FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


rylisek    06.03.2011 06:53
Markétko,držím palce, aby to se školkou již bylo v pořádku.Myslím ,že si paní učitelka snad uvědomila , že ne všechny děti jsou dle přísloví "kam mě postavíš ,tam mě zase najdeš" .
Danuš tobě přeji rychlé uzdravení Bernarda a hlavně ,aby to vše bylo v pořádku.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
;) :)

Alena32    05.03.2011 18:44
Dani, přeji tvému Bernardovi brzké uzdravení a hlavně, aby ten zákrok skutečně pomohl a zbavil se obtíží.
Markétko, k vašim potížím s nástupem Tomáška do školky se mě nechtělo ani nic psát. Mám hrozně špatné zkušenosti a nechtěla jsem ti svým vyprávěním způsobovat ještě větší starosti. Hold všechno je v lidech. :sigh Náš Tomáš ještě nyní nemůže v klidu potkat paní učitelku a pomocnou kuchařku ze školky a že už je to let. Letos mu bude 29 roků a stále jsou v něm ty velmi nepříjemné pocity z nástupu do školky.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Alenko, ..i když už je to tak nějak s tím naším Tomem ve školce zajetý , pořád mám ráno takový divný pocity , jestli je to fakt vše o.k
Dneska ráno měla službu pí učitelka, která si na Toma stěžovala ..no a jak to Tom po vběhnutí do třídy zjistil , tak se rozbulil a šup za mnou do šatny, tak jsem ho násilně odvedla do třídy.
Paní učitelka si ho vzala do náručí a říkala mu , že má dnes svátek a že to oslaví ...tak snad bude vše dobré :) nic jinýho si radši nepřipouštím :)

magda 51    04.03.2011 21:42
Ahojky děvčata,Markétko jsem ráda že se to zlepšilo.Souhlasím s Danuškou že to není v Tomíkovi ale v učitelce a Tomík jen vicítil že se před paní učitelkou musí chovat jinak.Děti jsou bezprostředni a vycítí kdo je má rád a kdo ne.Danuško a tobě přeju aby bylo po operaci Bernardovi dobře.No a dnes se ženil náš Jirka.Jsem ráda že je to už zanáma a bude chvilku klid(doufám).Sice už jem doma a ostatní se ještě baví.Musela jsem domů s malou Eliškou.Taky přeju krásný pohodový víkend.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Jéééé, Magdi já bych šla na svatbu hned :roll U nás v rodině se tak nějak všichni přestali ženit a vdávat s veselicí , ..každej šup na Radnici , navlíct prstýnky a hybaj domů
;) ;) No , tak si budu muset počkat až na ty svý ratolesti ..esli za mnou nepřijdou s prstýnkama na prstech jako s hotovou věcí , kdo ví jak to za pár let bude :) :)

pitrisek    04.03.2011 19:13
no vidíš markét, jak se to vyřešilo... ;) jdu se pokochat tím bílým návodem co je na titulní stránce!

Dana-Dekoro    04.03.2011 16:19
Markétko, nemysli si, že se polepšil Tomášek. Učitelky šla do sebe a polepšila se. Tomášek to vycítil, a proto se taky chová jinak. Ať jí to polepšení vydrží.

Markéta Robst.    04.03.2011 11:40
Tak myslím, že dnes píšu ohledně nástupu do školky našeho Toma ..naposled ;) ;) ;)

Včera byl pochválený od obou paní učitelek :p :p :p
prý už i venku se zlepšil a není tak divokej ;)

Tak mám moc velkou radost a všem moc moc dík za podporu a za to , že jste to prožívali se mnou :p :p

No holky a máme tady víííked ...tak si ho krásně užijte v pohodičce a se sluníčkem - dnes ve Znojmě opravdu nezahálí a hned je líp na dušičce :p ;) :)

Dana-Dekoro    02.03.2011 20:06
Včera byl Bernard na 6h operaci s uchem. Udělali mu díru do hlavy, zeškrabali nahnilou kost od zánětů, zrekonstruovali bubínek, kladívko, kovadlinku a já vím co ještě. Za 25h po operaci ho z nemocnice propustili. Teď leží doma jak lazar. Jak dlouho se z toho bude klubat? Máte některá zkušenosti? Doufáme, že se mu už nebudou opakovat záněty dutin a ucha a vrátí se mu sluch.

