FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    19.02.2009 14:57
bridgett to tě chápu... :? mně naši hlídali až když byla Péťa větší, ale zato teď se činěj (ne teda v noci, to mam velkou smůlu, na plesy a do divadla musim jít s kamarádkama, protože hlídat prostě musí manžel, a tak vlastně spíš skoro nikam nechodím.... )

Ale přes den hlídání mám. Ale že Ti hrabe z toho, že jsi s malým sama doma, tak to je naprosto pochopitelný!!
JInak školka:
my: strava 550, školkovné 420. DĚS. A kdyby to tam aspoń za něco stálo!
Ale teď budem dávat malou jinam. Tam kde jsme byly teď nám dělali problémy :upset :upset :upset a nejen nám

Šarka    19.02.2009 14:54
Jo Klárko, tak to je fakt rozdíl. Ale tady je všechno jinak ;) . Sestřenice mi vyprávěla o český školce a mě šel mráz po zádech. Ale nemůže se to srovnávat, je to prostě jinak a jde hlavně o zvyk. Tady ve školce, v jeslích i ve škole až do čtvrtý třídy mají děti snídani, sváču, oběd a sváču, takže čtyři jídla denně. Starší syn šel do školky ve dvou a půl letech, protože jsem neměla práci, tak byl samozřejmě doma. Mladší šel v 15 měsících, taky mi z toho nebylo dvakrát dobře. Ty začátky byly asi těžší spíš pro mě než pro něj, byl celkem v pohodě. Musela jsem ho tam prostě dát, nemohla jsem odmítnout práci na ambasádě, na kterou jsem rok čekala. To nešlo. S těma cenama ještě - jsou subvencovaný od města, takže když má rodina menší příjem, platí méně. Manžel měl velkej plat, tak jsme platili plnou. Teď za školu platíme za oba dva (čtvrtá a první třída) 300 éček. Fakt se to nedá porovnávat. Ale zní to hrozně, no. Vím. :? Ony i třeba ceny jídla jsou tady hrozný v porovnání s českejma. Ale nafta je levnější. :grin

Klára    19.02.2009 14:02
Jo a Šárko,zapomněla jsem napsat pro srovnání,že já platím za dceru ve školce měsíčně 250Kč,je to teda bez stravy,protože jí doma a svačiny ji s sebou beru do školky,protože má alergii na potraviny.Je to teda strašně velkej rozdíl. :eek

Klára    19.02.2009 13:57
Ahoj,tak já se taky přidávám k diskuzi o babičkách.To já teda musím říct,že jsem na tom z vás nejlíp.Moje mamka k nám jezdí hodně často,má to k nám 16km.Kdykoliv potřebuju,tak mě děti pohlídá,je už sice v důchodu,ale chodí ještě do práce si přivydělávat a když potřebuju,tak i z práce odjede. :) A každý pátek si bere moji 4letou dceru a má ji tam přes noc.Takže mám super mamku a jsem ráda za to,že ji mám. :) Pomáhá mi,jak může.
Moje tchýně bydlí s náma v rodinném domě,bydlí teda sice dole a my nahoře,že máme každý svoje,ale někdy mám takový chvilky,že se chci odstěhovat,ale zase na druhou stranu jsem šťastná,když k ní dolů na chvilku Vendulka jde a já mám aspoň chviličku klid.A když potřebujeme pohlídat a má čas,tak nám bez problémů pohlídá. :)

Pro Šárku - docela jsem koukala na to,kolik platíte měsíčně za jesle a školku,to je teda mazec :eek A vůbec si nedovedu představit,že bych dala dítě v roce do jeslí a nastoupila do práce,to bych snad probrečela celou dobu,co bych byla v práci :? Prostě si to nedokážu představit :?

