školka a možnost výběru jiné je tedy mizerná :?
Jenže nejhorší je, že se ty mámy těhle dětí tomu smějou. Představte si, že jedna maminka za mnou přišla, že si Terezka nechce hrát s její holčičkou. Tak jsem se potom doma Terezky ptala, proč si s ní nechce hrát a ona na to, že jí Anička poroučí. Při další příležitosti jsem to té mamince sdělila, proč si s ní nechce hrát a ona na to s úsměvem: "To je ten náš generál!" To mi fakt mozek nebere. A takovýhle příkladů je víc. Mámy si dělají mejdan a děti ve svý podstatě taky. Neříkám, že se nemůžou scházet, ale taky by měly na děti trošku dohlížet a ne se smát kdo koho kousl, kopl atd...
Na jednu stranu mě hrozně těší, že mi jedna paní ze školky řekla, že takhle vychovaný dítko jako je naše Terezka se rodí jednou za sto let, ale není to na dnešní dobu trošku škoda??? :?

pitrisek    30.09.2009 16:59
Jé IVO D
- ten kurz v Praze je už teď v sobotu :?
Jako docela bych jela, ale teď teda je to dost narychlo a manžel má celý víkend službu :cry ale zkoušela jsem to přesto hledat na internetu, o VSUŘ mi vyjelo hlavně paličkování, ale o tom kurzu nic

:(

Raduš - s tou školkou - to je teď snad nějakej fenomén, že děti jsou mlácený ve školce! Petrušce taky ubližovaly děti v té první školce (učitelka to dávala za vinu jí, že prý je neprůbojná a jen sedí a že se neumí zapojit do kolektivu).
A o těch mámách, co jejich děti lezou po stropě a ony si tam sedí kdesi v nedohlednu a krafou nad kafem - ani mi nemluv. Na to mam nebetyčnou alergii.

Ale teď mi říkala zase kolegyně, že její kamarádka má dítě tady u nás ve městě v ještě úplně jiné školce, a že holčička je taky mlácená - NO TO se snad budu bát dát dítě do základní školy, aby ji tam nemydlili nebo co - co to je za děti??? :sigh :sigh

Radka-radjan    30.09.2009 16:23
Šári moc děkuju za pochvalu. Návod už máš v e-mailu ;)
P.S.: Nedopatřením jsem ti poslala jeden prázdný e-mail, tak se moc omlouvám :)

Šarka    30.09.2009 16:15
Ahoj, Radjanko, strašně moc ti chválím tu čapku pro malou princeznu a na kolenou prosím o návod. Je prostě úúúúúžasná. Normálně se takhle nerozplývám, ale čapka mě fakt dostala. :roll

Radka-radjan    30.09.2009 16:05
Káťo a týká se ten slib pletení, háčkování??? Hlavně aby to nebylo udělat kofoláčka pro všechny :grin :grin :grin :grin :grin

Katka    30.09.2009 15:32
jéé, Raduš, to mě mrzí, ale určitě to bude v pohodě a zvládneš to. Taková šikulka. Moc na Tebe myslím.
Tak to Radunko slib, a já Ti to hned prozradím. Není to zas tak těžké ani nic hrozného. Spíš hodně hódně záslužné :) Však mě znáš :) Nikdy to není to, co bys čekala :)

Radka-radjan    30.09.2009 15:02
Tak teď mě to teda začalo zajímat. Řada z pletařinek by byla moc ráda a děkovali by mě???
Docela mě to dostalo od starostí, že mi doktor v pátek našel cistu ;) A teď jsem fakt fakt moc zvědavá, ale zatím se držím a neeeee :grin

Katka    30.09.2009 14:25
Radunko,s tou školkou mě to mrzí. Honzík nám taky začal po dvou dnech brečet, ale pak jsme to vymysleli :) Jednou jsme přišli dřív a když už v šatně začal, říkám mu, budu si tady s Tebou chvíli povídat a koukat na obrázky (v šatně) a Ty pak půjdeš bez pláče. A tak jo. Druhý den mi skočil do postele a říká, že chce pomazlit bříško. Já jsem mu říkala, že ano, ale půjde do školky bez brečení ... a tak jo, když začal natahovat, připomněla jsem u co mi slíbil a dobré. Teď už chodí do školky v pohodě.
Taky si stěžoval, že na něj děti házeli trávu. No tak jsme mu vysvětlovali, že ne nemá nechat (nebyl ani špinavý, tak to asi nebyla žádná tragédie), ale když mi to říkal už dva dny. Tak jsme to spolu ráno řekli učitelce. Ona řekla, že to neviděla, ale že příště má těm dětem říct, že se to nedělá. Případně přijít za ní. Honzík viděl, že se to řeší a od té doby je klid.
To máte ale pěkně blbou školku. Snad už na to dá učitelka pozor, když jste jí to řekli. Já pro volnou výchovu nejsem vůbec. Protože pak z těch dětí rostou pěkní sígři.
Ten slib? No je to docela snadné a hlavně je to tady pro všechny a myslím, že by řada z nás byla moc ráda ... :) a všechny by Ti děkovaly a opěvovaly Tě :) :)

