FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


merika    20.02.2008 16:52
Aj ja sa pripajam ku gratulacii .Ludmilka všetko najlepšie hlavne veľa zdravia ,lásky a Božieho požehnania.Leni.Zdeni ja na Vás myslim ,len sa Vám neozyvam ,ale na všetko pride čas uvidite moje.Pekný zbytok dna dievčata a plette nech z Vás mám radosť :eek :eek :eek

pitrisek    20.02.2008 15:47
Taky přeju Lídě
VŠE NEJLEPŠÍ!!!
:) :) :) :) :) :)

romaleo    20.02.2008 15:07
Ludmilko všechno nejlepší k narozeninám,hodně zdraví,štěstí a inspirace.Krásně Vám svítí sluníčko a dokonce i měsíc byl krásně jasný a velký. :)

markéta robst.    20.02.2008 13:49
Ahojte holčiny,
teda já jsem si nás všechny představila jak se vezeme tím autobusem a všechny s jehlicemi v rukách :grin :grin

Helenko, mě to taky mrzí, že se mezi nás občas vloudí ta černá ovce, co tady píše ty komentáře...ale bohužel pro koukání galerky snad není potřeba ani registrace :?

Meričko, Tomáška zase brzy vyfotím a dám do galerky ..už taky proto, že jsem Lidce slíbila, že na něm nafotím ten zelenkavý svetřík, který mu poslala a který už je v galerce.

V inzerci přibyl nový inzerát pána, který by chtěl uplest rolák na zakázku, tak se mrčněte..

Tak u nás tak krásně svítí sluníčko a my nemůžeme ven, protože beru antibiotika :cry

Tak si upleťte šály a čepice, ať vás taky neskolí nějaká ta angína, nebo chřipka ;)

LIDUSKO, VSECHNO NEJLEPSI K NAROZENINAM !!!!!!!! :p :p :p

Alena32    20.02.2008 13:38
Připojuji se k Lence a díky za tento diskusní chat.Je to tady fajn pokec jako mezi kamarádkami.Počítač a připojení k internetu jsem dostala až tedˇpřed Vánocemi,takže ze začátku jsem měla potíže se zapojit mezi Vás. Zpočátku jsem potřebovala pomoc zetě a syna,ale tedˇuž to celkem zvládám a vnuk říká, že už jsem docela počítačová babička. Jsem právě nově v důchodu,tak i na to pletení je víc času.Za chvilku ale bude jaro a to se budu muset zřejmě odmlčet, protože volá zahrada a vinohrad a sil už není tolik jako dřív a všechno trvá déle. tak už to ale musí být. Že? :?

Lenka    20.02.2008 13:05
Ahoj holčiny a čauuuu Meričko,zrovinka jsem na Tebe myslela,jak se máš,to jsi hodná,že jsi se ozvala :) moc Tě zdravím a i Tvou rodinu-Severní Čechy zdraví Východní Slovensko ;) ,Markétko R. brzy se nám tam všichni uzdravte,at není smutno :p ,Pitrísku nic si nedělej z těch keců v galerce,vlezlí lidi zkrátka vlezou všude a je jim absolutně jedno,co plácnou :upset jejicj mínus,nenech se odradit,oni nic neumí,tak jim nic nezbývá než kritizovat druhé,až jim to dojde,tak se snad krásně vyjasní na tom světě ;)vítám opět nové tvářičky mezi námi.Autobus by nám sice nestačil,ale metro bychom obsadily už v pohodě,nemyslíte :grin to je moc fajn.Tady u nás už je konečně po těch mrazech o víkendu jaro a slunečno,kluk je nemocný,kašle jak blázen,tak ani nešel do školy,já makám až se ze mě kouří,dneska jsem to přerušila,protože mě zase skolila migréna,tak si musím dát na chvíli pauzíka ;) .
Tak děvčátka galerka je moc pěkná,zrovna jsem dneska přemýšlela jak se to všechno krásně rozrostlo za ten rok,co vás znám,lidi galerka i zkušenosti.A musím upřímně říct,že jsem ráda mezi vámi,byl to výborný nápad Markétko založit tuhle diskuzi ;) tak se mějte,jdu odpočívat.pa,pá Lenka

Leenka    20.02.2008 12:15
Lído, svetr jsem pletla z Dekorky .... je to žinilka. Stačilo pouze 50dkg, i když bylo napsáno 80dkg. Takže bude mít svetřík i moje malá neteř.

