FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


markéta robst.    16.04.2008 10:21
Katuško...tak to je přesný, co píšeš, když ty nejmenší děti něco bolí, tak trpí snad víc ta mamka .. naše malá už má venku krční mandli a ouško jí píchali před nedávnem. Já to prožívám tak jako ty...prostě nemůžu si pomoct, začnu brečet taky, nejde to nijak potlačit. Vždycky se za to stydím, že jsem taková citlivka, ale ono to vlastně k tomu patří..to musí každej pochopit.

Nejvíc trapně jsem si ale připadala, když jsem dostala v těhotenství první fotku z ultrazvuku a lékařka mi začala povídat o tom jak je dětátko veliký a jak se má čile k světu, jak mu bouchá srdíčko a tak...držela jsem tu fotku, seděla na lehátku, poslouchala lékařku a brečela jsem, ... ona na mě sice koukala tak trochu jestli jsem v pořádku, protože uronit slzičku a bulit je trochu rozdíl, ale jinak to prostě nešlo.
:)

Hanousek    16.04.2008 07:47
Káťo, to teda byl den! Ale znám to, když měla Hanka asi 4 roky, taky jsme prošly stejnou procedurou. Jedno ouško jí prasklo v noci samo a druhé se muselo píchnout. Jenže do 30 minut měla skoro 40°! Ale pro ni to byla veliká úleva po tom píchnutí. A taky mi nebylo do zpěvu, jenže tehdy to bylo ještě tak, že mě vyhodili do čekárny, tak jsem přímo u toho nebyla. Ale když jsem byla se synem v jeho 6 letech na zastavení krvácení z nosu, málem jsem se vyvrátila, když jsem viděla, jak mu píchají injekci přímo do svalu.
Pampeliškový med dělávala mamka, ale recept si vzala s sebou do hrobu. Tak to možná taky zkusím. Ale ještě víc nám chutnala bezinková marmeláda, kterou dělávala na podzim, po odkvětu, ale s receptem je to stejný případ. Prostě není. Ale bylo to moc dobré a zdravé. Skvěle to posilovalo imunitu.

pitrisek    15.04.2008 22:14
Teda já už jsem asi nablblá :grin takže je tam 400 květů. dík

pitrisek    15.04.2008 22:13
Káťo to máš zážitek :? jo - úctu ke starým lidem mám - ale někdy opravdu v čekárnách dělají, že mají strašně málo času, a potom si před ordinací celé dopoledne vysedávají na lavičce. to pak už ten čas mají.
Nejsou všichni takoví, žejo - ale co...

Káťo dík za ten recept - no to jsem zvědavá co mi z toho vzejde a hlavně jestli se mi povede posbírat 400 g pampelišek. prosímtě ještě mi napiš, kolik PŘIBLIŽNĚ těch květů asi je (jestli třeba 20 nebo 50, nedokážu to odhadnout - dík!)

Katka    15.04.2008 21:37
PS3: Aby toho dnes nebylo málo. Tak mám ještě jeden zážitek ze včera. Ondra přišel ze školky a bolelo ho ouško. Pak přišel z pokojíčku (když spinkali) a už plakal, že ho bolí ouško. Ale ještě říkal, že nebudeme budit Honzíka, že pustíme pohádku a až se Honzík vzbudí, pojedeme k doktorce. Pak už plakal,tak že se Honzík vzbudil. V autě plakal celou cestu. Přilítli jsme do čekárny. Byli tam dva důchodci. Paní a pán. Ondra plakal, že už to nemůže vydržet a že to moc bolí. Paní se rychle nacpala dovnitř. No a pak už Ondra řval jako tygr. CHtěla jsem poprosit pána, jestli by nás nepustil, ale nestihla jsem to, když se otevřeli dveře, on se tam nacpal takovou rychlostí, že jsem nestihla nic říct. Byla jsem dost naštvaná, ale můžu říct, že už jsem to přijala. A už jim přeji jen dobro. Nakonec jsme to vydrželi. Paní doktroka tam je moc hodná.Všechno nám vysvětlila. No a když Ondru píchla, já jsem všechno co říkala zapomněla a plakali jsme oba. Připadala jsem si jako trubka.Že tam brečím s dítětem a nemůžu ani mluvit. To jsem tam ještě čekala na recept ... který jsem samozřejmě neměla dostat, tak se na mně koukali, co po nich chci, když mi řekli, že mám koupit kysličník. Ale byli moc hodní. A Honzík, co byl s námi také. Seděl na židli a byl rád, že si ho nikdo nevšímá :-).
No dneska tady oba kluci řádili jako černá ruka. Na jednu stranu jsem velice utahaná. Na druhou stranu jsem ráda, že už nás nic nebolí.

