FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


pitrisek    17.02.2008 22:52
Teda Marcy,
Ty jsi sem vtrhla rovnou přímo s celou kolekcí modelů! :)

A jak jsem koukala a koukala na jednotlivé fotky, tak jsem zezačátku ve své (zmatené) hlavě přisoudila ty kluky Marcy, a oni přitom patří Katce :)
Tak už jsem se koukla pořádně.

Taky jsem teď pletla svetřík s mašinkou, mám půlku předku. Nákres jsem si vyrobila už v létě, ale než jsem se k tomu dopracovala, tak je únor.
No neva, hlavně že nakonec jo :grin
A sice to měla být mašinka Tomáš, ale nenašla jsem na něj modrou, takže nakonec je to mašinka Percy (ono je to fuk, vypadaj stejně, akorát běda jak bych to před naší malou přehodila)

Marcy    17.02.2008 19:41
Díky moc za přivítání a chválu. Úplně se červenám :zzz . Merino se mi líbí, je opravdu jako Kateřina. Jak silou, tak vzhledem. Jehlice jsem použila tak, jak bylo doporučeno na pásce. Na dětské svetříky bude moc pěkná. Má opravdu pěkné barvy.

Katka    17.02.2008 19:28
Pitrísku, díky. To jsem přesně potřebovala vědět. Ano ano, je to na dětské svetříky :-) Můžete se mrknout na jak velké chlapy :-) Teď dostali modré čepice. Tak ještě ty modré vláčky. I když nevím, jestli bude chtít i taťka :-))) Díky díky díky. Katka

pitrisek    17.02.2008 19:24
Katko,
to Merino mám (neupletené , v klubíčkách ve svých šílených "železných zásobách", jak já tomu říkám....)
Je to silný asi na jehlice č.4, přesně ta tloušťka, kterou já úplně zbožňuju, je taková "akorát", přirovnala bych to asitak možná k přízi Kateřina od Toptexu, jestli jsi z ní někdy pletla.
Jestli to má být pro dítě (ne miminko), tak přesně ta pravá tloušťka na dětské svetříky - ani moc tlustý, ani moc tenký.

no snad jsem Ti trošku pomohla...
Jinak barvy merina jsou opravdu nádherné, hodně syté!!

Marcy jdu Tě pochválit do galerky a taky Tě vítám!!!

Katka    17.02.2008 19:20
Jsou nádherné!!!!!
Také Vás všechny zdravím. Katka

Alena32    17.02.2008 19:16
Nazdar děvčata,
sleduji, že se nás momentálně sešlo na stránkách zrovna několik. Zdravím vás všechny.
Modely od Marcy jsou skutečně obdivuhodné že?

Alena32    17.02.2008 19:06
Marcy,vítám tě mezi nás pletařky a opravdu velmi !!!! obdivuji tvoje výrobky . Já sama mám moc ráda norské a různě jinak barevné pletení a tvoje práce je opravdu dokonalá.
S m e k á m !!! :) :) :)
Modelka je také velmi krásná.

Katka    17.02.2008 19:01
Marcy, moc moc moc děkuji za pomoc. Můžu se ještě zeptat, jak je silná? Paní Alenka mi poslala předlohu pro svetr s mašinkami. A mně se tam moc líbí ty barvy. No a Merino je jedna z mála přízí, která je tam má všechny v nabídce. Akorát jsem ji viděla jen na internetu. Tak si nejsem jistá tou sílou. Protože třeba Yetti, co tam mají, tak u něj píší, jehlice 4,5-5 a ten je teda dost silný. To bych byla ráda, kdyby opravdu byla tak na ty 3,5-4 jehlice, ale opravdu :-))) Moc děkuji za pomoc a přeji krásný večer. Katka
PS: Vaše výrobky jsou moc moc krásné!!!! Přímo luxusní!!!!

