FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


Šarka    22.03.2009 13:44
Ahoj, teda Ivanko, nevím, v čem chodí děti v Česku, ale pletená móda rozhodně není nic, proč by si měl člověk připadat jak "socka", spíš naopak. Aspoň tady se to cení, jenže zase moc ženských plést neumí, trochu to tady vymřelo. Moji kluci (10 a 7) se těší, když jim něco upletu a rádi v tom chodí, i pochvaly dostanou, třeba od učitelek. Tak nevím. Je to škoda, že ti dcera nedovolí plést na vnoučky. Tak jim vnuť aspoń ponožky ;) . Do holinek, aby je nezáblo. Ivanko, přeju ti hodně štěstí a všem krásnou neděli.

marse    22.03.2009 11:18
Ahojky pletařinky - tak koukám, že máme všechny hodně podobnou úchylku a to hromadit doma vlnu. Já toho nakoupila asi nejvíc, když byly děti malé. A ony nějak rychle vyroslty a já to nestihla vyplíst. Teď se snažím zpracovávat ty starší kousky, které jsou ještě použitelné. Zrovna jsem narazila na vlnu, na které je cenovka 23,- Kčs - byla zlevněná z 30,- Kčs. Docela mě překvapilo, že ty vlny byly v cenách jako dneska (teď teda myslím takové ty obyčejné - srovnatelné) a říkám si, že to před těma 20-ti a více lety nebyl úplně nejlevnější špás.
Ještě se vrátím k těm rozpleteným dílům. Já teda obdivuju Vás, co dokážete mít rozdělaných třeba sedm věcí. Já musím dílko dodělat a pak začnu něco nového. Maximálně, když pletu něco většího, tak to proložím nějakou miminí soupravou nebo ponožkami, ale to je asi všechno. Možná je to tím, že pletu převážně pro někoho, kdo na to dílo čaká, tak si nemůžu dovolit to na dlouho odložit.
Mějte se hezky a ať jehlice cinkají.

macina    22.03.2009 10:30
Ivi mě jsi tedy pořádně vyděsila,že nemůžeš plést na vnoučky. Já se na to taky příšerně těším a ted mám hrůzu,že si syn najde třeba taky ženu,která o to nebude mít zájem.S tím sice člověk nic nenadělá,jen se s tím musíme smířit,ale při našem koníčku je to jistě hodně těžký :? Ach jo copak mě čeká :? ...

Alča    22.03.2009 10:14
Ivi tak to ti musí být docela líto, když nemůžeš plést na vnoučátka viď? Vždyť dnes se dají uplést docela moderní věci.Teda si myslím.Ale je to asi věc názoru.

Ivana    21.03.2009 23:15
Michaelo, přála bych Ti, aby se tvoje přání, že budeš oplétat vnuky splnilo. V důchodu sice ještě nejsem, ale dcera má tři kluky a můžu tě ubezpečit, že jsem se také těšila, že je budu oplétat, ale zbytečně, protože pletené věci na ně zásadně nechce. Jeden chodí už do školy a tam prý děti v pleteném nevidí(nevím, možná špatně kouká)a nechtěla na něj pletené věci ani do školky. Když jsem jí nabízela, že jim něco upletu, koukala na mě jak na blázna. Prý teď děti chodí ve značkových mikinách a on by si připadal jak socka. Nechce pletené svetříky ani na ty dva mladší, tak si pletu alespoň pro sebe, občas pro kolegyně v práci a už ji ani nepřemlouvám a nenabízím. Prý mám zastaralé názory a pletené věci se teď už nenosí. Nevím, ale podle toho, co tady čtu a vidím v galerce, tak mi nepřipadá, že by to bylo nemoderní.Ale těš se, třeba tvoje dcera bude mít názor jiný, moc bych Ti to přála.

Klára    21.03.2009 22:00
Hanousku,díky moc za radu,určo to takhle udělám :p

Hanousek    21.03.2009 21:46
Klárko, já jsem nikdy nic nezakreslovala na papír. Většinou měřím podle nějakého hotového svetříku, který dobře sedí. A na nakresleném střihu asi máš i míry v centimetrech a řekla bych, že to stačí k tomu, abys posoudila, jestli je to správná velikost. Ale je to jen můj názor.

Michaela    21.03.2009 21:14
Ahoj holky, tak kdybych já měla zvážit přízi a vlnu co mám, tak bych řekla,že je toho 15-20 kg. Furt si něco musím objednávat,když je tolik novinek a občas slevy,že mi to nedá. vždy si říkám,že přestavu kupovat,ale je to droga. už se těším, až budu někdy babka, tak opletu všechny své vnuky. Doufám, že to budou nosit. :grin

Klára    21.03.2009 19:29
Holky háčkovačky,prosím,prosím,potřebuju poradit,mám popis na dětskou tuničku a je tam k tomu i nakreslený střih a napsáno,že se zakreslí na papír - to vážně musím? :? Ještě jsem nic takového neháčkovala,vždycky jen čepičky a pod.,tak se ptám,abych něco nezvorala :)
Díky za odpovědi ;)

