FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


Šarka    04.03.2009 10:53
Dámy, ohledně těch dutinkovačů - logicky je dutinka tím silnější, čím silnější přízi použijete, ovšem nemůže mít větší průměr než je otvor v dutinkovači, ne? Dutinky z toho žlutého (nebo modrého, rozdíl je jen v barvě) dutinkovače a ze středně silné příze (určené pro jehlice 3,5) jsou cca 0,5 cm široké. Když je natáhnete, tak jsou samozřejmě tenší. Syn si na takovém dutinkovači udělal přívěsek na klíče, vypadá to frajersky. Vzhledem k tomu, že je mu devět, tak je jasné, že práce s dutinkovačem nebude nic složitého. Přeju všem hezký den.

Alena32    04.03.2009 10:42
Tak se znovu ozývám s dotazem. Zároveň se ptá i Eris - mohly byste některá, která máte s ditinkovačem zkušenost napsat, který z ditinkovačů se vám jak osvědčil?
Markétka má v nabídce tři a já se nemůžu rozhodnout který z nich si objednat.
Chtěla bych ho využívat hlavně na šňůrky k dětským čepičkám a na ozdobné nášivky.

Eris    04.03.2009 10:29
Ahojky, něco o nás je super nápad..
Brí- já bych na to mletí na mlejnku neměla asi trpělivost- moje nervy ;)
To tě obdivuju a vůbec všechny, které jste to zvládly...

Já už se děsně mučím- pletu ze samovzorovačky svetřík pro našeho pejsáčka a vypadá suprově- pak vyfotím...

Holky, jak funguje ten dutinkovač? Já už se na to taky ptala, ale zatím mi to nikdo nevysvětlil... jak jsou z toho ty dutinky velký???? Markét, prosím...

Mimu, to pončo- úúúúúúúúúúúúúžasný... Nebyl by taky návod prosím? Já teď pletu taky jedno- dětský, tak jsem na to zvědavá... :grin
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Eris ..dutinkovač Ti vytáří dutinky - trochy silnější šňůry..musím říct, že je to spíš zábava pro děti :p
Ten co nabízím já je
takový váleček - tunýlek, který má na vrchu 4 háčky, na které namotáš přízi podle popisu na krabičce a je k tomu přiložená dřevěná silnější malá jehlice, kterou ty očka z háčků jako by vpleteš dovnitř do té dutinky toho válečku..no a dole z toho válečku Ti pomaličku leze hotová dutinka.
Asi to píšu dost zmateně, ale snad si obrázek uděláš ...
Dřív se natloukly 4 hřebíčky na špulku od nití a dělali se taky takové dutinky ;)

Mila-koutnam    04.03.2009 09:22
Ahoj,
jak tady pročítám ty starosti s prckama, jsem ráda, že děcka už jsou "dospěláci", ale aspoň si to těma příspěvkama připomenu. Ale ani s těma "dospělákama" to není někdy jednoduchý. Ono opravdu platí malý děti - malý starosti, velký děti - velký starosti(ty starosti jsou zase trochu jiný). Tak ať vám to všem s těma prckama dobře dopadne.
Poslední dobou nestíhám připojovat se do diskuzí, ale pročítám všechno. S rubrikou "Něco o nás"... plně souhlasím, stačí fotka a hned se líp komunikuje.
Jo a s tím sešíváním pletenin mám úplně stejný problém, šíleně mě to nebaví a radši začnu něco jinýho a potom si sama nadávám.
Všem pěkný den

Mila

Michaela    04.03.2009 08:32
Ahoj, to je dobrý nápad,ale občas potřebuješ obtočit tu vlnu s druhou,aby nevznikla díra v pletenině.

Hanousek    04.03.2009 08:07
Markétko, když píšeš o tom svetru s norským vzorem, vzpomínám si, že když moje teta pletla něco, kde bylo více klubíček, udělala si malou pomůcku. Totiž vzala si krabici od bot, ve víku udělala tolik dírek, kolik měla klubíček. Klubíčka zavřela do krabice, vlnu protáhla dírkami a klubíčka se nemohla motat dohromady. :)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Hanousku ..TY JSI POKLAD !!! že mě to hned nenapadlo :p :p No to bude inší kafe ;)

Šarka    03.03.2009 23:41
Teda Markét, ty ses rozjela. :grin Přeju všem dobrou noc a ráno příjemné vstávání, anžto bude středa, což je vlastně takový malý čtvrtek, a to je k pátku jen krůček a jak známo, pátek už je vlastně taková malá sobota... a sobotu máme všichni rádi. :roll Tak dobrou.