Marcy    17.02.2008 18:39
Děvčata, nedávno jsem objevila tyto stránky, kam chodívám obdivovat Vaše krásné výrobky. Dnes jsem i já našla odvahu a vložila několik fotek do galerky.
Pak bych chtěla reagovat na některé dotazy, které tu zazněly:
-Příze Merino nekouše, dobře se z ní plete a pěkně hřeje. Není velká ani spotřeba.
- Pro MarkétkuR týkající se dotazu na připlétací elastické nitě. Kdysi, někdy po revoluci, se prodávaly pod značkou Madeira. Stály asi 55 Kč. Byla to perfektní příze do lemů, zvláště u čepic. V posledních letech nebyla už vůbec k sehnání. Bývaly ve světlém nebo tmavém provedení.

Alena32    17.02.2008 13:13
Romaleo, taky jsem se na ty háčkované spodˇárky dívala a mooc se mi líbily. Nejsou ovšem pro mě! Bohužel.Říkala jsem si,že bych je udělala pro neteř,ale až později tedˇmám rozdělané jiné věci a to je můj největší problém,že rozdělám víc věcí najednou a pak se musím nutit to toho dodělávání.Momentálně mám dodělávat pulovřík pro vnuka Martínka je to takový pulovřík se slonem vpředu i vzadu a s chobotem a ocáskem do prostoru. Až to dokončím,tak se vám pochlubím. Dál mám rozdělaný pulovr pro dceru a ještě velký rockerský svetr pro syna ( to je ale dlouhodobý úkol při té velikosti).

pitrisek    17.02.2008 08:35
Ahoj Katko,
souhlasím, jak píše romaleo - merino by kousat určitě nemělo. Mám doma merino vlnu (českou), a nekouše. Taky jsem se toho bála.
Taky mám pro sebe pončo z vlny od Schoellera, a ta vlna je taky upravená, že nekouše.

Jinak parfém je Salvador Dalí Laguna. Včera jsem si zas připadala jak feťák, stále jsem si čichala k zápěstí, jak když něco šňupu :roll

Ještě jsem tam objevila té značky jinou, Sun and sea... myslím... a taky voní krásně!
Ale samozřejmě, každému voní něco jiného.

romaleo    16.02.2008 23:20
Opět zdravím! Náhodou jse natrefila na háčkované spoďárky a chtěla bych to zkusit uháčkovat-nemáte některá náhodou nějaký popis na háčkované spodní prádlo?Zcela malých rozměrů?

romaleo    16.02.2008 20:34
Některá vlna kouše,ale např.merino by kousat nemělo,protože je to vlna z čerstvě narozených jehňátek.Mám upletené svetry ze 100% vlny s nějakou úpravou,že taky nekoušou(nosí je děti a ty by se kousat nedaly)Nejlepší je,když si klubíčko vyzkoušíte na krku.Dobrá,leč dražší je vlna od Schoellera.

Katka    16.02.2008 19:29
Přeji krásný večer všem. Jsem tu již tradičně opět s dotazem :-) Když koupím klukům přízi s příměsí vlny ... (50%merino vlna, 50% akryl) nekouše to? Protože jsem někde četla, že ano. Nemám s tím vlastní zkušennost, tak se ptám. Kousavý svetr by mi kluci nenosili, to je zbytečná práce :-)).
Pitrísku, copak je to za nádherný parfém? Jinak máte doma pěknou princeznu :-) Katka

pitrisek    16.02.2008 19:22
Ahoj holky venku je ale zzzzzima! :zzz

Byli jsme na otočku v Praze, a já tam úplně náhodou narazila na jeden parfém, který jsem kdysi úplně náhodně z nudy načuchla někde na letišti, když jsme se vraceli z dovolený, a až pozdě jsem zjistila, že mi hrozně krásně voní (rozvine se až za dýl), a pak jsem ho nemohla sehnat:? takže mám dneska úplně krásný odpoledne!!