Bridgett    19.02.2009 12:43
Ahoj holky, přidám se k vaší diskuzi o babičkách a hlídání, protože pro mně je to také aktuální téma - mám chlapečka, teď v únoru mu byl rok a půl. Babičky máme obě kousek - jednu asi 5 km a druhou asi hodinu chůze, ale stejně jsem s malým stále sama, tedy moje mamka se na malýho přijde tak 2X v týdnu podívat, ale to si neodpočinu, protože to se fakt přijde jen podívat, pohrát si s malým, ale o nějakém hlídání nemůže být řeč. Tchyně přijede jednou týdně, půl hodiny si pohraje s malým a jede domů. Obě chodí do práce, takže když potřebuji k lékaři, musím poprosit mojí babičku, která si malého vezme chvilku ven a to je tak 1-2X za rok. U kadeřnice jsem nebyla od léta, manžel jezdí domů z práci až večer, to už malý spinká, i o víkendu. Když někdy dorazí třeba v 16 hodin, tak se divím, co se děje.Tohle je hrozný období, jak píše Šárka K., někdy mám všeho plný zuby a musím si připomínat, že takhle malej už nikdy nebude, že je to vlastně krásný období a ať si to užívám. Malej neustále vymýšlí nějaké lotroviny, nemůžu ho nechat a ni pár sekund samotnýho, aby něco nevyvedl, všude dosáhne, umí už i otevírat dveře, odemknout. Takže všude musím zamykat, klíče nosím u sebe. Všechno zničí, vyleje, roztrhá, přes den spí tak max. hodinu. Fakt už mi z toho hrabe :? A to v nejbližší době plánujeme druhý dítě...Tak jsem si postěžovala, no všechny to znáte, je to fakt psychicky náročný, být s dítětem celé dny sama. Jediná relaxace je fak to pletení, nemít ho, tak už jsem v blázinci. Před 14 dny jsem byla po 2 letech večer z domu, manžel hlídal - byla jsem pozvaná na ples. Byla jsem teda jak utržená ze řetězu!!! Tak pa, malej obědvá, už je jídlo po celém bytě, jdu to uklidit.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Jééé Brí, u nás je to opravdu podobný...malýmu byl ted rok a už bezvadně běhá po celým bytě, a protože je mi líto mu dělat nějaký ohrádky ..tak po něm musím neustále běhat ;) no a taky mi malej v kuchyni otevírá skřínky od linky a vytahuje nádobí ..no však to znáte :roll nejhorší ovšem je, že mi v obýváku už vyleze na sedačku a děsně ho to baví..no ale já jsem jak na trní..takže radši sedím na zemi - vždy připravena !!

Alča    19.02.2009 12:36
Tak koukám,že jsme tady na tom všechny stejně. No jo co ale naděláme,nic. Taky bych si někdy zašla na nějakou dobrou véču, ale to hlídání fakt není a večer už vůbec ne. :cry

Šarka    19.02.2009 12:30
Ve Slovinsku je mateřská jeden rok. Celej ten rok dostáváte 100% plat. Pak jde prcek do jeslí a ženská do práce. A jesle jsou tady fakt kvalitní, i školka. Ale drahý. Za Nikitu jsme platili 200 éček měsíčně. Matěje už si nepamatuju. Pak je taky možnost do tří let dítěte dělat zkrácenej úvazek čtyři hodiny denně a pak stát doplácí část platu, o kterou tím přijde. Což je dobré.

Markéta Robst.    19.02.2009 12:01
Holky , tak to jsme na tom stejně.. s těmi babičkami.
Moje mamča je sice kousek 50 km od Znojma, ale chvilkový pohlídání není možný ..a druhá babička s dědou (tchýně , tchán) nám sice děti pohlídají , ale jenom večer , když dáme děti spát a taky to nesmíme přehánět, takže je prosíme o hlídání 1 x za 2 až 3 měsíce..oni mají takový svůj klid, a tak je nechceme nějak moc zatěžovat. Babička - tchýně nemůže moc na nohy, tak to chápu..ale je mi to taky líto, kolikrát bych tak potřebovala odreagovačku ;)
Jsem už pátým rokem na mateřské a ještě další 2 roky určitě budu...takže by to chtělo už trochu změnu
:) :)

Šarka    19.02.2009 11:16
Holky, s těma babičkama to může být i horší. Já mám jednu, která mě nesnáší, protože jsem Češka (to je tchýně) a druhou (tedy mojí mámu) 800 kilometrů odsud. Na něco je to vynikající, ale někdy by ty babičky bodly a prostě nejsou, nejsou. Nedostatkový zboží. Tak si říkám, že až kluci vyrostou, tak nebudu takhle nepoužitelná babka. Jo, Šárko, prohlédla jsem si tvůj blog a našla tam popis na tu čapku, takže dík moc, tu si fakt upletu, je nádherná.