Markéta Robst.    03.03.2009 22:02
Ahojky ..tak jsem manžílka přemluvila, aby nám sem přidal nějakou sekci ,, Něco o nás ...,, ;)
Musela jsem na něj ale zlehínka , protože má teď plnou hlavu daňového přiznání a s tím spojené papírování a počítání..prvně na mě koukal s ošklivým kukuč ..co že to zase chci, ale pak řekl, že něco vymyslí, ale až dodělá účetnictví ;)
Tak jsem ráda, že to tady pak budeme mít..ono je to fakt lepší, když si píšeme a máme představu s kým :)

Kláry, jinak to co píšeš velice dobře znám :grin

Peti ani nevíš, jak jsem ráda, že je malá Petruška v pohodě v nové školce..už dávno jsme si o tom psaly..tak jsem ráda, že je malá spokojená.

Michaelko, hned jdu vložit krásné nové soutěžní modely ..

A Šárko, tobě napíšu pak hned mailík, jak jsem odpoledne slíbila ;)

A hlásím, že jsem začala plést Kačce svetr s norským vzorem, no hotová pletenina :grin :grin klubíčka se mi motají do sebe, sotva, že upletu 10 ok :p
Ale snad to pak ve finále bude stát za to.

pitrisek    03.03.2009 21:39
Brí
ať se Ti to brzo povede a meleš (mlýnkem) jak o závod.
Klárko - zuby- radši ani nepřipomínat.
Takový dvě festový hoďky nočního řevu na nějž nezabíralo absolutně nic :upset :upset
Ovšem pak se mi dostalo zadostiučinění, protože to nejhorší jsem očekávala se stoličkama, a ty nakonec vylezly ani jsem nevěděla jak.
U nás byly absolutně absolutně nejhorší špičáky. brrrrrrrrrrrrrrr.

Děvčata já tady mám jednu hotovou vestičku, a už 14 dní ji sešívám. Z Elian Evelyn.
Kdo mi to sešije tomu dam lízátko (pokud nějaký najdu) :grin :grin :grin
bane... zítra čekám kamarádku pravděpodobně na celé odpoledne, tak to vidím snad na čtvrtek, no jsem s tím sešíváním snad už uplně nemožná. Já to TAK nenávidim!

Klára    03.03.2009 21:31
Alčo,úplně přesně,malej je v noci každou hodinu vzhůru,prvně jsem si myslela,že už má ode mě málo,bude mu teď v březnu půl roku a pořád ještě kojím,ale pak jsem se mu podívala do pusinky a pěkně se mu to tam tlačí ven,tak se mu vůbec nedivím,že ho to bolí :cry Do toho má ještě atopický ekzém,takže těma zubama se mu ještě zhoršil a v jednom kuse se škrábe :(
Pořád si říkám,že to přejde a zase se konečně vyspím :)

Alča    03.03.2009 21:03
Ahojte,tak Kláry to znám,malýmu taky lezly 4 zuby zaráz,byla to hrůza, v noci byl každou hodku vzhůru a trvalo to 3 týdny,už jsem tahala nohy za sebou jak jsem z toho byla unavená,ale naštěstí teď jen poslední 4 stoličky a máme to za sebou. ;) Jinak teda ještě souhlasím se Šárkou,je to dobrý nápad, nějaký údaje s fotkama,aspoň se líp poznáme, jsem ráda,že jsem našla tyhle stránky :p