Zdena    20.02.2008 11:18
Ahoj pletařinky,no konečně taky Merička píše,jsem ráda,že jsi v pořádku.Holky,dnes má Ludmila narozeniny,tak jí všichni přejem jen to nej,nej,nej a pozor Liduš na alkohol :grin :grin :grin ahoj šikulky,odpoledne jedu s vnukem k homeopatce,ohledně alergii,tak ahoj.....Zdena :) :) :)

merika    20.02.2008 10:01
Ahojte dievčence.Hned sa chcem ospravedlniť,že som tu dlho nebola .Ja pridem počitam ,ale nemala som času sa zapajať sa do debaty.Mala som naročné obdobie v práci a doma tiež tak možno to bude lepšie.Markétko ja som si myslela ,že by si nám mohla stále Tomáška odfotiť aby sme videli ako rástie.Dúfam,že ste už celá rodinka v poriadku.Nové dievčence vitam medzi nami.Ostatné pekne pozdravujen a prajem veľa tvorivých síl.Chcem podakovať pani Miloslave a pani Alenke za popisy.Sme tu fakt dobrá rodina.Kto čo potrebuje jedna druhej poradi a pošle.Nemám pravdu Pitrisku?.Ja som to meno asi opäť skomolila,ale nehneváš sa že moja.Tak sa zatiaľ majte a dokladajte do fotogalerie nech sa tešim.Mne nema kto tam dať a ja to neviem :eek :eek

Zdenka    20.02.2008 05:34
Májo, prosím tě, ponožtičky jsou nádherné, nemohla by si mi poslat popis na patu a špičku na email.Děkuji moc.Jinak vítám novou pletařku.Markétko brzy se uzdrav a co Tomášek, ten je taky nemocný? Zdenko s tím uzeným , to fakt nemá chybu.Takže se mějte moc hezky.Zdenka(lounsko)

helena    19.02.2008 21:50
Ahoj všechny po dlouhé době zdravím a omlouvám se,že jsem tak dlouho nebyla. Jak jsem tak četla komentáře,vidím že starý známý anonym nedal pokoj.MarketkoRobst. nedalo by se to od manžela nějak zablokovat aby cizí nemohli přidávat komentáře? Jen mě to tak napadlo jak se vyhnout cizímu napadání.

Alena32    19.02.2008 17:51
Freeform technika je popsána - tedy velmi stručně- i na stránkách chytré pletení v češtině.
Ovšem není to nic pro mě - alespoň si to myslím. Zkoušela jsem to kdysi z Praktické ženy a je to takový jak bych řekla styl orientální potažmo indický či cikánský. Je použito mnoho barev, ještě víc druhů přízí i nepřízí ( trhaná podšívkovina , trhaný tyl,..) a různé vzorky . Vše dohromady je sháčkováno,spleteno a sešito.
Prostě pro mě se to jeví jako nastavovaný guláš typu co dům dal. I když mám ráda barevné pletení a spojování různých technik, tak toto mě neoslovilo.
Přesný popis se na to snad ani nedá udělat. Každý musí použít svou fantazii v plné míře.

romaleo    19.02.2008 17:10
http://www.knittinghelp.com/search-results koukněte sem

romaleo    19.02.2008 17:07
Zdravím milé dámy! To pletení free form -není to náhodou tkzv.modulové pletení?To bych věděla,ale pod tímto názvem mi to nic neříká.Je to takové to pletení po čtverečcích,obdélníčcích a všelijakých tvarech postupně na sebe připlétajících se?