Dana-Dekoro    01.03.2011 21:58
Hani, promiň, ale asi jsem natvrdlá. To píchneš do hlavy z jedné strany a na druhé straně hlavy vypíchneš. Vlnu protáhneš a ustřihneš? Potom to můžeš jednoduše z hlavy vytahat. Myslím, že se musí každá dvojitá nit nějak upevnit uzlíkem. Zkouším to na malé hlavičce, ale pořád hledám systém. Můžeš mi na můj emal poslat foto? Prosím!!! Moc děkuji. Email máš u mého příspěvku v modré obálce.

hhana    01.03.2011 19:12
Dano já šiju panenky. Vlásky šiji z vlny, velkou jehlu a propichuji hlavičku a vždy nechám kus vlny viset. můžu ti i nafotit.ze začátku jsem dělala panenku s čepičkou takže jsem dělala jen ofinu,ale už jsem zkušenější a udělala jsem panenku i s culíky.Nevím zda je to logické, prostě jehlu s vlnou protahovat skrz hlavu. Hanka

Marie Polanská    01.03.2011 17:26
Markétko já věřím, že Tomáškovi se už bude ve školce líbit a paní učitelka už se k němu bude chovat líp. Vždyť ve školce mezi dětma a spoustou hraček je tak krásně. Hned bych si ty roky tam strávené zopakovala :) Tak ať nám příště napíšeš, že už je všechno jak má být. To bych Ti moc přála :) :) :)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Maruško, dneska to šlo jako po másle ;)
Přišli jsme do šatničky už bez pláče , na výstavce byl zrovna postavený veliký drak a u něj stál rytíř a princezna , tak mi hned sděloval, že rytíř má meč. Navázala jsem hned řeč a během převlékání jsem mu povídala o draku a princezně.Tak poslouchal a pak v klidu odešel do třídy. Byla tam zrovna ,,vstřícná,, pí učitelka a hned říkala, že je už lepší a ve třídě úplně bez problému, že si tam nejraději hraje s nějakou malou holčičkou , no a tak si Toma vzala hned na klín a já utíkala do práce . ..tak snad mu to už vydrží :)

Markéta Robst.    01.03.2011 15:09
Ahojda holky ,..tak jsem dnes po měsíční pauze vedla Tomíka do školky a ouha ...Tomáš už od rána protestoval , tušil, že bude nějaká změna :roll
Na školkovské zahrádce už pěkně bulil a v šatně se nechtěl ani převlést ani přezout ..no vedla jsem ho tam násilím :? , ale byla tam paní učitelka ,, dopolední - vstřícnější,, zrovna výtvarně pracovala s dětmi , tak si umyla ruce a hned si malýho odvedla do třídy.
V práci jsem na nic jinýho nemyslela ..a hned po 12 hod. jsem volala manželovi jak dopadl Tomáš ve školce.
Tak mi udělal radost, .. dopolední paní učitelka říkala, že dnes už to bylo na zahrádce lepší a že už vydržel v jejich kolektivu a neutíkal na prolézačky ..
Tak snad už to bude jenom lepší a lepší :)

Dana-Dekoro    01.03.2011 12:21
Děvčata dostala jsem za úkol vyrobit hadrovou panenku. Celkem to jde, ale nevím jak mám našít vlásky? Asi s copánkama. Byla bych Vám velice vděčná za jakýkoliv nápad, protože stojím na mrtvém bodě.

