FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    22.07.2009 12:20
(.... ještě mohl pan doktor dodat "tak počkáme jestli se vám o víkendu v práci zase udělá zle, a pak budem něco dělat...")

pitrisek    22.07.2009 12:18
(rozuzlení: výsledek jako vždy. "Dneska je to dobrý... Je to hraniční, ale to je v pořádku. Můžete normálně do práce. A musíme udělat další vyšetření - no ale to až za 14 dní...")
Takže se vlastně NIC NEDĚJE.

Mám se rozčilovat????

pitrisek    22.07.2009 11:19
Holky - radši se vrátíme k pletení, co...
A jdu vařit ;)

pitrisek    22.07.2009 11:19
(holky já jsem ale zavedla téma co :? :? :( )
Mino
to co popisuješ s tím "šestým smyslem" - takovou máme dětskou pro naši malou. Někdo si někdy myslí, že to ta doktorka přehání, že přehnaně posílá na vyšetření atd. - ale ona nechce nic zanedbat, a právě díky ní má naše malá nakonec ty brejličky. Protože dva oční lékaři tvrdili, že to je dobrý, že se to časem poddá, a že se nám to šilhání jen zdá kvůli širokému kořeni nosu - ale ta naše dětská pořád do mě hučela, že ne, že to určitě není dobrý a že máme tedy hledat dál třeba u jiných doktorů - a skutečně potom jsme takovou spíš náhodou narazili na perfektní doktorku - nejdřív jsme k ní jezdili 20 km ale ona si pak naštěstí zřídili ordinaci přímo tady u nás ve městě

Takovým doktorům by člověk fakticky líbal nohy!

Manžílek teďka právě absolvuje vyšetření, takže to vypadá , že už se konečně něco bude dít. ale opět jsme museli změnit lékaře :roll
Tak mu jdu udělat nějakej zdravej oběd, chudákovi.

mina    22.07.2009 10:16
To ja si zase na lekárov nemôžem sťažovať, dvoch mám priamo doma. Petra, keby to nebolo tak ďaleko, poslala by som Ti moju mamu, je síce mnoho oblastí, v ktorých si s ňou nerozumiem, ale jedno jej musím uznať - má akýsi šiesty zmysel /alebo sú to mnohoročné skúsenosti/ na určenie diagnózy a to aj bez pomoci najmodernejších prístrojov. A tiež jej vďačím za to, že moje deti bývajú málokedy choré, aj keď dodržiavanie niektorých zásad sa môže zdať na prvý pohľad smiešne /v zime suším bielizeň na radiátoroch, predchádza sa tým dýchacím chorobám, malé deti do dvoch rokov u nás nosia čiapku aj v lete .../. No a špecialista na prípadné úrazy je zasa otec.
Tak prajem manželovi skorý návrat do zdravého stavu, myslím, že presné určenie diagnózy je pri týchto chorobách s poruchami tlaku polovica úspechu.

Mila-koutnam    22.07.2009 09:27
Teda zkušenosti s doktorama, to by byla diskuze na hodně dlouho. A sehnat dobrýho doktora snad ani nejde, já už rok sháním oční. Chodila jsem na pravidelný kontroly do špitálu (snad 20 let), no ale kvůli snižování stavu pacientů mě vyřadili z evidence, mám si sehnat "obvoďáka". Tak jsem se zaevidovala, jenže paní doktorka mě pořád jen přeobjednává, že nejsem akutní případ (už jsem půl roku měla být na kontrole, jelikož já na jedno oko skoro nevidím a nepoznám změny k horšímu ani lepšímu), no a když jsem volala do špitálu, že teda potřebuju tu pravidelnou kontrolu, tak mi řekly, že nejsem v jejich stavu a nemůžou mě vzít. No a jinak to stejně před lety zavinili doktoři, když mi bylo řečeno, že to, že nevidím na jedno oko je únava, no a on to byl neléčenej vnitřní zánět, kterej poškodil trvale vidění. No a zážitky dětí s doktorama to je kapitola sama pro sebe. Mladej si před lety u babičky rozbil hlavu, děcka šly volat sanitku, protože babička lítala kolem něho, no a sanitka odmítla přijet, že na prázdninový žertíky děcek není nikdo zvědavej. Tak se jim nakonec podařilo sehnat známýho s autem (už byli bezradní, mobil jsme ještě neměli), ten je odvezl do špitálu, skončilo to sedmi stehama na temeni hlavy a otřesem mozku. Když jsme si stěžovali doktorce, bylo nám řečeno, to máte těžký, děcka si přes prázdniny dělají srandu, volají tam zbytečně, tak oni sanitky neposílají. No atěch zážitků je víc, ale to by bylo na dlouho. Takže Peti hodně zdaru s doktorama a ať vám to dobře dopadne

pitrisek    21.07.2009 21:56
Holky dík -
zítra vyrazí za jedním srdcařem, který by měl snad být dobrý - myslim že by mu měl teda snad udělat takový ten "test na kole" (jak se šlape a měří se tlak) - to mu dosud nikdo nedělal, plus snad ho nějak sledovat dlouhodobě...
Uvidíme... Ale doufam že už teda něco provedou.