Katka    15.04.2008 21:26
PS2: Mě to nebaví vařit zas tak dlouho, tak z toho mám spíš jen takový sirup. Ale já to dávám hlavně všem do čajíků, takže nám to vůbec neva. :-) Zas na druhou stranu se mi ještě nestalo (jak někde varují), že by mi to ve sklenici ztvrdlo. Ale to je taky i tím, že u nás dlouho nevydrží :-))

Katka    15.04.2008 21:16
PS: Vařit bez pokličky. Já to první ok, když jsem to dělala vařila poctivě s pokličkou a pořád to nehoustlo :-))) Ono se totiž musí nechat odpařit trochu vody, aby to houstlo :-) ale na to jsem přišla pak až za rok :-)))))

Katka    15.04.2008 21:13
400 květů pampelišek (je dobré trhat je před polednem, když svítí sluníčko. Jsou nejvíc rozkvetlé a nejlepší :-)). Co nejdřív je přinést domů a namočit do 2l studené vody. (když se nechjí dýl v tašce, jsou víc hořké). Přivést k varu a tak 10 min povařit. Pořádně umýt dva citróny. Vymačkat z nich šťávu, dát k pampeliškám. Ostranit jadérka a nakrájet kůru a také dát k pampeliškám. Druhý den (za 24h) scedit, přidat 2kg cukru (nebo trošku víc). A vařit až zhoustne. Hodinku, dvě ... (že je to husté se pozná, když se to nechá trochu vychladnout, třeba na lžíci). Nalít do umytých (vyvařených) sklenic. Chvilku nechat stát a pak obrátit víčkem dolů(jako marmeládu) a nechat vychladnout. A je hotovo. Jinak se to dá vařit třeba se skořicí. Nebo můžete přidat pomeranč... stačí ochutnat a uvidíte, co se Vám tam hodí :-)). Jinak z těch dvou litrů to výjde tak na 4 normální sklenice (tuším, že to jsou 0,7l). Přeji úspěšný lov. :-) Co jít třeba na procházku za město? :-) na louku :-)

pitrisek    15.04.2008 21:03
Markét - ještě dotaz - chápu to dobře, že od VSV si můžem přes Tebe někdy objednat (samozřejmě v době, kdy budeš dělat objednávku) jakoukoli přízi??
Já jenom tak do budoucna, protože VSV mi hodně vyhovuje. Teda jako nafouknutý šuplíky už volaj o pomoc, ale až teda ty kilogramy dopletu :grin Díky!

pitrisek    15.04.2008 20:57
Katko - pampeliškovej med - naposled jsem ho jedla jako dítě, uměla ho jedna naše známá - a pamatuju si, jak jsem se pěkně oblizovala!
Teda, doufam , že to zvládnu - pokud máš recept - tak se s ním!
Jakési pampelišky jsem zahlédla, doufam teda že u nás ve městě nebudou jaksepatří olovnaté :grin ale co, to bych nemohla dejchat ani vzduch.
:roll

Lenka    15.04.2008 20:09
Hezký večer holky,tak jsem konečně dneska zase doma,uf to byl zas den.Markétko neboj,já bych stejně asi nevydržela sem nenakouknout,když už jsem sem nakukovala tak dlouho,no už je to vážně něco přes rok.Máš pravdu byla jsem tu mezi prvními a asi by to bylo škoda,kvůli takové kravině odejít z klubu perfektních pletařek.Protože za ten rok je nás už hodně velká partička.Tak jsem vás pozdravila a jdu něco vytvářet k večeři.
Zatím pa,pá
Lenka ;)