Klára    21.03.2009 16:59
Ahojte,tak dneska jsem si vyzvedla obejednané věci od Markétky a musím teda napsat,že ta Panda jen na omak je úplně parádní a už se těším,až se pustím do háčkování tuničky pro dceru.Objednala jsem si i knihu Háčkování více než 200 vzorů a fakt jsem zírala :eek je naprosto unikátní,pro začátečníky je tam podrobně vysvětleno háčkování a ty vzory,no prostě jsem ráda,že jsem si ji koupila :)

Katka    21.03.2009 14:15
Ahoj, všechny Vás tady moc zdravím. Tady u nás už je krásné jaro :) Zima, ale sluníčko svítí, obloha modroučká :) Já teď rychle pletu tílko z bambusu :) a vypadá to moc hezky.
A víte co mě zlobí na pletení ( když pominu všívání rukávů - to je samostatná kapitola). Když mám navazovanou přízi. Myslím tím to, že když si koupím nějakou přízi, a ta je v jednom klubíčku třeba 3-4x navazovaná.A nejvíc mě to štve u těch drahých :)
Přeji Vám všem krásnou sobotěnku. Mějte se báječně. Katka

Zdena Osek    21.03.2009 13:09
Ahoj vlnomaniačky,jsme na tom prostě všechny stejně v loni když jsem byla na podzim v Turecku(už jsem to tu sice psala ale pro nové holčiny)tak jsem si vezla domů asi 3kg vlny z které jsem ještě nezačla plést a stále objednávám novou :grin :grin :grin já to už ani nikomu neříkám,když si objednám a cpu to všude po bytě :grin :grin :grin
jednou k nám přišla moje švagruše a přivezla malou její vnučku a má dcera si s ní hrála v pokojíku(tam to mám právě narvaný)a volá mě,že nemůže najít žádné hračky,co byly vždy v šuplíkách,tak jsem tam šla a ona,mami ty si se snad zbláznila,to přece nemůžeš všechnu vlnu vyplést,vždyď je i po šuplíkách,tak jsem jí musela odpálkovat a docela mě to naštvalo,že na to přišla :upset :upset :upset ,protože když mám narozky nebo svátek,tak nikdo neví co koupit,tak vždy řeknu,že vlna mě udělá kdykoliv a největší radost :roll :roll :roll ale co ona tehdy viděla,tak si to už ani netroufnu říct :grin :grin :grin
tak pletařinky,pleťte,objednávejte a jsem ráda,že v tom nejsem sama :grin :grin :grin
Zdeni,popis pošlu ale musí mi to dcera nejdříve dát do počítače :) ahoj a pěkný den všem.....................Zdena

Mila-koutnam    21.03.2009 12:04
Tak holky, já mám rozdělaný věci "jen" čtyři, ale jednu z toho už dva roky, no a dnes jednu snad dodělám nahotovo, no a v pátek jsem posílala objednávku na vlnu za 900,- a to tu minulou ještě nemám vypletenou, stačí? No a bráním se vstoupit do galanterky, protože to by byla hned další vlna, jak tam vejdu, hned vím jakou vlnu "nutně" potřebuju, to je fakt úchylka :grin , ale těší mě, že nejsem sama, než jsem našla tyto stránky, připadala jsem si zralá na cvokárnu, ale teď aspoň vím, že takto "postižených" lidiček je víc. Tak se mějte fajn, pěkný víkend.
Mila

Šarka    21.03.2009 09:27
Jé Pitrísku, to jsem ráda. Ty dotazy jsou přesný: to pleteš nový, jo a co tamto předtím. Úplně přesný. Šla jsem to spočítat. Tak sděluju - 7 věcí rozpletených (včera jsem začala novou entrelacem) a 9 kg!!! přízí po půl kile na celé svetry plus asi pět kilo nějakých jakozbytků z něčeho. To je celkem slušně vypěstovaná úchylka, ne? Jsem ráda, že nás je takových víc. Přeju všem krááásnýýý víkend.

pitrisek    20.03.2009 22:36
Šárko - ó já tak vím o čem mluvíš :grin :grin moje mamka už mě radši nekomentuje... Vždycky když k nám přijde, tak se jen tak jako opatrně zeptá: "Hm... to pleteš nový jo... A tamto předtim?" - a já radši mlčim :-)

Šarka    20.03.2009 19:13
Dneska jsem se hrabala v zásobách, já už jsem jak amatérskej sklad, to je hrozný. A našla jsem nádherně zelenou Camillu, klasická žabičková, takže už samozřejmě vymýšlím, co s tím. Jako by mi nestačilo sedm!!! rozpletených nebo rozháčkovaných záležitostí. Ne, já si vymyslím novou. A dodělám možná, s trochou štěstí, jednu, maximálně dvě. Jste na tom stejně? Pamatuju si babičku, která, když mi bylo asi dvacet, tahala ze skříně rozpletené svetříky na mimina a tvrdila, že to dělala na mě. :grin Tak dnes konečně vím, chápu, rozumím, nesměju se a rozhodně neodsuzuju. Tak přeju krásný zbytek večera. pá. š.