Radka-radjan    21.07.2009 21:23
Teda Pitrísku, co tady čtu, no úplně se klepu. Musí to být pro Vás hrozné. Hlavně Vám moc moc přeju, aby jste našli POŘÁDNÉHO doktora, který manželovi už pomůže. Když jsem četla to numero o tlaku, úplně mi naskočila husí kůže. Tak držím pěsti ať to dobře dopadne!!!

macina    21.07.2009 21:21
Úplně tě chápu,já totiž mám taky více špatných zážitků s doktorama.Nejen kvůli manželovi,ale i syn měl ve 4 letech šílený bolesti bříška a neměli zájem s ním něco dělat. 4 hodiny jsme seděli v čekárně a nikdo si nás nevšímal.Pak jsem se vytočila,protože Míšovi bylo čím dál hůř,udělala jsem tam trošku melu a malej skončil na kapačkách.Je toho víc,ale raději toho nechám,protože tyto vzpomínky mě ještě dneska rozčilují,tak abych v klidu usnula. :upset

pitrisek    21.07.2009 21:11
Prostě:
doktor Cvach a doktor Sova stále existují. My momentálně ale narazili na Cvacha. Ale už mě to ani nepřekvapuje nakonec.
Když jsme hledali pro malou očaře, obešli jsme dvě Cvachové a jednoho Cvacha, než jsme narazili na Sovovou.

pitrisek    21.07.2009 21:09
A nejvíc mě doráží ten jeho obvoďák. Ten mu kolikrát už říkal, jak ty léky na tlak už NEPOTŘEBUJE, jak je to dobrý - manžel mu pořád řikal že je mu špatně a teďka se tam složil v práci - nejradši bych mu... (víte co!)

pitrisek    21.07.2009 21:07
Macino děkuju -
něco je určitě v nepořádku - nejradši bych aby jezdil přímo do toho Motola kde mu teď dávali ty léky.
tady u nás je to doslova jak v blbinci - mně jen stačilo když jsem mu tenkrát volala tu rychlou (to mu bylo 26), tak ani vůbec nechtěli přijet - mluvili se mnou jak s debilem - skoro jak když si dělají z člověka srandu - tak jsem jim ho normálně musela dát k telefonu aby jako uvěřili že mu asi NĚCO je... a pak milostivě přijeli a naměřili mu tlak 200 / 100. On chudák vůbec se ani nemohl sám postavit na nohy.
A vůbec s našim zdravotnictvím mam takový zážitky že radši končím, ještě se rozohním :upset

macina    21.07.2009 20:47
pitrísku,nechci tě nějak strašit,myslím,že jsi se už vylekala dost když se manželovi udělalo špatně,ale ať se nenechá odbyt a doktoři ho začnou léčit.Mám s manželem a jeho vysokým tlakem dosti špatné skušenosti. :( Stále neměl čas jít k lékaři,stále měl nějaké výmluvy a už 2 roky není mezi námi.Bylo mu 38 let. :cry

pitrisek    21.07.2009 20:04
Radjan - tak Ti přeju krásnou dovolenou -
bohužel z parníku zážitky sem hodím až jindy - manželovi se udělalo v práci zle takže ho odtamtud odvezli do nemocnice, vylítl mu šíleně tlak, pak ještě do jiné nemocnice pro nějaký léky a teď ho moje ségra veze z Prahy domů.
Parník vem ďas - ale to je teda něco.
O tom tlaku jsme se nedávno bavily, on ho má nějak kolísavý, chvíli nízký chvíli hrozně vysoký, doufam že s tim někdo už začne něco dělat.
Má ty problémy už dlouho a nevim teda, snad teďka ho začnou léčit nějak jako že ho léčit vůbec budou (do teďka jako že nic: doktor řekne "to víte... v tomhle počasí..." - jenže je mu 32 a myslim že počasí nepočasí v tom věku by tak velké problémy mu prostě léčit měli ) :upset :upset :upset

