FitLinie | Formix SE | Recepty doma | FormOffice | HomePack3000 | Rybář | Hromadná pošta | Pletené odevy | DWN.cz | Omalovánky | Vaříme recepty | Email marketing
spacer.png, 0 kB

Chat - návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek >>


markéta robst.    21.11.2007 13:40
Káťo, to máš velkou pravdu s tou kariérou, kteŕé dneska dává hodně žen přednost před rodinou...a myslím, že až pak se rozhodnou v pozdějším věku pro miminko a rodinu, tak je to pro ně určitě trochu šok, protože ta zoodpovědnost a práce okolo dětí je daleko náročnější než když jim je třeba 20 - 25 let.

Holčiny v gaklerce jste se mě ptaly na ty ruličky u čepice...tak ty dělám úplně stejně jako zavázky k čepici, jenom to dělám z více vláken příze najednou.

A zavázky dělám : naměřím si dvě vlákna příze - aspon metrové (při tvoření těch ruliček si naměřím vlákna 4 nebo 5 podle síly příze)
a v levé ruce držím jeden konec vláken které natáhnu pravou rukou a přitisknu na pravé stehno a pak už jen pravou rukou smotávám ty natažená vlákna po stehně od shora ke kolenu a až se mi zdá že už je to hodně namotaný tak oba konce vláken přiložím k sobě a oni se do sebe pěkně namotají a vznikne zavázka nebo ta rulička, pak konec zauzlíčkuju a přišiju k čepici :)
Asi to píšu dost zamotaně, ale myslím že si s tím poradíte ;)

Lenka    21.11.2007 13:28
Krásný den holky,Zdeničko,at Tě to u toho zubaře nebolí,vydrž,budeš pak mít krásné zoubky.Mě návštěva zubaře čeká bohužel taky.Minulý týden se mi rozlomil zub a vnitřní půlka vypadla i s plombou a v neděli to samé na druhé straně čelisti,zubař má narváno,objednal mě až za měsíc,tak "hubnu"jelikož se ani nemůžu nějak najíst.Ucpávám si to vatou před jídlem,ale vypadává mi to,mám nervíky,že se tam něco dostane a začne to bolet.Takže radši nejím,manžel nadává a zubař objednává jinak až na únor,ale někdo mu vyoadl,tak mě vzal ještě na prosinec,18.12.takže zuby jsou martýrium,děš,běs a když jsem poslouchala,jak chtějí uzákonit to placení u zubaře a vlastně od ledna se bude platit za návštěvu u lékaře,tak mi z toho jdem hlava kolem.U zubaře jsem pomalu každých 5-6měsíců,k lékaři si chodím každý měsíc pro léky,ale musím do ordinace,takže si asi teda poplatím :upset
tak snad nevadí,že sjem si taky postěžovala.Zdeni budu na Tebe myslet,zítra.
Chválím věci v galerce,jste šikulky a pletete dost rychle.
Katko dávám Ti za pravdu,že dnešní mladé dívky často neovládají ani to vaření,natož něco uplést.Docela lituju svoje syny,nevím nevím,jestli najdou to co hledají,hlavně ten starší si přeje najít děvče,které bude zvládat to,co já a nebude chtít v domácnosti myčku.Musím se pousmát.Na dnešní dobu už je to možná utopie.....
Holky at vám všem krásně uteče den a jde práce od ruky.Zatím pa,pá Lenka

Katka    21.11.2007 12:49
Dobré odpoledne dámy,
já tedy zírám. Mám pocit, že v dnešní době nejen už žádná žena neplete, ale hlavně ani nevaří. :-) Skoro si myslím, že snad všechny musíte být o dost starší než já :-) protože moje vrstevnice nedělají ani jedno a hlavně ještě nemají ani první dítě (a raději ho ani zatím neplánují)... Jediné co je dnes in je kariéra :-). To já už mám prcky dva(3roky a kousek a 1 rok a kousek) a včera jsem šla bojovat do práce, aby mi ředitel povolil 4. rok na mateřské, když už se to musí teď hlásit takhle dopředu. Kromě pletení a vaření chodíme s klukama sbírat bylinky a vaříme bylinkové čaje, děláme bezovou šťávu ... :-).
Jen tiše lituji, že jsme si to takhle zavařily a v dnešní společnosti je velice obtížné, (když muž není miliardář), aby žena zůstala v domácnosti a pečovala o rodinu.
Mějte se báječně a pletení zdar :-)
Teď pletu tlustou zimní sukni z Yettiho. Katka
PS:A tak jste mě navnadily, že se chystám na pečení nebo grilování kuřete :-)