Marťa    26.02.2011 16:05
Ahojky pletařinky, tak to venku konečeně zase vypadá na konec zimy. Sluníčko mi hodně chybí....už se nemůžu dočkat, až budu plést venku u kafíčka na terásce :-) Ale na to si ještě počkám. Teď by mi ty jehlice přimrzly k rukám :-).Ještě jsem se pustila do pletení dosti hrubé a dlouhé vesty podle poslední Vlniky, myslím, že ji určitě ještě užiju. Je to rychlá práce, hrubá vlna a kromě lemů jen líc. žerzej. Ovšem ve čtvrtek jsem si koupila novou Sandru a tam je taky pár moc povedených kousků. Líbí se mi tam jeden háčkovaný svetřík s pletenými rukávy, ale s háčkováním jsme docela na štíru....tak uvidím, jestli to alespoň vyzkouším. Taky bych ráda zkusila pončo, našla jsem si jedno takové jednodušší na začátek, tak uvidíme.
Markétko, doufám, že s malým už to bude v pohodě, třeba se paní učitelka srovnala a trochu o tom popřemýšlela. Budu Ti držet palce. Jinak my nevylučujem ani děti, které koušou. Prostě to jsou projevy jejich sebeobrany a je na učitelce a rodičích i takový problém zvládnout. Tak holk, jeslicím a háčkům zdar a zimě už brzy zmar! ;)

magda 51    26.02.2011 09:24
Zdravím všechny kdo vládne háčkem a jehlicemi,mám zprávičku pro ty co dávají a budou dávat svoje zlatíčka do školky.Mám kamarádku a ta má neteř která vystudovala peďák pro školky a družiny.Tak mě říkala že ze školky můžou dítě vyřadit jen tehdy když kouše jiné děti.Jinak prý se to nesmí.Ani když se pere Jen když kouše.Učitelky které nedokáží zabavit děti tam prý nemají co dělat.Doufám že tato zprávička bude k něčemu.No a Markétko jak to dopadlo tobě s Tomíkem?Je ve školce nebo ho máš doma?
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Magdi , Toma máme celý únor doma a 1.3. jdeme opět na zkušenou do stejné třídy za stejnou paní učitelkou ..tak jsem zvědavá jak to půjde ...pak sem pisnu ;)

hezký víkendík všem :p :p
Byla jsem dnes dopoledne s dětmi venku ..no je nádherný slunnečný den a docela i teplo ..já děti nabalila teplým oblečením a domů jsme přišli s propocenýma mikinama ..kéž už by bylo pořád hezky :)

magda 51    25.02.2011 09:26
Ahojky všichni,Markétko tak balíček už mám.Musela jsem si vytisknout tu informaci jak si mi poslala a dojít na poštu.Jinak bych ho snad nedostala.Nebyli schopni mi dát do schránky ani doručenku o balíčku.Tak jsem byla tak rozčílená že jsem jim tam řekla jak si to vůbec představují,že kdybych čekala Na kytky tak bych je musela díky jejich liknavosti vyhodit protože by uschly a přišla bych o peníze které jim za ně dala.Nebo zabijačku taby se zkazila.Víš co mi na tu zabijačku řekla? Vždyť jsou mrazi.Jako kdyby na poště mrzlo.No hlavní věc že už mám přízy a můžu začít motat.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Magdi na jednu stranu jsem se zasmála, ale na druhou je to s těmi poštovními službami někdy fakt k pláči ..
Tak hlavně , že už máš klubíčka doma a ted už jen tvořit a tvořit ;) ;)

macina    24.02.2011 12:27
Ahojky všem
Tak jsem nakoukla do galerky a málem mě kleplo...co tam je nových a krásných výrobků.Chtěla jem je v komentářích pochválit,ale je jich tolik,že bych se asi upsala. :grin
Takže všechny výrobky jsou jedna báseň,krásné,nápadité no prostě úžasné. :p :roll :roll :p

dana    22.02.2011 20:24
holky nevite kdo ma vzorek na soupravičku u markety v obchudku, je myslim zelenožluta
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Dani ,..asi myslíš soupravičku od Milušky Koutné, snad se nebude zlobit, když zveřejním jejího mailíka ;)
koutna@ateol.cz

LuckaV    21.02.2011 19:47
Ahoj Pitrisku ten svetrik s krtkem na 4-letou holcicku,je droboucka a ma 102cm.Byla bych moc rada za radu,zatim dekuji ahoj

hela    18.02.2011 19:47
Miloslavo, taky kupuju časopisy Baby, bývají tam hezké věci, ale ty tvoje žluté bačkůrky, nad těma slintám. Prosím tě nemohla by si mi poslat popis na mail? Předem moc díky.