Alča    19.02.2009 10:57
Šáry,tak to tě úplně chápu, já bydlím 30 km od Olomouce.Jednu babičku máme taky až v Jeseníku a druhá se stará o 91 letého dědu,takže ta nemá taky vůbec čas,manžel je taky celý dny v práci.Malej má 16 měsíců,ale řádí pořád nepřetržitě a furt něco vymýšlí,někdy už mi z toh takříkajíc hrabe,takže tě naprosto chápu. ;)

Šárka K.    19.02.2009 10:36
Zdravím po delší době všechny pletařinky a pletaře :)

tak k tomu věku, mně je skoro čerstvých 32 (foto v galerce s čepicí ;)), mám 9ti měsíčního raráška, který mě momentálně zaměstnává víc jak na plný úvazek. Od vánoc si začal stoupat o co se dá a ještě občas nezvládá cestu zpět na zem. Manžel je přes týden pracovně pryč, babičky pracující, jedna ještě přes 70km vzdálená (ve Znojmě :-))). Takže jsme občas z toho všeho pěkně urvaná a silou vůle se držím, abych si toho prcka užívala. Chvilky u pletení vyloženě kradu na úkor úklidu a pod.

Markétko: já mám něco podobného s kadeřnicí. Už jsem tam od srpna nebyla, teď v sobotu to snad vyjde, sehnat někoho na stříhání na sobotu, aby mohl manžel malého pohlídat, dalo trošku zabrat...
Masáže jsem dostala od manžela k vánocům, ale taky si je nějak nemůžu zatím vybrat...

Ještě spešl pozdrav pro Eris pač je taky z Jihlavy ;)

ŠK

evik.kudlackova    19.02.2009 10:31
Zdravim všechny šikulky,já sice nemám moc času protože jsem připravovala 7leté děti na taneční soutěž v lidovém tanci a mám ještě svoji malou Večerku kde celý týden prodávám,takže pletení mi jde pomalu.Snažim se ale držet kontakt s vámi,galerka je prostě krásná.Jinak se přidávám k diskuzi o věku,minulý měsíc jsem slavila 40 a mám 20letou Elišku a 17 letou Evču.Mějte se hezky a snad dám taky brzy něco do galerky. :) :)

Alča    19.02.2009 08:55
Markétko já jsem byla včera na masáži poprvé v životě,ale je to opravdu skvělý odpočinek. ;)

Alča    18.02.2009 21:16
Ahoj holky,tak se musím pochlubit,že jsem dneska hodinu na masáži zad a krku,úžasný,ta hodina utekla jak voda,teď jsem jak přejetá parniválcem,ale bylo to fakt skvělý, všem doporučuji. :grin Tak pěkně pilně pracujte,ať se máme na co koukat.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Jééé, já se chystám už pěkně dlouho na kosmetiku a absolutně nemám kdy se tam dostat..naposledy jsem tam byla před otěhotněním s Tomíkem..jéé a když si vzpomenu jak to bylo skvělý uvolnění...parááda... ;)

Klára    18.02.2009 20:03
Nazdárek holky,dneska jsem posílala Markétě na skouknutí pár háčkovaných modelů z časopisu Diana,to jsou nádherný věcičky,ale modely s popisy jsou bohužel z nových časopisů a nejde je na web vložit :? Škoda,že umím jenom základy háčkování,hned bych se do něčeho pustila :)

Markéta Robst.    18.02.2009 17:56
Ahojte , zdravím..dnes měla asi většina z vás problém se na web dostat... Museli jsme web stránky zaregistrovat u jiného webhostingu.
Ten bývalý nám v posledních dnech často zablokoval stránky a požadovali po nás větší poplatky za provoz stránek. I přesto, že jsme jim zaplatili víc peněz, nám včera v noci ve 23 hod.opět stránky zablokovali a situace se znovu opakovala..takže jsme se s manželem rozhodli přejít na jiný webhosting. Zaplatili jsme zde sice 2 x větší částku, ale budeme mít jistotu, že nám nebude nikdo blokovat návštěvnost a kapacitu stránek.