Zdena    16.02.2008 19:01
AHOJ VE SPOLEK,OPĚT V GALERCE NOVÉ VĚCIČKY A MOC PĚKNÉ.PITRÍSKU,TY TAKY PLETEŠ OSTOPÉRO,NEMÁŠ MOTOROVÉ RUCE?ACH JO,VY JSTE HOLKY ŠIKOVNÝ,JÁ SE STÁLE MOTÁM S PONOŽKAMA A NEJSEM SCHOPNA SI DODĚLAT SVOJE VĚCI :upset KAŽDÝ CHCE PONOŽKY,TO NECHÁPU A NEBO SPÍŠ CHÁPU,PROTOŽE JE KAŽDÉMU DÁVÁM,NE PRODÁVÁM ALE TO JE JEDNO,HLAVNĚ ŽE MAJÍ RADOST A MĚ TO BAVÍ,HOLKY MĚJTE SE MOC PĚKNĚ,KRÁSNOU A LEDOVOU SOBOTU,TEĎ JSEM DOPEKLA MERUŇKOVÝ KOLÁČ,TAK SE JDU NACPAT,ABY SE MI OBALILY NERVIČKY A K TOMU KAFÍČKO,PITRÍSKU POZDRAVUJ TVOJÍ MODELKU A MAKY MÁ TAKÉ DOMA MODELKU HEZKOU.AHOJ......ZDENA

Hanousek    15.02.2008 18:12
oprava: naší malé Jenny. :p

Hanousek    15.02.2008 18:10
Ahoj děvčata, docela vám závidím, že můžete přestavovat nábytek. Taky bych to ráda dělala, jenže mám takové ty stěny skoro až do stropu, jak šly v 70. letech a s tím toho moc nenadělám. Tak mi zbývají jen nějaké maličkosti. Ale bydlím v paneláku, kde nejsou omítky, přímo na panel jsou nalepené tapety i na stropě. Loni jsem řešila problém, co s tím, jenže jsem neměla kam vyházet nábytek, aby mi mohli natáhnout omítku. Chtěli totiž dělat celý byt najednou, tak jsem od toho upustila. Tapetovat stropy, to bych určitě nezvládla, tak jsme to s dcerou všechno vymalovaly přes tapety. Je to čisťounký a mám z toho moc dobrý pocit. A celý byt vypadá úplně jinak! Teď už jen dávám pozor, aby se na zdech neobjevily malůvky na malé Jenny, protože ty ji přímo magicky přitahují! :grin :grin :grin

Zdena    15.02.2008 17:42
Ahoj pletařinky,tak konečně někdo nahodil téma,na přestavování nábytku,to já holky taky dělám,pak se druhý den nemůžu narovnat,můj manžílek šílí,když přijde z práce a něco je zase přestavěný,vždy říká,že se bojí.že jednoho dne najde trenky ve sklepě,mě to taky baví mám pocit,že je to nový byt a má dcera to taky dělá i její manža šílí,ahoj holčiny Zdena :grin :grin :grin

markéta robst.    15.02.2008 14:15
Zdeni..na to musím reagovat, s tím nábytkem to dělám taky...ono když ho pak rozmístím trošku jinak než byl, tak mám pocit, jako bych dala do toho pokoje něco nového a mám z toho takový fajn dojem...jenže můj manžel to moc nebere a když začnu slovy,, hele já jsem přemýšlela, že by sme tohle dali sem....\", tak chudák manžel se chytá za hlavu...ještě že mě to nebere tak často :grin :grin

Zdenka    15.02.2008 11:38
Taky já bych se chtěla přiřadit k diskusi, jsem taky starší, moje maminka mě naučila plést v 6 letech, ráda jsem si pletla hlavně pro panenky, dříve to byly takové gumové,říkalo se jim plaváček, na tu jsem hodně pletla, háčkovala, mám oblečky schované dodnes někde v kufru, ale bohuežel moje dcery si moc s panenkami nehrály, nebo hrály ale protože měly oblčeky nic nemusely dělat a teď mám dva vnoučky, takže ty si s panenkama nehrají.Dcery jsem zkoušla učit plést, u té nejmladší ( 22 let) se to podařilo, upletla si předloni šálu, když byla nemocná a neměla prakticky co dělat, ale prostě ony ví, že jim to maminka uplete, uháčkuje nebo ušije, ale co až tady nebudeme, nebudou mít nikoho, ale v tomhle věku si to ještě neuvědomují, škoda , že nemám vnučku hned bych jí to naučila, třeba to ještě přijde, ale je to moje hoby, dělám to ráda a ráda dělám někomu radost, takže taky když mám chuť pletu, háčkuji, vyšívám, šiji a podobně, jo a další můj koníček je přestavba nábytku, to je můj manžel hotovej, když občas přijde z práce, a nábytek je postavený jinak než stál, když do práce odcházel a můj syn to zdědil po mě, chudák snacha, ale zatím jí to nevadí. Tak jsem se trochu rozepsala, moc Vás všechny zdravím, je dobře, že tyto stránky existují.Děkuji za to Markétce Robst. a všem co jste tady .Zdenka(lounsko)