marketa robst.    21.11.2007 11:31
Ahoj holky...teda takový krásný věci dáváte do Galerky...a do soutěže NIC !!!

Polepšete se a pleťte taky do soutěže, ta nám zatím trošku zaostává :?

S tím talířenm na to kuřátko ... ještě že jste si tady o tom psaly.
Moje máma mi nutila po babičce právě takový hluboký talíře ..aspon do mikrovlnky..a já je nechtěla protože byly moc silný a už vlastně nemoderní...no to teda jsem ještě nevěděla čeho jsem se to vlastně vzdala...no doufám, že je mamča ještě má a hned jak se tam za ní rozjedeme tak si hned aspon 2 odvezu ;)

Mirka    21.11.2007 10:38
Ahojky všechny!
Maky: moc díky za pochvalu ve fotogalerii, od Tebe-nekorunované královny pletení- mě to obzvlášť těší! Ano, nakonec jsem ten rolák vyřešila jen přes hlavu - důvodem byla pouze má lenost. Upletla jsem totiž jeden ten lem-a byl tak dlouhý,že jsem ho nakonec využila jako jeden společný. No a díky tomu jsem rolák znovu nasadila - obráceně - a udělala šev vzadu. Do celého obvodu jsem nakonec musela dát gumičku, protože to trochu odstávalo, ale mám z toho teď fakt radost! Večer jdeme na koncert, tak myslím, že to bude hezké i na černé šaty.
Heleno: omlouvám se, asi jsem to do fotogalerie zapomněla napsat - pletla jsem to sice z Violetty, ale dvojité! Použila jsem pak jehlice č.4,5.
Romaleo:varná miska by na to kuře asi taky šla, ale nemám vůbec zkušenost. Já se prostě držím talíře...
Evuško, s cukrovím to dělám taky tak - vytáhnu ho na velikonoce a slavím úspěch! Letos jsem ale vyhlásila, že skoro nebudu péct, všichni u nás jedí jak vrabci, a mě to pak do Velikonoc zabere zbytečně kus mrazáku...
Zdeni: moc držím palce! Ať se vše povede a pusa co nejmíň bolí! Brzy zase přijď!

helena    21.11.2007 08:24
Dobré ráno, tak jsem to včera dobře vyřešila.K večeři bylo kuře a na dnešek jsem si předpekla vepřové a udělala knedlíky a dnes dovařím zelí. :p Děkuji moc za rady. Zdeničko budeš mít krásný úsměv s novými zoubky, přeci.Na to se těš.Já byla včera taky u zubaře a nic moc.Tahali mi nervy.Zatím teď přeplétám rukávy (taky byly moc velké) a při tom přemýšlím, co začnu pak. :grin

Zdenka    21.11.2007 05:40
Ahojky děvčata, dneska jsem to naposledy, tedy delší dobu tady nebudu, nemám doma ještě zapojený internet, není na to čas a zítra jdu si nechat dělat přední zuby, nejdřív mi je vytrhnout asi jenom 4 přední a pak musím čekat na nové, takže budu v pracovní neschopnosti a budu doma plést a plést a hlavně taky péct, nebo se z toho zblázním, jsem z toho docela psychicky hotová, i dětem sem zakázala za mnou jezdit, aby neviděly bezzubou babku. Ale snad to bude všechno dobrý, doufám, že nevadí, že si tady tak post+ěžuju, ale jste bezva holky a budete mi chybět.Ještě posílám dneska Markétce do galérky a soutěže nějaké věci co jsem napletla k ježíšku pro dcery. Tak se mějte. Zdeni(Osek) jsou to starosti , viď, ale bude dobře, uvidíš. Tak se mějte Zdenka (lounsko).

