FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    10.09.2009 23:20
Káťo, to co jsem tady rozepisovala, se týká např. tohoto návodu:
zde u Markét na stránkách (zadej toto)

http://www.pleteniproradost.cz/index.php?option =com_content&task=view&id=119&Itemid=54

a je to ten prostřední návod.

pitrisek    10.09.2009 23:18
Káťo ještě stojíš o ten "polopatický" popis na bačkůrky?
ony se můžou plést na dvou jehlicích buď od chodidla,a nebo odshora od manžetky.
Princip je vpodstatě stejný. A je to jednoduchý.

Odspoda pleteš sice rovně, ale de facto řadu začínáš u paty a na patě ji zase končíš. První řady tvoří podrážku (poté, co to pak po dokončení přehneš a sešiješ). Takže prostřední oka budou potom na špičce.

Pak se plete jen "nárt", a sice třeba na příklad tak, že se bude týkat jen prostředních 8 ok v řadě, a vpravo a vlevo je necháš prostě "ležet" na jehlici (ani je nemusíš nikam přesouvat, já je nepřesouvám na žádnou pomocnou, prostě čekaj, až se na ně zase dostane řada). Než ale upleteš to první oko z osmi, tak nabereš první oko z pravé části botičky = z těch "čekajících" ok, a spleteš s prvním okem z těch nártových osmi. Dopleteš těch nártových 8, OTOČÍŠ (prostě přetočíš celou tu práci o 180 stupňů), a zase jakoby z druhé strany budeš chtít plést těch nártových osm, ale předtím opět nabereš tentokrát zase z opačné části botičky první oko z "čekajících" ok.
A tak pořád dál, podle toho, jak má být nárt dlouhý. Znamená to, že na nártu ti zůstává stále 8 ok, ale na bočních částech botičky oka ubývají (jak je splétáš s tím nártem).
Botička se ti tak krásně vytvaruje, a pak už uděláš jen několik řad pro manžetku. A hotovo. Přehneš to v půli (tam kde je špička) a sešiješ v zadní části botičky.

A podobně se to plete i odshora.

mazlinka    10.09.2009 22:20
Už na to psaní nevidím, má tam být jedu v tom...

mazlinka    10.09.2009 21:55
Káťo, jadu v tom s Tebou, takové návody pro "blbé" potřebuju taky. :grin
Já to pletla jenom jako falešný rolák, ale toto zakryje víc a hlavně dětičkám je tepleji :) Tak ať se dílko podaří.

Katka    10.09.2009 21:09
Tím pro blbé jsem nemyslela Vás. Tím jsem myslela sebe, že je to tak geniální popis, že jsem to pochopila i já. A to je fakt co říct. Takže když je to návod i pro mě :) je úžasný. :)

Katka    10.09.2009 20:50
Ale co jsem tady našla super, je návod pro "blbé" od Šárky Klimánkové. Konečně konečně jsem pochopila, jak se plete raglán a od shora!!!
Děkuju Šárko děkuju děkuju. Už jsem to mockrát zkoumala a už jsem to vzdala, že to je u mě marnost, když to neuvidím na vlastní oči. Ale konečně jsem pochopila. Uložila a moc moc moc děkuju!!!!!!

Katka    10.09.2009 20:47
Holky, prosím Vám, už asi hodinu tady zkoumám všechny možné návody na ty Vaše krásné bačkůrky (kamarádka má čerstvou holčičku, svetřík už mám :)). Ale nějak to vůbec nechápu. Nemáte některá zrovna rozpletenou bačkůrku, že byste mi ji vyfotila na "placato"?
Umím plést ponožky na dvou jehlicích (ale to jsem viděla na živo, návody a technika, to je "moje" :)). Ale ty bačkůrky, já vůbec ani nemůžu pochopit odkud se začíná. Teda to nemůžu pochopit hlavně. Po dlouhém bádání, jsem si začala myslet, že je to snad chodidlo, ale že se začíná se strany ... no prostě mám v tom pěkný guláš. (předtím jsem myslela, že je to podobné jako ponožky, ale nemůžu se dobádat).