Hana    15.02.2008 06:42
Já patřím k tzv.Husákovým dětěm.Na mě a na sestru mamka pletla,háčkovala a šila, a to hlavně z důvodu abychom měly něco pěkného a jiného než ostatní.Já jsem zkoušela plést již před základní školou,pak jsem hlavně vyšívala,a první nositelnou věc,vestu bez rukávů jsem si upletla tak v 6.třídě,mám ji do dnes.Já neznám z mého okolí nikoho kdo by pletl.Často slyším proč se s tím děláš když se to dá koupit.Mám malou holčičku a tvořit na ni to je spíš velká radost než nějaká práce.baví mě i další ruční práce,takže mám období když pletu,pak vyšívám,háčkuji nebo šiji,jen den den kdyby se dal nafouknout.Jsem moc ráda že jsem zde našla zpřízněné duše.Hanka

Alena32    14.02.2008 15:34
Dobrý den milé pletařky,
Jsem ve věku zhruba stejném jak píše Radost a Hanousek a připojuji se k tomu,co jste napsaly vy dvě. Já jsem se učila plést a háčkovat také jako malá školačka-zhruba v 9 letech. To bylo ale jen na panenky a pro sebe jen šálu z různých zbytků klubíček ( příze Aleš,Jindra,...).Také jsem tehdy pletla z pravé ovčí vlny doma zpřádané. ovečky jsme měli vlastní a přízi zpřádala teta. První opravdu nositelný svetr pro sebe a pro sestru jsem upletla až když začala příze Crilan - zhruba v r. 1967. Pak ,když přišly děti jsem pletla i doma na zakázku,abych si při mateřské přivydělala nějakou korunku.
Dcera se plést ani háčkovat nenaučila,ale slušně šije a to i například pro sebe sako,pro děti bundy,kalhoty atd.
Říká,že nač by se učila plést,když to zvládne babička pro všechna vnoučata sama.
To jenom tak k tomu " co se v mládí naučíš".

markéta robst.    14.02.2008 14:54
Ahojky,
Liduško, dneska mi přišel balíček se svetříkem pro Tomáška...je náádhernej, krásně upletenej a hezká barvička..pak Tomíka nafotím a dám do galerky, i když tam ten svetřík už je nafocený...ještě jednou děkuju moc...

Holky, dostala jsem nabídku k prodeji efektních pletacích a připletacích přízí, některá je metalizovaná (kovově lesklá), dál pak z vysoce kvalitní bavlny přízi na háčkování...nebo elastické připlétací gumičky pro pružnost lemů při pletení (svetry, ponožky) a nebo k nařasení jemné látky v barbě průsvitná a kouřová.

Problém je že jsou neskutečně drahé..ty připlétací příze jsou většinou 25 g / 100 - 400 m. a cena by byla za kus od 60,- Kč do 100,- Kč
Nemáte s touto přízí některá zkušenost...přemýšlím, jestli ji mám vzít do svého prodeje...snažím se tady příze prodávat za co nejmenší ceny a tak nevím jestli by byl o tak drahý druh zboží zájem :?

Eva Brychtová    14.02.2008 10:16
DOBRÝ DEN RÁDA BYCH VÁM NABÍDLA ZBYTKY SAMOVZOROVACÍ BAREVNÉ PŘÍZE SPORTIVO A EFEKTNÍ STŘAPATOU BAREVNOU PŘÍZI BRAZILIA COLOR.ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ UŽ NEMOHU PLÉST. :cry

romaleo    14.02.2008 08:53
Všem pletařkám a příznivcům ručních prací vůbec,přeji krásný den. Leenko děkuji moc. Co se týká dětiček,tak moje téměř devítiletá Lea celkem slušně zvládá plést,ale dlouho u toho nevydrží.Vzpomenu-li si na sebe,tak jsem to jako dítě uměla,ale nebavilo mě to a nepamatuji si,že bych něco dopletla až do konce.To až tak kolem dvaceti let,jak jsem chtěla mít něco originálního,co nemá žádná kamarádka. 8) A jak o tom přemýšlím,tak vlastně ani žádná moje kamarádka neplete ani neháčkuje.