Zdena    19.02.2008 14:58
Ahoj z Oseka,vítám nové pletařinky a ty se nám Markétko i s celou rodinkou uzdrav ;) mě také stále bolí v krku,nemůžu se z toho dostat :upset už nevím co bych vypila,když rum mi nechutná :) ale Pitrísku,já taky strašně ráda papám i když je pravda,že u mě se to takhle ani nemůže napsat,já ráda žeru a to všechno a na takovou zabíjačku,bych se nechala hned pozvat :grin :grin :grin ale když vždycky říkám mužíkovi,jestli mám něco upéct,třeba bábovku,nebo koláč a on na mě volá prý jedině z uzeného :grin no jo,když to papáníčko je tak dobré ale Pitrísku já bych taky nepozřela mořský potvory,jednou jsem v Egyptě omylem snědla chobotnici a když mě Pepa řekl.že to byla chobotnice,tak jsem myslela,že mě to vyvrátí žaludek :upset tak se mi smáli,že jsem to ani nepoznala ale je mi to protivný ale zase jatýrka z velblouda jsou děvčátka vynikající ale to jste už taky některá jedla,teda já mám hlad a píšu o jídle a ledničku mám prázdnou,tak si jdu něco udělat z mrazáku,dnes jsem vařila fr.brambory a ty já nejím,tak holčiny pěkný den a zase někdy ahoj.....Zdena :) :) :)

pitrisek    19.02.2008 14:24
Ahoj Šárko,
jo tak to choď pravidelně, budem rády!! :)

Někdo se ptal na techniku freeform - to bych taky uvítala, moc se mi to líbí, vypadalo to tak jednoduše, ale když jsem to zkusila, tak mi to moc nešlo :?

Markétko, brzké uzdravení!

Tyjo holky nechte toho s tim uzenym, já kromě čokolády můžu taky salám, uzený sýr, normální sýr, šunku, vejce - no jako JEDNODUŠŠÍ BUDE NAPSAT CO NEJÍM :grin :grin

Nejím mořský potvory.
Jináč všechno ostatní do mě padá jak Němci do krytu. Ale musim se krotit, jinak bych byla jak balvan. Ovšem k jídlu mám velmi, velmi pozitivní vztah!!
tuhle jsem říkala kamarádce "co mam dělat, já chci jíst a nechci cvičit ale chci bejt hubená!!!!!" :grin
No, zatim se mi jakžtakž daří držet lajnu, ale práci mi to teda dá, tojo!

Alena32    19.02.2008 13:57
Nazdar holčiny,
mluvíte mi z duše s tím uzeným a tak dále.
Přidávám , že můj manžel zrovna tedˇvyrábí udírnu, takže už se těšíme na ty laskominky,co tady popisujete.
Jinak také vítám novou pletařku už z toho titulu,že jméno Šárka je v naší rodině také zabydlené.

Hanousek    19.02.2008 13:48
Ahojky lidičky, vy mi teda děláte chutě!!! Pište raději o pletení, to není tak nebezpečné! :grin :grin Taky vítám novou členku naší pletařské rodiny.

LUDMILA    19.02.2008 13:23
AHOJ HOLKY zdravim SARKU no je nas tady cim dal vice ani by nam za chvili nestacil autobus na vylet a to je jedine dobre ja jsem tady spis momentalne v zapeti LENKY a jejich uzenin Lenko jsou moc dobry knedliky s boruvkama ale jeste lepsi je domaci zabijacka a to uzeny ktery je nalozeny 4 az 5 tydnu a dany do komina doma a vecer teply ale to pivo muze byt i 11 nebo 12 nemusi byt obyc a vecer aby nebylo tezko tak staci i maly kousek slivovice :grin to jenom tak na okraj a potom ty moje kila jsem neresila a neresim bud me chteji takovou jaka jsem a nebo holt musi hledat barbi a na to muj tatka asi nebude rika ze si da radeji o pivo vic nez nejakou furii pry staci jedna tak to je vsechno ode me mejte se hezky a ahoj

