FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


markéta robst.    19.06.2008 10:21
Teda Ali, jak to všechno stíháš ??? :roll
Já jsem byla ráda, že jsem dokončila tu letní halenku, co jsem začala ještě před těhotenstvím ;) ale teď už pomaličku dodělávám rukávy k tomu podzimnímu kabátu z příze Gerlachu a Wendy, ale teda opravdu pomaličku..každý den si říkám, že dnes večer už opravdu sednu k televizi s jehlicemi a teda málokdy je to pravda.

Alenko, ještě jednou Ti moc děkuju za ty popisy na kojenecké pleteninky, zrovna ted na nich pracuju a pomalu je upravuju do Pracovních postupů..

Dneska jsem šla ze školky a v jejím areálu je i dětské centrum Maceška, tak jsem se tam jen tak očkem mrkla na info a nabízejí tam spolupráci pro výtvarné kroužky...samozřejmě mě hned napadlo že kroužek Pletařinka pro maminky by byl fajn a že bych do toho hned šla...jenže to bych opravdu musela mít čásek..ale bylo by to bezva, jít se aspon na jeden den v týdnu odreagovat a ještě s pleteníčkem v ruce :p

Zdeni B. na tu letní halenečku Ti ráda pošlu popis, ale můžu jenom na mail, protože veřejně na stránky to bohužel nejde.
Jestli to dneska stihnu tak ještě dnes pošlu..
A na ponožečky se moc těším, ty budou určitě nádherný :)

Alena32    19.06.2008 09:00
Markétko,balík právě dorazil,všechno v úplném pořádku.Jsem spokojená jak želvička - škoda jen,že už jsi neměla té Sport víc.
Bambusová ucha - bezva.
Jakmile doháčkuju pro dceru ten letní oděv,co jsem vám o něm tady už psala,tak se vložím do té nové příze a zavalím vás výrobkama.Už to mám všechno vymyšlený.
Pro dceru s tím háčkováním musím pohnout, protože má 29.6. narozky,tak aby bylo alespoň něco z toho hotovo.Teď ale letím do vinohradu - zelené práce - vylamování a tak ...

Katka    18.06.2008 20:16
Alenko, koukám, že umím křížový začátek ani jsem o tom nevěděla :-)))))
Všechny Vás tady moc zdravím a přeji krásné sluníčkové dny. Katka

Alena32    18.06.2008 18:41
Zdeno Oseková !!!!!!!!!!!!!!!HURÁ.Vidíš,že to není žádná složitost.
Zdeni Lounská - křížkový začátek je nahazování první řady z ukazováku a palce a to tak,že z palce nahazuješ jednou zepředu,pak přehodíš nit a další oko nahodíš zezadu.Markétka to tady má pěkně popsané, tak to zkus.
Je ale lépe to opravdu vidět na vlastní oči.
Mějte se fajn :)

Zdenka    18.06.2008 18:14
Markétko ta halenka je fakt pěkná, nemůžeš dát popis do nějakého menu, nejde mi psát komentáře nevím proč, tak ti píši touto cestou. Stále přemýšlím nad tím co je Zdena tím křížkovým pletením myslí a nepřišla jsem na to můžetemi poradit.Tak se mějte hezky.Markétko ponožky už jsem začala.Zdenka

Zdena    18.06.2008 11:26
AHOJ PLETAŘINKY,TAK JÁ UŽ UMÍM KŘÍŽKOVÝ ZAČÁTEK,JSEM RÁDA,UKÁZALA MI TO MÁ ŠVAGROVÁ,PITRÍSKU JE TO JEDNODUCHÝ,PROSTĚ TO CHCE VIDĚT,JE TAM JEDEN FÍGL A TEN JSEM NEVĚDĚLA,TAK VŠEM DÍKY :grin :grin :grin :grin AHOJ ZDENA

Alena32    18.06.2008 10:41
Hhani,podívej se tady u Markétky do obchůdku.Maky tam má dvoje bikinky.A moc pěkné.Ty co jsou jen ze sloupků bys určitě pro začátek zvládla.