Radka-radjan    21.07.2009 13:10
Držím palce, ať ten parník klapne se vším všudy.
A potom šup sem se zážitky ;)
Já budu zítra balit věci na to Lipno jak šílená... No však to znáte. Ty tropy mě taky trošku děsí, protože s tím Streptokokem nesmím moc na sluníčko. Ale tady u nás je dopoledne krásně a odpoledne vždycky bouří, tak pokud tenhle stereotyp vydrží, bude to v pohodě, protože odcestujem až odpoledne.
Holky já jsem šílená, řekla jsem si, že ze zbytku té Olivie ještě udělám Lucce vestu na dovču... A to chci ještě stihnout kadeřníka :grin :grin :grin

pitrisek    21.07.2009 13:03
Holky zítra tedy vyrážíme do Prahy na ten parník, jak jsme si tady o tom psaly... Tak na nás myslete :roll :roll :? opět hlásí tropy, otázka ale je, jestli ten parník neabsolvujem s deštníkem :upset Tady prší tak přibližně třikrát denně - nečekaně

Mila-koutnam    21.07.2009 10:12
Holky,
všechny vás po dlouhé době zdravím,
nakukuju sem pravidelně, ale nestíhám se připojovat do diskuzí (přes prázdniny mám možnost PC jen v práci, tak to musím trošku omezovat). V galerce opět přibylo moc krásných věcí, takže všechny chválím. No a jinak jsem teď uzavřela balíček u Markétky (no a samozřejmě ješta nemám vypleteno to doma), ale vzhledem k tomu, že jsme přes léto na baráku u mého taťky, tak to mám kam dávat, protože tam manžel ty moje skrýše nezná :grin , doma už to má prokouklý (no a já něco z té minulé zásilka nechala doma, tekže v poho) :grin .
Pěkný den všem, těm kdo se chystají, tak pěknou dovolenou.

Mila

Cinderella - Yvett    21.07.2009 09:45
Ahoj Katko, taky tě moc zdravím!!!!

Kdepak, holky, já to bez vás prostě nevydržím...!!! :)

Vrátili jsme se teď o víkendu a stále se prokousávám špinavým prádlem, abychom mohli za pár dní zase zmizet z Prahy do přírody!

... a dost mě rozesmál manžel Zdenky tou jeho hláškou. Vidět totiž můj manžel, co tu mám po bytě zastrkaných pytlů klubíček, uslyším nejspíš to samé!!! :) :) :)

Katka    21.07.2009 09:20
PS: A ještě jsem se zapomněla zmínit :) Byla u nás na návštěvě Šárka ze Slovinska i s raubířema :) Takže je tímto moc moc zdravím.

Katka    21.07.2009 09:18
Ahoj ahoj, všechny Vás zdravím.
My si s manželem užíváme aktivní dovolenou :) zrovna vozíme hlínu, předěláváme záhon a chystáme místo na zahradě, přivezou nám dřevo na topení :)
Chválím výrobky v galerce, jste všechny moc šikovné.
Speciální pozdrav pro Popelku :) Vidím, žes to přeci jen do září nevydržela a nakoukla :)))))

A ještě jeden typ pro Markétku. Vyzkoušeli jsme Aquapark Liberec a ten nový v Praze. Markétko, ten v Praze je sice dražší (ale jsou tam různé rodinné akce,kdy to není zas tak hrozné), ale pro prcky je daleko lepší než Liberec. Tobogány i pro mrňata, kde není dojez do hloubky (v Liberci je to do hluboka), víc malých a mělkých bazénů, pirátská loď, vířivky s horkou... Vlnobití jako v moři s mělkým přístupem, takže zase i pro mimina ... A máte to od Vás do Prahy blíž :)
V Liberci jsme byli teď a v Praze na jaře. Takže aktuální srovnání a z toho Liberce jsme byli po té Praze celkem zklamaní.

Přeji všem krásný den a letím zase vytvářet něco na zahrádku (včera jsem zavařila 20 sklenic meruňkové štávy, naložila jitrocel do cukru, nasušila meruňkové bonbonky a ještě nás čeká jeden velký strom na kompot a marmeládu :)).

pitrisek    20.07.2009 22:47
(bude mít holčičku - slint!!!
viz toto
http://www.garnstudio.com/lang/en/visoppskrift.php?d _nr=b14&d_id=5&lang=en

pitrisek    20.07.2009 22:46
Juj to jsou papučky!!! Teďka který rychle udělat kámošky miminku, než se vyklube!!

http://www.garnstudio.com/lang/en/category_ oversikt.php?page=27&from=728&kat=Accessory&sort=default&wor d=empty

pitrisek    20.07.2009 22:38
Mino -
s tou solí máš pravdu -když ale ono je to osolený tak dobrý :roll :roll :roll

Yvett- jak píšeš s tou imunitou - mně připadá (můj vlastní postřeh) že mi začala haprovat imunita, jak jsem se pořádně nikdy nevyspala (vstávání v noci atd.) - tělo tím bylo uplně zblblý!

A juk na ty ponožkový psy!