hela    03.03.2009 20:03
Díky, už jsem to našla

Klára    03.03.2009 19:26
Brí,děkuju,doufám,že až bude jaro,tak nemoci ustanou.Vendulka je teď vždycky pár dní ve školce a 3 týdny doma.
Pitrísku,moc a moc přeju,aby se malé v nové školce líbilo. :) Vendulka si ještě pořád ve školce zvyká,vždycky když si už ve školce zvykne a nebrečí,tak je zase nemocná :? U nás je ještě problém v tom,že Vendulka má ve třídě 2 paní učitelky,jedna je tam vždycky ráno a druhá chodí na desátou a další týden to mají naopak a ona si oblíbila pouze tu mladou p.učitelku a tu starší prostě nechce.Jak ten týden má ta starší učitelka ranní,tak prostě jdeme s brekem a malá odmítá jíst,prostě nemůže si zvyknout na tu změnu a nevím,proč se jí ta starší nelíbí.Přitom je hrozně hodná a sama mi říkala,že jí to moc mrzí,že ji nemá ráda.Tak nevím,třeba to přejde :?
Malá je doma s angínou,ale antibiotika už zabraly,takže už je jí hej a Kubíkovi nahoře roztou 4 zuby naráz,takže u nás je teď blázinec.Malej v jednom kuse řve a Venda má strašně moc energie,takže zlobí a zlobí a zlobí.Manžel má odpolední a já jsem s něma celé odpoledne doma. :upset Někdy mám pocit,že je moje poslední chvilka a že mě odvezou :grin

macina    03.03.2009 18:32
helo,ta soupravička je v sekci MODELY S POPISY OD VÁS.Je tam uvedeno kojenecká souprava 2.Snad to je ona. ;)

hela    03.03.2009 18:09
jsem tu celkem nová a objevila jsem v roce 2007 krásnou soupravičku na miminko od miloslavy 41. Můžete mi někdo poradit, kde najdu popis? Díky.

Bridgett    03.03.2009 16:12
Ježiš co jsem to tu vytvořila??? Malej mi asi mačkal enter :?

Bridgett    03.03.2009 16:08
Ahojky všem pleteřkám!
Souhlasím s nápadem Šárky - teda udělat něco jako profil uživatele, kam si budeme moci napsat více informací o sobě,nějakou fotečku, apod. Člověku se pak také hned líp komunikuje, když ví, s kým si vlastně píše a lépe bychom se vzájemně poznali ;) Pokud by něco takového na těchto stránkách šlo - paráda.

Jinak k těm pletacím manželům - ten můj teda na to kouká jak na sedmej div světa, zatím podle mně ani nepochopil, jak tam ta očka vznikají, natož aby se chopil jehlic :grin No ale tak každej je na něco jinýho, zase umí jiný věci, který já vůbec nechápu a že je jich hodně!

Ale také by mně zajímalo, jak se k pletení dostal Jirka, kdo ho učil a co na to říká manželka, popř. přítelkyně (jestli je zadaný)

Markétko, k tomu mlýnku ještě - a jak jsi udělala ten užší rukáv - to jsi přeci musela ten stoper dát někam doprostřed... a to pak v té první řadě vedeš nit až k tomu stoperu? Na tom obrázku na krabičce to mají asi až 3 jehly za pleteninou. A pak taky nevím, kde mám začít namotávat tu nit na začátku, jestli na první černé jehle, nebo za nimi... pokaždé to tam píšou jinak... Asi jsem tele nebo co.
Jéžiš, hezké okraje? Tak to teda já to měla hrozný, vždycky mi to ta poslední jehla asi nechytila a už teklo oko :-(( Asi se to musí otáčet hóóódně pomalu a seldovat ty jehly, jestli chytají tu přízy, nebo nevím. No včera jsem neudělala lautr nic, pak jsem asi v jedenáct večer musela chytit ruční pletení, abych si trochu spravila náladu.
Holku děkuju za podporu, Pitrisku, pak ti určitě poradím, teda jestli na to nakonec přijdu...

Tak hezký den všem a Kláro, brzo se uzdravte! To je děs s těma dětma, malej už má 3 týdny rýmu, kapeme antibiotické kapičky.;) :? :sigh

pitrisek    03.03.2009 16:07
macino -právě... v koutku duše se trošku obávám, protože přece jen ta předchozí zkušenost nám dala za uši.
Ale snad už budem mít pak víc síly na řešení případných problémů.
Tamto byl fakticky děs. ŘEditelka drezúrovala nejen děti, ale i nás rodiče, to tady ani nemůžu napsat...

