FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


Radka-radjan    07.08.2009 14:22
Jj, byla malilinkatá. Pro představu: Když jí manžel vzal do ruky, tak se mu tam vešla přesně od lokte až k dlani :grin :grin

pitrisek    07.08.2009 11:39
a já mám taky objednanou u Markétky přízi! Respektive tetka chtěla jednu - a pořádně duhovou, tak jsem na to zvědavá!

pitrisek    07.08.2009 11:38
Je Raduš to musela být prďolinka malilinkatá...

Mě právě zdrtil David Huf se svýma cvikama na DVD. Je to neuvěřitelnej tyran, to se člověk skoro bojí že vyleze z obrazovky a bude to můj konec. Nelida !

Mila-koutnam    07.08.2009 10:03
No já Raduš zase vyplenila Markétce sklad :grin , dorazil mi balíček s vlnou, hlava plná nápadů, ale ruce nestíhají (nejsem schopná dodělat rozpletené a už myslím na nové věcičky). No snad vše postupně dorazím a konečně začnu něco nového.
Holky mějte se, všem pěkný (pletací) víkend
Mila

Radka-radjan    07.08.2009 08:25
Teda holky, tak jsem právě zplenila trafiku :grin :grin :grin Háčkované doplňky do kuchyně sice nemám, zato mám Dianu Baby, Dianu vesty a pulundry a Sabrinu speciál-ponča. Sabrina mě dostala ale úplně totálně, už mám vybranou šálu a pončo, tak až budu mít chvilku, jdu do toho ;) :grin
Mějte se krásně a všem krásný sluníčkový den 8)

Radka-radjan    07.08.2009 06:52
Peti, ty ponožky a čepičky jsou opravdu hodně pidi. Mojí Terezce jsme po narození ohrnovali i vel. 52(!) a to nebyla zase až tak z nejmenších. Měla 2,6 kg a 46 cm ;) :) Ta její nožička měla něco přes pět centimetrů (přeměřila jsem její otisk nožičky, co mi udělali na přání v nemocnici),asi to nestačí pro udělání ponožky, ale pro představu, jak jsou asi veliké, to myslím stačí :roll Bylo by fajn, kdyby Hela vložila popis na ty pidi bačkůrky a čepičky, myslím že se nám to nikomu neztratí mít takový popis v zásobě :grin a ve volnu můžem plést pro nemocnice ;)
Tam je opravdu problém v tom, že nejmenší velikost se dělá 52, ale pro tyhle nedonošeňátka je to fakt děsivě velký :?
Nás když pouštěli domů, tak jsme Terezku oblékli do sněhobílé kombinézky s kožíškem (bylo to v zimě) o vel.62, tak jsme s druhou maminkou propukli v děsivej smích, protože jí to bylo absolutně velký a i když pod tím měla svetřík a další vrstvy, vypadala v tom, jako když si malé holčičky zkouší maminčiny šaty :grin
Takže Heli, předem díky za návod ;)

Zdenka    07.08.2009 05:32
Markétko děkuji za vložení do webu.
Helí mohu poprosit taky o popis na malinkaté čepičky,bačkůrky a ponožtičky?
Včera jsem dokončila malé tenisky, dneska až přijdu z práce tak je ofotím a pošlu Markétce , aby je sem vložila, i když nevím, zda se mi povedly, jsou trochu jiné.
Přeji Vám všem krásný slunný den a víkend. Zdenka(lounsko)

pitrisek    06.08.2009 23:44
Heli - mě by zajímalo, jak moc to má být malinké... na tak prťavoučká miminka neznám míru..

hela    06.08.2009 21:51
holky, pokud jde o nedonošená miminka, pletla jsem pro Ostravu čepičky a ponožky a byčkůrky, ti dali do Praktické ženy i popis a ted pletu pro Zlín. Nemám tiskárnu ani skan, ale kdybyste chtěly, popis napíšu a pošlu , ale až o víkendu, ted se přes vnoučata k počítači moc nedostanu.ta Ostrava techdy psala, že pokud toho mají hodně nebo je to větší, posílají to do kojeňáků. Tak pletení zdar.