Dana-Dekoro    18.02.2011 17:09
Miloslavo, ještě jsem nikdy neslyšela o alergii z vlny. O alergii na kovy, jak píše Miluška ano, tu mám taky. Kromě titanu, zlata a stříbra nemohu nic nosit. Hodinky musím mít titanové a prstýnky, náušnice atd. ze zlata. Jsem to ale \'drahá\' ženská. Dotaz. Pleteš a háčkuješ s dlouhým rukávem? Neumím si ty puchýře představit. Neměla by jsi zajít k lékaři, aby Ti udělali test? Ráda bych viděla foto Tvých ručiček.

Mila-koutnam    18.02.2011 14:59
jejda, tak tenhle problém jsem dřív mívala taky, že mě některý vlny dělaly děsně zle (hlavně mohérový nebo s nějakým přídavkem umělin - Crilan, apod.), měla jsem taky ruky osypaný a rozškrábaný, ale nějak jsem ty typy vln eliminovala na ty, co to nedělají, takže jsem pak pletla i dospělácký svetry z miminkovských přízí. Nové příze mi to nedělají a mohér jsem radši ani nezkoušela. Ještě jsem měla jeden problém s osypáním spojenej, úplně náhodou jsem přišla na to, že mám alergii na jakýkoliv kov (kromě chir. oceli, zlata a stříbra), takže jsem musela vyměnit všechny háčky i jehlice za "nekovový", takže háčky teď jsou u mě ty plastový a kruhový jehlice jsou ty starý hliníkový, který jediný mi to nedělají, no a chystám se k objednání těch bambusových. Takže přesně vím co prožíváš. To chce opravdu změnit přízi (a u mě to teda bylo i ty háčky a jehlice). Já ty starý příze pak věnovala tchyni na ponožky, protože mi bylo líto je vyhodit. No moc jsme Ti nepomohla, ale aspoň víš, že to nemáš sama ;) .
Mila

miloslava    18.02.2011 14:30
Holky zlatý moc vám děkuji za chválení soupraviček.Ve skutečnosti byly soupravičky mnohem hezčí,fotky jsou špatné kvality.Hodně věcí jsem ale předala a darovala aniž bych od nich měla alespoň takové zdokumentování.Popisy jsou z časopisu Byby č.24,měla ho i dlouho v nabídce Markétka,ale mám je upravené k obrazu svému a čepičky,dupačky pak dělané podle sebe s použitím pouze vzorečku.Háčkované věci jsou dělané podle popisů z ruského- osinka,jsou v ruštině.Kdyby to nevadilo.Teď si musím postěžovat.Jsem alergická asi na nějaké složky co jsou obsaženy v různých vlnách,ať to jsou staré vlny,zbytky nebo nové nynější vlny.Nenůžu přijít na to,co mně to dělá.Není to snad u všech značek,ale jednou mně vadí stará výroba Glorie,v jiné barvě třeba nic a zase v úplně nově dodané loni to byla hrůza.T´ď jsem háčkovala z různě starých nepáraných zbytků,že budu dělat ze čtverečků nepravidelně mnohobarevnou deku,Glorie tam nebyla ale jinak kdeco,co bylo silou trochu k sobě,no kdybyste to viděli jak jsem dopadla.Předloktí na obou rukách,na pravé více,samý puchýř.Zítra to bude týden co se to začalo vytvářet a já vypadám jak plná boláků.Tyto problémy začaly asi před 10ti lety,ale bylo to mírnější a pomalejší než teď a hlavně to nekončilo těmi puchýři.Víte jaké je to pro mě trápení když nemůžu vzít pletení nebo háček do ruky,já mám normálně absťák.Tak jsem se vypovídala a mějte se pěkně.Všechny zdravím. Míla

Hanousek    16.02.2011 09:11
Pitrisku, máš naprostou pravdu s tím, že záleží na tom, jak to kdo s těma dětma umí. Já jsem z kantorské rodiny a když moje mamka kdysi dávno zastupovala nemocnou kantorku na zdejším gymnáziu, říkali jí, že je to bohužel ta nejhorší třída, kterou tam mají co se týká chování. Mamka tam učila asi 3 měsíce a když odcházela, dostala spoustu květin a žáci měli slzy v očích (dokonce prý i kluci byli naměkko), takže mamka to nakonec taky oplakala, že už odchází..... Takže je to o přístupu, o lásce k práci a o umění ty děti poslouchat a nejen přikazovat. A nezáleží na tom, jestli jsou ve školce nebo jsou už starší.

pitrisek    15.02.2011 20:07
Tak uvidíš, třeba to paní učitelka nakonec zvládne... :grin
Snad Tomík nebude první ani poslední dítě, které prostě rádo běhá...