Katka    15.04.2008 16:57
Milé dámy,
dnes jsem dělala pampeliškový med. Je vynikající!!! Dobře Vám radím, vyzkoušejte ho také. Je to spíš trochu sirup než medík, ale do čaje ke chlebu s máslem je vynikající. Klidně Vám dám recept. (já jsem ho měla v první várce :-) - možná se ještě vypravíme- 14 l.). Jinak jsem už dělala i chudobičkový (sedmikráskový) medík. Ale pampeliškový mi letos chutná daloko víc. A už jsem dělala i kopřivový špenát. Bylinkám a pletení zdar.

PS: U nás je krásné jaro a na mně jako každý rok přichází štěňátkové období :-) to znamená, že chodíme s dětmi za tatínkem, že bychom potřebovali pejska :-))

Zdena    15.04.2008 12:07
MARKÉTKO,JEŠTĚ JSEM SE TI ZAPOMĚLA ZEPTAT,NEBUDOU JEŠTĚ JINÉ BARVY TÉ VLNY GERLACH?DÍKY ZDENA
Komentář RobStyle Komentář RobStyle:
Zdenko, můžeš si vybrat jakoukoli přízi a barvu z VSV ...pokud ji ale nemám na skladě, tak vyřízení objednávky nějaký den trvá. Takže jestli na ni nespěcháš, napiš mi množství a číslo příze ( www.vsv.cz )a já ti tvou objednávku vyřídím.
Objednávky pro obchod dělám většinou jednou měsíčně.
Já jsem z té příze gerlach taky nadšená...zrušila jsem kousek ponča, které jsem chtěla na jaro a začala jsem si plést delší svetr s barenými pruhy na okraji.
Vyfotím vzorek - barevné pruhy na začátku zadního dílu a dám ho do galerky

Dnes mi přišly ve zboží nové odstíny příze Nicky, už jsou v nabídce
A Zdeni, děkuji za povzbuzení... :p

Zdena    15.04.2008 12:02
AHOJ Z DEŠTIVÉHO OSEKA :) ;) HOLKY,NENECHÁVEJTE SE ODRADIT OD ZLÝCH LIDÍ,TAK TO V ŽIVOTĚ PROSTĚ CHODÍ,NA TO AKORÁT TY ZLÁCI ČEKAJÍ,AŽ SE TADY BUDEM HÁDAT A PSÁT,ŽE JSEM UŽ CHODIT NEBUDEM,AŤ SI TU PÍŠOU CO CHTĚJÍ,NEREAGUJTE VŮBEC NA TO,MARKÉTKA,KDYŽ TO UVIDÍ,TAK TO SMÁZNE A KDYŽ NA TO NĚKDO PŘIJDE DŘÍV,TAK TO NEKOMENTUJTE A PIŠTE O PLETENÍ,NEBO O TOM CO CHCETE VY,NEPŘESTÁVEJTE SEM HOLČINY CHODIT,JSME TU DOBRÁ PARTA SKVĚLÝCH PLETAŘINEK A ŇÁKEJ BLBEC,NEBO KRAVKA NÁS PŘECI NEMŮŽE ODRADIT OD POKECÁNÍ A RADĚNÍ,MEZI SEBOU :)
TAK HOLČINY,HLAVU VZŮRU A NA BLBCE ZAPOMENEM :grin :grin :grin A NA TYTO STRÁNKY NEPŘESTANU CHODIT,PROTOŽE JSOU SUPER A VY TAKÉ....AHOJ ZDENA

markéta robst.    15.04.2008 11:55
Pletařinky, můžete zasílat svoje výrobky do soutěžní galerky...
Hodně záleží jak pleteninu nafotíte. Doporučuji na jednobarevném podkladu, na kterém pleteninka pěkně vynikne.
Některé soutěžní modely už mám připravené k uveřejnění, tak ještě čekám na další, aby ty později poslané nebyly v nevýhodě. Takže nafoťte a pošlete na můj mail a nezapomente připsat z jaké příze jste pletli

markéta robst.    15.04.2008 09:28
Alenko, jstli si dáš tu práci, tak mi něco pošli, já to dám do pracovních postupů.