Cinderella - Yvett    20.07.2009 21:14
Radko, to je ale pech - mně zkazil před dvěma lety streptokok celých 6týdnů života... Zabraly mi na toho "neřáda" až 3.antibiotika! Letní prázdniny tehdy s ročním Ráďulkou byly totálně zkažené ( na Lipno se nejelo) a mně zůstala oslabená imunita dodnes... :-(
A vůbec jsem po tom druhém dítěti nějaká celá zdravotně rozsypaná... Antibiotika jsem měla od druhého porodu už 11x a imunita je totálně v háji. :-( Teď mám od bakteriálních infekcí dýchacích cest sice chvíli klid, ale už teď se děsím zimy?!

Tak držím palce, ať se toho streptokoka zbavíš co nejdříve! A šetři se a poctivě stonej, bohužel se občas rád vrací...! :-(

Radka-radjan    20.07.2009 20:51
Tady je odkaz, kde jsem našla ty ponožkové psi, tak snad to sem můžu vložit :?
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28943

mina    20.07.2009 20:21
Tak som práve dočítala zmeškané - pri problémoch s krvným tlakom, presnejšie povedané pri jeho vysokých hodnotách, zaručene funguje jedno - výrazne obmedziť spotrebu soli a zmesí korenín, ktoré ju obsahujú. Viem, že sa to ťažko dodržiava, ale zaberá to spoľahlivo. No a keď si predstavím, že takmer celý potravinársky sortiment sa solí už pri výrobe ... .

pitrisek    20.07.2009 20:16
:grin :grin :grin
Zdeničko - TREFNÉ :grin :grin

Dámy já mám k tomu ještě bonus. Kromě těch všech klubek, která jsou všude kam se vejdou, tu mám ještě postrkané ROZPLETENÉ VĚCI - toho se tady povaluje :grin :grin občas to sbalím a dám do jedné velké igelitky, a tam to čeká.... a čeká...

Jináč děvčata - dnes jsem vyrazila NA HOUBY. Stanovila jsem si lidský cíl: NAJÍT JEDNU HOUBU. protože jsem slepá jak patrona, nenašla jsem nic - což bylo ale pořád ještě jen o jednu míň, než jsem si stanovila.
Jo vlastně jednu jsem našla: rostla u sousedů v plotě (křemenáč) - bohužel byla skrz naskrz plesnivá.
Takže nic.

Hanousek    20.07.2009 20:10
Zdeni, srdečně jsem se zasmála při čtení poznámky tvého muže! Ale neboj, já na tom nebudu o moc líp s tou vlnou. Kam se podíváš, tam nějaká je... :grin

Zdena Osek    20.07.2009 19:10
Ahoj holky,konečně jsem dodělala tu mou vestu a když jsem dodělala první rukáv,tak jsem se začla divit,že mám málo příze(dělala jsem to z FANTAZIE)tak jsem vytáhla všechny krabice,zpresované pytle,prostě všechnu vlnu jsem vytáhla a nenašla jsem nic,to se stalo před týdnem :( tak jsem rukáv vypárala :upset což mě pěkně bolelo :sigh a upletla jsem kratší a ohrnula,tak mám takovou teď radost,protože to vypadá pěkně,zítra dcera vyfotí a bude v galerce :) ale holky,když jsem se přehrabávala v tý vlně,tak do mého pracovního pokojíku přišel mužík :upset koukl se na mě,pak na ty haldy vlny a řekl..NO ZDĚNO,TO SI SNAD UŽ DĚLÁŠ PRDEL NÉ... :grin :grin :grin tak jsem mu řekla,že to není všechno moje,že tu má vlnu i kamarádka :grin tak jsem se musela smát ale nenadával,protože mě zná,že jsem plašan :grin
Raduš,já jsem taky měla několikrát toho bacila streptokoka :sigh je to pěkně hnusný,stále mě bolelo v létě v krku ale antibiot.mě hned pomohly ale ten dobytek se zase někdy do mého krku vrátil :upset to bude všechno dobrý a v klídku odjedeš na Lipno,tak se všichni mějte krásně a hodně úsměvu ahoj....Zdena :) :) :)

Radka-radjan    20.07.2009 14:16
Ahoj holky,
dneska jsem zašla za lékařem s tím svým "nachlazením" a zjistil, že mám streptokoka v krku. Dostala jsem antibiotika a pokud se budu vyhýbat sluníčku, tak bych na to Lipno mohla odjet. Do čtvrtečního odpoledne je ještě daleko, tak uvidíme.
Na pletení se ještě necítím, ale něco dělat jsem musela, tak jsme s holkama vyrobili "ponožkové" psy. Hned Vám je vložím do sekce - když nepleteme.
Tak se mějte krásně a užívejte pohodičku 8)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009