Vidíš, u našeho dítka zas tehdy vadilo, že prej jenom sedí (ale jinak je jak raketa!!).
A ony ty děti taky často poslouchají toho, kdo to s nima umí, a koho chtějí poslouchat ;) to je stejný u malých i u velkých... jsem taky zažila ječící třídu, která se s příchodem jiného vyučujícího změní v normálně fungující skupinu...

pitrisek    14.02.2011 14:21
Lucko a jak velký? ten svetr s krtkem?

pitrisek    14.02.2011 14:21
... Markét, víš jak jsem to tehdy moc řešila - a museli jsme si sice na tu novou trochu počkat, ale absolutně nelituju...

A to jsem byla člověk, který "nechápal", že někdo řeší mateřskou školku... Protože jsem žila v přesvědčení (bláhovém), že každý, kdo pracuje s dětmi, k tomu povolání přistupuje s láskou.
Člověk tam dává dítě s důvěrou, a pro někoho to je jen kousek do počtu.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
...kdyby člověk tak mohl vidět co se tam v tý školičce děje :?
Od 1.3 to jdeme zkusit znova, jestli to s ním pí učitelka zvládne , ale nevím , nevím ..ted už se mi tam ani moc nechce.
Škoda, že musíme řešit to hlídání , jinak bych ho dala asi do jiný školky od září ..no uvidíme :roll

LuckaV    13.02.2011 20:28
Dobry den,
chtela jsem se zeptat nemate nahodou nekdo popis na pleteni svetru s krtkem.Moc dekuji Lucka

pitrisek    13.02.2011 18:04
Hm...
špatná učitelka si vždycky najde něco, s čím může rodičům přidělat starost. My jsme první školku museli opustit, protože naše jinak veselé a skotačivé dítě celej den sedělo u stolečku, nemluvilo, nehrálo si, nejedlo, nepilo a nechodilo na záchod (však taky nebylo s čím... na ten záchod myslím).
bohužel ani nebrečelo. Stal se z ní stroječek, který ráno skotačil do školky, a odpoledne jsem si ji vedla jak spráskaného pejska.
A učitelka místo aby jí nějak pomohla, strčila nám mezi dveřma lísteček s číslem do ped.-psych. poradny.

Tak jsme změnili školku, tam nás "teta" přivítala tím, že si v šatně sedla na bobek, rozpřáhla ruce a volala "pojď sem šmudliku!" malá k ní naběhla, pomazlili se, a rázem to bylo zase naše starý veselý dítě.


Potvory jsou to někdy!!!!
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Peti, taky začínáme vážně uvažovat o změně školky ... :)

iva.tina    12.02.2011 23:29
Ahoooooojky děvčata,omlouvám se,že jsem dlouho nebyla,ale lítám mezi domovem a nemocnicí,už mi zbývají jen dvě chemoterapie a snáším je fantasticky,což jsem velice ráda a je to i vaše zásluha,měla bych velikou prosbičku na Janičku/sweet/,potřebovala bych pomoci,jestli bys neměla nějaké popísky na krásné soupravičky na holčičku a chlapečka a pár mi jich neposlala,alespon bych nemyslela na útrapy mé nemoci,chtěla bych udělat nějakou Žůžo na holčičku,která se má ted narodit sousedce.Janičko,prosíííííím o pomoc...jsi velká šikulkaJinak všem přeji at se dílka daří!!!

Marťa    08.02.2011 19:54
Ještě jsem si vybavila, jak naše paní ředitelka poučovala jednu maminku, jejíž dítě mělo trošku potíže s podřízením se dennímu režimu....Paní ředitelka mamince říkala, že je potřeba dítě naučit povely....co tím myslela....sedni, lehni,....jsme se s kolegyní málem neudržely amíchy. To tak pro pobavení.:-)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009