Markéta Robst.    06.08.2009 21:40
Ahojky pletařinky .. holky - všem moc děkuju za příspěvky a hned zítra je sem začnu vkládat.. omlouvám se , že mi to tak dlouho trvá :roll ale dnes jsem skončila na stánkovém prodeji a trochu se mi té práce nakupilo, .. dneska ještě musím synka nabalit na tábor, ráno v půl osmé ho odvážím k autobusu.

Jajinko, zajímalo by mě jak Ti to jde s tou nopkovou Teddy .. ozvi se mi, třeba i na mail.

Verunko ahojky !!!!! těším se na foto šáličky a pozdravuj mamču ;) :p

Radka-radjan    06.08.2009 19:32
Teda holky, tak né aby jste táhly za jeden provaz /ten párací/ :grin :grin :grin

macina    06.08.2009 19:24
Holky s tím páráním jsem na tom obzvlášť tento týden obdobně.Už včera jsem psala jak jsem nemožná,tak jsem zvědavá kdy mě ta nešikovnost opustí.Prvně jsem zuřila :upset teď když vidím,že nejsu sama kdo páře,tak se tomu už směju :grin Tak třeba už to půjde líp. :grin

pitrisek    06.08.2009 19:03
Já poslední dobou párám snad pořád nebo co!
rozhodně teda rčení "že se s ničím nepárám" teď použít nemůžu :grin

Radka-radjan    06.08.2009 18:46
Jo a Peti, třeba bude platit pravidlo, čím víc párání, tím lepší výsledek ;) :grin :grin :grin

Radka-radjan    06.08.2009 18:33
Pokud vím, tak v Jihlavě to jen stačí donést na dětskou JIP. Hodně tam nosí oblečky i maminky po svých dětech. Je to 2 roky, co jsem tam byla s Lucinkou a byli vděční za každý kousek a aspoň se to tehdy takhle praktikovalo ;) Jestli ale od té doby došlo ke změně, tak to fakt netuším.
Na ty gaťata se fakt už těším :grin

pitrisek    06.08.2009 18:17
Raduš- už jsem párala :grin (jen 6 řad, naštěstí!!) - ale byla to drobná chybička... pletla jsem u tchýně na dvorku, a jak tam přišla její známá, tak jsem to zmotala :grin
ale tvrdě pracuji, snad mě mimčo nepředběhne.
mimochodem dneska jdem s holkama sedět a ta jedna těhotná chudák bude doma. je v tom vedru prej ráda že je ráda.

No, s těmi nedonošenečky na JIP - to vlastně už říkala tenkrát Liduška, ta pletla přece ty pidi mini botičky a čepičky, a tenkrát jsme tady nějaké "přes Lídu" posílaly i my...

Holky jak se to dělá, když se chce té nemocnici takto něco darovat- to se tam prostě zavolá a zeptá se?? Mně je to takový hloupý... (to je ze mě najednou stydlín)

Jo raduš háčkovaný kalhoty taky budou. Ty jsem předělávala asi šedesátkrát :grin

Radka-radjan    06.08.2009 16:44
Holky, jen v rychlosti. V nemocnici pro nedonošený miminka určitě chtějí. Já když měla postupně obě děti na JIP v Jihlavě a štrikovala jsem jim tam oblečky, tak jsem jim je tam nakonec nechala,protože tam na ty malý drobečky opravdu nemají. Složitě se tam oblečení ohrnuje na 3x, 4x (vím z vlastní zkušenosti)... Hlavně chtějí čepičky a bačkůrky, ty jsou nejvíc potřeba, protože jinak jsou mimča v inkubátorech hanbatý teda až na ty čepky a bačkůrky. Paní co tam uklízela, říkala, že pro ně háčkuje bačkůrky a že jim je nestíhá dělat.
Peti jsem na ten návod zvědavá čim dál tím víc ;) :eek :grin Jo a mimochodem co ty háčkovaný kalhoty? Kde je jim konec, každým dnem je čekám v galerce a nic ;) :grin
JO a hlavně holky, já si dneska byla pošušňat toho krásnýho malýho chlapečka, co se včera narodil :roll :roll Ten je taaaak nááááádhernej. No už jsem ho měla v náručí, až jsme se s manželem skoro nakazili a snad i pod vlivem okamžiku by jsme si dali říct na třetí dítě :grin :grin Já Vám vložím fotku do galerky, to si neodpustím :-)