macina    03.03.2009 15:05
Pitrísku,to je moc dobře,že se malinké v nové školce líbí. Budete teď klidnější,protože nejní nad to,když ti naši mazlíčci jsou spokojeni.Držím palečky,aby to tak zůstalo. :)

pitrisek    03.03.2009 14:49
Ahoj holky můžu trošku vpadnout s jiným tématem... Mám dneska totiž takovou radost. Včera naše malá nastoupila do nové školky, protože v té staré nám dělali problémy, stresovali ji tak, že se začala uzavírat a nekomunikovala s nimi, ani pak chudinka neplakala protože se jich bála - bála se i brečet. Tak jsme ji museli před Vánocemi stáhnout a hlídala ji babička.
Ale uvolnilo se nám náhodou místo v nové, protože se někdo odstěhoval, a tam je to o tolik jiné!!
Peťula v šatně vtipkuje a povídá si s "tetama".
Včera jsem na to celý dopoledne myslela, skoro jsem se v práci nemohla soustředit na nic jinýho, pořád jsem se bála, jak to asi v té nové školce zvládne.
Fuj nám se doma tak ulevilo.

Šarka    03.03.2009 14:03
Nebo co třeba udělat novou sekci o uživatelkách, kam bychom si mohly samy dát kontaktní údaje, naše fotky a tak? Něco jako seznam uživatelů. Upravovaly bychom si to samy, takže bys s tím, Markétko, neměla de facto žádnou práci. Bylo by to na bázi dobrovolného sdělování údajů :) , takže by nehrozilo nějaké zneužití a tak. Navíc bychom se mohly lépe poznat. Co vy na to, holky?

Klára    03.03.2009 13:57
Alenko a jsi přihlášená?

Alena32    03.03.2009 13:51
Zdravím vás všechny.
Ohledně vyplňování kolonky pro meil se přopojuji k názoru Šárky. Jen nevím, jestli je to technocky možné. Myslím tu možnost, že by se při vyplnění ragistrovaného jména automaticky ukázal mejl, pokud registrovaný návštěvník stránek dá k tomu souhlas. Třeba ve svém osobním registračním panelu, nebo tak nějak to ošetřit.
Markétko, měla bych zájem o dutinkovač ( když už mám bambulkovač ;) ,že?). Mohla bys k těm dutinkovačům přidat nějakou krátkou charakteristiku?
Máte někdo s dutinkovačem zkušenost? Poraďte,který si vybrat.
No a ještě jednu věc mám na srdci - nezobrazuje se mi nabídka výprodejových balíčků. Vidím jen v liště na levé straně běžet nabídku, ale když kliknu přímo na nabídku, nebo na odkaz Příze doprodej-slevy, tak se mi nabídka nezobrazí.

Šarka    03.03.2009 12:53
Ahoj, souhlasím s Markétou, že ta kolonka s mailem zdržovala. Pokud by tam byla, tak by to možná bylo lepší udělat tak, že by se ten mail vypsal automaticky sám podle uživatele.

Michaela    03.03.2009 10:13
Ahojky, kolonku s emailem bych asi taky vrátila zpátky. Dotaz na Jirku. Jak ses dostal k pletení? a kdo tě učil? nebo že by samouk? ;)

Alča    03.03.2009 08:37
Markétko já myslím,že kolonka pro meil by byla lepší,kdyby tam byla,kdyby chtěl někdo někomu něco poslat,je to pro něho určitě jednodušší.Brí přeju pevný nervy s tím mlýnkem.

Klára    03.03.2009 07:50
Ahoj všem!
Jirko - ještě jsem nezačala,vůbec není čas,dcera je zase nemocná,takže nechodí do školky a pořád po mě chce,abych ji něco vytvářela na panenky :) Takže jsem teď háčkovala čepičku na panenku,docela mě to háčkování chytlo,ale určo nějaké pončo zkusím ;) Jo a díky za popis na to pončo,co jsi mi poslal přes Markétu :)
Moc obdivuju tvoje pletařské umění,koukala jsem,že na tom svetru,co jsi pletl máš i všitý zip,to sám?Jestli jo,tak teda fakt smekám :eek
Pitrísku - jak píšeš o tom pletení a manželovi,tak já jsem objevila ve skříni pletený kulich s bambulí a z manžela vylezlo,že to pletl on :grin :grin :grin je to teda už hodně dávno,ale fakt jsem koukala,páč na kulichu je vypletený nápis,což teda muselo být hodně pracný :eek

pitrisek    02.03.2009 23:21
Markétko tak já jestli můžu tak bych se přikláněla ke kolonce s mejlem :?