Šárka    19.02.2008 13:04
Dobré odpoledne, super stránky, fakt vynikající. Především úžasná inspirace a podpora, plést mě naučila babička, mám úplně stejný příběh. Sem budu chodit pravidelně. Přeju hodně štěstí! Šárka

markéta robst.    19.02.2008 11:25
Ahojte ...dneska jsem se sem konečně mohla podívat...my jsme totiž celá rodina marodi...já s manželem máme angínu a dcerce píchali ouško, takže jsme všichni na antibiotikách...v galerce přibyli krásný pleteninky.. :)

Alice    19.02.2008 09:46
Prosím, prosím, nemáte něco o technice freeform. Budu vděčná za vše.
Díky Alice :roll

mirek    19.02.2008 08:53
Pro Marci.
Pletete také na zakázku?
Díky Mirek

pitrisek    18.02.2008 22:08
Jo Alenko,
na babičku to budu muset ještě dost trénovat :) ona uměla takový super extra složitý vzory, který já vzdávám už jen při pohledu na schéma :roll
ale děkuju ;)

Jo Lení - reaguju na galerii - jo malá je mi hodně podobná, tos uhodla správně! Nejlepší je porovnávat fotky z dětství - moje a její.

Jarmilko - já jsem byla značně otrávená minulý týden, ale pak jsem si řekla, že než bych si rozkopla monitor, tak že by mně ho ta paní M... (že by Mažňák... :grin ) proplatila, že to se na ní radši vykašlu :grin
no tak ji politujme...

Alena32    18.02.2008 20:21
Pitrísku,tak už je mi jasné,po kom ty asi jsi tak šikovná a rychlá pletýnka. U vás je to asi dědičné.
Já jsem se trochu - základy - naučila doma, ale na upletení svetru to nebylo. Až když jsem přišla na střední školu,tak jsem se teprve zdokonalovala v pletení a naučila se háčkovat od spolužačky a její maminky.

Lenka    18.02.2008 19:25
Pitrísku,nesmutni,já vůbec nejím sladkosti,ani čokoládu,víš,prostě na ni nemám chuť,a neměla jsem nikdy.Ani v těhotenství jsem tohle nejedla,ani sušenky,ty jsem neměla"v hubě"snad nikdy.Ale peču sladké klukům,Martin ted v 17letech sní půlku pekáče sám a čokolády u obou kluků mizí rychlostí dravce 8) U nás jsou věčně spory kdo komu ujedl čokoládu a v tom jede i manžel,všichni 3 si vzájemně užírají a nikdo se nepřizná znáš to! ;) A já jsem nikdy nebyla štíhlá i přesto,že sladké nejím,po sladkém to zkrátka není!Víš po čem jsem tlustá?Nedokážu totiž projít kolem vonících uzeninek,salámků,aspiků,miluju grilováníčko,masíčko,DĚS,BĚS!K tomu pivečko,samozř.nealko,alko nemůžu,ale to je fuk.Manžel má čokolády ode mne nedotčeny,ale běda když si někam v dosahu položí kus uzenýho,to já můžu stále :grin Pitrísku,taky tu přemýšlím,jak zhubnout,a je to na nic.Škoda,že se nehubne u jehlic,vid?
Péťo,já měla takovou "motorovou"pletařku tetu.Taky na ní velmi ráda vzpomínám,naučila mne plést,tehdy byly jenom Praktické ženy,Sandra neexistovala.Teta by ted koukala na ty melírované příze,co dřív nebyly,každé klubíčko hladila,tak měla pletení ráda,a její dílka to byly fakt díla!Je mi moc líto,že už není mezi námi,ukázala bych ji tu naši galerku ;)Ta by z ní nesundala oči :)