Marcy    18.06.2008 09:04
Zdeni z Oseka,autorkou tý krásný modrý halenky v galerce nejsem já,ale Markétka.Já jsem jen autorkou komentáře.(ale tý halenky bych byla radši majitelkou ;) )

hhana    18.06.2008 08:10
Pitrísku jsi zlatíčko.Já poslední dobou moc nestíhám ale snad se dostanu k tomu abych ti poslala delší e-mail.Já bych ty plavky zkusila,ale bohužel postavu jako modelka opravdu nemám a tak se bojím jak to bude vypadat,ale kalhotky bych zkusit mohla,akorát víš jak jsem na tom s háčkováním.ale opravdu moc děkuji a pozdravuj malou.Hanka

pitrisek    18.06.2008 00:23
A už jsem to našla!!
http://www.vaneza.wz.cz/pradlo.htm

hhano, tak můžeš zkusit se té paní jen třeba zeptat přes e-mail. Já ji tenkrát otravovala, jelikož jsem loni byla háčkováním téměř nepolíbená a šmodrchala jsem to jak napitej ponocnej, a ta paní mi opravdu poradila, byla moc ochotná a já jí za to pak poslala reklamní hrneček, co jsem měla doma (ale to ona nevyžadovala, ještě mi potom za to poslala samolepky pro naši malou :p

pitrisek    18.06.2008 00:18
hhani mně jednou jedna "háčkovací paní" na netu psala přesně, kterou přízi na to používá... měla takové stránky s háčkovaným spodním prádlem, jenom kdybych si já vzpomněla co to bylo za stránky... vím jen, že tady sbírala reklamní hrnečky. no nevím, jestli jsem Ti pomohla..

hhana    17.06.2008 21:11
Zdravím děvčata! Viděla některá novou praktickou?Jsou tam pletené plavky.já mám alergii na umělé kousky oblečení a bohužel i na plavky.Nezkoušela některá z Vás uplést plavky? :? Hanka

Hanousek    17.06.2008 20:08
Zdeni, Pitrisku - tak už si jen udělat menší volno a přijet za mnou do Přerova! :p :p Ráda vám to ukážu, je to fakt jednoduchý, jen se to špatně popisuje, ukázka v reálu je nejlepší! ;) ;)

Zdena    17.06.2008 13:40
AHOJ PLETAŘINKY :) ALENKO,JÁ NEMÁM NAROZKY ALE PŘÍŠTÍ TÝDEN JE ZDENY,TAK MÁM SVÁTEK,VLASTNĚ TU MÁME JEŠTĚ JEDNU ZDENIČKU,TAK JSEM SI PRÁVĚ PŘÁLA TU KNÍŽKU,JAK MÁŠ TY,MOC SE NA NÍ TĚŠÍM,PITRÍSKU,TAK TO JÁ JSEM SI MYSLELA,ŽE TY KŘÍŽKOVÉ NAHAZOVÁNÍ,MÁŠ V MALÍČKU,JÁ JSEM SI MYSLELA,ŽE TO NEUMÍM JEN JÁ :sigh NO JO,KAŽDÝ NEUMÍ VŠECHNO,HANOUSKU,JSI TAKY STRAŠNĚ HODNÁ,JAK SE STÁLE SNAŽÍŠ ABY JSME TO UMĚLY ALE JÁ TO PROSTĚ MUSÍM VIDĚT,JINAK TO NECHÁPU,VŮBEC SE S TÍM UŽ NEZDRŽUJ,NECHCI TĚ VYUŽÍVAT,PROSTĚ JSEM BLBEC A MUSÍM NA TO PRIJÍT SAMA,NEBO NAJÍT TO VIDEO ALE TY VIDEA JSEM TAKY ZKOUKLA A ČUMĚLA JSEM JAKO BLÁZEN,JAK TO UKAZUJÍ,JE TO PĚKNÝ,JÁ NAHAZUJI KLASICKY ;) DNES SE CHYSTÁM NA ZAHRÁDKU,JEN SEBRAT JAHŮDKY A OSTŘÍHAT MAJORÁNKU,TAK PLETÝNKY,PĚKNÝ ZBYTEK DNE A JEŠTĚ PĚKNĚJŠÍ PLETENÍ,JO JEŠTĚ NĚCO,MARSY,TVŮJ VÝROBEK JE SUPER :p JSTE VŠECHNY Š I K U L K Y... :grin :grin :grin AHOJ ZDENA ;)

pitrisek    17.06.2008 10:51
tak teď jsem v "polední" pauzičce (já ji mám trochu dřív) viděla hnedle dvě paní v krásných letních pletených halenkách. Teda až já odpoledne přijdu domů tak sedám na balkon a jedu! 8)