Jirko - mně se hlavně líbí, jak ty svetry dokážeš zkombinovat - ono totiž uplést (a předtím vymyslet) skutečně vkusný pánský svetr, který je vícebarevný -tak to je kumšt.
Máš pro to prostě cit. (předhodila jsem Tě manželovi, jako že by mi třeba pletl rukávy zatímco já bych pletla záda, chvíli na to koukal ba i vypadal že přemýšlí... ale nic z toho asi nebude :grin )

totiž můj taťka kdysi uměl normálně plést hladkým žerzejem, a vždycky když se babičce už nechtělo (protože ji bavily hlavně vzorečky) tak taťka chvilkama "popoplétal" :grin a docela to měl pěkný!

Brí přeju trpělivost s tím mlýnkem, však to zvládneš - a pak mě třeba taky poučíš, až si ho koupím.... viď!

Jirka    02.03.2009 22:50
Ahoj kamarádky pletařky,moc děkuji za Vaše pochvaly. Pletu normální rychlostí,jenom mám asi víc času. Mám jenom čtyři kočky a jednoho psa a starost o ně vyžaduje stoprocentně míň času než to co musíte zvládat Vy při starostech o rodinu.A ještě ke všemu mám takovou práci, že přes zimu mám relativně dost času, za chvíli mi začne v práci sezona a to pak pletu jenom ponožky a občas jsem tak hotovej, že zvládnu jen tak tak plést nohama. Už jsem dospěl k tomu, že pletu třeba tři věci najednou. Když koupím nějakou vlnu, tak to prostě nevydržím a hned musím vyzkoušet jak to bude vypadat ;) . Ten poslední svetr jsem začal plést někdy v prosinci. pak vždycky nějaká kámoška přijde, že chce něco uplést, tak to hodím do koše a pak se k tomu zase vrátím. Klárko včera jsem dodělal další pončo. Dneska jsem ho vypral,tak Ti ho pak nafotím dám ho sem. Už jsi začala ;) . :eek .Tak zatím ahoj a všem hezké a pohodové pletení Jirka

Bridgett    02.03.2009 22:30
Markétko,
jo jo, na to už jsem přišla, že nesmím ani o trošku otočit páčkou zpět, jinak začnou utíkat oči.

A s tím stoperem - nějak vůbec nevím co s ním, v tom návodu to není, ten návod je vlastně pro ten menší mlýnek a to mně trochu mate. Na krabičce od toho stoperu jsem koukala, jak to dělají, ale moc jsem toho nevykoukala, nevím, kam ho mám posadit.

Mám ty okraje pěkně okousaný, pokaždé se mi to začně párat, asi to dělám nějak špatně :cry

Asi budu taky muset zapojit manžela, já jsem bez něj holt nemožná :sigh :sigh

A jak silnou vlnu jsi použila? Řekla bych, že je to spíš na silnější, jinak je to dost volně pletené.

No snad se to naučím...
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Brí, já jsem si ten stoper dala na předposlední jehlu před záčátečními jehlami a tím jsem stopla pletení dokola..musíš mít tedy i páčku po straně v poloze pletení rovně..a pak jsem pomalu motala jednu řadu ke stoperu...tam se mi to zastavilo a pak jsem pletla zase zpátky a takhle jsem udělala myslím 150 nebo 170 řad ..pletla jsem to z příze HIT DVOJITĚ ..takže určitě je lepší silnější příze.
Jinak měla jsem postraní oka pěkné souměrné..myslím že v ruce bych takové neudělala...i když je fakt, že se mi to trošku kroutilo, ale protože jsem pak díly sešívala tak mi to nevadilo..právě díky těm pěkným souměrným okům se mě to i hezky sešívalo. Ty to máš možná na slabší přízi, tak se Ti krajové očka vytahují..
No držím palečky aby jsi na ten způsob pletení brzy přišla. Třeba deka - přehoz z pletených dílků na tom mlýnku musí být rychle hotový..


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009