Evuška    20.11.2007 23:55
JO vanilkové rohlíčky...některé roky jsem je dodělávala i dvakrát nebo třikrát, protože to menžel SEŽERE.Kolik let jsem vymýšlela,kam to schovat-sklep,půda,různě po kuchyni...nejvíce se osvědčila cestovní lednička.Tam jedině to nenašel.Jenže jsem přišla na to,že když to schovávám,mají to jako vzácnost.Na vánoce,když to člověk vybalí a můžou jíst,co chtějí,už to není ono a co pak s tím,že jo.Do mrazáku a na velikonoce vybalit :grin

Lenka    20.11.2007 19:33
Čauuuuu holky,teda vy si tady ale "bužírujete"Ňam,ňam,kuřátko bych si taktéž dala.
Koukám,že se máte pěkně,to je fajn :) Já ted přilétla od holiče,musela jsem si nechat zase po roce zašmiknout konečky,jinak k holiči nechodím,fakt na mě moc nevydělají :grin nosím dlouhé vlasy a ty si můžu případně natočit sama,akorát vloni na svatbu jsem si to neriskla,ale udělali mi to mooooc pěkně.Kadeřnice má zkrátka dobré"oko". ;)a dobře se s ní povídá.
Ted půjdu něco vytvořit k večeři,akorát jste mi tu udělali chutě. :)
Věci v galerce jsou moc hezké.
Holky já mám poslední 2měsíce takový zvláštní pletařský problém 8) Všechno,co upletu je ....velké!I ty poslední věci,co mám v galerce jsem musela doupravovat,včera jsem konečně dodělala tu sukýnku a je co?..velká!Sice jsem dala do pasu gumu,ale stejně mi to přijde velké.Tak tu nad tím dumám a dumám.Malá má 11kg,nevím kolik v pase.Chci ji to poslat jako překvápko.
Tu čepici na kluka musím taky uplést znovu,protože je taktéž velká!A nechce se mi dělat tak velké záložky po stranách.No já už se z toho :upset
Oteplilo se tu,slezl sníh ;)to je fajn.Také přemýšlím a vymýšlím,co komu k vánocům....
Cukroví začnu péct tak kolem 10.12.jako tradičně,nepeču moc druhů,zato třeba vanilkové rohlíčky dělám z 5-násobné dávky!Protože ty první plechy se vždy sní okamžitě.Naši puberťáci pak až do vánoc hrabou po bytě a hledají cukroví,které musím před nimi prostě uschovat.Takže proto peču až takhle 2-1 týden před svátky to abych ještě stihla některé cukroví přidělat a také aby chlapci nemuseli tak dlouho"hrabat"po bytě a dočkali se už.Ale tohle je asi všude stejné :grin :grin
Ráda peču,takže receptíky rozhodně přivítám,Markétko.
Tak holky,hezky plette,užívejte večera,mějte se moc fajn a já jdu zase něco dělat.Pa,pá
Lenka ;) :)

romaleo    20.11.2007 17:59
Zdravím všechny!
U nás je oblíbené kuře na soli.To je taky bez podlévání a křupavé.Děláme ho s rýží.Jako rodina alergiků na kdeco-můžu poradit sojové,nebo rýžové mléko.Co použít na to kuře misku z varného skla?

Mirka    20.11.2007 15:18
Heleno a Pitrisku!
Nevim přesně, v čem spočívá kouzlo toho talíře, každopádně v čemkoliv jiném se to kuře musí podlévat, ale v případě talíře se dokonce trouba ani nemá otevírat, jen při obracení. Peču ho normálně v troubě, klidně na 230-250 st.Vypeče se tolik šťávy, že žádný tuk není třeba. Talíř jsem vyfotila a posílám vám ho na mail. :grin

MarkétaB.    20.11.2007 14:42
Chci poděkovat Mirce a Pitriskovi za poslání návodů na čepičku.To je tak bezvadný jak to tady funguje,ještě že tyhle stránky máme.

helena    20.11.2007 14:07
Zdeni to ten podzim, najdi sílu na pletení, kamarádky a častěji sem mrkni. Určitě to zase přejde. Hlavně by člověk neměl být sám a stranit se lidí, pak je to ještě o moc horší. Já měla takový hrozný minulý rok, ale zase je dobře. :)
Helena

Evuška    20.11.2007 13:57
Tak jsem tu znova.
Chci pozdravit Maky.Viděla jsem v galerce nové pěkné dílko,tak už je zase zpátky u nás.