Leni, to mě mrzí, že se Ti sem nechce už moc chodit, vždyť jsi se mnou tady vlastně začínala a já jsem byla moc ráda, že jsem Tě mohla poznat :cry ale vím jak to asi myslíš, já jsem taky dřív chodívala docela často na jedny stránky o pletení, ale tam se zase všichni pořád hádali, stačilo nějak špatně se vyjádřit, nebo říct trochu špatnou kritiku a okamžitě byla hádka která trvala i několik dnů a marně se ostatní snažili to přejít, prostě dokud se některá neomluvila, nebo úplně neodešla z chatu, tak byla blbá nálada.
A to si myslím, že je opravdu na hodně chatech...
Ani naše stránky nejsou vyjímkou...a já je kvůli pár blbejm komentářům nezruším...chci aby sem chodili lidi kvůli pletení, a pokud chtějí dávat své výrobky do fotogalerie, tak mají možnost.. nikoho ale nenutím :)
Je pravda, že ted toho času moc kvůli mýmu prckovi Tomovi nemám, abych stránky zvelebovala, ale už se těším, až se budu stránkám opět plně věnovat...materiálu mám spoustu :p

Takže Leni, doufám, že na nás nezanevřeš a občas za náma přijdeš... ;) ;) i přes to že to tady někdy zaskřípe :grin

Alena32    14.04.2008 21:38
Jirko,tak jak píše Pitrísek se dá rukáv tvarovat a v průběhu pletení přiměřovat,také to tak někdy dělám.Většinou ale pletu rovně vsazené rukávy jen s mírně vytvarovaným podpažím.
Jestli ale chceš skutečný výpočet rukávové hlavice ,tak mi prosím napiš na mejl.Je to na delší psaní a je k tomu potřeba i obrázek.
Pokud by byl zájem i ze strany ostatních, můžu postup naskenovat z chytrých knížek a poslat Markétce k uveřejnění pro všechny.
Zdraví Alena

pitrisek    14.04.2008 21:20
Leni prosím jukni na email ;)

Lenka    14.04.2008 20:10
Čau holky,tak jsem tu po delší době,kdy né,že bych měla tolik práce,že bych neměla čas sem alespon občas zajít,ale upřímně přiznávám,že jsem přemýšlela,zda sem ještě vůbec chodit....Ty hanlivé komentáře už mi prostě lezou krkem a opravdu to bere chuť do dalšího focení výrobků do galerky,i když se mě to teď zrovna netýkalo,pletu dál,je to můj koníček,ale dávat to do galerky už se mi nějak nechce.
Markéto,ale do té soutěže mi to klidně dej s tím souhlasím.Alespon si tak i otestujeme jednotlivé příze,to je fajn,když chci z něčeho plést a už předem vím,jak se z toho plete.
Jinak dílka v galerce máte pěkná,také si myslím,co vyjádřila Pitrísek,že ty hanlivé komentáře dělá někdo z konkurenčního serveru,už jsem totiž na pár serverech o pletení objevila odkazy na "naše stránky"a pak stačí jen občas mrknout k nim do diskuze,co tam "o nás píší" a někdy jsem zírala...... :roll Hezký den vám přeje Lenka ;)

pitrisek    14.04.2008 19:46
Markétko, přišla mi ta příze (VSV), Gerlach a Evelyn. Z toho barevnýho Gerlachu bude patchwork - docela paradox u někoho,kdo tak nerad sešívá jako já! :grin ale chci to zkusit. Pro malou to bude takový experiment.