Lenka    18.02.2008 19:04
Ahoj holky,přeju kráááásný i když dneska uplakaný den.
A hned zkraje bych chtěla přivítat mezi námi další nové tváře,pletařinky.Jsem moc ráda,že je nás tolik,alespon toto krásné řemeslo nevymře. ;) Mílo,já jsem kdysi hodně pletla,od 11let na sebe a naši rodinu,potom na svoje děti,pak při MD na zakázky pro jiné mamči,po MD už jsem s prací nějak nestíhala a kluci vyrostli,svetry už moc nenosí,tahle puberťácká generace je zcela pohlcená mikynama,tak jsem sem tam něco upletla na sebe či na manžela,nebo babičce a vloni se ségře už konečně narodilo mimi,takže jsem po x letech znovu ráda hledala miminkovské návody a jakoby se mi vrátil čas.Zrovna ted pletu už 3.svetýrek,během 14dnů,expres,protože malá bude mít 14.března 1.rok,tak abych jí to ještě stihla včas odeslat.
Holky mrkla jsem do galerky a málem mi vypadli oči :eek Taková nádherná dílečka!Tak krásně pletete ;) Budu se muset ještě přiučit.
Tak jsem vás pozdravila a jdu zase makat.Dneska jsem ještě nic neudělala,jelikož od rána jsem lítala s dětma po doktorech,pak vyřizovat pasy,všude fronty,pak ještě veterina,UF!Dala jsem si kafčo a beru jehlice a jdu na to. ;) Hezký den a zatím pa,pá
Lenka

pitrisek    18.02.2008 18:56
Marcy, jen dávej do galerky kolik chceš, to je pak pastva pro oči.
Jé kdyby existoval internet, když já jsem byla malá! Měla jsem superrychlou pletací babičku, ta byla úplně motorová. Chrlila modely pro celou rodinu - no škoda, už je to všechno někde pryč...
Kolikrát si říkám, kdybych jí třeba dneska ještě měla a dala bych jí třeba letní Sandru, měla bych novej šatník!!

No a druhá babička hodně šila, ale taky pletla ponožky, a taky rychlostí blesku, u televize, ani na to pletení moc nekoukala.Ale vždycky to měla perfektní!
Mílo tak nějak vím o čem mluvíš!! :grin
Kolikrát jsem si stýskala, proč den nemá víc hodin???? (aspoń pro nás pletařky, žejo!!)

Děvčata já se snažím od pondělka jíst zdravě. A manžel mi to hatí. Už zase přines ňákou čokoládu.
Tooo snad neeee!!!! :roll :roll

Míla    18.02.2008 16:29
Zdravím děvčata,pravidelně sleduji Vaši tvorbu a zprávy.Několikrát jsem se chtěla zapojit do debaty, ale vždycky jsem to vzdala,protože než něco nadatluji tak myšlenky jsou ten - tam.Mám velkou radost z každého kdo se věnuje pletení.Pěkně pokračujte ať je tu hodně obrázků a je na co se dívat.Kdybyste náhodou některá měla nějaký popis na pěkně nadýchaný dětský vzoreček, tak si na ně vzpomeňte.Já už nevím co bych roupama pletla,všechno už mám okoukané, vlastně opletené několikrát.Ani ne před měsícem se mé sestřenici,která je o celou generaci mladší, narodil chlapeček - další oběť mojí pletařské mánie.Než něco namyslím, tak se zatím věnuji pletením na panenky,už toho mám požehnaně.Bohužel nemůžu sedět s rukama bez jehlic a pak nevím kdy přestat a noc je jedne dvě.Bylo by potřeba nějak ten čas co člověk tráví doma natáhnout aby se žádná činnost nemusela šidit.(ani to spaní) Mějte se pěkně zdraví Míla

marcy    18.02.2008 14:46
Jak tak koukam,tak jsem sem napoprve vtrhla opravdu až moc razantně.Těch fotek jsem tam dala najednou asi moc.vybrala jsem domaci rezervy,takze slibuju, ze příště uz to tak divoky nebude :? ...i když se možná ještě něco najde :p


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009