JANAmanka    10.09.2009 12:36
marketko at se ti dari

Markéta Robst.    10.09.2009 12:23
Ahojda holky .. já jen letmo ;)
Finišujeme s přípravami na vinobraní a tak si dám oběd a pak už se domů dostanu prakticky až v neděli ráno ;) Pokud mi budete psát mailíky, tak odpověď přijde během neděle ..
Držte mi palečky, ať vše zvládnu a nejsou žádné komplikace :)
pa pa
PS: v neděli až se vyspím , tak pisnu jak jsme to zvládali :grin :grin :grin

Gabcik    10.09.2009 09:44
Ahoj pletařinky

včera mi od Markéty došly klubíčka, těšte se na Magic Design 683, do konce týdne hodím fotku vestičky, pracuji na ní úporně :grin - příze od Madame Tricot Paris - samovzorující !!!

evik    10.09.2009 09:29
Ahoj holky,já jsem tu delší dobu nebyla,tak honem prohlížím galerku a pročítám komentáře.Nemám teď čas na pletení,tak alespoň se můžu pokochat,co jste hezkého vytvořily.Tak se mějte moc hezky a ať vám pleteníčko rychle přibývá. :) :) :)

macina    09.09.2009 21:45
Teda to je dost dobrý.Spousta inspirace. ;) Hned jsem, se do pár plédů zamilovala.Matroš mám, ale času nějak málo.A tak jdu raději do hajan nebo se ještě do něčeho pustím a ráno z postele polezu po čtyřech. :x

Radka-radjan    09.09.2009 21:31
Zdeni zkus kouknout sem, zrovna nedávno jsem tam brouzdala a nechala se inspirovat :-)

http://sharedka.rajce.idnes.cz/SALY/

Zdeninka    09.09.2009 20:57
S.O.S potřebuji pomoct, potřebovala bych popis na háčkovaný trojcípý pléd na svatební šaty - zakázka, pomůžete mi?Mám hezký s ananasovým vzorem, ale něco originálního bych asi spíše chtěla, když je to na svatbu :?

Eris    09.09.2009 19:44
Ahoooj holky... Po dlouhé době jsem zase tu... Já měla teď tolik volna, že jsem si na počítač ani nevzpomněla, ale než jsem přelouskala všechny příspěvky, fotky atd... týýýjo, to byl záhul!

Yvett- máš v galerce krásný bačkůrky, podle jakýho návodu je děláš? Já už jsem je zkoušela, ale vždycky jsem z toho spáchala nějakej paskvil :grin

pitrisek    09.09.2009 17:49
Káťo moje teta (dlouholetá školková úča i ředitelka, nyní v důchodu) tvrdí, že děti nejvíc cvičily s maminkama "mezi dveřmi", že jednou jednu maminku i poprosila, aby si šla asitak za 10 minut stoupnout zvenku pod okno, aby slyšela, jak si tam její chlapeček hezky hraje - a chlapeček 10 minut předtím mořil maminku takovým způsobem, že maminka odcházela naprosto zdeptaná na celý dopoledne :grin

Raduš pošlu TI na email. Dá se to plést odshora i odspoda, je to brnkačka.

HOlky onehdá jsem tady psala, jak jsme Pétě koupili nové brýličky, kovové (jsou módní, hm), malé vůbec nesedly, mají takový úzký dospělácký tvar, Péťa koukala pořád nějak divně, chvílema i horem jakoby mimo brýle, a taky v nich dost šilhala.
Šly jsme se zeptat oční lékařky (máme suprovou!) a ta řekla, že ten úzký tvar není pro děti vůbec vhodný, a že ona se přiklání k plastovým obroučkám a kulatému tvaru (já taky!!! ) - je to pro děti daleko přirozenější, a ještě taky řekla, že je to teĎ šíleně moderní dávat školkovým dětem brejličky "jako dospělácké", ale že to pro ně není vůbec dobré.