Alena32    17.06.2008 00:33
No jo Pitrísku,taky jsem na to motání hleděla jak z nebe spadlá.To si snad musí zamotat i hlavu.To teda nebudu zkoušet ani náhodou.
Ale to křížkový začínání jsem na tom anglickým odkazu nenašla.Já ho teda dělám běžně a věřte,není to nic složitého.Chce to jen jednou opravdu vidět a zkusit.Na zvýraznění dávám spodní niť dvojitě a první - to je rubovou řadu pletu celou hladce,tím se vytvoří ještě výraznější vroubek. Pak teprve dělám některý patentní vzor.
:) :) :) Zdeni - jestli jsem to dobře pochopila,máš narozeniny? :) Přeji všechno nejlepší,hlavně zdravíčko.

pitrisek    16.06.2008 22:14
Jo, na tom odkazu, co zde uvedla Ája, jsem si zkoukla ještě další způsoby nahazování, mezi nimi nějaký "starý norský" - a to je teda už motací magie!!

pitrisek    16.06.2008 22:03
Ájo už jsem si to zkoukla!
Hanousku - Tobě taky moc děkuju za ten popis na mejlík.

Teda holky, kdybyste viděly, jak nahazuju já :grin asi úplně jinak než většina z vás. Prostě udělám prstem první očko jako u háčkování, to navléknu na levou jehlici, a potom do něj jen vpichuju pravou jehlicí a prostě tím protahuju přízi a přesouvám na levou jehlici - tamto složitější, co pravděpodobně používáte všechny, to u mě asi snad nehrozí :grin
já upletu copánek, dírkatý vzory, vpodstatě cokoli - ale to nahazování už se asi nikdy nenaučím :grin prostě mám tak silně zažitý ten svůj postup, že už asi jiná nebudu.
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Peti, těch způsobů je docela dost..ale hlavní je, že očka zůstanou na jehlici a může se pokračovat v pletení ;)

Ája    16.06.2008 17:48
http://www.knittinghelp.com/videos/cast-on
tady jsou nějaká videa s ukázkami, jak se nahazují počáteční oka, ale jestli je něco z toho křížkový začátek, to fakt nevím (je to anglicky a sama křížk.začátek taky neumím). To musí poznat ty šikovnější a zkušenější pletařky, co tady jsou. Jinak nezbývá Markétce nic jiného, než natočit takové video sama a dát to tady. My málo zkušené bychom to uvítaly určitě, taková Markétčina videoškola pletení ;)
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Ahojky Ajo...víš, že jsem nad tím už uvažovala :p ..jenže to se podaří snad až budu mít děti víc samostatnější... ;)

pitrisek    16.06.2008 14:02
já křížkový začátek taky neumím Zdeni - nic si z toho nedělej ;) ovšem musím taky říct, že Hanousek mi také poslala něco poštou - tuniskou techniku.
No holky prostě - jste zlatý, v dnešní době je nezištná pomoc k nezaplacení..

hhana    16.06.2008 13:23
Pro Zdeňku.já jsem křížkový začátek taky zvládla,pošlu návod na e-mail,je pravda že nejlepší je přímo ukázka,mohly bychom zkusit třeba po telefonu,protože to není opravdu nic těžkého.Hanka

Zdena    16.06.2008 12:16
AHOJ PLETÝNKY,V PRVÉ ŘADĚ VŠEM MOC DĚKUJI ZA RADY NA KŘÍŽKOVÝ ZAČÁTEK,HANOUSEK MI DOKONCE POSLALA NA SVOJE NÁKLADY DOPIS A V TOM OBRÁZEK,JAK SE TEN KŘÍŽKOVÝ ZAČÁTEK DĚLÁ,MARKÉTKA MI TO POPSALA DOSLOVA JAK PRO BLBCE,KDE SE DALO VŠUDE JSEM KOUKALA NA INTERNETU ALE PLETAŘINKY ASI UŽ MĚ NEBUDETE MEZI VÁMI CHTÍT,PROTOŽE JÁ TO PROSTĚ NEUMÍM :upset :upset :upset JÁ MÁM NA SEBE TAKOVÝ VSTEK,ŽE TO NEUMÍM,STRAŠNĚ MĚ TO ŠTVE,PROTOŽE BYCH TO CHTĚLA UMĚT,UŽ JSEM NAD TÍM STRÁVILA TOLIK ČASU A NEJDE A NEJDE A NEJDE MI TO :sigh KOUKALA JSEM I JESTLI TO NENÍ NĚKDE NA VIDEU,JAK SPOUSTA PLETENINEK UKAZUJÍ ALE NIKDE JSEM NA TO NENARAZILA :cry TAK UŽ NA TO KAŠLU A NAHAZUJI JAKO VŽDY,JINAK JSOU KRÁSNÉ VĚCIČKY V GALERCE :) :) :) TEĎ JSEM MAKALA STÁLE NA ZAHRÁDCE,BYLO KRÁSNĚ ALE VEČER JSEM SI STEJNĚ PLETENÍČKO ALESPOŇ NA CHVÍLI VZALA,JIRKO JÁ SI TU KNÍŽKU"BIBLE PLETENÍ"PŘEJI K SVÁTKU,KOUKALA JSEM NA NÍ U KÁMOŠKY A JE PĚKNÁ,JAK I ALENKA PÍŠE,SVÁTEK BUDU MÍT UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN,TAK SE NA NÍ MOC TĚŠÍM ;) TAK SE DĚVČÁTKA MĚJTE KRÁSNĚ A NA KŘÍŽKOVÝ ZAČÁTEK MÓÓÓÓÓÓÓŽNÁ NĚKDY PŘIJDU AHOJ.....ZDENA