Hanousek    14.02.2008 07:47
Jak tak koukám, Radosti, jsme na tom s věkem tak plus mínus asi stejně. Taky si pamatuju, jak jsem sedávala u babičky a dívala se, jak dělá nejrůznější ruční práce. Učila mě plést, háčkovat a šít. Moje teta hodně šila, tak jsem si chodila pro odstřižky a tvořila modely pro panenky, později jsem je obháčkovávala a oplétala. Školní příze a sněhurka byla tehdy to jediné, co se dalo na to pořídit.Ve 12 jsem si upletla "opravdový" svetr. Svůj první šicí stroj jsem dostala ve 13 letech - to bylo radosti! A opatruju ho jako oko v hlavě doteď. Dcera se během školních let taky snažila trochu šít i plést, ale je levák a měla jsem trochu problém s vysvětlováním. Pak ji to přestalo bavit a teď moc lituje, že v tom nepokračovala. Zvlášť když přijdou děti, je to pomoc k nezaplacení. :grin

RADOST    13.02.2008 22:00
Liduško, děkuji za rychlé napsání obou vzorků. Už jsem si je natiskla a určitě je brzo zkusím a na něčem uplatním.

Markétko, já si dodnes vzpomínám, jak maminka po večerech u rádia háčkovala a já se to od ní jako čtyřletá učila. Před nástupem do školy jsem si už chodila kupovat za dvě koruny školní přízi nebo sněhurku (perlovka za 1,40 byla pro mě moc tenká) a obháčkovávala takové malé panenky. To byly krinolíny na jejich miminkovských tělíčkách!Bylo to kolem roku 1955. Nelituj trpělivosti ani času, je to dobrá investice a dcerka ti bude jednou moc vděčná. Držím Ti palce!

ludmila    13.02.2008 20:14
zdravim Vas holky a děkuji za pochvalu mych vytvoru napiši Vam ty vzorecky abych to nemusrla psat několikrát po sobě fialovy svetrik a cepička udělam naplet a začnu 1 řada 2oka obrace nahodit 2 oka splest hladce opakovat do konce řady 2řada rub obraceny hladce a nahozeny a spleteny obrace zase do konce řady 3řada lic 2 obrace ty musi byt pořad nad sebou 2 splest hladce nahodit a opakovat do konce řady 4 řada rub to stejny jako 2 řada a opakovat stale 1 a 3 radu jednou musi byt nahozeny zprava podruhe zleva to je cely tajemstvi vzorku kdyby jste něco nevěděli tak se ptejte a zeleny svetrik 2 obrace 3 hladce opakovat do konce řady to je lic a rub hladky obracene a obraceny hladce 3 řada jako prvni rub jako 2 řada 5 řada 2 obr musi byt stale nad sebou a ted ty hladky 1 oko nahodim vsechny 3 oka spletu hladce a nahodim jeste jednou 2 obrace opakovat do konce rady to je asi tak vsechno jiny popis na to nemam zdravi Ludmila

pitrisek    13.02.2008 16:07
Markét uplně vidím Káťu, jak se nakrucuje v tý krepový sukýnce ;)
tomášek je teda moc hodný miminko, no to oblíkání a koupání se mu musí odpustit, na to má každý mímo nárok :grin

Mě teda slušně škrábe v krku, jsem podcenila o víkendu počasí a chodila sem si jak primadona bez pořádný šály a pod bundou jen lehký oblečení... jo ono to svítící sluníčko klamalo!

takže teď najedu na mlíko s medem.
Doteď jsem dělala věci do práce, teď si ale dám chvíli oraz (než budu zase pokračovat) a upletu si kus novýho červenýho modelu!pá


Jo romaleo, sice ses ptala Leeenky, ale mám pocit, že ten modrej krátkej topík jsem onehdá taky pletla (a mám dojem, že ho pletla i Markétka) - je to z loňské (nebo už předloňské :roll :roll ?????) Sandry.
V tom vydání byly samé bomba modely, asi z ní budu plést letos v létě znova!!


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009