Radka-radjan    30.09.2009 14:15
A já jsem si zrovna dneska říkala, co je s tebou Káťo, že jsi se tak dlouho neozvala. A sotva se ozveš, hned zas ten slib ;) No možná jsi to udělala schválně, abych byla na měkko kde tak dlouho jsi a pod tíhou okolností ti zas něco slíbila. Musím však říct, že se nic nezměnilo. Stále trvám na tom, že nic neslíbím (ani lichotky k mé osobě tomu nenapomůžou) :grin
Docela ti závidím tu školku. Terezka nám každý den ráno chodí se slzama v očích a pláče a pláče, že do školky neche. Učitelky jsou v pořádku, ale máme problémy s dětma. Jedna holčička jí minulý týden kousla (což bylo vidět ještě odpoledne), pak jí jeden klouček bouchá, další nadává. Jak už jsem tady jednou psala, mají ve třídě semknutou partu dětí (jejich maminky se pravidelně stýkají a děti se znají od malička) a mezi sebe další dítka nepouštějí. A hlavně mají takovou tu volnou výchovu. Maminky pijou kafe a vínko a děti bez dozoru si dělají co chtějí(koušou, perou se...).
Manžel to byl dnes řešit. Prvně se zeptal jak se chová naše Terezka ve školce, může se stát, že ona bude ta konfliktní (nedělám si iluze, že moje dítě je svaté) a když mu učitelka řekla, že je trošku plačtivá (ve smyslu, když jí někdo něco sebere, nechce půjčit... atd), jinak že je hodná a moc šikovná, tak jí řekl, že každé ráno pláče, že nechce do školky, že děti zlobí, tak mu řekla, že se na to teda zaměří a že si ničeho nevšimla. Manžel jí chtěl říct, že to kousnutí bylo docela viditelné, ale když viděl, že učitelka nemá moc čas, tak to zatím nechal být. Jsem zvědavá s jakou půjde zítra.
Jiná perla je ta, že naše Lucinka pravidelně říká:" Já do kolky hepudu, potože tam bečím" :grin
A mimochodem, Káťo aspoň nějaký náznak co by jsi za ten slib chtěla??? :grin

Katka    30.09.2009 13:49
Ahoj všechny :)
Moc Vás zdravím. Nějak teď vůbec nestíhám, ale to jste si asi všimly - že nemám ani čas, vymáhat na Radušce její slib, že splní můj báječní celkem lehký úkol, hodný ženy jejího formátu :) (rozhodně lehčí,než ta sukně :)).
Chodíme statečně do školky, což je moc fajn. Zazimováváme zahrádky. Loupu ořechy.
Teď o víkendu jsme byli u příbuzných na Moravě. Bylo to moc fajn. Viděli jsme závody veteránů. Prohlédli jsme si zámek ve Slavkově. Byli jsme na lodičkách na Macoše ... klukům (i nám) se moc líbilo.
Pletení teď opravdu nestíhám. A to žehlení ... to jsem už musela. Protože prádla (máme v chodbě dlouhé zábradlí nad schody) bylo plné zábradlí a ve skříních prázdno ... žehlím tak jednou za měsíc, ale to je potom mazec. Jasně, přemlouvám se už po týdnu, co se začne kupit malá hromádka ... ale dokud je co na sebe, nějak je spousta důležitějších věcí. A přitom mě to žehlení docela baví, když už začnu,jde mi to od ruky pěkně :) Ale kdo by vytahoval prkno a žehličku kvůli dvěma tričkům, že :) :).
Tak to jsou novinky z domova a ze světa. Výrobky v galerii jsou prostě nádherné. Všechny Vás tady chválím.
Mějte se moc krásně. Papapa Katka