Tak jsem ráda - objednali jsme plastové, vůbec nejsou teda levnější než ty kovové - malé i víc sluší, nevim, v těch kovových vypadala prostě jak stará mladá.
Teď má průhledný růžovoučký, hezky se jí kouká, nešilhá, nerovná hlavu a je jí fajn.
Jsem ráda, že jsme to rozlouskly. Na módu kašlu.
jo a optik řekl, že s tím souhlasí, že prý z těch úzkých brýlí "dospěláckého tvaru" se dělá i šilhavost.

Katka    09.09.2009 13:05
Tady je dnešní završení školkového povídání ... Příjdu do školky, nakouknu do třídy, Jeník se láduje, až se mu dělají boule za ušima. Neviděl mě, tak jsem počkala v šatně. Trochu se strachoval (jako každý den), že mu do zítra někdo sebere bačkůrky. No a po cestě k autu jsme se spolu pohádali, protože mi říkal, že bude ve školce spinkat a já mu říkám, že to nejde, že je ještě malej. Tak to říkal, že není. Tak jsem mu to vysvětlovala, že tam prostě ještě nemůže spát (chodí jen na 4 hodiny, protože mám ještě rodičovskou dovolenou). No tak pak kňučel, že chce ve školce spinkat.
To jsem teda hleděla :) :) :)
Konec dobrý, všechno dobré :)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Katuško .. u těch dětí to je hlavně o čase a zvyknutí na ten nový režim.
Zítra až půjdete ráno do třídy, tak možná ukápne ještě trošku slzička.. ale bude to den ode dne lepší .. uvidíš ;) hlavně VYDRŽET A NEVZÍT DÍTKO DOMŮ, když už bude mít nějaký ten den ve škoce za sebou ..bude to lepší a lepší :p .. víkend doma to trošičku zkomplikuje ale VYDRŽ !!! Držím palečky :p :p :p

Katka -školkové hláš    09.09.2009 11:06
Ahoj holky,
tak dnes už u nás tak veselo nebylo :cry . Do školky jsme odešli úplně v pohodě. Jeníček se radoval ještě v šatně. Ovšem do třídy už brzdil. Ve třídě začal plakat, křičet, brzdit ... učitelka nakonec nesla zmítající se plačící háďátko. No hrůza.
Nechtěla jsem povolit, když už to dva dny šlo ( i když jsem byla připravená, že tam klidně měsíc budu chodit s ním i do třídy), nechtěla jsem udělat krok zpátky, aby mě pak nevydíral ... ale je to hrozné.
Jediné, co mě drží při mém rozhodnutí je to, že včera když jsem přišla, hned si mě nevšiml a viděla jsem ho jak si hraje v chumlu dětí a vůbec nevypadal utrápeně.
Chjo.
Tak se mějte krásně. Já si pro toho našeho drobínka jedu :)
Toho většího ani nepočítám, včera mi zase nechtěl jít ze školky, že si zrovna začal malovat a málo si ještě pohrál ...

hela    09.09.2009 06:39
Já je pletu odshora jako rolák na 4 jehlicích a pak rozdělím na3 třetiny: jedna zadní, jedna přední a třetí na půlku na rukávy a pletu jako raglán do šířky ramen. Pak tz oka pro jako rukávy zavřu a předek a zadek pletu asi ještě 5-6 cm a zakončím. Tak přeju hodně úspěchů v pletení

Radka-radjan    08.09.2009 20:34
Já totiž nevím jak na to, jestli odshora, odspoda, raglánem, postupným ubíráním v kruhu... No prostě hlava mi nebere :grin

Radka-radjan    08.09.2009 20:33
Nákrčníček prosím pěkně velikostně na ty moje cácorky, takže maláček. To znamená vel. 110 a 98 (4 a 2 roky) ;) Kuju předem tisíckrát :p

pitrisek    08.09.2009 20:31
Raduš a jak by měl být veliký? Pro dospěláka nebo pro maláčky?
Dělávám je tchýni, ta si na ně vysloveně potrpí!