Michaela    06.08.2009 15:27
Pro Jajiku, koukni na stranu 2 pomocníčka, maxkatka tam má super popis na nahazování z Alfy. Z Teddy je to podobné. Já jsem pletla na 10 jehlicích z Teddy a nahazovala jsem jak Alfu.

Jajika    06.08.2009 14:35
Dobrý den dámy ;)
Mám velkou prosbičku, dnes jsem si koupila přízi TEDDY s velkými nopky a nedaří se mi udělat spodní řadu tak, aby byly nopky hezky vedle sebe a ne nachumlané do ok, poradí mi někdo, prosííííím???? :cry

Mila-koutnam    06.08.2009 14:26
jo ještě jsem si ale vzpomněla, že tady u nás v Olomouci jsou nějaké dvě paní - důchodkyně (byl u nás i článek v novinách), které pletou do nemocnic pro nedonošené děti a zájem prý mají velký. Jsou to totiž oblečky jak na panenky pro děti do inkubátorů a takový koupit nelze, tak to třeba zkusit v těch nemocnicích. Já už o tom uvažovala, ale nějak poslední dobou nestíhám věci pro sebe a blízké okolí.

mina    06.08.2009 14:17
Tak dievčatá, s tými detskými domovami sa mi potvrdzuje to, čo som zistila doposiaľ, takže radšej to ani neskúšam ... možno ešte tie dojčenecké ústavy.

A moje posledné čiapky sú robené z Camilly /ružové/ a zo starých zásob Hely, ktorú vyrábala BCT - tá už nejestvuje /žltá/. Obidve majú rovnaké materiálové zloženie aj návin.

Mila-koutnam    06.08.2009 13:32
ˇMoje zížitky - kojeňák - když jsem chtěla darovat nějaký hračky a oblečení po dětech (podotýkám samozřejmě vše čisté, jako nové, i ty hračky), bylo mi řečeno, že milodary jako "starý hadry" neberou. Já totiž byla poslední v nejbližší rodině, neměla jsem komu dát a prodat to neumím, nakonec jsem přes dceru sousedky darovala paní, kterou dodnes neznám (prý byla moc spokojená).
Dětský domov - před několika lety jsme se potkali na dovolené s děckama z domova. My byli ve čtyřlůžkové chatičce v kempu, oni v takovém penzionu. Naše děcka na sobě "ťamanský" oblečení, boty apod., tyto děti od plavek přes boty, trika, mikiny - vše značkové, po debatě v místní hospůdce s vychovateli to nebylo sponzorky darované, ale vše normálně koupené ve značkových prodejnách, že oni by v ničem jiném ani nechodily. Po rozmluvě s nejmenovaným vedoucím jedné charity mi bylo řečeno, že peněz mají na jedno dítě víc, než mnohde celá rodina (nevím, možná jek kde, nedokážu posoudit). Takže tím jsem skončila s veškerou snahou někomu něco takhle darovat, je mi jich líto jinak, protože lásku jim nikdo darovat nemůže, to si za ty peníze nekoupí.