miloslava    30.09.2009 13:48
Ahoj, na psaní moc nejsem, proto mně promiňte že ani do galerky nic nepíšu.Jsou v ní ale moc pěkné věci a inspirace.Sama jsem upletla a uháčkovala spoustu věcí, ale horší je to s nafocením.Letní kloboučky dorazily až teď a to ještě ne všechny.A tak je to se vším.
Pro MIMU k bavlně. -Je to bezejmenná čistá bavlna bez nějaké úpravy,I ta nejsilnější je tenší než Camila.Jsou to zbytky pro strojové pletení z výprodeje z fabriky.Dělá se z ní celkem dobře,nevytahuje se.Měla jsem hlavně béžovou,kterou si upravuji do různých tónů pomocí Sava.Při pletení jsem i přidávala nitku na vyšívání pro šicí stroje,abych to neměla všechno na jedno brdo co se barev týká.A hlavně všechnu jsem dostala, takže dárky jen tak pro radost moc nestojí,protože jinak bych toho tolik nemohla rozdávat.A já to pletení tak potřebuju a u nás nemám kdo by to nosil.Holku jsem ukecala na ty letní halenky a tak jsem udělala hned tři, protože jsem hlavně ty háčkované chtěla strašně vyzkoušet.Hádejte kolikrát je měla na sobě - párkrát.To tílko ani jednou.Sama to nosit nemůžu,protože jsem tlustá jeko vepř.To by byla erotika -špek by lezl mezi očkama- a to by to muselo být i ve větší velikosti.Ta představa mě úplně rozesmála,co by na to řelk manžel kdybych se mu to toho nasoukala.Asi by si řekl že jsem se už z toho pletení úplně pomátla na rozumu.
Vidíte kam jsem se až dostala při psaní. Raděj už končím.Hodně pleťte, háčkujte ať je galerka plná. Míla

IvaD    29.09.2009 23:32
Zdravím všechny pletařky z Č. Budějovic.
Píšu poprvé, ale číst chodím často a ráda. Je mi 41 let, s manželem máme dvě dcery (19 a 12)
a všichni společně tříměsíční shitzu Meggie.
Právě dnes jsem se přihlásila na Kurz profesionálního a norského pletení, který pořádá VSUŘ v Praze již tuto sobotu, 3.10.
Nepatřím mezi psavce, ale věrné čtenáře, kterých tu bývá vždy hodně a čas od času některý(á) vystoupí z anonymity. Dnes jsem tak učinila i já, abych vám mohla napsat jak ráda bych se setkala osobně z některou z vás na kurzu. Budu se těšit, ahoj Iva :)

pitrisek    29.09.2009 20:58
A TO MNĚ DĚLÁTE PROSTĚ SCHVÁLNĚ JAK DÁVÁTE TY KRÁSNÝ VĚCI DO TÝ GALERKY,KDYŽ PŘILEZU POLOMRTVÁ, NASTYDLÁ A ZHRZENÁ Z PRÁCE!

:grin :grin :grin

pitrisek    29.09.2009 20:51
Raduš
to máš určitě alergii na kyselinu acetyl-salicylovou. To jsem totiž měla taky - do jedenácti let - pamatuju si, jak za mých dětských let byl právě jen acylpyrin, mamka mi ho rozdrobila do čaje, já ho spolkla, a PŘESNĚ za čtvrt hodiny jsem se zvedla z postele, a doběhla jsem vždycky na jedno a totéž místo a tam to letělo ven :grin :grin :grin dodneška si to místo pamatuju :grin pak už naštěstí začli dělat paralen.

Ale potom mě ta alergie nějak přešla!

A moje kolegyně - ta když si vezme acylpyrin, tak dostane normálně anafylaktickej šok a upadne do bezvědomí.


ale mně opravdu teď pomáhá konkrétně na tu bolest v krku - no prostě zázračně!
ale ta kyselina prostě spoustě lidí nesedne.

Radka-radjan    29.09.2009 20:16
Acylpyrin?!!! Brrrrr,jedinej prášek, kterej fakt nemusím :? Od malička ho do sebe nedokážu dostat a to ani rozdrobený v čaji s namočeným piškotem :? Teda já ho do sebe dostanu, ale okamžitě letí ven :upset
Ale věřím tomu, že určitě zabírá, náš doktor ho při bolestech v krku doporučuje jako kloktadlo (rozpustit ve skleničce vody a kloktat). Je fakt, že manžel to zkusil a za chvilku byl v pohodě. Mě jen při té představě vstávají vlasy hrůzou na hlavě :eek
Toto vše je samo sebou nepodstatné, hlavně se Peti brzy uzdrav, budu držet palce, ať nemoc rychle odejde :)
A na ten pórkový koláč už se moc těším, zní to dost zajímavě 8)

pitrisek    29.09.2009 19:43
Ten pórkový koláč dávám do Povídáníčka do receptů, kdo má na to apetit - ať zkusí!

pitrisek    29.09.2009 19:43
Ahoj holky,
dneska mě skoro začala klátit choroba nebo co - ale já mám proti ní starýho kamaráda - ACYLPYRIN :grin dva prášky a hned je líp :grin
Před chvílí jsem dopekla SLANÝ PÓRKOVÝ KOLÁČ - teda dámy, která máte ráda pórek a slané koláče nebo pizzy - tak vřele doporučuju!!!
no neskutečná mňamka!
Ovšem - vzala jsem si jen jeden kousek, a druhý až ráno. A víte proč? Dneska se na mě paní uklízečka na schodech kouká a říká: "Ste trochu zhubla, co. Ale eště byste tak 4 kila potřebovala. Hele, snažte se, to musíte sundat!"
:grin :grin

To je fajn, takže už je na mně ta tlustota i oficiálně vidět :grin


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009