Tyto stránky jsou ale zatím stále ještě v převodu a tak zatím nelze vkládat vaše fotografie do galerky, až bude vše hotové, tak bude galerie opět k dispozici. :)
Děkuji za pochopení a snad už bude vše v pořádku :)

Michaela - mimu    18.02.2009 12:43
Ahoj, čepice je velmi jednoduchá, pletla jsem jich asi 10.Dělala jsem ji z hlavy. Pletla jsem ji z Tery melír, nahodila jsem 110 ok /na normální dospělou hlavu,poku pro dítě,tak by stačilo i 90/, pletla jsem na 2 jehlicích, pokračovala jsem vzorem 1 hl, 1 obr asi 5 cm, záleži jak chceš kraj, ten pak ohýbám, abych případně mohla navléct gumu,kdyby pletenina trochu povolila. Pak jsem pokračovala lícových žerzejem asi 10 cm rovně. Pak jsem ujímala asi v každé 10-12 řadě na každé straně jedno oko. Tak jsem pokračovala,až jsem měla na jehlici asi 8 ok, ty jsem přetáhla nití a stáhla.Pak jsem jen sešila a udělala bambuli. Doufám, že je to srozumitelné. Čepice je dost dlouhá i na zatočení kolem krku místo šálu, tak jak je na obrázku.
Pletla jsem i kratší, ale ty jsem dělala na 5 krátkých jehlicích. U takto pletené čepky jsem na vždy ujímala prostřední oko na každé jehlici.
Budu doufat že jsem to napsala dobře a snad se Vám čepice povedou. :eek

Bridgett    18.02.2009 12:31
Tak teď koukám, že jsi z Jihlavy :p Holky, tak se mi konečně po několika pokusech a hodně hysterických záchvatech povedlo vytvořit jednoduchou slušivou dámskou čepici, nikde se nic nekrabatí, ujímání je velmi jednoduché a čepice dobře sedí na hlavě. Určitě nafotím a Markétko, možná bych mohla poslat popis...
Jen bych jí ještě ráda ozdobila nějakou tou háčkovanou kytičkou, ale vůbec nevím jak na to, zde popis asi není, pokud jsem ho nepřehlédla... háčkování není zrovna moje parketa, ale tak zase nejsem snad úplný trdlo :grin Poradí někdo? Díky!
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Brí, zkus kouknout na ty háčkovaný kytičky do sekce ,, z babiččina šuplíku,, tam jsou popisy na háčkovaný kytičky. :roll

Bridgett    18.02.2009 12:27
Ahoj Eris, tak konečně je tu někdo stejně starý jako já - mně bude 26 v červenci ;) Odkud jsi? Návod na skřítkovskou čepici bohužel nemám, už jsem jí jednou dělala pro sestřenici, ale je to dost dávno. Prostě jsem pletla rovně do požadované výšky jako kulicha a pak jsem si to rozpočítala a zvolna ujímala na každé straně po jednom očku, až to bylo dost dlouhý a tenký, na konec na ozdobu bambuli. No asi jsem ti příliš nepomohla :?

Eris    17.02.2009 20:25
No ženský, teda vy jste dobrýýý. Je mi 26 a pletu po práci pěkně večer u telky- aspoň mě nehoní mlsná ;) . Chtěla jsem poprosit, jestli nemáte některá návod na super čepici- já jí říkám skřítkovská- je ve Vaší fotogalerii 2009, str.5 a autor je MIMU... Prosím, prosím. :p

pitrisek    17.02.2009 17:20
No dámy ale když máte o nějaký ten křížek navíc, tak máte zase vnoučátka a 1) o to víc radosti a 2) o to víc na koho plést !

Zdenka    17.02.2009 17:03
Tak jestli mohu, i já se řidám do debaty o věku, nejsem zrovna nejmladší, ale je mi mezi Vámi dobře.Je mi 52 let, mám tři děti Kamilku,Vojtíka a Zdeninku ve věku 32,31 a 25 let, starší mají už rodinu mé dva krásné vnoučky a nejmladší se v srpnu vdává na hradě Krupka, Zdeni z Oseka ty to tam určitě budeš znát.
Jste bezva parta, cítím se tu aspoň trochu mladší. :grin

iva    17.02.2009 13:38
No mam jeden napad,neviem ci poznate Facebook,ja som tam uz takeho polroka.Tam si kazdy moze spravit profil,daju sa vkladat fotky,ktore mozu priatelia pozerat a komentovat da sa chatovat nachadzat starych priatelov a ziskavat novych.A Marketka zaujimave by bolo vytvorit tam skupinu napr."Mam rad pletenie"(co by bola aj reklama pre teba)...a tam sa moze kto chce zahlasit a pozyvat dalsich.Je to sice v anglictine,ale da sa tam nadstavit cestina.Ja som teraz v kontakte s par ludmi,co som od skoncenia skoly nevidelaa aj znamych ktori su tiez ako ja v zahranici a je to super!tak neviem kto ma chut???