Evuška    20.11.2007 13:51
Zdeni,
hlavu vzhůru.Bude líp :) :p :grin
Nakoukni sem častěji a přijdeš na jiné myšlenky

Evuška    20.11.2007 13:48
Tak s těma talířema je to docela pech.V naší rodině je rozebrali všichni,kdo měli mikrovlnku dřív než já,Takže na mě už nezbylo.Všichni měli doma na talířích samé zlato a babča se n nestihla divit.Myslím,že kdyby se to položilo do mělké zapékací misky,tak to vyjde na stejno.Jde o to,to nepřiklápět,ne???Nebo že by ty tylíře byly kouzelné???
Je pravda,že u babičky vždycky chutnalo dobře,tak v tom asi něco bude :p

Zdena    20.11.2007 12:59
Ahoj pletařinky,chci vás jen pozdravit a vítám nové holčiny,jste všichni surer holky ;) já teď nepíšu ani moc nepletu,mám problém v rodině,tak jsem totálně,psychicky na dně :cry ale brzy se k vám vrátím,tak pleťte a buďte stále,tak fajn.Ahoj Zdena :cry :cry :cry

helena    20.11.2007 12:23
No Mirko já z toho dostala hlad, ale ten talíř asi nemám. A pečeš to kuře klasicky v troubě? A co bych mohla použít místo toho talíře? Já peču klasicky v pekáči.Helena

pitrisek    20.11.2007 12:21
Hihi :x červenací smajlík tu není....
díky ;)
Mirko, já mám teda taky dotaz - jaký to je talíř???? že bych to ještě někde vyhrabala po pratetách a babičkách?? zní to teda dost lákavě, jak to popisuješ!

Mirka    20.11.2007 12:09
Heleno,
pro mě je naprosto nejlepší kuřecí recept "kuře na talíři". Tomu se opravdu nemusíš naprosto vůbec věnovat, takže po příchodu z práce bys měla trochu času na ostatní věci. Podmínkou je ale mít takový ten starý porcelánový silnostěnný talíř(jiný by asi v troubě prdnul). Na něj se to kuře položí (koření jaké chceš, tuk žádný) a dá se na 40 minut do trouby. Za 40 minut obrátit - a dalších 40 minut. Vytáhneš naprosto perfektní křupavý kuřátko, lepší fakt neznám.
Pitrisku, teda Ty jsi tak hodná!!! Fakt, to se dneska už nevidí! Musela jsi se mnou mít tolik práce! Byla jsem z Tvé ochoty tak vedle, že si všechny Tvé dopísky+fotky+nákresy musel povinně prohlédnout i manžel :grin
Takže moc díky a jakmile přijde vlna, začínám!

pitrisek    20.11.2007 12:00
Ježiš no jó vlastně :grin Ital je u Heleny.
Já totiž teď psala Mirce na mejla, a včera jsem Helenko psala Tobě, a nějak se mi to prostě zmotalo :grin
no, každopádně Ital má "perfektní" kombinaci alergií...
hele předlož mu knedlo vepřo zelo, tam neni žádnej pro něj nebezpečnej alergen ;)

helena    20.11.2007 11:55
No řízky a bramborová kaše byla včera večer. Vlastně nakonec jen ty řízky, protože v kaši bylo mléko.Tak dneska upeču kus kuřete.Ono je to těžké, když ještě chodím do práce a přijdu domů ve čtyři.Ale já to nějak vymyslím. :grin

Mirka    20.11.2007 11:51
To nevadí, ať Ital přijede klidně i k nám... :grin
To fakt docela zúžuje výběr, když nemůžeš použít rajčata ani mléko. Chtěla jsem napsat, co třeba grilované kuře s kaší, ale kaše vlastně taky nejde :? Tak před něj vrhni klasiku - řízky, a je to.
Pitrisku, moc díky, jdu se podívat, cos mi napsala!