Markéta Robst.    20.03.2009 18:20
Ahojky ..
Hani, jestli Ti bude stačit poslání popisu na ten čtvereček v neděli, tak ráda pošlu..dneska to nestihnu najít a zítra jedu na celou sobotu pryč..takže se sem dostanu až v neděli.

Zdeni..tady není po sněhu ani stopa ..
;)

Holky, ještě k té přízi Camilla ..ta nová barevnice je pouze orientační pro barvy, které jsou v nabídce ...český dodavatel má jen ty co jsou na té úvodní kartě, která není moc dobře nafocená, takže mohu objednat pouze ty barvy, které jsou pod objednávacími čísly

hhana    20.03.2009 15:21
Tak už jsem to našla. Markétko ten háčkovaný patchwork jsi vkládala 27.10.2008 do fotogalerie, nemáš náhodou ještě návod.Hanka

Irena    20.03.2009 14:06
Aha mail se neukázal. Prosím, prosím na mail irena.sko@volny.cz. Děkuji

Irena    20.03.2009 14:03
Jé můžu poprosit o ten návod na pončo z mlýnku. Moc děkuji.

evik.kudlackova@sezn    20.03.2009 13:55
Zdravím všechny pletařinky,já jsem našla doma Sabrinu kde jsou popisy na ponča dělané na pletacím mlýnku.Vím že ho má Markétka v nabídce a že se tu o tom psalo,kdyby někdo měl zájem tak pošlu.Jinak dodělávám tašku a jsem sama zvědavá ,jak dopadne.Mějte se všichni krásně.

Irena    20.03.2009 13:28
Tak jsem dnes šla do trafiky koupit televizní program a pán už mě má asi přečtenou a říká, že má něco nového o háčkování. No neodolala jsem a koupila Sabrinu háčkovaná móda. Já tady odolávám svodům, že Camilu prostě oželím a napřed spotřebuji to co mám doma a nakonec to takto dopadne. Takových krásných modelů co tam je, no prostě Camila bude taky moje ? A teď píše manžel, že oprava našeho autíčka bude stát asi 30.000,- tak to už je úplně jasný. Těch pár klubíček se ztratí v davu ?

Mila-koutnam    20.03.2009 13:24
Ahojte všichni,
tak jsem neodolala a k vybraným přízím jsem ještě přihodila i Camilu, když ji tak chválíte. Určitě jsem neprohloupila, akorát těch peněz (myslím zase celkově, protože už jsem toho zase měla navybíraného za pár stovek, to bude doma zase radosti :grin ) jen ještě ty jedny ruce a víc času. Teď jsem věčně v práci, máme potom slíbený týden volna po odevzdání zakázky, tak asi nebude žádný nachystaný velký úklid doma (práce neuteče), ale křesílko a pletení. Už aby to bylo :cry .
Tak se mějte krásně
Zdraví Mila

hhana    20.03.2009 13:19
Děvčata která odbíráte praktickou ženu tak v říjnu 2008 byl návod na háčkovaný čtvereček-patwork,já kvůli místu si z časopisu vytrhnu co potřebuji a dávám do šanonu a bohužel zrovna ten návod mi chybí, moc by jste mi pomohly.Když vidím jak tady jde háčkování tak jsem se do toho pustila,včera jsem celý večer háčkovala jeden takový čtvereček,ale ten v praktické se mi zdá ještě jednodušší.Teď jsem si vzpomněla že možná jsem takové čtverečky viděla i zde. Tak moc předem děkuji.Hanka

Zdenka    20.03.2009 11:52
Tak Zdeni, ten polštářek nemá chybu, máš na něj popis? moc bych si ho přála.A ty máš založen blog nebo stránky, můžeš mi napsat adresu na můj email, dávala jsem odkaz do mého blogu, ale asi jsi tam ještě nebyla.
Jinak se mi dcera vrátila z Mexika krásně opálená, ale vadí jí tady toto počasí, hned dostala chřipku. Včera když začalo sněžit úplně jsem ztratila náladu. Markétko, jak je u Vás na Moravě, tam je asi dost sněhu, tady to tedy hned roztálo, ale mrzne.
Hodně pletařských úspěchů přeje Zdenka (lounsko)

Zdena Osek    20.03.2009 11:26
Ahoj pletařinky,díííííííky za pochvalu uháčkovaného polštářku ale to můj nápad nebyl,našla jsem to v časopise s popisem,tak ahoj všem a pěkný,mrazivý den ;) :) ;) .......ZDENA

Eris    20.03.2009 08:04
ahoj holky, tak kdo máte teda něco o těch fusaklích, a budete to scanovat, tak mi to taky prosím pošlete, ju? Díky moc

macina    20.03.2009 07:45
No jo, tak tahle barevnice nemá chybu. Z tý se budou barvičky vybírat jedna báseň :grin :grin Markétce velké DÍKY :roll

Michaela    20.03.2009 07:18
Zdravím po ránu, u nás v trafice je Sabrina ponožky a ponožtičky č. 17.

Klára    20.03.2009 06:26
Ahojte,musím pochválit Markétku,že u té příze Camilla dala lepší barevnici,je to supéééér :p teď se to bude panečku objednávat ;)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009