macina    06.08.2009 13:20
Peti,tak takové jednání by mě asi rozpálilo do běla. :sigh Stále si stěžují jak malé mají dotace a když chce někdo pomoci dárkama tak se snad cítí uražení.Vždyť ty děti by měly jistě velikou radost.Těší se ze všeho co dostanou.To vidíme i na našich dětech a ty mají určitě více než děti z domovů.Mě to normálně nadzvedlo ze židle! :upset

pitrisek    06.08.2009 13:13
... Raduš... dodatek k tomu svetříku.... tak nakonec se to sešívá asi jen vzadu na zádech a pod ručičkama... ale přiznám se, že se to tvaruje takovým způsobem, že zatím je pro mě pořád překvapení, jak se to nakonec složí - no průběžně to fotím... a nechám se překvapit! (teď momentálně u některých částí nevím, kde to nakonec bude - v který části svetru :grin )

pitrisek    06.08.2009 13:07
Podvedli mě! :grin (ne.. dělám si legraci).
- ten návod není tak úplně "nesešívací", pouze se tvářil jako jeden,po kterém už dlouho "pasu" - ale i tak je zajímavý... plete se od rukávu.
No Raduš... každopádně ho sem pak dám.
Jinak - kojeňáky asi berou, ale co se týče dětských domovů... to jsem loni koukala jak vyoraná myš.
Paní mi tam jasně řekla, že jestli chci, můžu teda "něco koupit" těm dětem k Vánocům, ale že to stejně za chvíli poletí do kouta... Byli jsme tam loni s manželem - jen tak z dobré vůle, a odcházeli jsme rozčarovaní a trochu naštvaní.
Ta paní nám naznačila, že pokud si nechcem přímo adoptovat dítě, tak od nás nic nepotřebujou... byla jsem z toho tehdy hodně zklamaná. Koupili jsme myslím nějakou panenku a nějaké "dětské kadeřnictví", ale to jsem musela vymyslet sama, protože jsem z nich 14 dní dolovala, co by si některé dítě přálo. A nevydolovala. No prostě měla jsem šok.

JANAmamka    06.08.2009 12:21
ja jsem se jeste nesetkala ze by o tyto veci nemely zajem vzdy mi dekuji ze takovych veci neni nikdy dost samozrejme nepletu jen do jednoho kojenaku nasla jsem si 10 adres takze nez zaslu do kazdeho tak ti prvni uz nemaji z toho co jsem jim poslala asi nic pouzitelneho on neni problem se jich napret zeptat

mina    06.08.2009 12:02
Tak dnes som si urobila trochu "americké" voľno - som živnostník, takže si to môžem dovoliť /a potom v noci a počas víkendu dobieham zmeškané/.
Už dávnejšie som sa chcela spýtať Janky, ktorá pletie pre deti do ústavov, ako to tam v tých detských domovoch prijímajú. Totiž, rozmýšľala som o tom, že aj ja by som niečo poslala, napríklad pre Vianocami, len mám pocit /a čítala som o tom aj v tlači/, že v materiálnej pomoci sa sponzori pretekajú, tak aby moja snaha nevyšla nazmar ... predsa len, moje výrobky nie sú "značkové".
Ďakujem za odpoveď.

mina    06.08.2009 11:38
Hela, rada by som ho sem dala, ale ono to nie je návod v pravom slova zmysle, sú to skôr také všeobecné zásady, ktoré treba dodržiavať, aby sa čiapka podarila. Napríklad nedávno som robila čiapky z tej istej značky priadze, s tým istým návinom, len inej farby - modrá priadza bola zrejme inak apretovaná ako ružová, bola tvrdšia a výsledok bol, že pri tom istom počte ro a stĺpikov bola tá modrá čiapka väčšia.
Presný počet a rovnomerný spôsob pridávania stĺpikov mám len na tie celkom dierkované letné čiapky /písala som to včera, pokúsila som sa byť aspoň trochu zrozumiteľná/. Ešte to chcem spracovať graficky, potom to sem pošlem. To, čo zatiaľ mám spracované, Ti môžem poslať e-mailom, len ho kdesi sem musíš dať.

hela    06.08.2009 11:12
Mino, co kdybys ty čepičky dala do popisů? Určitě bys hodně z nás potěšila.

Michaela    05.08.2009 22:30
Zdravím, a taky prosím Mínu o popis na čepičky. Díky moc :eek


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009