Radka-radjan    08.09.2009 20:24
Holky pletařinky, móóóóc prosím, nemáte některá návod "pro začátečníky" na nákrčník/falešný rolák??? Prosím prosím, smutně koukám :? :? :? Našim dítkám se moc osvědčily, zima se blíží, tak abych měla jejich krčky v teplíčku ;) Děkuju předem všem ;)

mazlinka    08.09.2009 20:17
Jééé Raduš, mocinky děkuju za receptík :p Jak to sleduju jsi tady vždy připravená pomoci s nějakým návodem na pletení nebo s receptíkem :roll Děkuju za rychlost ;) Zítra bude buchta cuketka.
A burčák taky můžu. Dnes jdu kolem vinotéky, venku stojí cedule s upoutávkou. Dělám si chutě, že až půjdem z procházky domů, určitě si láhev vezmem. Pozdě, bylo vyprodáno :upset tak snad zítra. Škoda, že je Znojmo od nás tak daleko / Šumperk /stála bych u Markétky ve frontě.
Přeji všem hezký dobrý večer ;)

pitrisek    08.09.2009 16:51
A k tomu burčáku -
tchýňka tuhle přinesla cosi pod názvem "burčák", bylo to teda tmavě hnědý, pravděpodobně z jablek, ale teda tak prazvláštně překvašený že jsem pak měla co dělat se žaludkem!!!! Natož abych toho vypila tolik co mám krve v těle :grin

pitrisek    08.09.2009 16:18
Teda Markét, Ty děláš chutě s tím burčákem!! ;)

Raduš - Péťa má to co popisuješ. Teď už teda nemá teplotu, ale je taková jako bledá a nanicovatá, prostě jí není dobře. Ááách jo.

Holky jak píšete s těmi sešity a kupováním knížek - tak to mi nedá napsat: někdy si řikam, že mi je až blbý chtít pořád ty šílený pálky za jazykový učebnice!! :eek to jsou vždycky položky kolem 600, a ono to pochopitelně nic nevydrží, vím o čem mluvím, já se k těm knížkám chovám slušně a na konci roku teda vypadaj!
No a školství dospělo tak daleko, že si ty knížky někdy musíme koupit samy dokonce i my!

Markéta Robst.    08.09.2009 14:04
Tak jsem zaskočila jen nakouknout co nového a hned zase pádím.. o víkendu mě čeká stánkový prodej s burčákem na znojemském vinobraní, takže s přípravami jdeme do finále ;) ale je to tedy pěkně náročné - shánění, domlouvání , zjištování :? .. když mám stánek s klubíčky, tak nabalím pár krabic a je hotovo..

Rady děkuju za popis na kukličku.. po večerech ji tam dám .. dopoledne vyřizuju objednávečky a dneska už končím , malej se vzbudil, tak mu jdu dát papáníčko a pak hajdy ven .. svítí nám krásně sluníčko 8) 8)

Hanousek    08.09.2009 13:29
Markétko, moc děkuju za balíček, právě jsem si ho přinesla. Zdravím všechny pletařinky, je jich tu pár i nových, ale v kamarádkách webu se už zase dlouho nic neděje! :?

Radka-radjan    08.09.2009 13:17
Tak koukám, že mé psaní receptu všemi deseti se neobešlo bez překlepů :grin :grin :grin

Radka-radjan    08.09.2009 13:15
Pro Mazlinku:
BUCHTA Z CUKETY
1/2 l nastrouhané cukrety
1/2 l cukru
3/4 l polohrubé mouky
2 bal. prášku do pečiva
4 vejce
4-10 dkg mletých ořechů nebo strouhaného kokosu

Poleva:
9 dkg cukru
9 dcl tuku - másla
2 lžíce kakaa
trochu vřelé vody

Všechny přísady smícháme v míse a vylijeme na vymaštění a moukou vysypaný plech. Pečeme ve středně rozehřáté troubě (asi 180°C) a asi 25 minut.
Po vychladnutí polijeme polevou, kterou jsme vypracovali z výše uvedených přísad


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009