helena    20.11.2007 11:46
Pitrísku, to k nám přijel Ital s alergií na rajčata, přece. Ne k Mirce. Nevím, co bude jíst. Já si naplánovala na dnešek kotlety na šlehačce a to taky nemůžu, když má alergii i na mléko...CHjo :(

pitrisek    20.11.2007 11:36
Jo Miruš,
ohledně toho rukávku, jak jsme si psaly - dodatek je na mejlu. papa

pitrisek    20.11.2007 11:36
Ahojky,
Mirko, teda, Itala je mi líto, ale Ital s alergií na rajčata - to je teda fakt pech!!! To proboha v tý Itálii chudák snad nemůže jíst skoro nic :roll Tak mu udělej pizzu bez rajčat ;)

Markétky, zdravím vás obě ;)
šestihrannou čepici posílám. ahojky

helena    20.11.2007 11:05
Ahoj Mirko,
já neodolala a ty jehlice jsem si koupila. Je to škoda peněz, ta protažená příze se mi zadrhávala a pletla se mi do té druhé příze, takže jsem to psychicky nevydržela a nakonec jsem efektní přízi vyndala, mám na dva svetry a úžasné jehlice v šuplíku. :grin

Na recepty se těším. Holky včera k nám přijel ten Ital a dobrý, dokonce jsem mu tu angličtinu rozuměla a popovídala si. Chodím na angličtinu druhý rok každý pátek od sedmi ráno na hodinu. Tak z toho mám docela radost! Jen nevím co mu budu vařit, když má alergii na rajčata a mléko. Ital!:roll
Jo a Markétko Robst. na recepty se moc těším, je to dobrý nápad. :grin

Mirka    20.11.2007 10:55
Ahoj všechny milé kamarádky!
Před chvílí jsem na internetu v nějaké nabídce našla jehlice, které jsou duté, takže se jimi protáhne příze - a ta se pak vlastně automaticky vetkává do toho, co pletete. Znáte to? Já pletu už od svých 10 let, ale na to jsou koukala jako naprostý nováček. (U koukání zůstanu, protože ty jehlice stojí přes 400,- Kč). Ale zaujalo mě to, to jo...

markéta robst.    20.11.2007 10:28
Zdravím...to cukrovíčko bude jenom pár kousků a hlavně pro začátečnice, naprosto jednoduchá záležitost ;) ;)

Holky teď nevím která jste to chtěla tu indianskou čepici....mám tady na jednu originální návod a je to focené společně s třírohým šálem jako komplet, takže si o ni napište a já Vám ji pošlu mailem :)

AVA - jediný kam by jsi mohla poslat obrázek je fotogalerie a do popisu napsat svůj dotaz, zkus to.

Holky já včera odpoledne v pět sedla k tv a upletla jsem dcerce k tomu bílýmu roláčku pletenýmu odshora čepici na zavázky, aby ji nefoukalo do oušek..(marně jsme hledali po marketech čepici na zavazování pod krk..a když nějaká byla tak hodně slabá, nebo na mimina)
V devět večer jsem ji měla už hotovou, dělala jsem ji z té Alary s červeným proužkem z Arktidy, jen obyčejný patentový vzor.
Dcerka si ji dnes vzala do školky, tak ji pak nafotím a dám na kukando do galerky
:roll

Mirka    19.11.2007 19:53
Markétko, ty vánoční recepty budou fajn! Sice jsem se zrovna tento rok rozhodla, že upeču jen naprosto minimálně (nebo vůbec? :? ), ale třeba se nakonec nechám zlákat...
Markéto B.,já mám návod na podobnou šestihrannou čepičku, tak pokud budeš chtít, napiš mi na mail, pošlu Ti to.


10519
příspěvků
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 »

spacer.png, 0 kBPřihlásit se

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej

Zde nás najdete:
jak se k nám dostanete
spacer.png, 0 kB
   


PleteniProRadost.cz 2009