pitrisek    14.04.2008 18:41
Jirko
možná někdo poradí nějaký přesný "vzorec" nebo něco podobného, ale já si vždycky změřím, jak hluboký má být průramek (tam se logicky uberou oka na předním a zadním díle). Potom při pletení rukávu dojedu prostě až k tomu průramku, u slabších přízí uzavřu na obou koncích pleteniny 4-5 ok, u silnějších přízí 3 oka, a potom ubírám na obou koncích v každé řadě 1 oko, dokud se (co se týče délky tvarované hlavice rukávu) nedostanu asitak do 2/3 výšky průramku. Pak udělám to, co teď nazvu "finální ubírání", neboli zbylá oka uzavřu "na dvě etapy". Prostě to, co tam zbyde, vydělím čtyřmi, a výsledný počet ok uzavřu v posledních dvou řadách. tzn. v jedné řadě většinou zavřu tak mezi 8-10 oky po obou stranách, a potom v následující řadě ten zbytek, což bývá podobný počet ok. Tak nějak mi to prostě vždycky vyjde a hlavně pořád přikládám okraj toho rukávu k okraji průramku, jestli mi to vychází, a podle toho se hlavně rozhodnu, kdy už zahájit to "finální ubírání". No nevim, koukám na to, zní to nějak zamotaně, myslím...

Jirka    14.04.2008 16:47
Ahoj kočky,neí nějaký fígl nebo vzorec jak vypočítat vsazený rukáv? Já to vždycky ošlehnu z nějaké VERENY.Vypočítat od oka to prostě neumím.Poraďte chudákovi chlapovi. :eek

Alena32    14.04.2008 15:36
Pro Katku,na pavoukovém svetru není kombinovaná příze, je to červenožlutý melír - LADA luxus barva č.4424 - mají ho ve Vlnapu ve výprodeji,takže svetr nepřišel ani moc draho. Pavouk je tam tak trochu neplánovaně,protože přízi si vybral Ondra sám a já jsem přemýšlela,aby to bylo aspoň trochu klucké. No a spiderman u našich hochů letí a budu dělat další pro Marka,zase v trochu jiné kombinaci.
:p
Zdravím Vás všechny a těch šťouralů si nevšímejte.Komentář by se mohl psát raději sem, protože se musí uvést mejlová adresa,alespoň skrytě, a to zase vidí správce stránek.
Tak se mějte pěkně. Alena

markéta robst.    14.04.2008 15:18
Ahojte ...tak jsem koukala, že mezi nás zavítal opět nějaký šotek neposeda...kterýmu zase o něco jde.
Já nebudu spekulovat proč to dělá, ale jestli je to nějaký konkurent..tak HOLT MÁŠ SMŮLU, KOMU SE NEDAŘÍ, TOMU SE NEDAŘÍ...MY JSME PROSTĚ LEPŠÍ :grin :grin :grin :grin :grin
a JÁ SI TOHO NESMÍRNĚ VÁŽÍM, ŽE TADY MÁM TAKOVÝ ŠIKULKY PLETAŘKY a vymazávat blbý komentáře mi nečiní problém.
Mimochodem, špatná reklama - je taky reklama, takže milý ŠOTKU, NEZÁVID a radši se snaž ať je ti líp...

:p

pitrisek    14.04.2008 14:28
Díkes Helčo ;)

helena    14.04.2008 14:24
Všechny zde zdravím.Pitrísku dlouho jsem laborovala,protože háčky na kabátku pro dítě nejsou nejlepší řešení a nakonec jsem uháčkovala takové knoflíky.6ř.ok do kroužku, pak do každého 3kr. sloupky a v další řadě zase vždy místo tří jedne kr.sloupek a vznikl takový bobek.Ten jsem přišila na obě strany vždy jeden a pod ten jeden jsem přišila poutko uháčkované z řetízku. :grin

pitrisek    14.04.2008 14:14
Myslím, že ten, kdo stále leze do té galerky a chodí si tam utahovat, musí mít buď konkurenční stránky, kterejm se nedaří, nebo na tyto stránky narazil/a a šíleně se doma nudí. Holky doufam, že to neni nikdo koho znam. Markét nevím,jestli by nebylo lepší nechat jen bodové hodnocení pod obrázkama. Ta dílka si opravdu nezaslouží takové ztrapňování.

Evuška    14.04.2008 10:59
Aleno,vždyť ten pavouk je moc pěkný a dal učitě spoustu práce :p

Jirka    14.04.2008 09:53
Ahoj Zdeni,tak jsem to pončo otočil :roll .Zatím ahoj a hezký den.

Jirka    14.04.2008 09:47
Už jsem na to přišel :roll Je vidět ,že mi to po ráni moc nemyslí ;)


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009