Bridgett    17.02.2009 13:06
Ahoj holky a Jirko,
tak koukám jak jsme se tu pěkně rozpovídali ;) Jo a vidím, že jsem tu mezi vámi nejmladší, nejblíž k sobě máme věkově s Katkou...ale jak je vidět, na věku vážně nezáleží, člověk může mít stejnou zálibu, ať je vám 20 nebo 80 let :p Já má synka 1,5 roku a je to teda nářez, na pletení je času minimum, jsem šťastná, když stihnu uvařit, udržet doma tak nějak čisto, aby tu aspoň neskákaly blechy, vzít malýho ven. Večer jsem úplně mrtvá, ale pletení stejně hned beru do ruky, to je jediný relax který mám! Někdy vzpomínám na časy, kdy jsem ještě chodila do školy a celá odpoledne a večery jsme s mamkou spolu svorně pletly... ale myslím si, že člověk si prostě ten čas musí najít a když se chce, tak se vždycky chvilka najde. Jo jak píše Zdena, ještě by to chtělo tu fotečku - takže všichni povinně vyfotit a dát do galerky :grin :grin :grin Malej usnul, tak jdu chvíli plést, než půjdeme ven. Pa a hezký den.

Michaela    17.02.2009 12:42
Tak se přidám, na Vánoce jsem měla 41, mám syna,kterému bude v březnu 21 a dceru,která v březnu oslaví 17.Dcera je na fotce s tím fialovým pončem, syn v fotogalerii,na hlavě má modrou melírovanou čepici ;)

Zdena    17.02.2009 12:34
TAK PLETAŘINKY,VĚK JSME SI UŽ ZDĚLILY,TAK TEĎ UŽ CHYBÍ JEN FOTKA :grin :grin :grin

iva    17.02.2009 11:55
Ahojte vsetci!!! Ak sa mozem pripojit,nie som tu casto,sem-tam mrknem do galerky aki ste vsetci sikovni,raz za cas nieco pridam...mozno si ma niekto pamätate ;) Ak sa mozem do vasej diskusie o veku pripojit...tak mam 32 a som vydata v Südtirol(v Taliansku)mam dve deti Sebastian-11 a Greta bude mat 5.Priznam sa ze mavam obdobia,ked mam ten pocit ako "starnem",hlavne je to na detoch vidiet,lebo tie rastu ako z vody,nuz ale tak to uz raz chodi a tak to ma aj byt.Hlavne je,ze aj z 30,40,50,60 aj viac sa clovek v srdci citi stale mlady a to je to najhlavnejsie!!!!a byt zdravy...Moj manzel bol teraz 2.x operovany,museli mu po 11 rokoch znova menit chlopnu.A ma 36 rokov.Chvala Bohu vsetko dobre dopadlo,tento tyzden ho maju pustit domov!!!Tak sa uz velmi tesime.Vsetkych vas zdravim a uzivajte a vychutnavajte kazdy den,lebo je to dar,ze sme vobec na tomto svete a sme tu len raz...no uz filozofujem :grin tak ahojky

Mila-koutnam    17.02.2009 10:14
Pozdrav se mi nepoved, takže znovu
ahoj holky a Jirko,
Jiříku omlouvám se Ti
Mila 8)

Mila-koutnam    17.02.2009 09:27
Ahoj holky,
přidám se do diskuze, mě je letos 42, dcera slaví krásné 20tiny a syn měl nedávno 18. Opravdu to děsně letí. Ten věk je ale děsně relativní, někdy člověk dokáže blbnout jako 15cti letej, někdy si připadá, že mu je 80. No ale s t ím se fakt nedá nic dělat. Jinak jsem vložila do galerie zase jednu soupravičku, říkám ji nekonečná, protože to fakt bylo "dílo" :upset , podle popisu z časopisu, ale neseděl tam ani základní vzorek, no ale na tu hrůzu to snad nedopadlo zle. Tak se všechny mějte moc fajn a zase někdy..... :)
Mila

marcy    17.02.2009 09:20
Ahoj děvčata a Jirko,
rozepsali jste se tu ohledně věku.Takže mně letos v srpnu bude příšerných 40 :upset .Někdo tu sice píše,že to pravý začíná až po čtyřicítce,ale vzhledem k tomu,že já už se teď někdy cítím na 120...nevím,nevím.No uvidíme,viď Markétko ;) .


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009