Alena32    16.06.2008 10:06
Tu Bibli pletení mám,dostala jsem ji k Vánocům,už jsem vám sem o ní psala dřív. Jirkovi jsem dala vzkaz na Skype.Tak si ho snad přečte.
Já osobně jsem tam našla hodně zajímavých věcí a početla jsem si a určitě se k ní budu dost vracet,ale kdybych ji měla sama kupovat,tak bych se asi určitě dost rozmýšlela - ta cena ?????

pitrisek    15.06.2008 20:18
ahoj tu bibli jsem taky viděla na internetu - ale taky nevím... ačkoli u mě toho není nikdy dost :grin to abych se mohla aspoň kochat když už zrovna přímo nepletu

Jirka    15.06.2008 15:30
Ahoj kočky.objevil jsem na netu knížku Bible pletení.Nemá ji některá z Vás ? Jestli ano , tak co na ni říkáte.Mám doma čtyři knížky vzorků od Pudilový , tak aby to nebylo to samý :roll . Zatím ahoj Všem a hezký den Jirka

Miloslava    14.06.2008 23:25
Markétko moc děkuji za ty svetříky,určitě se budou hodit.
Všem přeji pěkný zbytek víkendu. Míla

pitrisek    13.06.2008 22:58
Markétko díky za kapuckové návody!!
Jo Zdeni, dceři se to určitě povedlo.
tak se pletařky mějte. já jsem dnes po dlouhé době měla vysloveně pletací večer - mám úchylku na nemocnici na kraji města, takže jsem u toho zavařovala pletací dráty.
Škoda že se zkazilo počasí, chtěla jsem ty dráty zavařovat i venku třeba na pískovišti, takže nic no... tak zatím!

Miloslava    13.06.2008 22:31
Milé pletařinky,všechny vás zdravím.Pravidelně sleduji co je tady nového,ale na to psaní já moc nejsem.Všem kdo jste mi něco z mé tvorby pochválily děkuji.Já bych pletla až bych plakala, sice pletu,ale bohužel pouze na děti příbuzných a jako dárky pro vnoučata známým.Moje děti jsou už všechny dospělí,ale doposud svobodni a o pletené věci už dávno nemají zájem,trička a mikyny jsou jim nadevše.Toto je ale asi problém většiny maminek co rády pletou.
Kdyby to šlo,tak bych prosila Markátku jestli by mně také maposlala nějaký ten popis na svetřík s kapuckou.Pletený jsem ještě nedělala.Kdysi jsem háčkovala na synka tuniskou technikou dvoubarevný, moc pěkný,věřím že by měl úspěch i v dnešní době. Bohužel jsem celý balíček pěkných popisů na mimina půjčila a už jsem je od té doby neviděla.
Jinak vás všechny znovu zdravím a hodně pleťte ať je na co koukat. Míla

Zdenka    13.06.2008 19:10
Markétko mohu tké poprosit o svetříky s kapucí na můj email.Jsem ráda že se nezobíš, že jsem to tady zveřejnila, byla bych ráda, aby se kdo bude mít zájem podíval a napsal mi jak se jim stránky líbí. myslím si, že se to dcedři povedlo.Ještě jednou děkuji.Zdenka-lounsko

markéta robst.    13.06.2008 19:03
Zdeni , to víš, že se nezlobím ;)

Aničko a Pitrísku, dneska jsem vám poslala obrázky s popisy na dětské svetříky s kapucí..máte - li někdo zájem pošlu Vám je taky :)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009